Słynna „Autostrada Przyjaźni” łączy Wyżynę Tybetańską z Doliną Katmandu. Pozwala w kilka godzin przenieść się z krainy tybetańskich lamów na gwarne ulice nepalskiej stolicy. Łączy dwa jakże odmienne, mimo pozornej bliskości miejsca. Wycieczka pozwala w komfortowy sposób poznać dwie najciekawsze kultury regionu Himalajów.

Dla kogo: trasa dla każdego, bez ograniczen wiekowych. Znaczne odległości podczas wycieczki pokonujemy transportem lądowym, lepiej więc czuć się będą na niej osoby, którym pasuje taki sposób przemieszczania. Obecność na dużych wysokościach w Tybecie może być wyzwaniem dla osób cierpiących na choroby układu krążenia czy mające problemy z płucami. Zalecamy w takich przypadkach konsultację z lekarzem przed podjęciem decyzji o wyjeździe.

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

  • Autorski program zwiedzania, obejmujący najważniejsze miejsca zawiązane z kulturą tybetańską i najciekawsze miejsca w Nepalu. Podczas trasy zobaczymy m.in.: 
    • Pałac Potala - legendarny pałac dalajlamów
    • świątynię Dżokhang - najważniejsze lhaskie miejsce kultu
    • klasztor Taszilhinpo - siedzibę panczenlamy i drugie pod względem ważności miejsce kultu w Tybecie
    • Kathmandu - stolicę Nepalu i dwa satelitarne miasteczka, kiedyś dzielnice - Patan, Bhaktapur
    • Park Narodowy Chitwan z możliwością jazdy na słoniu
    • Pokharę, skąd przy dobrej pogodzie obserwować można szczyty Annapurny, Dhaulagiri i Machapuchare.
  • Przejazd całą długością słynnej autostrady przyjaźni, łączącej Tybet z Nepalem. Podczas trasy dotrzemy również do bazy pod najwyższą górą świata - Mt. Everestem.
  • Z uwagi na pobyt w Tybecie, ubezpieczenie kosztów leczenia obejmujące ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych podniesione do kwoty 140 000 PLN.
  • Pełne wyżywienie: niemal każdego dnia program obejmuje 3 posilki.
  • Pełne wyżywienie: niemal każdego dnia program obejmuje 2 posilki. Wybrane napoje do posiłków w cenie! 
  •  Urozmaicona kuchnia, m.in. tybetańskie pierożki momo i nepalskie pikantne curry.
  • Bilety wstępu w cenie wycieczki.
  • 1 dzień

    Wylot z Warszawy

    Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Chengdu lub Chongqing z przesiadką.

      
  • 2 dzień

    Chengdu

    Przylot do Chengdu (stolicy prowincji Syczuan) lub Chongqing. Transfer do hotelu. Nocleg w Chengdu.

        
  • 3 dzień

    Chengdu / Leshan

    Przejazd do miejscowości Leshan (ok. 2 godz.), gdzie znajduje się liczący 71 m wysokości, największy na świecie rzeźbiony w skale posąg Buddy . Nocleg w Chengdu.

      
  • 4 dzień

    Chengdu lub Chongqing / Lhasa

    Przelot do Lhasy – stolicy Tybetu – miasta położonego na wysokości 3685 m n.p.m. Czas wolny, który przeznaczymy na odpoczynek, aklimatyzację do warunków wysokogórskich lub spacer, aby podziwiać oświetlony wieczorem pałac Potala. Nocleg w Lhasie.

          
  • 5 dzień

    Lhasa

    Zwiedzanie pałacu Potala  – perły Dachu Świata. Pałac Potala, podzielony na Pałac Czerwony oraz Biały, składa się z tysięcy pomieszczeń mieszczących stupy dalajlamów, święte posągi, kolekcje sutr i relikwii. Zwiedzanie świątyni Jokhang , jednego z najświętszych miejsc buddyzmu, przed którym od świtu do zmierzchu gromadzą się wierni. Wizyta na ulicy Barkhor, którą wiedzie trasa pielgrzymek wokół świątyni Jokhang. Będzie to okazja, aby obserwować pielgrzymów i zanurzyć się w mistycznej atmosferze świętego miasta. Nocleg w Lhasie.

        
  • 6 dzień

    Lhasa

    Wizyta w klasztorze Drepung, niegdyś największym klasztorze na świecie, siedzibie dalajlamów do XVII w. Monumentalne czerwone ściany klasztoru robią duże wrażenie na zwiedzających. Zwiedzanie pochodzącego z początku XV w. klasztoru Sera (Dzikich Róż) , do którego często pielgrzymują wyznawcy, aby pokłonić się posągowi Hajagriwy, obrońcy dzieci oraz parku Norbulingka (Parku Klejnotów), byłej letniej rezydencji dalajlamów. Nocleg w Lhasie.

        
  • 7 dzień

    Lhasa / jezioro Yamdrok / Gyantse

    Przejazd do odległego o 250 km Gyantse. Przejazd drogą nad położonym na wysokości 4500 m n.p.m., otoczonym górskimi szczytami jeziorem Yamdrok. Przejazd w okolicach lodowca Karo La. Zwiedzanie XV-wiecznego klasztoru Palkhor, na którego terenie znajduje się stupa Kumbum (Tysięcy Buddów). Jeśli będzie możliwość wejdziemy po schodach do kopuły stupy, z której szczytu roztacza się wspaniały widok. Wewnątrz klasztoru obejrzymy również misternie wykonane mandale. Nocleg w Gyantse.

          
  • 8 dzień

    Gyantse / Shalu / Shigatse

    Wyjazd do Shigatse. Po drodze postój w Shalu, gdzie znajduje się zbudowany w 1027 r. klasztor buddyjskiej szkoły buden. Przyjazd do Shigatse (3900 m n.p.m.) – drugiego pod względem wielkości miasta Tybetu. Wizyta w klasztorze Tashilhunpo, najsłynniejszym zabytku Shigatse. Klasztor jest tradycyjną siedzibą panczenlamy oraz jedną z sześciu najważniejszych świątyń buddystów szkoły gelug, czyli Żółtych Czapek. Do głównych atrakcji świątyni należą 27-metrowy posąg Buddy Majtrei oraz grobowiec czwartego panczenlamy. Wizyta na bazarze. Nocleg w Shigatse.

          
  • 9 dzień

    Shigatse / Sakja / Tingri

    Przejazd do Tingri – osady położonej na drodze prowadzącej do Nepalu, u stóp najwyższego szczytu świata, Mt. Everest. Po drodze zboczymy kilkadziesiąt kilometrów z głównej trasy, aby złożyć wizytę w zbudowanym w XIII w. klasztorze-twierdzy Sakja. Pomalowane w szare, białe i czerwone pasy ściany cechują budowle szkoły sakja, jedynej wśród szkół buddyzmu tybetańskiego dopuszczającej dziedziczenie tytułu przeora z ojca na syna. Nocleg w Tingri.

          
  • 10 dzień

    Tingri / Mt. Everest / stare Tingri (Lao Dingri)

    Jeżeli droga będzie otwarta, przejazd w górę północnego zbocza Mt. Everest do pierwszej bazy wspinaczkowej (tzw. base camp), znajdującej się na wysokości 5200 m n.p.m. Podróż rozpoczniemy wczesnym rankiem, aby przy dobrej pogodzie podziwiać panoramę wschodnich Himalajów: Mt. Everest, Makalu, Cho Oyu i Lhotse. Krótka wizyta w bazie i zwiedzanie klasztoru Rongbuk – najwyżej położonego klasztoru na świecie, należącego do szkoły nyingma. Przejazd do starego Tingi (Lao Dingri). Nocleg w starym Tingri (Lao Dingri).

