• 1 dzień

    Wylot z Warszawy do Duszanbe

    Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopinaw Warszawie. Wylot do Duszanbe, stolicy Tadżykistanu z przesiadką.

      
  • 2 dzień

    Duszanbe

    Przylot do Duszanbe (planowana godzina lądowania 3.30). Przejazd do hotelu na odpoczynek. Rano po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie miasta. Na Duszanbe warto spojrzeć jako na jedną z najmniej dostępnych i najrzadziej odwiedzanych stolic świata. Składa się na to zarówno geografia, polityka jak i przepisy. Słowem, niełatwo tu być. Duszanbe swoją nazwę wzięło od słowa „poniedziałek”, w ten dzień tygodnia odbywały się tu cotygodniowe targi. Aktywność mieszkańców koncentruje się głównie w okolicach głównej arterii – Rudaki, noszącej imię perskiego poety. Spacerując tą ulicą można poczuć się jak w Petersburgu lub innym postsowieckim mieście. Miniemy pomniki, teatry, ambasady oraz budynki rządowe. Zatrzymamy się na dłużej w Muzeum Narodowym, aby obejrzeć najcenniejszy obiekt, czyli mierzący 12 metrów posąg Buddy, odnaleziony w 1966 r. w południowym Tadżykistanie, uznawany za największy tego typu zabytek Azji Środkowej. Kolejnym naszym przystankiem będzie twierdza Hisor, kiedyś ważny obiekt i placówka emira Buchary. Spacery zakończymy w ogrodzie botanicznym, który pozwoli odpocząć od zgiełku miasta. Nocleg w Duszanbe.

      
  • 3 dzień

    Duszanbe / jezioro Iskandarkul

    Dziś opuszczamy miasto i ruszamy dalej w trasę (przejazd ok. 3 godz.), na północ Tadżykistanu, gdzie znajduje się malownicze jezioro Iskandarkul. Czasem przybiera ono barwę mlecznoniebieską, czasem turkusową. Tu swoją daczę ma prezydent kraju, tu też w czasach radzieckich znajdował się ośrodek wypoczynkowy. Jezioro położone jest na wys. 2255 m n.p.m. u stóp Gór Fann a nazwą nawiązuje do czasów Aleksandra Wielkiego (Iskander), który jest w Tadżykistanie czczony, co widać chociażby po tym, że wiele gór, jezior, miejsc, ulic nosi jego imię. Będziemy spacerować, zejdziemy na plażę, wybierzemy się w okoliczne góry, aby zobaczyć wodospad na rzece Iskander-Daria (lekki trekking 40 min.). Nocleg w prostym guesthousie and jeziorem.

        
  • 4 dzień

    jezioro Iskandarkul / Chodżent

    Zostawiamy za sobą jezioro i ruszamy dalej na północ do Chodżentu (przejazd ok. 6 godz.). Jest to jedno z najstarszych miast Azji Środkowej, które zanim rozwinęło się jako ważny ośrodek Jedwabnego Szlaku, strzegąc wylotu Kotliny Fergańskiej, znaczyło pochód Aleksandra Wielkiego w głąb Azji. Nosi ślady przynależności do Uzbekistanu, co widać na ulicach, ale i na twarzach ludzi. W mieście zobaczymy Muzeum Archeologii i Fortyfikacji, jedynego ocalałego śladu dawnych 10-kilometrowych murów miejskich a także kilka mniejszych obiektów jak Khazrati Shoh, kompleksu z XIX w. mieszczącego mauzoleum i meczet czy Shikh Muslihiddin, pełniącego podobne funkcje. Zajrzymy również oczywiście na bazar Panczszanbe (Bazar Piątkowy), zbudowany w latach 50. Jako jeden z największych w Azji Środkowej. Nocleg w Chodżent. * Jeśli obostrzenia zostaną utrzymane tego dnia udamy się również do miejscowej kliniki celem wykonania testów PCR.

