Birma, okrzyknięta jakiś czas największym turystycznym odkryciem w Azji, wciąż ma w sobie magię przyciągając spragnionych autentycznej przygody i niezniszczonych cywilizacją regionów podróżników. Warto odwiedzić ten kraj zwłaszcza teraz, gdy wszedł na drogę nowoczesności, gdy na nowo odkrywa swą tradycjnę uchylając rąbka nieznanego, tajemniczego i fascynującego świata.

Dla kogo: trasa dla każdego, kto nie dysponując długim urlopem chciałby choć na kilka dnbi oderwać się od codzienności i zobaczyć niezwykły świat złotych pagód, fwarnych targowisk i wiosłujących nogami rybaków. Bez ograniczeń wiekowych i specjalnych wymagań kondycyjnych.< 

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

 • Treściowy program zwiedzania obejmujący najważniejsze miejsca w Birmie ułożony w taki sposób, aby zobaczyć jak najwięcej podróżując bez zbędnych przystanków wygodnie i komfortowo.
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 3 i 4*
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • Urozmaicona kuchnia: kaczka po pekińsku, bankiet pierożkowy, kuchnia kantońska,wystawny bufet w Hongkongu.
 • Bilety wstępu, przeloty wewnętrzne w cenie wycieczki.
 •  Wiza w cenie wycieczki, brak opłaty za pośrednictwo wizowe.
 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Birmy z przesiadkami.

    

 • 2 dzień

  YANGON LUB BANGKOK - SINGAPUR

  Przylot do dawnej stolicy Mjanmy – Yangon (znanej też pod nazwą Rangun). Transfer do hotelu. Nocleg w Yangon.
  Uwaga: w zależności od siatki połączeń, możliwy nocleg w porcie przesiadkowym (Bangkok lub Singapur).

    

 • 3 dzień

  YANGON

  Zwiedzanie Yangon: pagoda Shwedagon, słynąca z imponującej pozłacanej stupy, cel wielu pielgrzymek buddyjskich; państwowe Muzeum Narodowe, pagoda Chauk Htat Gyi (Odpoczywającego Buddy) oraz stojąca w samym centrum miasta pagoda Sule. Spacer pośród kolonialnej zabudowy miasta, targ Bogyoke Aung San. Nocleg w Yangon.

    

 • 4 dzień

  YANGON / MANDALAY

  Dzisiaj opuścimy Yangon i udamy się samolotem na północ, do Mandalay. Tutaj czeka nas zwiedzanie królewskiego miasta Mandalay: odrestaurowany Fort oraz pałac królewski Mandalay, pagoda Mahamuni Paya, w której znajduje się jeden z najważniejszych w Birmie posągów Buddy; pagoda Kuthodaw zwana „największą księgą świata”, wewnątrz której jest przechowywane 729 tablic z całym kanonem buddyjskim. Zobaczymy też pięknie rzeźbiony drewniany klasztor Shwenandaw Kyaung, który jako jedyny z pałacowego kompleksu nie uległ zniszczeniu podczas II wojny światowej. Na zakończenie podziwianie panoramy miasta ze wzgórza Mandalay. Nocleg w Mandalay.

      

 • 5 dzień

  MINGUN / SAGAING / AMARAPURA

  Wycieczka po okolicy słynącej ze starożytnych miejscowości. Przepłynięcie łodzią po rzece Irawadi do Mingun: zwiedzanie pagody Mingun Paya, oglądanie wspaniałego dzwonu Mingun – jednego z największych tego typu obiektów na świecie oraz pagody Myatheindan. Zwiedzanie Sagaing – stolicy niepodległego królestwa Shan z XIV w.: pagoda Kaunghmudaw oraz wzgórze Sagaing. Przejazd do dawnej stolicy – Amarapura, gdzie znajduje się najdłuższy (1,2 km) na świecie most wykonany z drzewa tekowego – most U Bein. Podziwianie zachodu słońca. Nocleg w Mandalay.

