• ATRAKCJE NA TRASIE

  Zapraszamy na wyjątkową trasę! Podczas jednego wyjazdu połączyliśmy zwiedzanie dwóch najpiękniejszych krajów himalajskich, Nepalu i Bhutanu. W Nepalu będziemy podziwiać stare place, świątynie i zabytki, poznawać kulturę newarską, smakować momo i mango lassi, popijać pyszną herbatę masala. 

  Nie zabraknie wycieczek poza miasto, bo Nepal to nie tylko miasta, to przede wszystkim góry. W Sarangkot przy odrobinie szczęścia roztoczy się przed nami piękna panorama Himalajów, z widokami na Annapurnę, Dhaulagiri, Machapuchare i Nilgiri. W Parku Narodowym Chitwan spróbujemy wypatrzyć wśród drzew i krzewów małpy, nosorożce i tygrysy. 

  Bhutan - Kraj Grzmiącego Smoka to jeden z najmniej znanych regionów świata, otwarty na turystykę dopiero w 1974 r. i przez całe lata wpuszczający w swe granice tylko nielicznych odwiedzających. To kraj unikalnej kultury, nieskażonej przyrody i niezwykle nowoczesnego podejścia do kształtowania swojej polityki klimatycznej i społecznej. Obowiązkowy punkt na mapie każdego doświadczonego podróżnika. 

    

 • DLA KOGO

  Zapraszamy na tę trasę każdego, komu marzą się widoki buddyjskich swiątyń w otoczeniu śnieżnych Himalajów. Trasa nie ma elementów trekkingu więc nie wymaga specjalnego przygotowania ani wyposażenia. Zwiedzamy spokojnym tempem, mamy do dyspozycji prywatny autokar, śpimy w sprawdzonych, klimatycznych miejscach.  

   
 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Katmandu z przesiadką (lub dwoma w przypadku lotu przez Delhi).

    
 • 2 dzień

  Katmandu

  Przylot do Katmandu. W zależności od godziny przylotu przejazd do hotelu lub rozpoczęcie zwiedzania. Katmandu to największe miasto doliny i równocześnie stolica państwa. Na zwiedzających największe wrażenie robi plac Durbar i stupa Swayambhunath położona na wzgórzu. Spacer po Thamelu, turystycznej dzielnicy, miejscu, które gromadzi wspinaczy wyruszających lub wracających z wypraw himalajskich i gdzie znaleźć można najlepsze pamiątki. Nocleg w Katmandu.

 • 3 dzień

  Katmandu

  Zagłębimy się dziś w świat unikalnej kultury newarskiej, by podążać śladem świątyń, pałaców i placów docenionych przez Komitet UNESCO. Rozpoczniemy w Patan, znanym też pod nazwą Lalitpur, co oznacza „miasto piękna”. Zwiedzanie położonego w centrum miasta historycznego placu Durbar, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się niezwykłe bogactwo świątyń i innych zabytków historycznych. Zwiedzanie położonej na wzgórzu świątyni Swayambhunath, zwanej też „świątynią małp”, ze względu na obecność wielkiej liczby tych zwierząt. Położona centralnie wśród zabudowań świątyni stupa, z której oczy Buddy spoglądają z góry na cztery strony świata, stanowi jeden z najbardziej znanych symboli Nepalu. Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie świątyni Pashupatinath , jednego z najświętszych miejsc hinduizmu na świecie. To tu wieczorem obserwować będziemy ceremonię aarti nad brzegiem rzeki Bagmati. Nocleg w Katmandu.

    
 • 4 dzień

  Katmandu / Park Narodowy Chitwan

  Przejazd do Parku Narodowego Chitwan , który zamieszkują m.in. takie zwierzęta jak: nosorożce, słonie, tygrysy, sarny, małpy oraz wiele gatunków ptaków (czas przejazdu ok. 6 godz.). Nocleg w Chitwan.

      
 • 5 dzień

  Chitwan

  Cały dzisiejszy dzień poświęcimy na aktywności w Chitwan. Będziemy obserwować zwierzęta podczas safari jeepem, może uda się przyuważyć nosorożca lub tygrysa. Będziemy pływać czółnem szukając z aparatem ptaków i krokodyli. Wieczorem oddamy się kulturalnym rozrywkom – obejrzymy przedstawienie taneczne w wykonaniu miejscowej ludności Tharu. Nocleg w Chitwan.