        
  • 5 dzień

    Chodżent / przejście graniczne Ojbek / Taszkent

    Nasz pobyt w Tadżykistanie powoli zbliża się do końca. Ruszamy dziś w stronę przejścia granicznego w Ojbek, gdzie przywitamy się z Uzbekistanem, naszym kolejnym przystankiem. Po dotarciu do Taszkentu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy Uzbekistanu. Zaczniemy od medresy Barak Khan, wchodzącej w skład monumentalnego kompleksu Khast Imam. Naszym kolejnym przystankiem będzie meczet Tillya Sheikh oraz mauzolem Kaffal Shashiy. Zajrzymy również na Chorsu – na największy bazar w Azji Centralnej. Na końcu złożymy jeszcze wizytę w cenionym w całej Azji Centralnej Muzeum Sztuki Użytkowej, które posiada bardzo bogaty zbiór archeologiczny. Nocleg w Taszkencie.

      
  • 6 dzień

    Taszkent / Samarkanda

    Poranek i wczesne przedpołudnie spędzimy jeszcze w Taszkencie, aby bliżej poznać to miasto i wczuć się w jego atmosferę. Przespacerujemy się głównymi ulicami, zatrzymamy się na głównym placu miasta – Placu AmiraTemura oraz na Placu Niepodległości, obejrzymy z zewnątrz budynek dawnego pałacu Romanowa, wybudowanego w 1891 r. oraz budynek teatru, nazwany imieniem Ali Szer Nizamaddin Nawoi – wezyra władcy z dynastii Timurydów, znanego i cenionego pisarza. Popołudniem przejedziemy już na dworzec kolejowy, gdzie wsiądziemy do pociągu jadącego do Samarkandy. Samarkanda to jedno z najstarszych miast świata, które liczy niemal trzy tysiąclecia historii. Zostało zdobyte przez samego Aleksandra Wielkiego, a w XIX w. było miejscem zsyłek polskich powstańców. Szczytowy okres swego rozkwitu Samarkanda zawdzięczała funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. W Samarkandzie spędzimy dwa pełne emocjonujące dni. Nocleg w Samarkandzie.

        
  • 7 dzień

    Samarkanda

    No to zaczynamy! Odwiedzimy dziś pochodzące z początku XV w. mauzoleum Gur-i Mir – miejsce spoczynku Tamerlana, zwanego też Timurem Chromym. Zwiedzanie otoczonego przez liczne medresy słynnego placu Registan oraz oglądanie z zewnątrz meczetu piątkowego i mauzoleum Bibi Chanum. Kontynuujemy poznawanie miasta. Zwiedzanie mauzoleów Timurydów w kompleksie cmentarnym Shahi Zindah – nekropolii władców potężnego niegdyś państwa oraz na miejscowym bazarze Siyob. Odwiedzimy również ruiny obserwatorium astronomicznego sułtana Uług-Bega. Zajrzymy również do muzeum Afrosiab, gromadzącego ciekawe historyczne artefakty. Nocleg w Samarkandzie.

      
  • 8 dzień

    Samarkanda / Shahrisabz / Buchara

    Przejazd do Buchary. Po drodze zwiedzanie miejsca narodzin Timura – miasta Shahrisabz (do Shahrisabz 2 godz., dalej do Buchary 3,5 godz.). W tym rejonie w czasie II wojny światowej formowana była 6. dywizja generała Andersa. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych. W samym Shahrisabz, tradycyjnym uzbeckim mieście, zwiedzimy pałac Aksarai, kompleksy religijne Dorut Saodat oraz Dorut Tilovat wraz z meczetami Kuk Gumbaz i Hazrati Imom. Po zwiedzaniu Shahrisabz skierujemy się dalej do Buchary. Nocleg w Bucharze.