    

 • 6 dzień

  MANDALAY / BAGAN

  Wyjazd do Bagan , miasta które należy do najbardziej spektakularnych kompleksów archeologicznych w Azji Południowo-Wschodniej, obok Angkor w Kambodży oraz Borobudur na Jawie. Na powierzchni 42 km 2 znajduje się 2217 zachowanych oraz około 2000 zrujnowanych pagód i budowli buddyjskich. Większość z nich powstała w XI-XIII w., kiedy Bagan był stolicą Birmy. Zwiedzanie świątyń kompleksu. Nocleg w Bagan.

    

 • 7 dzień

  BAGAN

  Kolejny dzień zwiedzania świątyń należących do kompleksu Bagan. Poznamy między innymi słynną świątynię Ananda Pahto z XII wieku z czterema złoconymi posągami Buddy, piękną złotą pagodę Shwezigon Paya – wzór dla późniejszych budowli, świątynię Hilominlo z pięknymi rzeźbieniami; największą, masywną świątynię Dhammayangyi wzniesioną z cegły. Na koniec wespniemy się na Pagodę Shwe Sandaw, która stanowi dobry punkt obserwacji zachodu słońca nad równiną Bagan. Kolacja z występami tradycyjnego teatru lalek. Nocleg w Bagan.

    

 • 8 dzień

  BAGAN – HEHO – PINDAYA – JEZIORO INLE

  Przelot do Heho, skąd pojedziemy (ok. 2 godz.) do Pindaya krętą górską drogą. Zwiedzanie jaskini Pindaya z 8 tysiącami posągów Buddy. Wizyta w wytwórni papieru i wyrobów takich jak: parasolki, lampki, wachlarze. Następnie przejedziemy do Nyaung Shwe nad jeziorem Inle (ok. 3 godz.). Przeprawa na łódkach motorowych do hotelu. Nocleg nad jeziorem Inle.

        

 • 9 dzień

  JEZIORO INLE

  Dzisiejszy dzień spędzimy nad mierzącym 22 km długości jeziorem, które zasłynęło między innymi ze stylu życia mieszkańców okolicznych wiosek. Odwiedzimy klasztor Nga Phe Kyaung, pływający targ i pływające ogrody, będziemy obserwować połów ryb tradycyjnym miejscowym sposobem. Podróż na zachodni brzeg jeziora, gdzie znajduje się kompleks pagód Shwe Indein. Wizyta w świątyni Phaung Daw Oo, która słynie z pięciu posągów Buddy rokrocznie obwożonych w procesji dookoła jeziora. Nocleg nad jeziorem Inle.

    

 • 10 dzień

  INLE – THANDWE - NGAPALI

  Przeprawa na lotnisko, skąd czeka nas lot do Thandwe, a stamtąd udamy się do pobliskiego kurortu Ngapali. Oprócz piaszczystej plaży Ngapali Beach miejscowość znana jest też z wiosek rybaków, których łodzie i pracę można obserwować, a owoce ich pracy smakować podczas posiłków. Nocleg w hotelu przy Ngapali Beach.

        

 • 11 dzień

  NGAPALI

  Czas wolny na wypoczynek na plaży i w ciepłych wodach Zatoki Bengalskiej. Nocleg w Ngapali.

      

 • 12 dzień

  NGAPALI

  Czas wolny. Ngapali to świetne miejsce dla amatorów dzikich plaż. Chętni eksplorowania okolic mogą wynająć rowery i pojechać na wycieczkę na pobliskie wzgórza lub wynająć łódź, żeby popłynąć na jedną z wysepek. Smakoszy zainteresują lokalne przysmaki, np. kraby, gotowane z trawą cytrynową i serwowane w całości. Nocleg w Ngapali.

      

 • 13 dzień

  NGAPALI

  Ostatni dzień wypoczynku dobrze jest wykorzystać do maksimum. Do wyboru: snorkeling, nurkowanie, rejsy łodziami rybackimi, rafting i inne aktywności. Nocleg w Ngapali.

      

 • 14 dzień

  NGAPALI - YANGON

  Czas wolny. Przejazd na lotnisko. Przelot do Yangon. Czas wolny na ostatnie zakupy w Birmie. Nocleg w Yangonie lub wieczorny wylot.