          
  • 11 dzień

    stare Tingri / Autostrada Przyjaźni / Gyirong

    Przejazd jedną z najpiękniejszych tras Himalajów do granicy chińsko-nepalskiej. Wiodąca z Lhasy przez granicę chińsko-nepalską do Katmandu trasa zwana jest Autostradą Przyjaźni, liczy sobie aż 806 km w części chińskiej i ok. 130 km w części nepalskiej. Rozpoczyna się w Lhasie na wysokości 3650 m n.p.m. Przebiega przez 3 przełęcze powyżej 5000 m, aby spektakularnie spaść na wysokość 1750 m przy samej granicy z Nepalem. Po drodze, przy dobrej pogodzie wspaniałe widoki na Mt. Everest i inne ośmiotysięczniki z przełęczy Kuntang. Nocleg w pobliżu granicy z Nepalem po stronie chińskiej.

        
  • 12 dzień

    Gyirong / Nuwakot

    Po przekroczeniu granicy (granica otwarta od godz. 10:00, formalności graniczne mogą zająć 1-2 godz.) przejazd do Nuwakot (ok. 4 godz.), miasta położonego u zbiegu rzek Trisuli i Tandi. Nuwakot pełniło funkcję stolicy przed zjednoczeniem Nepalu w XVIII w. i przez ponad 1000 lat stanowiło punkt obserwacyjny przy zachodnim wejściu do Doliny Katmandu. Oglądanie pałacu królewskiego (obecnie odbudowywanego), licznych świątyń i stup zajmie nam godziny popołudniowe. Warto będzie spędzić również czas w hotelu, którym będzie pięknie odrestaurowana newarska posiadłość. Nocleg w Nuwakot.*
    * W Nuwakot jest tylko jeden obiekt noclegowy. W przypadku braku pokoi w momencie potwierdzenia wycieczki grupa pojedzie bezpośrednio z granicy do Katmandu (ok. 7-8 godz.).

        
  • 13 dzień

    Nuwakot / Katmandu

    Przejazd do Katmandu (przejazd 3-4 godz. w zależności od warunków na drodze). Po przyjeździe zagłębimy się w świat unikalnej kultury newarskiej, by podążać śladem świątyń, pałaców i placów docenionych przez Komitet UNESCO. Spacer po placu Durbar, gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski oraz wiele świątyń, w tym dom bogini Kumari – Kumari Ghar. Wieczorem tradycyjna nepalska kolacja wraz z występami folklorystycznymi. Nocleg w Katmandu.

        
  • 14 dzień

    Katmandu / Pokhara

    Przelot do malowniczo położonego miasta Pokhara, miejsca, skąd wyruszają wszystkie wyprawy himalajskie i trekkingowe udające się w region Annapurny. Wycieczka do wodospadu Devina oraz spacer po starej części Pokhary, wizyta w świątyni Bindhyabasini oraz przy jaskini Gupteshwor. Nocleg w Pokharze.

        
  • 15 dzień

    Pokhara / Sarangkot

    Jeszcze przed wschodem słońca wyruszymy do Sarangkot, aby obserwować wschód słońca w miejscu słynącym z urzekającej panoramy na otaczające miasto szczyty: Annapurnę, Machapuchare, Nilgiri i Dhaulagiri. Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta nad jeziorem Phewa. Wycieczka łodzią po jeziorze – okazja do kontemplacji okalających płaską taflę jeziora górskich szczytów. Podejdziemy również do Stupy Pokoju (ok. godzinny spacer w górę), górującej nad miasteczkiem. Nocleg w Pokharze.

