Nasi piloci

Piotr Rogalski  

Piotr Rogalski

Zajmuje się pilotażem od 2001 roku. Jest licencjonowanym pilotem angielsko i chińskojęzycznym, na co dzień pracownikiem CT Poland. Z racji wykształcenia rozpoczynał swoją karierę od pilotowania wyjazdów do Chin, z biegiem lat nabierając również doświadczenia na trasach pozachińskich (obecnie pilotuje wyjazdy do wszystkich krajów Azji) a w pewnym momencie również pozaazjatyckich (Namibia, RPA, Kuba, Meksyk). Fascynuje go lotnictwo, o którym może opowiadać godzinami. Bierze udział w maratonach, jest więc wielkim zwolennikiem aktywności fizycznej, ale i smakoszem azjatyckiej kuchni.

Monika Galicka  

Monika Galicka

Psycholog Stosunków Międzykulturowych, a od 1999 roku licencjonowany pilot wycieczek, specjalista w zakresie kultury, sztuki i tradycji krajów Dalekiego Wschodu oraz Pacyfiku. Niemal 3 lata spędziła w Indonezji i prawie rok w Indiach. Biegle posługuje się językami angielskim, niemieckim i bahasa indonesia (indonezyjskim). Prowadzi trasy po Chinach, Indonezji, Nowej Zelandii, Australii, Japonii, Indiach, Malezji, Laosie, Wietnamie, Kambodży, Nepalu i Sri Lance. Poza pilotowaniem zajmuje się PR’em i dziennikarstwem turystycznym, a w czasie wolnym jeździ konno, trenuje sztuki i sporty walki (VietVoDao, Kick-Boxing). Fascynuje ją religioznawstwo i historia.

 

Krystyna Brząkała  

Krystyna Brząkała

Pilotka. Absolwentka sinologii UAM w Poznaniu. Podróżuje zawodowo i prywatnie. Uwielbia Azję. Chiny, gdzie mieszkała prawie 5 lat, nadal są krajem do którego wraca najchętniej. Współpracuje z CT Poland od 2010 r., dzieląc czas pomiędzy polskich turystów, którym pokazuje Chiny i chińskich, przed którymi odkrywa piękno Polski. W wolnych chwilach czyta i eksperymentuje w kuchni.

 

Kinga Potasznik  

Kinga Potasznik

Absolwentka AWF-u ze specjalnością trenerską oraz turystyki i rekreacji. Uprawnienia pilota zdobyła jeszcze na studiach w 1994 r. i od tego czasu zawodowo zajmuje się pilotażem. Lubi podziwiać piękno przyrody, obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku, oglądać i zgłębiać tajemnice zabytków, ale ponad wszystko poznawać zwyczaje ludzi, plemion, które starają się kultywować swoją tradycję, pomimo zmieniającego się wokół nich świata.

W 2007 roku zrealizowała swoje marzenie podróżnicze, czyli wyprawę do mało znanych wtedy walecznych potomków kanibali plemion Irian Jaya zamieszkujących na indonezyjskiej części Papui Nowej Gwinei.

Pilotuje trasy do odległych krajów jak Nowa Zelandia, Australia czy egzotyczne wyspy Pacyfiku. Chętnie powraca też do Ameryki Południowej czy Stanów Zjednoczonych a także Afryki. Jej "podróżnicze serce" tęskni jednak najbardziej za Azją, za różnorodnymi obliczami Chin, kolorami Indii, smaczną Tajlandią z bajkowymi świątyniami, zieloną Indonezją, himalajskiemi trasami Tybetu i Ladakhu, ciekawą Japonią, uśmiechniętymi i przyjaznymi ludźmi. Z pasją pokazuje te miejsca swoim turystom.

 

Piotr Nosek  

Piotr Nosek

Licencjonowany pilot wycieczek od 1995 roku, od kilkunastu lat regularnie pilotuje wycieczki do Chin i innych krajów Azji. Ma swoje ulubione zakątki na sześciu kontynentach, ale największym sentymentem darzy Azję Południowo-Wschodnią. Interesują go egzotyczne języki i wulkany. Podczas studiów orientalistycznych był na stypendiach w Turynie, Stambule, Ankarze, Teheranie i Szanghaju. Przez pewien czas pracował również jako przewodnik po Kopalni Soli Wieliczka. Jest członkiem Światowego Związku Esperanta. Zna angielski, włoski, esperanto, chiński, turecki i perski.

 

Natalia Kazberuk  

Natalia Kazberuk

Pilot wycieczek. Absolwentka Japonistyki UW. Każdy powrót do Japonii traktuje jak przygodę i możliwość odkrywania nowych miejsc, smaków i tajników fascynującej kultury i historii mieszkańców Kraju Wschodzącego Słońca. Od lat dzieli się tym, co kocha w Japonii najbardziej, pokazując jak wyjątkowym przeżyciem jest zanurzenie się w gorących źródłach z widokiem na majestatyczną górę Fuji, nakarmienie jeleni w parku Nara czy wyciszenie się w buddyjskim klasztorze na górze Koya. Oprócz Japonii pilotuje wycieczki do wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej. Kocha książki, japońską kuchnię, zegarki Swatch i rekreacyjną jazdę na rowerze.

 

Jacek Świercz  

Jacek Świercz

Sinolog, wietnamista, znawca Kambodży. Odbył stypendia w Hanoi i w Tajpej. Wieloletni pracownik Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie prowadzi fakultet "Azja Południowo-Wschodnia" w Zakładzie Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS. Tłumacz i konsultant naukowy. Ulubione zajęcie: pilotaż wycieczek. Od ponad 20 lat podróżuje z grupami po całym świecie, najchętniej do Azji. Zrealizował wszystkie swoje turystyczne marzenia. Teraz chętnie wraca do znanych już miejsc. Hobby: lotnictwo cywilne, połączenia lotnicze, rozkłady lotów. Jako pasażer może latać samolotami bez końca. Ma dwie wnuczki, z którymi chce dalej zwiedzać świat.

 

Katarzyna Wojda  

Katarzyna Wojda

Absolwentka archeologii UAM w Poznaniu oraz geografii na UKW w Bydgoszczy. Podróżniczka i pilotka wycieczek z pasji, pasjonatka trekkingów i odkrywania nowych miejsc. Interesuje się kulturą państw latynoamerykańskich, a w wolnej chwili tańczy salsę, merengue i cumbię. Amerykę Łacińską kocha za otwartość mieszkańców, pozytywne nastawienie i roztańczoną energię. Meksyk jest jej drugim domem.

 

Justyna Kępka  

Justyna Kępka

Ukończyła wydział Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim ze specjalizacją tłumaczeniową i pedagogiczną, oraz Podyplomowe Studium Komunikacji Społecznej i Mediów Polskiej Akademii Nauk. Od lat pracuje jako pilot wycieczek i przewodnik wypraw do Ameryki Łacińskiej, Azji Południowej i Południowo-wschodniej oraz wielu innych ciekawych kierunków świata. Ameryka Łacińska jest jej szczególnie bliska, gdyż przez wiele lat mieszkała w Wenezueli, gdzie pracowała jako przewodnik po dżungli. Prowadziła tam również wyprawy do wiosek indiańskich w Delcie Orinoko i Parku Narodowym Canaima, trekkingi na słynną górę stołową Roraima oraz ekspedycje do plemion zamieszkujących Amazonię. Od kilku lat współpracuje z biurem CT Poland, dla którego pilotuje wycieczki w różne zakątki Azji. W pracy posługuje się językiem angielskim, hiszpańskim, francuskim oraz włoskim. Zna również podstawy niemieckiego i rosyjskiego.

 

Anna Słabkowicz  

Anna Słabkowicz

Absolwentka Sinologii UW, tłumaczka języka chińskiego, licencjonowana pilotka wycieczek od 2006 roku. Odbyła dwuletni staż naukowy w Chinach i roczny na Tajwanie. Prowadzi wycieczki do Chin, Tybetu i krajów Azji Płd - Wsch. W wolnych chwilach zajmuje się grafiką komputerową - projektuje strony www i logotypy. Pasjonatka kynologii i ogrodnictwa - o hodowli roślin ozdobnych wie niemal wszystko. Swoją pasję realizuje w terenie, gdzie dzielnie towarzyszy jej córeczka Julka i dwójka czworonogów.

 

Dorota Wasilewska  

Dorota Wasilewska

Absolwentka politologii i Centrum Studiów Latynoamerykańskich na UW. Podróże od zawsze były jej marzeniem a później przerodziły się w pasję, którą realizuje wykonując swoją pracę i także podróżując prywatnie. Pilotuje wycieczki do krajów Ameryki Łacińskiej: od Meksyku aż po Ziemię Ognistą, także uwielbiam zapach i koloryt afrykańskich bezdroży, który pochłania odwiedzając m.in. Angolę, Mozambik, Malawi, Etiopię, Botswanę, Namibię, Kenię, Tanzanię, Ugandę. Z Azji nieobce są jej takie kraje jak Japonia, Chiny, Tajlandia, Filipiny, Korea Południowa, Birma, Sri Lanka. Lubi poznawać nowych ludzi i odmienne kultury, stąd taka ciekawość świata. Posługuje się językiem hiszpańskim, portugalskim, angielskim i rosyjskim, ukończyła też kurs epigrafiki Majów. Lubi dobrą literaturę, zwłaszcza podróżniczą. Interesuje się fotografią.

 

Piotr Dąbrowski  

Piotr Dąbrowski

Piotr Dąbrowski rozpoczął przygodę z pilotażem w wieku 18 lat. Bardzo szybko ta przygoda przerodziła się w prawdziwą pasję, a wręcz w zawodowy nałóg. Zaczynając od pokazywania uroków naszego kraju turystom z zagranicy powoli odkrywał świat aż w końcu, w trakcie już prawie trzydziestoletniego doświadczenia ma w swoim portfolio wszystkie siedem kontynentów i jak do tej pory 109 krajów. Poza zgłębianiem różnorodności kulturowej świata interesuje się operą i teatrem, uwielbia muzykę (próbując mimo braku czasu nauczyć się gry na fortepianie), dobrą kuchnię (podobno nawet nieźle gotuje) oraz sport: golf, koszykówka, siatkówka, tenis, narty. Zna języki: angielski, hiszpański, włoski, francuski, włoski.

Rafał Kulesza  

Rafał Kulesza

Geograf, iberysta, po prostu specjalista od Ameryki Łacińskiej i Południowej. Pilotuje grupy od 1991 roku, odwiedził już ponad 100 krajów świata. Mieszkał na Kubie, w Meksyku, w Ekwadorze i w Wenezueli. Przejechał prawie całą Panamericane od Alaski po Patagonię. Ukończył maraton w Kuwejcie. Organizował i uczestniczył w wielu wyprawach dla celebrytów (Miss Świata, rodzina prezydenta Brazylii i Ekwadoru, biskup Buenos Aires). Zdobył Nordcap, jak i Horn. Jest również przewodnikiem po Warszawie, wiele podróżuje również po Polsce. Mówi biegle po hiszpańsku i portugalsku. Uwielbia sport, szczególnie tenis, którego jest trenerem. Hasta La vista

 

Albert Jańczak  

Albert Jańczak

Jest z wyksztalcenia informatykiem, ale jego pasją życiową jest podróżowanie, od wielu lat zajmuje się pilotowaniem wycieczek. Zwiedził w tym czasie wiele krajów, ale ciągle ciągnie go w nowe miejsca. Uprawia turystykę aktywną, przemierzając latem tysiące kilometrów polskich dróg pokazując turystom nieznane szlaki i zakątki. Chętnie wyrusza też poza granice Polski, m.in. do Azji. Podróżowanie po świecie i po Polsce, spotykanie ludzi i obserwowanie jak żyją inni pozwala mu naładować akumulatory i nabrać dystansu do siebie i życia. Podróże są dla niego ogromnym źródłem radości. W CT Poland pilotuje wycieczki do Chin, Indochin, Indii i Nepalu a także na Półwysep Malajski.

Krobski Radosław  

Radosław Krobski

Przygodę z pilotowaniem wycieczek zaczął hobbystycznie jeszcze w wojsku. Po jakimś czasie hobby przekształciło się w pracę której poświęcił się z pasją i pełnym zaangażowaniem. Czuje się swobodnie zarówno na Bliskim Wschodzie w który przez kilkanaście lat pracy wrósł jak również na tyn Dalekim w Chinach, Japonii czy Indochinach. Niedawno odkrył Azję Centralną z jej zawiłą historią i kulturą Jedwabnego Szlaku. Z wykształcenia archeolog i żołnierz. Zapalony rowerzysta i „górołaz” każda wolna chwilę spędza w siodełku albo gdzieś na górskich szlakach najczęściej Sudetów. W CT Poland pilotuje wycieczki do Chin, Indochin i Japonii.

Agnieszka Hanzelka  

Agnieszka Hanzelka

Absolwentka Turystyki i Rekreacji na AWF. Swoją przygodę z pilotażem rozpoczęła 17 lat. temu. Pasjonatka podróży zarówno zawodowo, jak i prywatnie. Mieszkała przez ok. 1,5 roku w Hiszpanii pracując, jako przewodnik. To dało początek jej pasji do krajów iberoamerykańskich. Azja jest jej wielką miłością, szczególnie Bali, w którym jest zakochana. Karaiby to jej drugie miejsce na ziemi. Pasjonatka kultur, języków i żeglarka obierająca wciąż nieustannie nowe kierunki.

Agnieszka Hanzelka  

Ewa Bąkowska

Z wykształcenia i zamiłowania orientalistka że specjalnością iranistyka oraz absolwentka podyplomowych studiów na Wydziale Geografii w Instytucie Krajów Rozwijających UW. Pilotowaniem zajmuje się od 1999 r., kiedy to przygotowała autorskie programy do Iranu i Jemenu pilotując pierwsze grupy turystów z Polski. Mieszkała 2 lata w Libii i 4 lata w Iranie. Posiada wieloletnie doświadczenie w pilotowaniu grup głównie do Azji - od Płw. Arabskiego po Iran, kraje Azji Środkowej, Indie, Nepal, Bhutan, Sri Lankę, Chiny, Mongolię, kraje Azji Płd.-Wsch. oraz po Afryce - Etiopia, Uganda, Rwanda, Burundi. Zna język perski, angielski, rosyjski oraz podstawy arabskiego i francuskiego. Uwielbia książki, koty, kuchnię azjatycką, piesze wędrówki i odkrywanie nowych miejsc. 

Krobski Radosław  

Dominika Serzysko

Jest podróżniczką, zawodową tkaczką i przewodniczką. Przez prawie 4 lata nieprzerwanej podróży odkrywała od tzw. kuchni życie codzienne, tradycję i kulturę mieszkańców Ameryki Łacińskiej. Świat andyjskiego rzemiosła stał się dla niej niewyczerpanym źródłem inspiracji oraz kluczem do rozumienia istoty tradycji prekolumbijskich i nowoczesnych mieszkańców Altiplano. Miłość do tkaniny przerodziła się w miłość do Ameryki Południowej i Centralnej. Jest charyzmatyczną i ciekawą świata osobą, która ceni optymizm i otwartość na różnorodność. W podróży zwraca uwagę na szacunek dla danej kultury, jej mieszkańców, zwyczajów i przyrody. Kraje obu Ameryk nie przestają jej zadziwiać. Tą pasją, wiedzą oraz podróżniczym niedosytem dzieli się z każdym, kto z nią poznaje odległe zakątki świata.

Krobski Radosław  

Marta Tomczak

Studiowała filozofię języka w Poznaniu, kulturę chińską w Pekinie, ekonomię międzynarodową w Szanghaju. Jej ukochane miejsca na ziemi to Złocieniec, Stambuł i Kioto. Mieszkała ponad dekadę w Azji i na Bliskim Wschodzie zajmując się zarządzaniem i negocjacjami międzynarodowymi. Pracuje ze studentami na Uniwersytecie SWPS, miętoli koty, czyta za dużo makulatury, redaguje teksty naukowe. Lubi rozumieć procesy i zjawiska, ale najbardziej na świecie ciekawią ją ludzie. Uwielbia ich historie, zwłaszcza te opowiadane w chińskich herbaciarniach, tureckich caihane, pociągach, samolotach, w kolejkach po kawę w antraktach. Pierwszy raz była przewodnikiem jeszcze na studiach w Chinach. Do dziś przyjaźni się z niektórymi poznanymi wtedy turystami.

Krobski Radosław  

Mateusz Stobba

Absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Dyplomacji w Gdyni, ze specjalizacją Chinoznastwo. Po ukończeniu studiów licencjackich przeprowadził się do Chin, gdzie przez kolejne 5 lat studiował i pracował, dzięki czemu poznał język, kulturę i zwyczaje Państwa Środka. W sercu oprócz Chin ma jeszcze Koreę Południową, skąd pochodzi jego żona, z którą poznali się na studiach w Harbinie. W swoich azjatyckich podróżach odwiedził m.in.Tajlandię, Filipiny, Kambodżę, Malezję, Laos.

Filip Majkowski  

Filip Majkowski

Z wykształcenia jest anglistą i mongolistą/tybetologiem. Z tybetologii uzyskał również tytuł doktora na Uniwersytecie Warszawskim. Przez siedem lat wykładał współczesny i klasyczny język tybetański i prowadził zajęcia na temat buddyzmu i kultury tybetańskiej na Wydziale Orientalistycznym UW. Pracował jako asystent dr Tenzina Jangchuba w Centrum Tradycyjnej Medycyny Tybetańskiej w Warszawie (2004-2007). Tłumaczy też książki (Dr Jesi Donden "Zdrowie i równowaga" oraz "Leczenie u źródeł", Lama Jesie "Wprowadzenie do tantry", Jose Cabezon i Roger Jackson "Klasyczna literatura tybetańska", Tsering Shakya "Smok w krainie śniegu", Julia Lovell "Maoizm. Historia globalna"). Przez trzy lata studiował klasyczne teksty buddyjskie w ośrodku buddyjskim Karma Kamtsang w Grabniku. Od 2015 roku należy do publicity team XVII Karmapy Trinleja Ogjena Dordże, uczestnicząc w corocznym Mynlamie Kagju w indyjskiej Bodhgai i jest tłumaczem jego nauk na polskiej stronie Karmapy. Od 2012 jest licencjonowanym pilotem wycieczek i prowadzi grupy głównie po Indiach, Nepalu, Bhutanie i Tybecie, ale też w Chinach, Wietnamie, Libanie, Grecji. Liczne prywatne podróże po Indiach zaprowadziły go do podhimalajskiej Dharamsali, gdzie obecnie mieszka.