Katmandu

Katmandu

Powrót do mapy

Katmandu położone jest w dolinie o tej samej nazwie.

Dolina ta leży u podnóża Himalajów. Kształtem zbliżona jest do koła o średnicy około 20 km. Leżą w niej 3 duże miasta: Patan, Bhaktapur i stolica państwa – Katmandu. Z racji ogromnej wartości jaką dla światowego dziedzictwa kulturalnego niesie ze sobą każde z wymienionych miast, cała Dolina Katmandu została w 1979 r. wpisana na listę UNESCO.Największą atrakcją Katmandu jest znajdujący się w centrum miasta Plac Durbar.

Plac rozpościera się u stóp pałacu królewskiego, sam jednak jest zupełnie wyjątkowym gąszczem świątyń, niewątpliwie najbardziej urzekającym przeglądem architektury Newarów, jaki można w Nepalu zobaczyć. Od zachodniej części placu ciągną się fasady świątyń. Największy rozkwit architektury przypada na okres panowania dynastii Mallów, zwłaszcza króla Siddhinarsingha Malli. Z placem sąsiaduje Mangal Bazaar, najważniejsze targowisko miejskie. Trzy główne atrakcje znajdujące się wokół placu to świątynia Bhimsena, świątynia Vishwanathy ofiarowana Śiwie oraz Manga Hiti, chyba najciekawsza na świecie rura wodociągowa.

Wycieczki do tego miejsca:

Mistyczne Himalaje – Tybet i Nepal

Mistyczne Himalaje – Tybet i Nepal

19 dni

Słynna „Autostrada Przyjaźni” łączy Wyżynę Tybetańską z Doliną Katmandu. Pozwala w kilka godzin przenieść się z krainy tybetańskich lamów na gwarne ulice nepalskiej stolicy. Łączy...

Najbliższy termin: 10.09.2021

6370 PLN + 3390 USD Łącznie ok.: 19530 PLN
Nepal - w cieniu Himalajów

Nepal - w cieniu Himalajów

11 dni

NOWOŚĆ! Wygodna, krótka i treściwa podróż do kolebki buddyzmu, kraju szczerych i skromnych ludzi, dzikiej przyrody i cudownych widoków majestatycznych Himalajów.

Najbliższy termin: 05.11.2020

6580 PLN + 1450 USD Łącznie ok.: 12210 PLN