      
  • 16 dzień

    Pokhara / Katmandu

    Transfer na lotnisko i przelot powrotny do Katmandu. Wizyta w Bodhnath , gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska. Wokół stupy można spotkać mnichów i artystów tworzących na jedwabiu misterne malowidła religijne – thanki. Jeśli będzie możliwość wejdziemy do jednej z pracowni, aby poznać tajniki powstawania thanek a także weźmiemy udział w ceremonii herbacianej. Zwiedzanie świątyni Pashupatinath , jednego z najświętszych miejsc hinduizmu na świecie. Nocleg w Katmandu.

        
  • 17 dzień

    Katmandu / Namobuddha / Bhaktapur

    Przejazd do jednego z ważniejszych sanktuariów doliny Katmandu – Namoboddha. Spacer górski do wsi Dhapcha a następnie przejazd powrotny do Katmandu. Zwiedzanie założonego w 889 r. Bhaktapur (Miasta Wiernych), trzeciego co do wielkości miasta w Dolinie Katmandu, które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Wizyta w Bhaktapur będzie równocześnie okazją do spacerów i wspaniałych zakupów pamiątkowych. Nocleg w Katmandu.

      
  • 18 dzień

    Katmandu / Patan

    Dziś czeka nas wizyta w ostatnim mieście, składającym się na aglomerację Doliny Katmandu . Wizyta w Patan, znanym też pod nazwą Lalitpur, czyli „miasto piękna”. Zwiedzanie tamtejszego placu Durbar z wieloma cennymi świątyniami oraz dawnym Pałacem Królewskim . Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie położonej na wzgórzu świątyni Swayambhunath, zwanej też „świątynią małp”, ze względu na obecność wielkiej liczby tych zwierząt. Położona centralnie wśród zabudowań świątyni stupa, z której oczy Buddy spoglądają z góry na cztery strony świata, stanowi jeden z najbardziej znanych symboli Nepalu. Po zwiedzaniu krótki odpoczynek w hotelu i transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.

      
  • 19 dzień

    Powrót do Warszawy

      

Cena obejmuje:

  1. Przelot na trasie Warszawa - Chengdu lub Chongqing. i Katmandu - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przeloty na trasach Chengdu lub Chongqing - Lhasa, Katmandu-Pokhara - Katmandu.
  2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
  3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Tingri hotel klasy turystycznej.
  4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
  5. Wycieczki łodzią wskazane w programie.
  6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
  7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu). W Chinach z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu i kolacji.
  8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
  9. Pozwolenie na wjazd do Tybetu.
  10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
  11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  13. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

  1. Wizy do Nepalu (30 USD+1 zdjęcie, płatna na granicy).
  2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
  3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (100 USD płatne w Chinach).
  4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
  5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
  6. Usług tragarzy na lotniskach, w hotelach, na granicy.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski  oraz posiadać co najmniej 2 strony wolne.

 

Podczas pobytu w Tybecie możliwe jest wystąpienie choroby wysokościowej. Przed podjęciem decyzji o wyjeździe prosimy o konsultację z lekarzem.

 

Osoby powyżej 75 lat muszą mieć wystawione zaświadczenie lekarskie, że nie ma przeciwskazań do podróży do Tybetu. Zaświadczenie po angielsku.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

 

 

PANI MONIKA I PAN JAN, BYDGOSZCZ, WRZESIEŃ 2018 Ocena 5/5

– Przeloty, hotele, restauracje bardzo dobre. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wyjazd spełnił nasze oczekiwania.

 

ANKIETA ANONIMOWA, WRZESIEŃ 2018 Ocena 5/5

Przeloty dobre, z małą uwagą, zbyt długie oczekiwanie w Doha na połączenie do Chongqing. Hotele na trasie bardzo dobre, dobre i dostateczne. Restauracje bardzo dobre i dobre. Z pilotki opiekującej się grupa jestem w pełni zadowolony. Rzadko można spotkać pilota z tak dużą pasją, ogromną wiedzą i łatwością nawiązywania kontaktów z każdym z uczestników.