        
  • 9 dzień

    Buchara

    Zwiedzanie Buchary  – miasta, które zasłynęło jako ośrodek kultury i sztuki. Zwiedzanie fortecy Ark, meczetu Bolo Hauz oraz dawnego targu jedwabiem. Spacer po mieście wśród licznych mauzoleów oraz medres – miejsc, w których zgodnie z kulturą islamu nauka nierozłącznie połączona jest z religią. Wizyta przy słynnym minarecie Kalan, zwanym minaretem jedwabnym, który miał wskazywać kierunek podróżującym po Jedwabnym Szlaku. Trudno uwierzyć, ale niegdyś był najwyższą budowlą świata. Razem z meczetem Kaljan – niegdyś głównym meczetem Buchary składa się na zespół Poi Kajlan. W bliskim sąsiedztwie znajduje się jeszcze medresa Mir-i Arab z pięknymi bliźniaczymi turkusowymi kopułami. Nieco dalej znajdziemy medresy Uług Bega oraz Abdula Aziza. Pierwsza została pięknie odrestaurowana w 500 rocznicę powstania (1994 r.) i cieszy oczy gwieździstymi motywami; druga, choć nieodrestaurowana, posiada miłe dla oka i ciekawe wpływy chińskie. Zwiedzanie Chor Minor - charakterystycznego meczetu z czterema minaretami, który był niegdyś częścią zburzonej już medresy.

      
  • 10 dzień

    Buchara / Chiwa

    Wyjazd do Chiwy (ok. 7 godz.). Po drodze przystanek widokowy nad rzeką Amu-darią. Przyjazd do Chiwy. Dane archeologiczne wskazują, że miasto zostało założone na początku naszej ery. Miejscowa legenda głosi nawet, że założył je Sem – syn Noego. Zostało ono wpisane na listę UNESCO jako pierwszy obiekt z Uzbekistanu. Jeśli czas pozwoli wieczorem wizyta w starej części miasta – Itchan Kala. Nocleg w Chiwie.

        
  • 11 dzień

    Chiwa

    Nie sposób krótko opisać wszystkie piękne i zabytkowe miejsca, które będziemy dziś oglądać i podziwiać. Uliczkami Chiwy wędrować można wiele godzin, co chwila zatrzymując się przy jakimś niezwykłym miejscu. Zajrzymy m.in. do medres: Allakuli Khana, Muhammada Amina Khana – największej w mieście, przed którą znajduje się piękny, choć nieukończony nigdy minaret Kalta czy Muhammada Rahimkhana, gdzie obecnie znajduje się muzeum poświęcone ostatniemu chanowi Chiwy. Zwiedzimy również XVIII-wieczny pałac chana TashHovli oraz liczne inne islamskie zabytki miasta, m.in. mauzoleum Pahlawana Mahmuda oraz meczet Juma Masjid. Nocleg w Chiwie.

      
  • 12 dzień

    Chiwa / Urgench / Taszkent

    Transfer na lotnisko w Urgench. Przelot do Taszkentu. Krótkie zwiedzanie i czas wolny w Taszkencie. Kolacja i nocleg w Taszkencie.

    * Osoby niezaszczepione, a chcące kontynuować podróż do Kirgistanu będą musiały tego dnia skorzystać z wizyty w laboratorium celem wykonania testu PCR.

    ** Osoby, które po zwiedzaniu Uzbekistanu nie chcą kontynuować podróży do Kirgistanu tego dnia wracają do Warszawy z Urgench lub z Taszkentu (indywidualne dobranie terminu i lotu, bowiem loty nie są codziennie).

        
  • 13 dzień

    Taszkent / Biszkek

    W zależności od godziny przelotu przedpołudnie spędzimy jeszcze w Taszkencie lub już w Biszkeku. Aktywności tego dnia uzależnione są od godziny przelotu. Transfer na lotnisko i przelot do Biszkeku. Nocleg w Biszkeku.