      

 • 15 dzień

  YANGON – BANGKOK/SINGAPUR

  Wylot z Yangonu do Bangkoku lub Singapuru. Przerwa tranzytowa. Wylot do Polski z przesiadką.

      

 • 16 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Yangon - Warszawa z przesiadką lub przesiadkami oraz przeloty na trasach wewnętrznych.
 2. Transfery i przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Wymienione w programie wycieczki łodzią (jezioro Inle i w Mingun).
 4. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją, (2 osoby w pokoju).
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki oraz opiekę lokalnych przewodników (oprócz pobytu w Ngapali).
 6. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie.
 7. Posiłki wg programu (ilość wg ikon przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.         

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Wizy birmańskiej (50 USD).
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (40 USD).
 4. Opłat lotniskowych płatnych w Birmie
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 7. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI ANITA, WARSZAWA   LISTOPAD 2015 

Bardzo dobra współpraca i organizacja przed organizacją wyjazdu. Dobra jakość obsługi w czasie imprezy. Świetna kadra, przyjazdna dla uczestników, pełna informacja i wyjątkowa uczciwość.

 

Państwo małgorzata i ireneusz, łańcut   LISTOPAD 2015 

Wycieczka do Myanmar super udana, pilot - Łukasz Przybyłek świetny. Ogólnie bez zarzutu!!! Zresztą Japonia z Moniką Galicką w 2014 też była super. Jak na razie jesteście dla mnie biurem nr 1.

 

PANI maria, bydgoszcz   LISTOPAD 2015

Pilot zajmujący się grupą Pan Łukasz Przybyłek - sympatyczny, operatywny, z dobrym kontaktem.

 

PANI danuta, kraków   LISTOPAD 2015

Wycieczkę oceniamy bardzo dobrze. Birma jest niezwykłym, interesującym miejscem. Naszym zdaniem warta była zobaczenia, dała nam dużo możliwości poznania nowych zwyczajów, krajobrazów i wspaniałych przeżyć. Pilot opiekujący się nami Pan Łukasz Przybyłek był bardzo dobrze zorganizowany, opiekuńczy, dbał o grupę. Ponadto potrafił wyjść naprzeciw oczekiwaniom. Sprawdził się jako osoba wprowadzająca miłą ale i merytoryczną atmosferę. Kompetentny, zaangażowany, umiejący odnaleźć się w różnych sytuacjach.

 

PANI halina, warszawa   grudzień 2010

To już nasza druga wyprawa z Wami. Gratulację zorganizowania wspaniałej podroży, wszystko było dopięte na ostatni guzik: hotele bardzo wygodne i znakomicie położone, posiłki obfite i pyszne, przewodnicy kompetentni. Birma była dla nas dużą niespodzianką. Kraj ten zaskakuje nas swą gościnnością, uśmiechem, urodą – mimo biedy. Brawa dla znakomitego przewodnika  - Sama, jest wspaniałym ambasadorem swojego kraju. Polski pilot – po standardzie ustawionym przez Panią Małgosię Jałoszewską – Maksiak – nadal wysoki poziom. Pan Albert Jańczak był niezawodny.

 

PANI monika, radom   grudzień 2010

Wyjazd do Birmy to gwarancja udanego urlopu. Niezwykła architektura, wspaniała przyroda, życzliwi ludzie, wysoki standard usług turystycznych.

 

PAN patryk, kraków   listopad 2015

Chcemy bardzo serdecznie podziękować za wspaniałą wyprawę jaką była w tym roku Birma. Po raz kolejny udowodniliście, że jesteście najbardziej  profesjonalnym biurem. Nie mamy wątpliwości co do tego, że na wielkie  wyrazy uznania zasługuje nasz pilot Pan Łukasz. Dzięki niemu zwiedzanie  stało się przyjemnie, komfortowe i merytoryczne. Wprowadzał on bardzo  dobrą atmosferę w grupie, był rzeczowy i otwarty na grupę.

 

twoja opinia może być następna :)

16 dni

Mjanma (Birma) z wypoczynkiem

Cena za osobę:

9876 1970