      
 • 6 dzień

  Chitwan / Pokhara

  Po śniadaniu przejazd z Chitwan do malowniczo położonego miasta Pokhara (ok. 5 godz.). Po przyjeździe spacer po dzielnicy Lakeside, niespieszne zakupy i sporo czasu wolnego na kontemplację widoków przy kawie lub kultowym koktajlu mango lassi. Można będzie również skorzystać z hotelowego SPA lub odpocząć przy hotelowym basenie. Nocleg w Pokharze.

      
 • 7 dzień

  Pokhara / Sarangkot

  Jeszcze przed wschodem słońca wyruszymy do Sarangkot, aby obserwować wschód słońca w miejscu słynącym z urzekającej panoramy na otaczające miasto szczyty: Annapurnę, Machapuchare, Nilgiri i Dhaulagiri. Powrót do hotelu na śniadanie. Wizyta nad jeziorem Phewa. Wycieczka łodzią po jeziorze – okazja do kontemplacji okalających płaską taflę jeziora górskich szczytów. Wycieczka do wodospadu Devina oraz spacer po starej części Pokhary, wizyta w świątyni Bindhyabasini oraz przy jaskini Gupteshwor. Przejedziemy również do Stupy Pokoju, górującej nad miasteczkiem. Nocleg w Pokharze.

      
 • 8 dzień

  Pokhara / Katmandu

  Przejazd na lotnisko w Pokharze i przelot do Katmandu. Po przylocie do Katmandu wizyta w Bodhnath , gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska. Wokół stupy można spotkać mnichów i artystów tworzących na jedwabiu misterne malowidła religijne – thanki. Jeśli będzie możliwość wejdziemy do jednej z pracowni, aby poznać tajniki powstawania thanek. Być może uda nam się zajrzeć do jednego z klasztorów, by przysiąść w rogu i sącząc czarkę herbaty zatopić się w rytmicznych recytacjach buddyjskich mantr. Spacer po placu Durbar, gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski oraz wiele świątyń, w tym dom bogini Kumari – Kumari Ghar. Nocleg w Katmandu.

      
 • 9 dzień

  Katmandu / Bhaktapur

  Ostatni dzień w Nepalu poświecimy na trzecie miasto, wchodzące w skład aglomeracji Katmandu. Przejazd do założonego w 889 r. Bhaktapur (Miasta Wiernych) , trzeciego co do wielkości miasta w Dolinie Katmandu, które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Wizyta w Bhaktapur, mieście garncarzy będzie okazją do spacerów wśród świątyń, zaułków, ale również do atrakcyjnych zakupów. Nocleg w Katmandu.

    
 • 10 dzień

  Katmandu / Paro / Thimphu

  Transfer na lotnisko i przelot do Paro, miasta w zachodnim Bhutanie, jedynego miejsca posiadającego międzynarodowy port lotniczy. Przejazd do Thimphu, stolicy Bhutanu (54 km, ok. 1,5 godz.), niezwykłego miasta, gdzie najdobitniej widać, jak pozostające przez dekady w zamknięciu państwo otwiera się na świat. Po drodze krótki przystanek na zwiedzanie niewielkiej świątyni Tachog Lhakang, powstałej w XIV w. według wskazówek Thangtonga Gyalpo, budowniczego i słynnego twórcy żelaznych wiszących mostów, rozsianych po całym Bhutanie. Pierwsze kroki po przyjeździe do Thimphu skierujemy na pobliskie wzgórze, aby spojrzeć w oczy mierzącemu ponad 50 metrów posągowi Buddy Dordenmy. Przystanek przy stupie poświęconej III królowi Bhutanu, przez cały dzień tętniącej życiem. To miejsce, gdzie o poranku młodzi przychodzą pomodlić się o dobry dzień, a starsi mieszkańcy spędzają czasem cały dzień na pogaduszkach i plotkach. Popołudniem udamy się do Fortu Pomyślnej Religii – Tashichhodzong – twierdzy, której historia sięga XIII w. Twierdzę obejrzymy dopiero po zamknięciu biur i urzędów, ponieważ na co dzień jest ona siedzibą rządu i króla. Nocleg w Thimphu.

      
 • 11 dzień

  Thimphu

  Przedpołudnie poświęcimy na dalsze zwiedzanie Thimphu i okolic. Zajrzymy do warsztatu, gdzie w tradycyjny sposób wytwarza się papier czerpany. Popołudniem ruszymy poza miasto. Przejazd przez dolinę Kabesa do klasztoru Tango. Klasztor Tango posiada charakterystyczne zakrzywione mury oraz wspaniałą wieżę. Położony jest na wzgórzu, a dojście do niego zajmuje ok. 1 godz. Trasa prowadzi po schodach dość stromą leśną ścieżką. Powrót do Thimphu. Wieczorem czas na zakupy bhutańskiego rękodzieła. Nocleg w Thimphu.

      
 • 12 dzień

  Thimphu / Punakha

  Przejazd do Punakha, stolicy Bhutanu do 1955 r. oraz zimowej siedziby Je Khenpo – zwierzchnika religijnego Bhutanu (ok. 3,5 godz.). Trasa wiedzie przez przełęcz Dochula (3100 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie widać panoramę Wschodnich Himalajów, w tym najwyższego szczytu Bhutanu – Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Na przełęczy spędzimy dłuższą chwilę, nie tylko aby spacerować wśród 108 wybudowanych z rozkazu królowej-matki stup, ale również aby zajrzeć do niewielkiego klasztoru Druk Wangyal Lhakang, wybudowanego na przełęczy ku uczczeniu pamięci IV króla - Jigme Singye Wangchucka. Wizyta w świątyni szalonego jogina Chimi Lhakang, do której droga wiedzie przez wsie i pola ryżowe. Ukoronowaniem dnia będzie wizyta w zamku Punakha – jednej z największych i najpiękniejszych fortec w kraju. Nocleg w Punakha.

        
 • 13 dzień

  Punakha / Paro

  Przejazd z powrotem do doliny Paro (4-5 godz.). Wizyta w zamku (dzongu) Rinpung – Twierdzy Klejnotów, skąd roztacza się wspaniały widok na dolinę. Zamek został założony przez szkołę drukpa kagju, współcześnie wykorzystywał go Bernardo Bertolucci jako plan zdjęciowy podczas kręcenia filmu „Mały Budda”. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, gdzie w licznych galeriach wystawione są thanki, rzeźby a także kolekcja znaczków oraz wyroby złotnicze i elementy uzbrojenia. Spacer ulicami Paro. Nocleg w Paro.

      
 • 14 dzień

  Tygrysie Gniazdo

  Wycieczka do Tygrysiego Gniazda, pięknie położonego, najsłynniejszego klasztoru w Bhutanie. W VIII w. klasztor miał odwiedzić sam Padmasambhawa. Dojście do klasztoru zajmuje ok. 3 godz. górskiej wędrówki przez las rododendronów. Po zejściu na dół możliwość relaksacyjnej kąpieli z gorącymi kamieniami, która pozwoli zregenerować siły po trekkingu. Przejazd do klasztoru Kyichu, składającego się z dwóch bliźniaczych świątyń. Legenda głosi, że wzniósł go sam Songcen Gampo. Nocleg w Paro.

      
 • 15 dzień

  Wylot z Bhutanu

  To dzień, kiedy pożegnamy się z Bhutanem – krajem Grzmiącego Smoka. Podczas przelotu do domu zatrzymamy się jeszcze na kilka godzin w Katmandu lub w Delhi (w zależności, gdzie będzie przesiadka) by po kilku godzinach ruszyć dalej w podróż do Warszawy.

      
 • 16 dzień

  Powrót do Warszawy

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Katmandu i Paro - Warszawa z przesiadkami.
 2. Przeloty na trasach Pokhara-Katmandu, Katmandu-Paro.
 3. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Chitwan możliwe zakwaterowanie w bungalowach. W Bhutanie zakwaterowanie w hotelach *** zaaprobowanych przez Bhutańską Radę Turystyki.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Wizę bhutańską.
 9. Opłatę na Nowy Fundusz Zrównoważonego Rozwoju w Bhutanie, czyli tzw. „królewskie” (100 USD/os./noc).
 10. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 11. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy
 14. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD, płatne w Nepalu).
 3. Wizy nepalskiej (30 USD + 1 zdjęcie, płatna na lotnisku).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na lotniskach, w hotelach, na granicy.

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski  oraz posiadać co najmniej 2 strony wolne.

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

16 dni

Nepal i Bhutan - w cieniu Himalajów

Cena za osobę:

8586 3660