 

Pani Joanna, Rumia, wrzesień 2014

Przeloty międzynarodowe bardzo dobre - w jedną i drugą stronę zwłaszcza, że dopilnowaliście, abyśmy byli razem. Hotele i restauracje na trasie dobre i bardzo dobre. Przewodnik lokalny w Tybecie – bardzo opiekuńczy, ale też dobry w Nepalu. Bardzo fajna liczebność grupy. Jedzenie wystarczające. Dobre przejazdy autokarem i jeepem – bez ścisku, dawało komfort. Jestem bardzo zadowolona – i będę dalej z wami jeździć.

 

Pani Małgorzata, Wrzesień 2012

Z imprezy jestem bardzo zadowolona, pod każdym wzgędem. Fantastyczni, serdeczni ludzie, zarówno w Tybecie jak i Nepalu. Polski pilot to bardzo kompetentna osoba.

 

Pan Tomasz, Wrzesień 2010

Wycieczka zorganizowana wzorowo. Brak luk i przestojów w programie zwiedzania. Przejazd drogą lądową z Lhasy do Katmandu połączony ze zwiedzaniem istotnych miejsc jest doskonałym pomysłem. Przekraczanie granicy Chiny-Nepal jest ciekawym pomysłem i robi niezapomniane wrażenie.

Jak już pisałem rozluźnienie reżimu czasowego w Nepalu jest dobrym rozwiązaniem. Należy jednak zrezygnować ze zwiedzania przełomu rzeki Seti.

 

ankieta anonimowa, lipiec 2007

Wycieczka podobała mi sie bardzo. Pomimo licznych trudności program został zrealizowany w całości, a obiekty, których nie udało nam się zwiedzić zostały zastąpione innymi. Bardzo nam się podobają wycieczki organizowane przez Państwa biuro, ponieważ zazwyczaj wszystko dopięte jest na ostatni guzik, a piloci starają się, aby każdy uczestnik wycieczki był zadowolony.

 

Pani barbara, lipiec 2007

W takim terenie podróżowanie nie jest łatwe - nie są to wczasny i chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego decydując się na taki wyjazd. moim zdaniem wycieczka zaplanowana była bardzo dobrze.

Bardzo wysoko oceniam kompetencje pilota, p. P. Karpińskiego. Szanuję go za zimną krew i umiejetność negocjowania w trudnych sytuacjach, które zaistniały z przyczyn od nas niezależnych.

 

Pani Elżbieta, lipiec 2007

Trasa obfitowała w liczne atrakcje zaplanowane i niezaplanowane. Bardzo mi sie podobała wyprawa. Dzięki operatywności Pana Piotra gładko wychodziliśmy z licznych utrudnień. Dzięki jego życzliwości obejrzeliśmy ciekawe miejsca i zabytki na trasie.

Bardzo mi sie podobało, że jeśli czegoś nie mogliśmy zobaczyć z różnych przyczyn, p. Piotr starał się zamian pokazać nam coś innego, równie interesującego.

Chętnie korzystamy z ofery Waszego biura, ponieważ organizacja tras jest zazwyczaj perfekcyjna skonstruowana dla wygody turysty.

 

Pani iwona, lipiec 2007

Dostałam dużą dawkę buddyzmu, hinduizmu oraz wrażeń estetycznych. Poczułam atmosferę klasztorów buddyjskich. Zobaczyłam prawdziwych Tybetańczyków, by następnie porównać ich z ludami Nepalu.

 

Pan adam, Lipiec 2007

Wrażenie bardzo pozytywne. Osobiście zainteresowany byłem wyłącznie Tybetem i tą część bym rozbudował. Bardzo pozytywna ocena pilota grupy - wykształcony, znajomość języków, znajomość realiów, komunikatywność i gotowość służenia pomocą w każdym momencie wycieczki.

 

 

 

13 dni

Mistyczne Himalaje – Tybet i Nepal

Cena za osobę:

8186 3540