        
  • 14 dzień

    Biszkek

    Biszkek to niekwestionowane centrum Kirgistanu, miasto szerokich alei i sowieckiego dziedzictwa architektonicznego, acz łatwo tam odnaleźć również klimat spokojnego małego miasteczka. Zobaczymy jedyny ocalały na terenie Azji Centralnej pomnik Lenina a przy odrobinie szczęścia podczas zwiedzania miasta towarzyszyć nam będą widoki na pokryte śniegiem Góry Kirgiskie, jedno z pasm Tienszanu. Przystanek na głównym placu miasta - placu Ala Too, aby obserwować uroczystą zmianę warty. Zobaczymy również najważniejsze budynki miasta by niespiesznie na placu zwycięstwa zakończyć zwiedzanie Biszkeku. Popołudniem odpoczniemy od miasta na wycieczce do Parku Narodowego Ala Archa leżącego w Górach Kirgiskich, będących częścią kirgiskiego Tienszanu. Nocleg w Biszkeku.

        
  • 15 dzień

    Biszkek / Chon Kemin

    Przejazd do wąwozu Chon Kemin (170 km, ok. 3 godz.). Po drodze przystanek przy minarecie z XI w. – zwanym wieżą Burana. Jest to jedyne miejsce w Kirgistanie związane z Jedwabnym Szlakiem. O kosmopolitycznym charakterze świadczą chińskie monety, buddyjskie rzeźby i nestoriańskie krzyże. Pobyt w wąwozie to unikalna okazja, aby doświadczyć kirgiskiej gościnności, podejrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy Kirgistanu, posmakować lokalnych specjałów oraz doświadczyć typowych aktywności, które wypełniają dzień mieszkańców: pieczenia chleba, wycieczek konnych po przepięknej okolicy (niektóre aktywności jak rozstawianie jurty, przejażdżki konne, korzystanie z basenu są dodatkowo płatne). Nocleg w lokalnym guesthousie.

        
  • 16 dzień

    Chon Kemin / Cholpon Ata

    Po śniadaniu przejazd nad jezioro Issyk Kul – perłę Tianszanu. Po boliwijskim Titicaca jest drugim na świecie pod względem wielkości jeziorem wysokogórskim. Jako, że woda jest lekko słona, jezioro nigdy nie zamarza a miejscowi zwą je „ciepłym morzem”. Nad jezioro przejedziemy przez wąwóz Boom. Przy ładnej pogodzie ośnieżone szczyty otaczające jezioro tworzą magiczną aurę. Czas wolny nad jeziorem. Wycieczka obejmująca regionalne muzeum oraz skalny ogród. Nocleg w hotelu.

        
  • 17 dzień

    Cholpon Ata / Karakol

    Przejazd do Karakol, miasta usytuowanego nad brzegiem jeziora, u stóp gór Tienszan (150 km, ok. 3 godz.). Po drodze zwiedzanie muzeum Przewalskiego, znanego rosyjskiego podróżnika i badacza, odkrywcy rasy karłowatego konia, nazwanej na jego cześć. Po przyjeździe do Karakol zwiedzanie meczetu Dungan, unikalnej konstrukcji noszącej ślady chińskie. Odwiedzimy również drewnianą katedrę wybudowaną bez użycia ani jednego gwoździa. Nocleg w lokalnym guesthousie.

        
  • 18 dzień

    Karakol / wąwóz Dżeti Oguz / Biszkek

    Przejazd do wąwozu Dżeti Oguz (Siedmiu Byków). Znajdują się tam poradzieckie sanatoria a także formacje zerodowanych skał z czerwonego piaskowca. Krótki spacer w okolicy wąwozu w Kadjy Sai. Po wizycie w wąwozie skierujemy się już z powrotem w stronę Biszkeku. Przejedziemy m.in. przez wieś Bokonbajewo, gdzie spotkamy również słynnych polujących z orłami. Przez tysiąclecia zarówno Kirgizi, jak i Kazachowie tresowali orły do polowań na świstaki, lisy i zające. Droga do Biszkeku zajmie nam w sumie ok. 5-6 godzin (380 km). Nocleg w Biszkeku.

        
  • 19 dzień

    Biszkek / Warszawa

    Transfer na lotnisko w Biszkeku i wylot do Warszawy z przesiadką.

        

Cena obejmuje:

1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Duszanbe i Biszkek-Warszawa z przesiadką. Bilet lotniczy został skalkulowany na poziomie 4100 PLN.
2. Przeloty wewnętrzne na trasie Urgench-Taszkent i Taszkent-Biszkek w klasie ekonomicznej.
3. Przejazd pociągiem na trasie Taszkent-Samarkanda w klasie II.
4. Zakwaterowanie w hotelach, lokalnych guesthousach o standardzie 3 i 4*, w pokojach 2-os. Planowane hotele znajdują się poniżej.
5. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od wielkości grupy).
6. Bilety wstępu do obiektów ujętych w programie.
7. Opiekę lokalnych przewodników i opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
* Osoby, wracające do Polski po zakończeniu zwiedzania Uzbekistanu, wracają be asysty pilota wycieczek na przelocie powrotnym.
8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (100 USD, płatne na miejscu).
2. Napiwków dla tragarzy hotelowych (1-2 USD każdorazowo za sztukę bagażu)
3. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
4. Testów PCR lub antygenowych na COVID-19.
5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania w tym m.in. wycieczek konnych, wieczorów artystycznych, degustacji wina, warsztatów lokalnego rękodzieła, wizyty w piekarni.


Uwagi i charakterystyka trasy:

ZASADY WJAZDU:
 Tadżykistan - osoby zaszczepione wymagane jest okazanie certyfikatu szczepienia przeciwwko COVID-19, zaś osoby niezaszczepione negatywnego wyniku testu PCR, wykonanego nie później niż 72 godz. przed przylotem.

Uzbekistan i Kirgistan - całkowite zniesienie obostrzeń przeciwko COVID-19.

 

Do Uzbekistanu i Kirgistanu od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 wolne strony.

PRZELOT:

Warszawa-Istambuł 13:05 – 16:45
Istambuł-Duszanbe 20:55 – 03:30
Biszkek – Istambuł 04:10 – 07:00
Istambuł-Warszawa 08:05 – 09:25
Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).


ZAKWATEROWANIE
Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych lokalnych guesthousach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3 i 4*. W żadnym z krajów nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

Przykładowe planowane hotele:
Dushanbe:
Atlas B&B 3*/ Shumon 3* https://www.atlashoteldushanbe.com/ LUB http://www.shumonhotel.com/

Jezioro Iskandarkul:
Cottage

Chodżent:
Khujand Deluxe / Grand hotel Khujand 4* https://khujand-deluxe.tj/

Taszkent:
Ramada 4* / Lumier 4* https://www.wyndhamhotels.com/ramada/tashkent-uzbekistan/ramada-tashkent/overview

Samarkanda:
Emirkhan 4* / Dilimah 4* / Arkhan Palace 4* https://www.emirhan.uz/

Bukhara:
Lyabi Hauz 3* / Bibihanum 3* / Ayub 3* http://www.lyabihouse.com/

Chiwa:
Malika Khiva 3* / Malika Kheivak 3* / Feruzkhan 3* https://www.malika-khiva.com/

Biszkek:
Plaza 4* http://www.plazahotel.kg/en/

Chon Kemin:
Ashuu Guest House http://ashu.kg/index.php/en/

Cholpon Ata:
Karven 4* https://karven.kg/en

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
  • 150 000 EUR - dopłata około 43 PLN/os.
  • 300 000 EUR - dopłata około 72 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

[email protected], tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

  

NOWOŚĆ W OFERCIE 2021. DO TEJ PORY TRASA REALIZOWANA BYŁA JAKO POŁĄCZENIE 4 KRAJÓW: TURKMENISTAN, UZBEKISTAN, KIRGISTAN, KAZACHSTAN. NIESTETY Z UWAGI NA ZAMKNIĘCIE NIEKTÓRYCH KRAJÓW Z POWODU COVID-19, MUSIAŁA ZOSTAĆ ZMODYFIKOWANA. PRZECZYTAJ OPINIE Z DOTYCHCZAS REALIZOWANEJ WYCIECZKI: 

https://ctpoland.com.pl/wycieczki/turkmenistan,-uzbekistan,-kirgistan,-kazachstan

Cena za osobę: