Najpopularniejsza trasa w ofercie CT Poland. Podczas 18 dni można zobaczyć zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Chin, nowoczesne miasta jak i piękne krajobrazy południa.

Dla kogo: trasa dla każdego, kto chciałby poznać najważniejsze miejsca w Chinach przemieszczając się szybko i sprawnie wygodnymi środkami trasportu. Dla każdego, kto lubi intensywne i bogate zwiedzanie i wieczorne atrakcje, takie jak pokazy akrobatów czy operę pekińską. 

Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych. Jedynym trudniejszym i bardziej intensywnym momentem jest wejście na tarasy ryżowe, co zajmuje ok. 45 minut wolnym tempem. Spacer odbywa się bez bagaży, które zostawiamy na ten dzień, podróżując tylko z bagażem podręcznym. Dla osób mniej sprawnych za dodatkowa opłatą możliwe są lektyki. 

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

 • Bardzo bogaty program zwiedzania, dzień wypełniony atrakcjami.
 • Wieczorne i poranne atrakcje w cenie: przedstawienie "Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang", występ akrobatów szanghajskich, spektakl "Impresja z Yangshuo".
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* oraz nocleg w klimatycznym guesthousie na najsłynniejszych w Chinach tarasach ryżowych.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • Pełne wyżywienie: niemal każdego dnia program obejmuje 2 posilki. Wybrane napoje do posiłków w cenie! 
 • Urozmaicona kuchnia: bankiet pierożkowy, kuchnia kantońska,wystawny bufet w Hongkongu.
 • Bilety wstępu w cenie wycieczki.
 • Bardzo bogaty program zwiedzania, dzień wypełniony atrakcjami.

 

 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką lub bezpośrednio PLL LOT.

 • 2 dzień

  PEKIN

  Przylot do Pekinu. Przejazd autokarem na plac Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tian'anmen), jeden z największych publicznych placów na świecie, na którym znajduje się również Mauzoleum Mao Zedonga i Pomnik Bohaterów Ludowych. Nocleg w Pekinie.

  * W przypadku przylotu do Pekinu w godzinach popołudniowych, zwiedzanie zostanie przeniesione na kolejny dzień.  

 • 3 dzień

  PEKIN / WIELKI MUR

  Wyruszamy dziś poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze , który jest niekwestionowaną największą atrakcją Chin i co roku przyciąga miliony zwiedzających. Do zwiedzania udostępnianych jest kilka odcinków (Badaling, Juyongguan, Mutianyu). W zależności od warunków pogodowych i możliwości czasowych wybierzemy najodpowiedniejszy. Zwiedzanie Świątyni Nieba – najpiękniejszej pekińskiej świątyni, którą dwa razy w roku odwiedzał cesarz, aby pokłonić się Niebu. Nocleg w Pekinie.

 • 4 dzień

  PEKIN

  Zwiedzanie Pałacu Letniego – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Podczas spaceru po terenie pałacu zobaczymy Pawilon Życzliwości i Długowieczności, Pawilon Nefrytowych Fal, przejdziemy Długą Galerią, która kryje prawie 14000 unikalnych malowideł, do podnóża Wzgórza Długowieczności, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro Kunming, Most Siedemnastu Łuków i nieodległe Pachnące Wzgórza. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego , znanego jako Zakazane Miasto. Podczas zwiedzania przejdziemy przez oficjalną, ceremonialną część pałacu m.in. Pawilon Najwyższej Harmonii, ale również mniej oficjalną, aby zobaczyć jak mieszkały cesarzowe i cesarski dwór. Spacer po Wzgórzu Węglowym, skąd rozpościera się widok na Zakazane Miasto i centrum Pekinu. Wieczorem kolacja z degustacją kaczki po pekińsku w jednej z najlepszych restauracji specjalizujących się w tej potrawie. Kaczka po pekińsku będzie jednym z wielu dań. Nocleg w Pekinie.

 • 5 dzień

  Pekin / Luoyang / klasztor Szaolin

  Przejazd szybkim pociągiem do Luoyang (ok. 4 godz.). Wizyta w klasztorze Szaolin – miejscu narodzin kung fu oraz buddyzmu medytacyjnego chan (zen). Zwiedzanie kompleksu klasztornego oraz Lasu Stup – największego w Chinach buddyjskiego cmentarza. Fakultatywnie pokaz kung fu w wykonaniu uczniów jednej ze szkół. Kolacja w regionalnej restauracji, makarony i pierogi typowe dla tego regionu. Nocleg w Luoyang.

 • 6 dzień

  Luoyang / groty Longmen / Xi’an

  Zwiedzanie grot Longmen , gdzie między V a XIII w. w ponad 2 tys. jaskiń i nisz wykuto tysiące posągów Buddy: od największej groty z okazałym posągiem Buddy Wajroczany, aż po niewielką Grotę Medycyny. Przejazd szybkim pociągiem do Xi’an (ok. 2 godz.), miasta o historii ponad 2200 lat. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscu przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Uroczysta kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Wieczorem przedstawienie „Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang” – unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Nocleg w Xi’an.

 • 7 dzień

  Xi’an / Armia Terakotowa

  Przejazd do muzeum Armii Terakotowej , pochodzącej z III w. p.n.e. Poznamy historię Qin Shihuangdi i największej archeologicznej tajemnicy Chin – Mauzoleum Pierwszego Cesarza oraz zwiedzimy zakład, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd do Suzhou (miejsca sypialne, przejazd ok. 14 godz.).

 • 8 dzień

  Suzhou

  Przyjazd do Suzhou – miasta klasycznych chińskich ogrodów, którym zachwycał się już Marco Polo. Zwiedzanie Ogrodu Przebywania – typowego klasycznego ogrodu z licznymi wysepkami, mostkami i pawilonami. Wizyta w instytucie hafciarstwa, a także w fabryce jedwabiu, gdzie można zobaczyć jak w tradycyjny sposób wytwarzany jest jedwab. Spacer po ulicy Shantang, rozciągającej się od głównej bramy miasta – bramy Changmen aż do podnóża pagody Tygrysiego Wzgórza. Przechadzka pozwala chłonąć urok starożytnych Chin i unikalną atmosferę „chińskiej Wenecji”. Nocleg w Suzhou.

 • 9 dzień

  Suzhou / Luzhi / Szanghaj

  Przejazd do położonej na wodzie, liczącej 900 lat historii i przepojonej klimatem dawnych Chin miejscowości Luzhi. Spacer po miasteczku pozwoli nam doświadczyć życia jego mieszkańców, które toczy się nad kanałami przecinającymi miasto wzdłuż i wszerz. Rejs łódką po kanałach. Przejazd do Szanghaju. Wizyta w dzielnicy Pudong, która stała się wizytówką miasta i dowodem potęgi ekonomicznej Chin. Aby podziwiać panoramę Szanghaju wjedziemy windą na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perła Orientu”, majestatycznego budynku Jinmao lub innego kilkusetmetrowego wieżowca dzielnicy biznesowej. Spacer po bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie oraz po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Wieczorem występ akrobatów chińskich. Nocleg w Szanghaju

 • 10 dzień

  Szanghaj

  Wizyta na głównym placu Szanghaju – placu Ludowym oraz w Muzeum Szanghajskim, posiadającym jedną z najlepszych kolekcji sztuki chińskiej. Czas wolny w muzeum pozwoli wybrać najbardziej nas interesującą ekspozycję. Zwiedzanie przepojonej mistycyzmem świątyni Nefrytowego Buddy z cennym posągiem przywiezionym z Birmy. Wizyta w miasteczku handlowym Yuyuan, zwanym starym miastem. Czas wolny na zanurzenie się w setki stoisk. Nocleg w Szanghaju.

 • 11 dzień

  Szanghaj / Guilin

  Transfer na lotnisko i przelot do Guilin. Nocleg w Guilin.

 • 12 dzień

  Guilin / rejs po rzece Li / Yangshuo

  Wycieczka statkiem po rzece Li do urokliwie położonej miejscowości Yangshuo. Trasa wiedzie wśród malowniczych wapiennych wzgórz o fantazyjnych kształtach, których szczyty odbijają się w wodzie. Wieczorny spektaklImpresja z Yangshuo” – wspaniałe przedstawienie na wodzie z udziałem setek artystów, autorstwa Zhang Yimou, autora m.in. filmu „Dom Latających Sztyletów” i „Cesarzowa”. Nocleg w Yangshuo.

 • 13 dzień

  Yangshuo / Longsheng

  Przejazd do Longsheng – wioski mniejszości etnicznych Regionu Autonomicznego Guangxi, której okolice słyną z urzekającego krajobrazu wzgórz pokrytych tarasami pól ryżowych. Trasa pozwala poznać tradycyjną zabudowę oraz styl życia mniejszości Dong, Zhuang, Miao i Yao. Przyjrzymy się jak mieszkańcy uprawiają, zbierają i suszą swoje plony. Po drodze wizyta na plantacji herbaty. Wejdziemy na tarasy ryżowe Smoczego Grzbietu, jedne z najpiękniejszych w Chinach (pieszo ok. 20 min.). Nocleg w guesthousie na tarasach ryżowych.

 • 14 dzień

  Longsheng / Guilin / Kanton

  Powrót do Guilin i przejazd szybkim pociągiem do Kantonu (ok. 3 godz.), jednego z pierwszych miast traktatowych, otwartych na handel ze światem zewnętrznym. Zwiedzanie Świątyni Przodków Rodziny Chen, wzniesionego w końcu XIX w. zespołu budynków o tradycyjnej architekturze i pięknych kolorowych rzeźbieniach. Spacer po wyspie Shamian, gdzie zachowały się budynki w stylu kolonialnym i gdzie mieści się m.in. konsulat RP. Nocleg w Kantonie.

 • 15 dzień

  Kanton / Makau

  Przejazd w okolice wieży telewizyjnej, słynnej Canton Tower, położonej w dzielnicy Haizhu, obecnie drugiej najwyższej wieży telewizyjnej na świecie. Możliwość zrobienia zdjęć z zewnątrz. Przejazd do Zhuhai i przekroczenie granicy z Makau. Makau to była kolonia portugalska, która zachowała wiele unikalnego uroku i gdzie na każdym kroku dostrzec można harmonijne połączenie architektonicznych wzorów portugalskich z chińskimi. Spacer po starej części miasta , gdzie znajdują się ruiny katedry św. Pawła – symbol Makau oraz najważniejszy i najbardziej reprezentacyjny plac byłej portugalskiej enklawy – Largo do Senado. Wizyta w jednym z wielu kasyn, z których słynie miasto. Nocleg w Makau.

 • 16 dzień

  Makau / Hongkong

  Przeprawa promem do Hongkongu – jednego z najbardziej kosmopolitycznych miast w Azji, gdzie tradycyjny Wschód spotyka się z nowoczesnym Zachodem. Podczas zwiedzania skorzystamy z komunikacji miejskiej. Ten dzień będzie więc nieco trudny, ale taki sposób zwiedzania pozwoli nam poznać miasto i wczuć się w jego atmosferę. Przepłynięcie promem Star Ferry z Półwyspu Dziewięciu Smoków (Kowloon) na wyspę Hongkong lub metrem podwodnym tunelem. Spacer po Central, dzielnicy finansowej i sercu wyspy. Wjazd na wzgórze Wiktorii tramwajem Peak Tram. Ze wzgórza rozpościera się widok na miasto i port. Powrót do Central i przejazd metrem na główną ulicę handlową Nathan Road – ulicę-wizytówkę półwyspu. Dla chętnych przystanek przy Alei Gwiazd. Nocleg w Hongkongu.

 • 17 dzień

  Hongkong

  Czas wolny. Wykwaterowanie do godz. 12:00. Dzisiejszy dzień wykorzystać można na wycieczkę na wyspę Lantau, aby zobaczyć największy odlany z brązu posąg Buddy, na zakupowe szaleństwo na głównym pasażu Nathan Road lub na odpoczynek na plaży w zatoce Repulse. Pożegnalna kolacja. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.

  *W przypadku powrotu z Pekinu, przelot z Hongkongu do Pekinu i dalszy przelot do Warszawy. Możliwy nocleg w Pekinie. Wówczas przylot do Warszawy w godzinach popołudniowych.

  **W przypadku powrotu z Kantonu, transfer na lotnisko w Kantonie.

 • 18 dzień

  Powrót do Warszawy 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Hongkong - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot na trasie Szanghaj - Guilin.
 2. Przejazdy wg programu pociągami (miejsca sypialne na trasie Pekin - Zhengzhou i Xi'an - Suzhou, miejsca siedzące na trasach Luoyang - Xi’an, Guilin - Kanton), autokarami lub mikrobusami, statkami wg programu.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju), w Longsheng w guesthousie.
 4. Wieczorne przedstawienia i atrakcje: akrobacje w Szanghaju, bankiet pierożkowy wraz z przedstawieniem tanecznym w Xi'an, spektakl "Impresja z Yangshuo".
 5. Krajobrazowy rejs po rzece Li.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 7. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 8. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu) wraz z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu / kolacji. Bez napojów w Makau i w Hongkongu.
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (100 USD płatne w Chinach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Opłaty za nadanie bagażu na promie Makau-Hongkong (ok. 6 USD, konieczność nadania bagażu jest każdorazowo arbitralną decyzją obsługi promu).
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, na lotniskach, w hotelach oraz podczas przeprawy promowej. 

Wymagania dot. paszportu dla obywateli RP:

Paszport musi być ważny minimum 7 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 stronę wolną. 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PANI JADWIGA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu zorganizowanego przez CT Poland. Atrakcyjny program, wspaniały pilot, dobre hotele, wyżywienie i miłe towarzystwo. Dobra linia lotnicza, krótki czas oczekiwania na następne loty. Wszystkie hotele bardzo dobre. Posiłki też były różnorodne, zarówno dania europejskie, jak i miejscowe, smaczne, miła obsługa w restauracjach. Pierwsze 3 dni były bardzo intensywne, późniejsze mniej intensywne. Wszystko na bardzo wysokim poziomie! Byłam z CT Poland w Japonii i też byłam bardzo zadowolona.

 

ANKIETA ANONIMOWA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Program bardzo dobrze zrealizowany ze świetnym prowadzeniem pani Pilot. W Guilin byłoby fajnie gdyby dało się załatwić więcej czasu wolnego wieczorem. Połączenia lotnicze okej. Bardzo dobre jedzenie w restauracjach. Pani Pilot jest świetnym specjalistą od kultury chińskiej, wspaniale radziła sobie z prowadzeniem naszej grupy. Na każdy problem znajdowała rozwiązanie. Bardzo cieszę się, że to ona była naszym pilotem. Lokalni przewodnicy też dobrze sobie radzili. Program imprezy ogólnie ciekawy, intensywny, ale mogłoby być więcej wolnego czasu w Szanghaju.

 

PANI KATARZYNA WRZESIEŃ 2023 OCENA 4/5

To jest moja pierwsza wycieczka objazdowa. Pokoje hotelowe zadowalały mnie i nie mam uwag. Przed przyjazdem do Chin czytałam i oglądałam, zdobywając informację o tym, co oferuje kuchnia chińska. Wiedziałam więc, mniej więcej, czego się spodziewać i się nie zawiodłam. Uczta z dużą ilością owoców morza, które bardzo lubię, była wspaniała! Zarówno restauracje, ilość i jakość posiłków, oceniam bardzo dobrze, choć miejsca posiłków mogłyby być bliżej położone względem miejsc, które odwiedzaliśmy. Pani Ania, pilotka, ma dużą wiedzę, którą umie w ciekawy sposób przekazać. Zostawia trochę swobody i jest otwarta na potrzeby grupy.

 

 

PANI MARIA, WARSZAWA SIERPIEŃ 2023 OCENA 5/5

Jestem zadowolona z wycieczki. Program – pod względem intensywności i zróżnicowania - spełnił moje oczekiwania, podobnie bardzo dobry standard zaproponowanych hoteli. Natalia Kazberuk - bardzo, bardzo dobra pilotka z ogromną wiedzą. Z uwag, pierwszego dnia w Singapurze powinna być kolacja.

 

 

PRZERWA COVIDOWA :(

 

PANI RENATA    WRZESIEŃ 2019        OCENA 5/5 

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, całkowicie zrealizowany program, pani pilot Kinga bardzo profesjonalna, pomocna o dużej cierpliwości i kulturze osobistej, świetna organizacja planu dnia. Cała wycieczka spełniła moje oczekiwania. Będę polecała te wycieczki znajomym. W każdej restuaracji dobre jedzenie, w niektórych wyśmienite. Możliwość poznania lokalnej kuchni bezcenne, obsługa dobra. Rewlacyjna kolacja w Hongkongu w dniu wyjazdu. 

 

 

PANI RENATA    WRZESIEŃ 2019        OCENA 5/5 

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka, całkowicie zrealizowany program, pani pilot Kinga bardzo profesjonalna, pomocna o dużej cierpliwości i kulturze osobistej, świetna organizacja planu dnia. Cała wycieczka spełniła moje oczekiwania. Będę polecała te wycieczki znajomym. W każdej restuaracji dobre jedzenie, w niektórych wyśmienite. Możliwość poznania lokalnej kuchni bezcenne, obsługa dobra. Rewlacyjna kolacja w Hongkongu w dniu wyjazdu. 

 

PAN ROBERT      WRZESIEŃ 2019        OCENA 5/5 

Program wycieczki został zealizowany w 100%. Pilotka wycieczki pani Kinga Potasznik to chodząca encyklopedia :) Poza przygotowaniem merytorycznym jest osobą niezwykle pomocną, cierpliwą o wysokiej kulturze osobistej. Potrafi kierować grupą turystów pomimo wielu różnic, oczekiwań, temperamentów poszczególnych osób. Po powrocie już zacząłem polecać tę wycieczkę do Chin. Jedzenie codziennie bardzo dobre. Kuchnia lokalna plus spożywanie posiłków pałeczkami to bardzo pouczające i ciekawe doświadczenie. Ostatnia kolacja w Hongkongu przebija wszystko co jadłem podczas wycieczki!!! 

 

PAN ŁUKASZ      SIERPIEŃ 2019        OCENA 5/5 

Wyjazd był fajny, nie za długie podróże autokarem. Bardzo dobra pani przewodnik. Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka. Przeloty oceniam jako ok., hotele generalnie jako ok., na tarasach fajny guesthouse i był internet. Niestety jedzenie chińskie jeszcze mi nie smakuje ale mamie smakowało bardzo. Dobrze, że na śniadanie były tosty, jajka i płatki śniadaniowe.  

 

PANI MAŁGORZATA      SIERPIEŃ 2019        OCENA 5/5  

Ciekawy program chociaż pod koniec wszyscy są już zmęczeni. Doceniłabym dodatkowy dzień przerwy np. na tarasach. Kanton nie jest szczególnie uroczy.

Wyjazd badzo dobrze i sprawnie zrealizowany, wszystko przebiegło bez zastrzeżeń. Bardzo fajnie, że było woda i wspólne posiłki. Cudowny dodatkowy masaż. Plus za Maglev i wiele innych rzeczy. Przeloty oceniam jako bardzo dobre, dobra organizacja i godziny przelotów, doceniam wcześniej przypisane miejsca bo nie musiałam się martwić o siedzenie razem z dzieckiem.

Hotele oceniam od 3 po 5, restuaracje od 3 do 6. Jestem bardzo zadowlona z pracy pilotki. Duża wiedza, znajomość kraju i dar ciekawego opowiadania. Bez pani Krysi wycieczka nie byłaby tak interesująca. Super program, bardzo dobra równowaga między intensywnym zwiedzaniem a czasem wolnym. O wyborze zdecydowała korzystna relacja ceny do ilości i jakości swiadczen oraz rekomendacja zaufanego biura podróży - agenta. Ale również fajni przewodnicy, brak fakultetów, mała grupa i specjalizacja w Azji / Chinach.

Ogólna ocena - bardzo dobra. Świetny wyjazd.   

 

PAŃSTWO DOROTA I WALDEMAR      SIERPIEŃ 2019        OCENA 5/5  

Bardzo dobra organizacja wycieczki. Od dzisiaj CT Poland to moje ulubione biuro podróży. Co było szczególnie godne polecenia: instrukcje przed wycieczką zostały świetnie podane, gwarantowane 2 posiłki dziennie, możliwość wpłaty pełnej kwoty w kraju, świetnie dobrany program wycieczki, intensywność programu.   

 

PAŃSTWO JOLANTA I JACEK      SIERPIEŃ 2019        OCENA 5/5  

Zobaczyłam nowe Chiny, nieznane mi. Zadziwiła mnie organizacja społeczeństwa - in plus. Przepiękna przyroda i historia. 

 

PANI KATARZYNA      SIERPIEŃ 2019        OCENA 5/5  

Najlepiej oceniam pracę pilota. Dzięki Pani Krysi wyjazd mogę ocenić jako wybitny.

Hotele i restauracje - różne, jedzenie lepsze, inne nieco słabsze. Bardzo spodobał mi się sposób serwowania posiłków na okrągłych stołach, gdzie każdy mógł wybrać co mu smakowało. Ciekawe smaki, dużo warzyw. Tam gdzie mieliśmy dla siebie oddzielny pokó albo dwa tozdecydowanie najlepsza opcja, można było spokojnie porozmwiać.

Jeśli chodzi o program rozczarowana jestem Kantonem, usunęłabym go z programu. Za dużo w programie jest miast w porównaniu do przyrody. Na polach wyżowych podobało mi się najbardziej! 

 

PAN KAROL      SIERPIEŃ 2019        OCENA 4/5 

O wyborze zdecydował program oraz specjalizacja biura na kierunku azjatyckim.

Informacja praktyczne - pmocne i profesjonalne. Pani Krysia jako przewodnik była idealna.  

 

PANI MONIKA I PAN GRZEGORZ,   MIERZYN,   PAŹDZIERNIK 2019   OCENA 5/5 

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym wróciliśmy z Żoną z Trasy Prezydenckiej w Chinach, prowadzonej przez Pilota Pana Piotra Noska.

Wkrótce zamierzamy napisać więcej, ale tak na szybko tyle: Wycieczka SUPER. Pilot: SUPER do kwadratu ! Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem organizacji, programu i generalnie całości. Serdeczne gratulacje i podziękowania!!!

Ankieta: impreza bardzo nam się podobała. Intensywność i bogactwo programu były jednak męcząca. Byłoby dobrze co kilka dni zwolnić tempo, dać czas na relaks, spokojny spacer, plażowanie, zakupy. Może krótki wypoczynek po zakończeniu całości? Jeszcze raz dziękujemy za doskonałą organizację imprezy, opiekę genialnego pilota i możliwość przeżycia wspaniałej przygody. Pilot, Piotr Nosek, to najlepszy pilot, z jakim kiedykolwiek byliśmy na wycieczce.

 

PANI BARBARA, KATOWICE, PAŹDZIERNIK 2019   OCENA 5/5 

Wycieczka spełniła moje oczekiwania z naddatkiem. Bardzo intensywny program, co dla mnie jest plusem. Fantastyczny pilot Piotr, który świetnie zorganizował nam czas wolny w Hongkongu, zapewniając pozapgogramowe zwiedzanie miasta. Organizacja logistyki - fantastyczna. Pilota oceniam badzo dobrze. Fantastyczna praktyczna wiedza przekazywana w ciekawy sposób, chęć odpowiadania na dodatkowe pytania, poczucie humoru.Hotele dobre i bardzo dobre. Restauracje dobre, choć czasem za mało warzyw, pierożki super, kolacja w Hongkongu powalająca!!!  

 

PANI BARBARA, POMIECZYNO, PAŹDZIERNIK 2018 OCENA 5/5

Bardzo atrakcyjna wycieczka pozwalająca poznać kulturę i odrębność Chin, co byłoby niemożliwe w przypadku indywidualnego zwiedzania. Szeroka wiedza pilota pozwalała na uzyskanie wyczerpujących odpowiedzi na zadawane pytania.

 

PAN JADWIGA, POZNAŃ, PAŹDZIERNIK 2018 OCENA 4/5

Z takim pilotem chciałoby się zawsze podróżować! Z przelotów międzynarodowych jestem bardzo zadowolona. Hotele i restauracje na trasie dobre. Intensywność programu zwiedzania, zadowalająca.

 

PAN KRZYSZTOF, PUSZCZYKOWO, PAŹDZIERNIK 2018 OCENA 4+/5

Przeloty, hotele, restauracje na trasie ok. Z pilota opiekującego się grupą jestem w pełni zadowolony. Z takim pilotem można nawet na koniec świata, wesoła, pogodna, ogarnie wszystko, opowiada tyle, ile trzeba!

 

PANI MARZENA, ŁÓDŹ, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Bardzo dobra organizacja wyjazdu i sam wyjazd. Hotele bardzo dobre. Restauracje na trasie również bardzo dobre. Super przewodnik, kompetentna i pomocna osoba- bardzo życzliwa. Bardzo interesujący i bogaty program. Męczący był tylko pierwszy dzień po przyjeździe- usnęłam na operze, brak aklimatyzacji dokuczliwy. Pochwała za zróżnicowanie atrakcji „od ulicy po kulturę”.

 

ANKIETA ANONIMOWA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Bardzo bogaty program, trochę zbyt szybkie tempo, choć to zapewne spójność przejazdów, dostępność hoteli zadecydowały o tak szybkim tempie. Brakowało mi choć ze dwóch przerywników na relaks i krótki wypoczynek przy tak szybkim tempie podróżowania. Choć parę godzin.

 

PANI ALICJA, SŁAWKÓW, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Przeloty międzynarodowe bardzo dobre. Hotele na trasie super. Restauracje bardzo dobre. Piotr tak mi pomógł, że nie miałam problemów ze zrozumieniem. Jestem osobą niedosłyszącą z implantem. Przed wyjazdem bardzo się bałam czy dam sobie radę, teraz już wiem, że mogę jeździć i dalej zwiedzać świat.

 

PAN KAZIMIERZ, LEGNICA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Następna wycieczka tylko z tym pilotem. Będziemy polecać go wszystkim.

 

PAN GRZEGORZ , CIEPLEWO I PAN ROMAN, SOPOT, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Z wycieczki jesteśmy bardzo zadowoleni, od początku imprezy w dniu wylotu z Warszawy Piotr Rogalski zajmował się grupą bardzo dobrze. Program wycieczki był bardzo intensywny, wyczerpujący. Zdajemy sobie sprawę, że Chiny to ogromny kraj, więc biuro chciało jak najwięcej pokazać. Skorzystamy na pewno z Państwa biura i podziękowania dla całego zespołu CT Poland. Dziękujemy.

 

ANKIETA ANONIMOWA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana, atrakcyjna w zakresie trasy zwiedzanych obiektów, stanowiły kwintesencję odwiedzanych obrazów Chin. Mimo bogatego programu nie była męcząca. Rzetelność i kompetencje pilota w znacznej mierze przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia imprezy. Przelot międzynarodowy dobry, aczkolwiek lot powinien być bezpośredni do Chin. Hotele na trasie bardzo dobre, restauracje również.

 

PANI ANNA, WROCŁAW, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Jestem bardzo zadowolona z tej wycieczki. Standard hoteli i wyżywienia bardzo wysoki. Cena wycieczki adekwatna do jakości. Super program i cała realizacja. Wspaniały pilot. Loty do Chin mogły być bezpośrednie. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

 

PANI BEATA, NOWY SĄCZ, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Bardzo piękna wycieczka godna polecenia. Super pilot, bardzo kulturalny, uprzejmy z dużą wiedzą oraz doświadczeniem. Bardzo dobre hotele, ciekawe doświadczenia kulinarne, urozmaicona kuchnia, jedzenia pod dostatkiem. Niesamowite krajobrazy oraz piękne miasta.

 

PANI MONIKA, ŁABOWA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka bardzo udana. Wszystko przebiegało zgodnie z planem. Hotele na bardzo wysokim poziomie. Przewodnik posiada ogromną wiedzę o Chinach, czuć jego zaangażowanie w wykonywaną pracę. Brak zastrzeżeń do wyprawy, organizacja idealna. .

 

PANI AGNIESZKA, ŁABOWA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka była super, wszystko było bardzo dobrze zorganizowane, dopięte na ostatni guzik. Przewodnik Piotr idealnie nadaje się na to stanowisko, najlepszy z dotychczasowych, z ogromną wiedzą. Ogromnym plusem było spożywanie posiłków w różnych lokalnych restauracjach. Program wycieczki super. Hotele i restauracje bardzo dobre.

 

PAN WIESLAW, ŁABOWA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka bardzo udana. Hotele bardzo dobre. Restauracje bardzo dobre. Wszystko idealnie. Jestem w pełni zadowolony. Profesjonalna praca pilota, który pomagał w każdej sytuacji i przybliżył nam wiedzę na temat Chin.

 

ANKIEKIETA ANONIMOWA, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka bardzo dobra, super zorganizowana, wszystko fajnie dopasowane, a pilot super, najlepszy ze wszystkich dotychczasowych wycieczek.

 

PAN JERZY, NOWY SĄCZ, WRZESIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka bardzo piękna, dobrze zaplanowana, jestem bardzo zadowolony, niezapomniane wrażenia.

 

Pani Ewa i pan wojciech, nowy targ, sierpień 2018 OCENA 5/5

Piszę by podziękować Państwu za bardzo dobrze zorganizowaną wycieczkę do Chin, z której wróciłam kilka dni temu. Szczególnie chciałabym podziękować naszemu przewodnikowi, Panu Jackowi Świerczowi. Dzięki jego szerokiej wiedzy, umiejętności opowiadania i przekazywania wiedzy w ciekawy sposób podróż bardzo zyskała. Bardzo prosiłabym o przesłanie tych dodatkowych podziękowań również Panu Jackowi.

 

ANKIETA ANONIMOWA, LIPIEC 2018 OCENA 5/5

Ogólna ocena dla biura CT Poland bardzo dobra. Przelot linami Swiss Air spełnił w pełni nasze oczekiwania. Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani. Hotele na trasie bardzo dobre. W restauracjach super jedzenie. Organizacje przejazdów autokarami, przemieszczanie się między odwiedzanymi miejscami rewelacyjne. Super program dający możliwość zobaczenia wielkich miast, ale również życie zwykłych mieszkańców Chin: zarówno w miastach, jak i na prowincji. Program uatrakcyjniają przejazdy pociągami oraz przelot wewnętrzny samolotem. Intensywność programu momentami mogła być większa, ale ogólnie Ok. Pani pilot bardzo sympatyczna z ogromną wiedzą o Chinach, widać że Chiny to jej pasja. Ogólnie wyjazd uważam za bardzo udany. Chiny same w sobie nie powalają na kolana, ale to już odrębna niezależna od biura kwestia.

 

PANI DANUTA, GDAŃSK, MAJ 2018 OCENA 5/5

Program wycieczki bardzo ciekawy, dopracowany w każdym szczególe. Realizacja programu na najwyższym poziomie dzięki profesjonalizmowi pani pilot Natalii, która wykazała się bardzo dużą wiedzą. Niezwykła kultura osobista i cierpliwość, uczynność sprawiły, że impreza okazała się niezwykle udana. Gorąco polecam więcej wycieczek z panią Natalią!

 

ANKIETA ANONIMOWA, KWIECEIŃ 2018 OCENA 5/5

Przewodnik – Piotr Nosek – wielka wiedza oraz wielka chęć jej przekazania, świetnie zorganizowany, świetnie prowadzący grupę. Wyjątkowa kultura osobista! Pan Piotr – zawsze do dyspozycji, chętnie służył pomocą w każdej sytuacji, czuło się, że ma bardzo dobry kontakt z lokalnymi przewodnikami, bardzo przez nich ceniony i chwalony. Najmniej interesujące miejsce –Kanton, Klasztor Shaolin.

 

PANI BEATA, WARSZAWA, KWIECIEŃ 2018 OCENA 5/5

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Pani Kinga jest super pilotem. Byłam na wielu wycieczkach i nie spotkałam tak świetnego pilota- wiedza o Chinach wspaniała. Bardzo pomocna w każdej sytuacji. Przed każdym wyjazdem przygotowuję się, czytam dużo o kraju do którego wyjeżdżam i tak jak sobie wyobrażam Chiny. Trasa i organizacja przygotowana przez CT- bardzo dobra, ewentualnie można dodać 1 dzień leniuchowania w Hongkongu nad morzem. Jestem w pełni zadowolona z pilota zajmującego się nami.

 

PANI EDYTA I PAN ARKADIUSZ, MORAWICA, KWIECIEŃ 2018 OCENA 5/5

Jesteśmy zadowoleni z wycieczki. Transport różnorodny, ciekawe miejsca, przewodnik p. Ania przekazywała wiele ciekawych informacji, potrafi wykazać się cierpliwością.

 

PANI ALEKSANDRA I PAN KAZIMIERZ, KRAKÓW, KWIECIEŃ 2018 OCENA 5/5

Spełniły się nasze marzenia. Program atrakcyjny, wszystko super. Niezapomniane wrażenia od Pekinu aż do Hong Kongu. Aż chciałoby się to powtórzyć, lecz życie zbyt krótkie a inne zakątki świata też kuszą. Dziękujemy ☺

Pani Anita i Pan Arkadiusz, Kowal październik 2017

Bardzo intensywny i ciekawy program, pokazujący różnorodności kraju. Doskonała koordynacja wszystkich elementów programu. Bardzo ciekawe zwiedzanie Hong Kongu komunikacją miejską. Dzięki doskonałemu pilotowi zdobyliśmy ogromną wiedzę turystyczną, ale i historyczną, o kulturze i społecznych warunkach kraju.

 

Ankieta Anonimowa, wrzesień 2017

Największe wrażenie zrobiły na mnie trasy ryżowe, klasztor Shaolin oraz rejs po rzece Li. Dużym plusem jest opieka pilota od momentu zbiórki na lotnisku. Kolacja pożegnalna w Hong Kongu-rewelacja!

 

 

Pani Ewa, Toruń wrzesień 2017

Bardzo dobra organizacja jak i bogaty program. Dobre tempo przez co sprawne przemieszczanie się.

 

 

Pani Izabela, Białystok lipiec 2017

Wspaniała wycieczka od początku do końca. Przemyślana, dopracowana. Wszystko się udało. Wspaniała praca Pana Piotra doskonałe relacje z grupą oraz z wypadkami losowymi. Dziękuję! Brawo!

 

 

pani kaja, warszawa kwiecień 2016

Program bogaty, dużo oglądanych miejsc, co dało możliwość poznania Chin. Chiny się bardzo szybko zmieniają, ludzi dużo ale wszędzie czysto. Tradycyjne Chiny już się kończą neistety. Wyjazd bardzo ciekawy, trasa super i wszystko dobrze zorganizowane z dużą ilością atrakcji. Znajomość chińskiego u pilota była pozytywnym zaskoczeniem i bardzo pomagała. Hotele dobre, pokoje czyste, co jest bardzo ważne, wyposażone jak na taki rodzaj wycieczki nawet powyżej oczekiwań.

 

 

pani milena, mysiadło wrzesień 2016

Ogólne wrażenia bardzo pozytywne, dobrze przemyślane podróże między miastami lokalni przewodnicy w większości mądrzy i profesjonalni. Pobyt na tarasach ryżowych mógłby trwać cały dzień :) ciekawie dobrane punkty wycieczki a pani pilot Justyna cudowna i kochana. To osoba neizwykle uczynna, miła, dba o grupę, umie wszystko załatwić, najlepsza przewodniczka jaką spotkałam. Przewodnicy z Pekinu i Szanghaju byli fenomenalni. Na pewno chciałabym pojechać z biurem jeszcze raz, szczególnie z Panią Justyną jako pilotem.

 

 

pani iwona, lublin wrzesień 2016

Wycieczkę oceniam jako bardzo dobrą. Pilotka Justyna - zawsze miła, uśmiechnięta, lubi przebywać wśród ludzi, ma wiele empatii w stosunku do innych, reaguje na każdą sugestię, ma też dużą wiedzę o zwiedzanych miejscach. Bardzo ciekawy i bogaty program, dla kogoś kto nigdy nie był w Chinach wrażenia z wycieczki na długo pozostaną w pamięci. Wycieczka jest jednak równiż bardzo forsowna, więc może przydałby się jeden dzień odpoczynku?

 

 

pani alina, grójec wrzesień 2016

Wycieczka bardzo ciekawa, dużo atrakcyjnych miejsc. Program bardzo zróżnicowany, wielkie miasta ale też pola ryżowe i rejs po rzece. Bardzo dobra organizacja i opieka pilota. W sumie to dośc intensywna wycieczka. Pilotka Justyna to najlepsza z moich dotychczasowych doświadczeń, bardzo miła i opiekuńcza.

 

 

państwo eugenia i mieczysław, tczew wrzesień 2016

Wrażenia - poprawa wizerunku Chin, warto było zobaczyć bogatą historię tego państwa.

Organizacja - bardzo dobrze zsynchronizowane czasy przemieszczania się.

Pilot - bardzo duża wiedza merytoryczna o Azji. Wspaniale przekazywana. Pani Justyna troszczyła się o każdego, z każdym rozmawiała.Troszczyła się o każdego i o dobro ogółu. Program w 100% zrealizowany plus dodatkowe niespodzianki.

Program - wycieczka była intensywna, ale powinna taka być.

 

 

pan piotr, opole sierpień 2016

Świetna organizacja. Wspaniała przygoda. Bardzo dobrze sprawdzili się lokalni przewodnicy, świetny przewodnik z Polski - Dorota Wasilewska. Poza Kantonem, który nie jest za bardzo interesujący cała wycieczka była pełna wrażeń i ciekawa. Ogólna ocena imprezy to bardzo dobra. To była wspaniała przygoda, połączona z odchudzającą, ale smaczną dietą. Rewelacja. Moc wrażeń.

 

pani agnieszka, warszawa październik 2016

Była to moja pierwsza wycieczka zorganizowana za pośrednictwem biura podróży. Oceniam ją jako dobrze i sprawnie zorganizowaną. Ewentualne braki w organizacji wynikały raczej z niechęci niektórych osób w grupie do szybszego tempa zwiedzania czy uczestnictwa w atrakcjach. Hotele bardzo dobre, transport sprawny. Program mógłby być bardziej intensywny, ale rozumiem że podróżowanie w grupie nie w pełni na to pozwala.

 

państwo anna i tadeusz, niemcz wrzesień 2016

Nie mam żadnych zastrzeżeń co do Pani Natalii, bardzo kompetentna osoba, posiadająca przeogromną wiedzę.W każdej sytuacji służyła pomocą. co do programu zauważamy, że nieco zbyt mało czasu poświęcono na Hongkong, reszta Chin ok. Organizacja też była ok. Ne pewno przy najbliższej okazji skorzystamy z oferty biura i z czystym sumieniem polecimy trasę prezydencką znajomym.

 

PAŃSTWO Maria i Roman, Jaworzno (KWIECIEŃ 2015)

Organizacja wycieczki super, dopracowany każdy szczegół. Jesteśmy w pełni zadowoleni z pilota zajmującego się grupą Pani Krystyny Brząkały. Właściwa osoba na właściwym miejscu. Chiny to jej pasja. Zawsze pełny optymizm. Bogata wiedza o miejscach zwiedzanych i historii Chin.

 

Maria, Poznań (KWIECIEŃ 2015)

Chciałabym jeszcze raz pojechać do Chin z waszym biurem – inną trasą, a może w przyszłym roku gdzie indziej, dalej. Jeśli nadal będę w takiej formie jak dziś. Po świecie jeżdżę od 1958 roku ( mam 77 lat). A do tego gdyby Krysia Brząkała była pilotka to już byłby cud.

 

PAN Jarosław, Głowaczów (KWIECIEŃ 2015)

Pilot Krystyna Brząkała - przygotowany merytorycznie i praktycznie, bardzo dobrze!!! Styl prowadzenia wycieczki bardzo fajny. Może zbyt dużo odwiedzin sklepów z cenami silnie nie konkurencyjnymi. Będę polecał wasze biuro.

 

PAN MARCIN, ZIELONKI (KWIECIEŃ 2014)

Hotele 4 gwiazdkowe z najwyższej półki. Opieka pilota na wysokim poziomie.

 

PANI MAŁGORZATA, ZIELONKI (KWIECIEŃ 2014)

Osobę tak oddaną grupie, ciepłą, sympatyczną jak pilotka Magda Gryka spotkaliśmy pierwszy raz.

 

Państwo Jolanta i Wiesław, Śrem (KWIECIEŃ 2014)

Doskonały pilot - Magda Gryka. Nigdy nie spotkaliśmy tak miłej, kompetentnej i elokwentnej osoby. Rewelacyjna pilotka! Ogólnie wjazd uważam za udany. Niewątpliwie jest to zasługa rewelacyjnej Pani Magdy Gryki, która zachwyciła nas swoim profesjonalizmem i troską o uczestników.

 

Państwo Grażyna i Jan, Polkowice (KWIECIEŃ 2014)

Bogaty program wycieczki oraz jej intensywność pozostanie na długo w naszej pamięci. Jednak najważniejsze to osoba przewodnika p. Magdy Gryki - najlepsza !! przewodnik w naszej dotychczasowych podróżach. Brak słów na opisanie kompetencji, zaangażowania, wiedzy oraz znajomości języka i realiów miejscowych.

 

Państwo Ewa i Wojciech, Częstochowa (WRZESIEŃ 2014)

Przeloty międzynarodowe - OK. Hotele dobre. Restauracje i serwowane w nich posiłki, bardzo dobre.
Zaangażowanie pilotki Magdy Pawłowskiej ponad skalę, np. towarzyszenie przy zwiedzaniu nocnych żywieniowych bazarów poza programem.

 

Pan Mateusz, Bielsko-Biała (WRZESIEŃ 2014)

Przeloty międzynarodowe - bardzo dobre. Hotele na trasie - dobre. Jedzenie i restauracje - dobre. Pilotka Pani Magda Pawłowska to osoba wykwalifikowana, a przy tym potrafiąca nawiązać świetny kontakt z grupą, służąca pomocą i radą.

 

Państwo Magdalena i Krzysztof, Chociwiel (LIPIEC 2014)

Piszę na lotnisku, na gorąco, więc będzie to „prawda i tylko prawda”. Jesteśmy bardzo zadowolenie z wycieczki, pełni wrażeń. Przeloty międzynarodowe - wysoki standard. Hotele, również o dobrym standardzie. Jesteśmy zadowoleni z wyboru hoteli, z warunków w nich. Podobało nam się w ofercie przeplatanie się różnych atrakcji: zwiedzanie zabytków architektury z nowoczesnością i cudami przyrody (Guilin i tarasy ryżowe). Grupa też była super, zgrana, nienarzekająca! Pilotka Krysia Brząkała na medal! Pani Krysia to super pilotka! Zawsze w dobrym humorze, o wielkiej wiedzy o Chinach, miła, elokwentna i kontaktowa. 20 lat marzyłam o Chinach i nareszcie trochę wiem, jak tu jest! DZIĘKI!

 

Pani Iwona, Warszawa (LIPIEC 2014)

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, pilota prowadzącego. Krystyna Brząkała to osoba kontaktowa, fachowa i biegła w języku chińskim.

 

Państwo Zofia i Leszek, Łomianki (LIPIEC 2014)

Dobra organizacja, miła atmosfera. Przeloty, hotele, jedzenie, bardzo dobre. Dziękujemy!

 

Państwo Elżbieta i Grzegorz, Nowy Dwór Mazowiecki (LIPIEC 2014)

Bardzo zaskoczyły nas pozytywnie Chiny, jako szybko rozwijające się gospodarczo państwo, jego wielkość i bogactwo kultury. Nie sposób w tak krótkim czasie obejrzeć wszystkiego, ale to co zaoferowało biuro, możemy ocenić jako bardzo dobry kompromis. Organizacja imprezy była bardzo dobra. Bardzo dużo informacji uzyskaliśmy od naszej pilotki Krysi!

 

Państwo Marianna i Waldemar, Legionowo (LIPIEC 2014)

Przeloty, hotele, restauracje i jedzenie, bardzo dobre. Intensywność programu na tak. Pilotka Krysia wspaniała, kulturalna, uczynna, przemiła, kompetentna.

 

Pani Ewa, Warszawa (KWIECIEŃ 2014)

Program i jego intensywność - bardzo dobra. Z opieki pilota jestem w pełni zadowolona. Pilotka Krystyna Brząkała posiada bardzo, bardzo dużą wiedzę o Chinach.

 

Państwo Alicja i Janusz, Kamienna Góra (KWIECIEŃ 2014)

Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji wyjazdu przez biuro CT Poland, program bogaty, nie ma czasu na nudę, czuliśmy się zaopiekowani. Pilot wycieczki Krystyna Brząkała to pasjonat o dużej wiedzy w ciekawy sposób przekazujący informację, osoba, która odpowiadała na każde zadane pytanie, służyła radą i rozwiązywała bieżące problemy.

 

Pani Mirosława (KWIECIEŃ 2014)

Bardzo dobra organizacja, ciekawy program, inteligentny i odpowiedzialny przewodnik Krysia Brząkała - osoba kochająca Chiny i Chińczyków, co procentowało w Jej pracy, a my z tego korzystaliśmy. Bardzo przyjazna i sympatyczna osoba. Wysoka specjalizacja w wycieczce po Chinach. Na pewno wzbogaciła naszą znajomość kraju i jego ludności, przeszłości i teraźniejszości.

 

Pani Agnieszka, Piaseczno (KWIECIEŃ 2014)

Organizacja wycieczki spełniła moje oczekiwania i przygotowana została właściwie. Nie mam uwag odnośnie strony organizacyjnej. Wysoko oceniam też pracę pilota.

 

Państwo Anna i Wojciech, Gdynia (KWIECIEŃ 2014)

Przeloty międzynarodowe - dobre. Hotele, generalnie wszystkie bardzo dobre i dobre, dostosowane do miejscowych warunków jak np. w Yangshuo. Restauracje i wyżywienie - bardzo dobre i dobre. Intensywność programu - bardzo dobra. Mamy wrażenie że dzięki pilotce Krysi zobaczyliśmy wszystkoco było możliwe a nawet więcej. Wspaniała, wiedza olbrzymia, pasjonatka. Chyba jest niewiele osób, które potrafią tak przekazać swoją wiedzę. Gratulujemy CT Poland zatrudnienia tak wysokiej profesji specjalistów.

 

Pan Tomasz, Poznań (SIERPIEŃ 2014)

Hotele na bardzo przyzwoitym poziomie, zdecydowanie wyższym niż hotele wybrane przez konkurencyjne biura podróży organizujące wyjazdy do Chin. Restaurację oceniam ogólnie, gdyż nie mam do żadnych zastrzeżeń. Przypadły mi do gustu lokalne restauracje. Jestem bardzo zadowolony z wyboru tej wyprawy do Chin. Intensywność programu pozwoliła poznać kontrastujący czasem obraz tego kraju. Nawet w programowo wolnym czasie mieliśmy urozmaicenie – poza standardowym zwiedzaniem kramików, chętni mogli się wybrać z Panią Krysią w dodatkowo upatrzone przez nią ciekawe miejsca w danym mieście. Tu należy podkreślić, jak duży wpływ na wrażenia z wyjazd ma pilot wycieczki. Pani Krysia Brząkała wykazała się pełnym przygotowaniem, a wprowadzenie nas w przygodę z Chinami to dla niej nie tylko praca, ale też i pasja. Jeżeli na horyzoncie CT POLAND jest dalszy rozwój, to tylko z takimi oraz dzięki takim ludziom.

 

Pani Małgorzata, Poznań (SIERPIEŃ 2014)

Standard przelotów międzynarodowych bardzo dobry – ważne - krótkie przerwy przesiadkowe w Helsinkach, tylko dwie godziny czekania. Hotele bardzo dobre, świetne jak na imprezę objazdową!!! Restauracje - bardzo dobre, lubię nowości i jestem otwarta na różne dania tradycyjne.
Chiny to bardzo ciekawy kraj. Program wycieczki pozwolił na zobaczenie zarówno tej starej części jak i skrajnie nowej, nowoczesnej, np. Szanghaj jakże inne od ryżowych pół. Czas wolny natomiast pozwolił na zatrzymanie się „indywidualne” i podpatrzenie jak żyją Chińczycy. Pilot – Krysia Brząkała bardzo ciekawie wprowadziła nas w kulturę, tradycję i obyczaje. Jej entuzjazm pokazał nam jak różne i jednocześnie fascynujące są Chiny. Chętnie wybiorę się na kolejny wyjazd z Panią Krystyną. Ogromna wiedza i fascynacja Chinami sprawia, że słucha się Pani Krystyny z przyjemnością.

 

Państwo Marzena i Dariusz, Ząbki (SIERPIEŃ 2014)

Miałam pełne poczucie bezpieczeństwa, mogłam skupić się na podziwianiu z abytków i zupełnie zdać się na opiekę pilotki. Krysia ma dar ciekawego opowiadania, czasem zapominało się o podziwianiu widoków za oknem J. Trasa „wszystkomająca” i miasta i wsie, nowoczesność i folklor, super wieżowce i wspaniałe góry. Jesteśmy zachwyceni!

 

 
Pani Izabella, Łódź (SIERPIEŃ 2014)

Program wycieczki bardzo atrakcyjny, urozmaicony. Dobrze zorganizowane przeloty międzynarodowe - krótki czas oczekiwania na lotniskach transferowych. Rewelacyjna pilotka Magda Pawłowska, potrafiąca rozwiązywać wszelkie spory, pomocna, potrafiła doradzić, zasugerować odpowiednie rozwiązanie. Dzięki niej poznałam piękne, ciekawe i tajemnicze miejsca w Chinach i na pewno nie był to mój ostatni raz. Zbyt mało atrakcji w Hongkongu.

 

Pani Sylwia, Jelenia Góra (PAŹDZIERNIK 2014)

Z wycieczki jestem bardzo zadowolona pod każdym względem. Jeśli będę miała możliwość wyjazdu na tzw. „objazdówkę” z całą pewnością rozważę przede wszystkim Państwa ofertę z pilotem „Lusią”, Krysią. Dziękuję Państwu za zorganizowanie mi miło czasu i życzę podobnych udanych wypraw z licznymi turystami.

 

Pani Joanna, Warszawa (PAŹDZIERNIK 2014)

Trasa wycieczki bardzo atrakcyjna. Duża ilość ciekawych informacji na temat Chin przekazane przez pilota. Wygodne hotele (imprezy wieczorne). Brakowało czasu do indywidualnych wycieczek.

 

Pani Anna, Lublin (PAŹDZIERNIK 2014)

Wyjazd przygotowany z pełną precyzją, profesjonalna obsługa, doskonała opieka pilotki Krystyny Brząkały. Możliwość realizacji dodatkowego programu wg oczekiwań grupy - realizacja sprawna bez zastrzeżeń. Opera pekińska – podpadliśmy pilotce, zemściła się operą, na apel wyciagnięcia nas z opresji nie zareagowała L. Oczywiście traktujemy to jako żart!

 

Pani Beata, Przemyśl (WRZESIEŃ 2014)

Dobrze zorganizowana impreza, mnóstwo informacji o Chinach (kultura, historia, czasy współczesne). Na pewno zachęciło to do ponownej wizyty w tym kraju.

 

Państwo Bożena i Marian, Hornówek (WRZESIEŃ 2013)

Jasna organizacja wyjazdu, znana procedura, jasne koszty całego wyjazdu, super opiekun Piotr Rogalski (będziemy sprawdzać w przyszłości czy daną trasę obsługuje właśnie pan Piotr) bardzo kompetentny, konkretny zdyscyplinowany i opiekuńczy gwarantujący komfort pobytu, intensywny program, przydał by się jeden dzień wolny na tarasach ryżowych. DZIĘKUJEMY I POLECAMY.

 

Pani Anna, Udanin (WRZESIEŃ 2013)

Jestem bardzo zadowolona z uczestnictwa w wycieczce. Podróż umożliwiła mi naoczne poznanie kultury, historii, zwyczajów, miast, piękna przyrody, współczesne życie Chin. Wycieczka była lepsza niż się spodziewałam, co było również związane z ogromną wiedzą jaką posiadał przewodnik Piotr Rogalski. Organizacja wycieczki przez biuro była bardzo dobra, w pełni spełniła moje oczekiwania. Państwa biuro zapewniło mi komfort zwiedzania. Obecność przewodników lokalnych była dodatkowym atutem. Wycieczka zachęciła mnie do dalszego zagłębiania wiedzy o Chinach i kolejnych podróży.

 

Pan Łukasz, Udanin (WRZESIEŃ 2013)

Trasa bardzo dobra na pierwsze spotkania z Chinami i kulturą chińską. Daje obraz rożnych regionów Chin i stanowi dobrą bazę dla dalszych wycieczek. Organizacja wyjazdu bezbłędna. Zachowanie biura w sytuacji konieczności zmiany planów komunikacyjnych godne pochwały. Zarówno biuro, pilot Piotr Rogalsk) jak i sama trasa zdecydowanie godne polecenia.

 

Pani Aniela, Skierniewice (WRZESIEŃ 2013)

Hotele - bardzo dobre. Wyżywienie - bardzo dobre. Organizacja - bardzo dobra. Wspomnienia nie zapomniane. Pilot Piotr Rogalski „super”- bardzo dobra organizacja, bardzo dobra znajomość historii i bardzo duża wiedza o Chinach oraz duża umiejętność przekazywania wiedzy uczestnikom wycieczki.

 

Państwo Grażyna i Maciej, Grudziądz (WRZESIEŃ 2013)

Wycieczka bardzo nam się podobała, dostarczyła wielu wrażeń i pogłębiła wiedzę o Chinach, Hongkongu i Macao. Program był dość intensywny, co powodowało nieraz zmęczenie, ale rozumiemy, że aby zwiedzić tak odległe miejsca było to niezbędne. Jednym punktem, który zmienilibyśmy to pominięcie Kantonu, a zwiększenie czasu na Hongkong. Baza hotelowa i wyżywienie spełniły nasze oczekiwania. Z satysfakcją stwierdzamy, iż jesteśmy pod wrażeniem pilota – pana Piotra Rogalskiego, który z pełną fachowością i cierpliwością opiekował się grupą. Jego wiedza i profesjonalizm umożliwił nam poznanie zwiedzanych miejsc oraz pełen komfort zwiedzania.

 

Państwo Danuta i Ryszard, Konin (WRZESIEŃ 2013)

Byliśmy zachwyceni organizacją wyjazdu, skupioną na wygodzie uczestników a nie na Biura. Zauważyliśmy szereg logistycznych rozwiązań, które w naszym odczuciu miały ułatwić nam pobyt: między innymi kolację w miejscu gdzie odbywało się przedstawienie Opery Pekińskiej, bądź w pobliżu portu przed wieczornym rejsem po rzece w Szanghaju, tudzież na lotnisku przed przelotem do Kantonu. Program został zrealizowany w 100 %, przy ograniczeniu do niezbędnego minimum wszelkich uciążliwości. Dużo podróżujemy, ale tak dobrego pilota jak pan Piotr Rogalski jeszcze nie spotkaliśmy. Mieliśmy świadomość, że pomoc i zaangażowanie jakie nam okazywał daleko wykraczało poza zakres jego obowiązków!

 

Pani Anna, Gorzów (WRZESIEŃ 2013)

Wrażenia bardzo dobre, porządek, realizacja wycieczki zgodna z planem, miła atmosfera wycieczki. Pilot Piotr Rogalski - super, dobry organizator i opiekun, bardzo dobra znajomość historii, duża wiedza o Chinach, zwyczajach, znajomość języka chińskiego, dobra organizacja.

 

Pani Zdzisława, Tczew (WRZESIEŃ 2013)

Program spełnił moje oczekiwania. Chiny są fascynujące, godne polecenia! Obsługa i opieka pilota Piotra - bardzo dobra. Dziękuję za prezent – torbę firmową.

 

pan tadeusz, warszawa (czerwiec 2013)

Ciekawa wycieczka, kameralna grupa, super przewodnik!
Krysia – LUSIA – otwarta, kontaktowa, zorganizowana, z pasją, PROFESJONALNA! POLECAM INNYM! Jednym słowem warto było!

 

pani katarzyna, Łódź (kwiecień 2013)

Organizacja wycieczki bardzo dobra. Nie traciliśmy czasu na oczekiwanie
na autokar czy zakup biletów. Zakwaterowanie zawsze odbywało się bardzo sprawnie. Duże uznanie dla pracy pilota pana Piotra Noska, który również w tzw. czasie wolnym zawsze służył pomocą i radą. Największe wrażenie zrobiła na mnie trasa Szanghaj – Hongkong.

 

pani katarzyna, łódź (kwiecień 2013)

Organizacja doprowadzona do perfekcji. Wycieczka dostarczyła mi dużo
niezapomnianych wrażeń. Przewodnik – pilot Piotr Nosek, skromny, miły, posiadający ogromną wiedzę, zasługuje na szczególne uznanie. Dobra organizacja i wspaniały pilot sprawiły, że wycieczkę uważam za bardzo udaną.

 

pani teresa, zielonka (kwiecień 2013)

Organizacja wycieczki była bardzo dobra. Wszystkie przejazdy, wejścia do zwiedzanych obiektów były świetnie dopracowane czasowo tak, że grupa nie traciła czasu na oczekiwanie np. na autokar, zakup biletów, czy zakwaterowanie w hotelu. Pilot wycieczki Pan Piotr Nosek posiada bardzo dużą wiedzę na temat Chin. Służył nam zawsze pomocą przy rozwiązywaniu codziennych problemów, których zresztą dzięki dobrej organizacji mieliśmy niewiele.

 

pani grażyna, lednogóra (kwiecień 2013)

Miałam inne wyobrażenie o Chinach. Po tej wycieczce zupełnie zmieniłam
zdanie. Kraj rozwinął się w dużym tempie. Biuro postarało się aby nam pokazać ciekawe obiekty i piękne miejsca. Wyjazd jest bardzo dobrze zorganizowany. Jeżdżę dużo po świecie, ale ten wyjazd jest niezapomniany. Przewodnik Piotr Nosek zasługuje na największą ocenę. Bardzo miły pan, tempo zwiedzania dostosował do grupy, grzeczny, kulturalny, zawsze uśmiechnięty, pomocny.

 

pani wanda, poznań (kwiecień 2013)

Program bogaty, organizacja przejazdu, pobytu i powrotu zastała idealnie
zorganizowana. Wrażenia duże, wspaniały pilot (Piotr Nosek). Pracę pilota oceniam bardzo wysoko pod każdym względem; wiadomości, języka i dodatkowych informacji, oraz wielkich chęci pokazania nowości. Biuro warte polecenia znajomym.

 

pani marta, piła (kwiecień 2013)

Jestem bardzo zadowolona z organizacji. Praktycznie byliście nie zawodni, nawet była dostępna woda w autokarze, nigdy nie czekaliśmy na autokar, komunikacja między naszą pilotką panią Magdą Gryką i lokalnymi pilotami była super. Pani Magda- odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu. Dla mnie była to wycieczka życia. Nie podobała mi się Opera Pekińska, ale tylko ona, spodziewałam się czegoś więcej. Reszta bez zarzutu.

 

Państwo Maria i Leszek, Kraków

Organizacja logistyczna - bardzo dobra. Na pilota grupy Krysię można było liczyć w każdej sytuacji, wspaniały organizator. Imponująca wiedza i umiejętność przekazu przez wychodzenie poza program wycieczki. Zastanawiamy się czy w przyszłości nie skorzystać z Państwa biura do innych miejsc świata, ze względu na bogaty program wycieczki. Życzymy państwu na przyszłość dużo inwencji w dalszym organizowaniu udanych imprez w poznawaniu świata.

 

Pani Małgorzata, Kluczborg

Wycieczka spełniła w pełni moje oczekiwania. Jestem zadowolona z programu
oraz z realizacji tego programu. Przewodniczka Krystyna Brząkała bardzo miła i kompetentna, bardzo opiekuńcza. Hotele w większości na bardzo dobrym poziomie. Chętnie skorzystam w przyszłości z Państwa usług.

 

Pani Anna, Szczecin

Organizacja wyjazdu była bardzo dobra. Zaskakujące, bardzo miłe są podarunki herbaty czy chińskich „czerwonych sznureczków” od organizatora. Oglądane miejsca piękne. Zwłaszcza niezapomniane wrażenia z pobytu „na polach-wzgórzach” ryżowych, rejs do Yangshuo, mury miejskie w Xian i Wielki Mur. Zaletą wycieczki była również możliwość kontaktu z tradycją opery chińskiej, śpiewu , pokaz akrobatów. Dla mnie osobiście ciekawa byłaby szersza możliwość poznania tradycji, zwyczajów mniejszości (pokaz światło/dźwięk nie spełnia oczekiwań w tym zakresie). Wielkie podziękowania za tort urodzinowy dla córki !!! :)

 

Pani Grażyna, Łódź (LIPIEC 2013)

Jestem bardzo zadowolona z wyjazdu, hotele świetne, jedzenie super smaczne i zróżnicowane. Pani Magda Gryka bardzo kompetentna jako pilot. W dodatku fajna grupa ludzi współpodróżująca.

 

Państwo Dorota i Wiesław, Ostrów Wielkopolski (LIPIEC 2013)

Jestem pod wielkim wrażeniem, impreza przygotowana perfekcyjnie. Duże zaangażowanie pilota Magdaleny Gryky. Bardzo dobra opieka. Pani Madzia interesowała się czy wszystko jest w pokojach. W każdej sytuacji była pomocna i dostępna przez 24 godziny. Chciałabym, żeby piloci zawsze tak dobrze obsługiwali imprezę.

 

Pani Izabella, Wiśniowa Góra (LIPIEC 2013)

Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany. Mimo bardzo bogatego programu dawał szansę na chwilę wytchnienia. Pani Magda Gryka stworzyła bardzo milą atmosferę, była w tym, co robi bardzo profesjonalna. Osoba bardzo konkretna, życzliwa. Posiada dużą wiedzę o kulturze chińskiej i chińskich realiach. Myślę, że po powrocie pozostaną w naszej pamięci tylko fantastyczne wspomnienia.

 

Pan Piotr, Płock (LIPIEC 2013)

Wycieczka została zorganizowana perfekcyjnie. Począwszy od wyboru fantastycznego pilota pana Piotra Noska ( niesamowita wiedza, skromność, opieka na każdym kroku) po ustalenie trasy wycieczki (zabytki Chin, krajobrazy, nowoczesność), a kończąc na super hotelach, bardzo dobrym wyżywieniu i połączniu logistycznym przejazdów pociągami, samolotami, wodolotami, itp. Całą podróż bardzo dobrze zniósł mój syn Karol, który ma 11 lat. To świadczy, że mimo wymagającej wycieczki było dobrze poukładane. Dziękuję za niesamowite przeżycia.

 

Pan Michał, Poznań (CZERWIEC 2013)

Wszystko w najlepszym porządku. Kluczem do sukcesu przewodnik była pilotka Krysia. Jest niezastąpiona!

 

Państwo Stanisława i Ireneusz, Łódź (KWIECIEŃ 2013)

Moje oczekiwania zostały w pełni spełnione. Wycieczka zgodna z programem, nie mam żadnych zastrzeżeń do organizacji wycieczki. Przeloty, hotele, wyżywienie bardzo dobre. PILOT SUPER!!! Pani Blanka Gołębiowska jest w pełni profesjonalnym i godnym polecenia pilotem, miła i kulturalna.

 

Pani Bożena, Warszawa (MAJ 2013)

Bardzo dobra organizacja. Doskonała pilotka pani Monika. Dużo ciekawych miejsc oglądanych podczas pobytu. Program dość intensywny i męczący.

 

Pani Teresa, Wrocław (MAJ 2013)

Wyjazd bardzo udany, dobra atmosfera w grupie była stworzona między innymi dzięki opiece pilota, pani Moniki Galickiej. Bardzo profesjonalna obsługa pilota, duża wiedza, miła obsługa, zasługuje na uznanie. Ciekawa trasa, dająca możliwość poznania historii Chin, oraz przyrody, obyczajów, kuchni i różnorodności występujących grup etnicznych.

 

Pani Barbara, Piła (KWIECIEŃ 2013)

Program bardzo intensywny, ale warto było się pomęczyć. W Azji byłam po raz pierwszy i była to dla mnie egzotyka. Dużo dowiedziałam się o Chinach, wiele nauczyłam i zobaczyłam dzięki pani Magdzie. Pani Magdalena Gryka zasługuje na bonus od firmy za rzetelne wykonywanie pracy – wiedzę i opiekę nad grupą turystów w różnym wieku i o różnej sprawności fizycznej. Jest osobą szalenie komunikatywną. Ocena – celująca. Dziękuję za prezenty od CT Poland.

 

Pani Halina, Piła (MARZEC 2013)

Wycieczka do Chin spełniła moje kolejne marzenie o podróżach po świecie. Na kolejną wycieczkę z CT Poland wybiorę się z pilotem Albertem Jańczakiem.

 

Pani Teresa, Piła (MARZEC 2013)

Najbardziej jestem zadowolona z tego, że program zrealizowaliśmy z nawiązką oraz z tego, że wszystkie elementy wycieczki były zgodne z umową tj. hotele, wyżywienie, program, wycieczki fakultatywne. Pochwała dla Pana Alberta Jańczaka za jego takt, kulturę, wiedzę, komunikatywność, błyskotliwość i ogólne reprezentowanie biura kraju.

 

Pani Maria, Rzeszów (MARZEC 2013)

Impreza była świetnie zorganizowana, pilot Pan Albert Jańczak na bardzo wysokim poziomie kompetencji. Swój czas wolny poświęcał grupie, bardzo opiekuńczy, ntegrował zespół, dobrze zorganizowany, kompetentny. Przewodnicy lokalni, z wyjątkiem przewodników w Xian i Kantonie – pozostali świetnie przygotowani, osiadający wiedzę , oraz kontaktowi. Moje zastrzeżenia budzi jedynie pobyt w Kantonie i Hongkongu. Tylko dzięki pilotowi uczestnicy mieli szansę zwiedzić te miejsca. Pilot zorganizował obiad w restauracji mongolskiej – było to bardzo ciekawe doświadczenie, a także obiad w Xian, który przygotowywali sami uczestnicy. Imprezę Oceniam bardzo pozytywnie. W przyszłości korzystając z ofert biura chciałabym aby imprezę poprowadził ten pilot.

 

Pani Małgorzata, Warszawa (KWIECIEŃ 2013)

Jestem pod wrażeniem organizacji pilota Pani Magdy Pawłowskiej. Duże poczucie bezpieczeństwa, nie musiałam się niczym martwić.

 

Państwo Beata i Grzegorz, Olsztyn (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka spełniła oczekiwania, zarówno program jak i organizacja w Chinach. Przypadkowy spacer po górach super, podobnie jak oceanarium. Pilotka opiekująca się nami Pani Magdalena Gryka bardzo kulturalna i miła. Posiada dużą wiedzę i chętnie odpowiada na pytania. Ma dużo pozytywnej energii.

 

Pani Teresa, Kaczory (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka ogólnie dobra. Pilotka Magdalena przemiła, cierpliwa i zawodowo cudownie przygotowana – super! Osoba kompetentna, lubiąca swoją pracę i ludzi, wspaniały kontakt z grupą, opiekuńcza! Miłym gestem ze strony organizatora były prezenty.

 

Pani Agnieszka, Gdynia (KWIECIEŃ 2013)

Wycieczka bardzo intensywna, obejmująca wiele aspektów Chin, od kultury, obyczajów, organizacji państwa, historii po przyrodnicze walory. Organizacja bardzo dobra. Szczegóły dopracowane – szczególnie jeśli chodzi o kuchnię i atrakcje. Pilotka w pełni kompetentna. Magdalena Gryka w pełni zaspokoiła moje oczekiwania, duża znajomość trasy, fajny kontakt z grupą, gawędziarska, w pełni opiekująca się grupą. Czego brakowało to więcej luzu w sensie odpoczynku mniej więcej w połowie wycieczki – jako taki lazy day. Mnie brakowało frutti di mare – kuchni morskiej, w kurortach nadmorskich.

 

Pan Wojciech, Warszawa (MAJ 2013)

Moje oczekiwania zostały w pełni spełnione, nie mam żadnych zastrzeżeń do organizacji wycieczki. Pilot super!!! Pani Blanka Gołębiowska jest godna polecania, w pełni profesjonalna.

 

Pan Krzysztof, Częstochowa (CZERWIEC 2013)

Pilotka Krysia Brząkała – bardzo dobra znajomość języka, plus ogromna wiedza, zarówno historyczna jak i ogólna. To mocny punkt imprezy.

 

Pan Tomasz, Warszawa (CZERWIEC 2013)

Jak Krysia Brząkała odejdzie z CT Poland to ja z wami nie jeżdżę ;-)

 

Pani Agnieszka, Poznań (CZERWIEC 2013)

Wszystko w najlepszym porządku. Kluczem do sukcesu był pilot!!! Krysia Brząkała jest niezastąpiona! Pełen profesjonalizm. Rewelacja! 100% zasługa udanego wyjazdu.

 

Pani Mirosława, Niemcz (LIPIEC 2013)

Pani Magda Gryka nawiązała bardzo pozytywny kontakt z grupą, była bardzo zaangażowana i z entuzjazmem dzieliła się swoją wiedzą o Chinach.

 

Pani Grażyna, Warszawa (LIPIEC 2013)

Pilot Magda Gryka bardzo zaangażowana w swoją pracę, dobrze zorganizowana, rozwiązująca natychmiast pojawiające się nieudogodnienia.

 

Pan Sławomir, Warszawa (LIPIEC 2013)

Pilotka Magdalena Gryka zawsze uśmiechnięta, pogodna, optymistyczna, opiekuńcza, służąca zawsze radą i pomocą, bardzo operatywna z dużym poczuciem odpowiedzialności.

 

Pani Jolanta, Ostrowiec Świętokrzyski (LIPIEC 2013)

Przeloty, hotele i wyżywienie oceniam na bardzo dobre. Z pracy pilota Piotra Noska jestem w pełni zadowolona. Świetna organizacja, duża wiedza, otwartość na potrzeby grupy. Bardzo dużo dowiedziałam się z opowiadań pilota, poruszał różnorodne tematy, zawsze przygotowany świetnie!

 

Pani Jadwiga, Poznań (LIPIEC 2013)

Hotele wszędzie były bardzo czyste, pokoje przestronne, dobrze wyposażone, obsługa bez zarzutu. Jedzenie zróżnicowane, możliwość próbowania wielu potraw. Ostatnia kolacja w hotelu w Hongkongu rewelacyjna. Jestem w pełni zadowolona z pilota zajmującego się grupą. Pan Piotr Nosek bardzo oddany swojej pracy i potrzebom grupy, ogromna wiedza przekazywana w bardzo przystępny sposób.

 

Państwo Mariola i Jacek, Łódź (WRZESIEŃ 2013)

Wycieczka bardzo intensywna, ale pozwalająca wiele zobaczyć, cześć restauracji mogłaby być lepsza, szczególnie w Pekinie pierwsza, hotele dobre i bardzo dobre. Najwięcej uznania mamy dla pilota pana Piotra Noska. Nadzwyczajny człowiek, z ogromną wiedzą i kulturą. Dowcipny i bardzo sympatyczny. Dzięki Niemu podróż wiele zyskała. Słuchało się go z wielkim zaciekawieniem i podziwem. Oby więcej takich pilotów.

 

Państwo Barbara i Marek, Wrocław (WRZESIEŃ 2013)

Jesteśmy w pełni usatysfakcjonowani organizacją wycieczki i jej realizacji. Szczególne wyrazy uznania dla CT Poland za szybkie zorganizowanie zmiany daty naszego wyjazdu w związku z odwołanymi lotami i zabezpieczenie nam dobrych warunków na wylot. Panu Piotrowi Noskowi chcemy wyrazić najwyższe uznanie, dla Jego wiedzy, kultury, życzliwości i znajomości ludzkich realiów.

 

Państwo Maria i Tomasz, Żnin (WRZESIEŃ 2013)

Bardzo udana wycieczka, brak jakichkolwiek zastrzeżeń. Dobre hotele, posiłki poza kilkoma miejscami również znakomita realizacja programu
w 100%. Przedłużenie pobytu w hotelu w Hongkongu o dobę z powodu odwołania lotu – godna podziwu dbałość o klienta. Profesjonalny i o wysokiej kulturze pilot Piotr Nosek. Profesjonalista, o niewyczerpanej cierpliwości. Dysponuje szeroką wiedzą dotyczącą Chin.

 

Pan Henryk, Kościan (WRZESIEŃ 2013)

Wycieczkę pod względem organizacyjnym oceniam bardzo dobrze. Zaletą jest przejazd pilota na całej trasie od Warszawy (przeloty) do miejsca przeznaczenia. Pracę pilota Alberta Jańczaka oceniam bardzo dobrze. Posiada dużą wiedzę i bardzo dobry kontakt z grupą. Potrafi w pełni zagospodarować czas. Szczególnie duże uznanie dla zorganizowanego przez pilota zwiedzania w ostatnim dniu Hongkongu. Moim zdaniem zbyt krótki jest okres pobytu w Kantonie. Z uwagi, że nikt nie skorzystał z wyjazdu fakultatywnego do Makau z uwagi na wysoką cenę, należało by przedłużyć pobyt w Kantonie. Ostatnie dwa dni winny być wykorzystane na obligatoryjne zwiedzanie Makau i Hongkongu. Jeszcze raz – duże wrażenie na mnie wywarła profesjonalna postawa pilota – jego wiedza oraz duże zdolności organizacyjne, umiejętne podejście do uczestników wycieczki.

 

Pani Jadwiga, Gniezno (LIPIEC 2012)

Podróż spełniła moje oczekiwania. Pozwoliła poznać te miejsca w Chinach, które wydawały mi się godne odwiedzenia. Można śmiało polecić Trasę Prezydencką osobom w różnym wieku, lepszej czy gorszej kondycji fizycznej (to dość ważne!). Miła atmosfera, mała grupa (12 osób), wysoki profesjonalizm pani Pilot Krysi Brząkały sprawiły, iż wakacje pozostaną długo w pamięci.

 

Pani Katarzyna, Kędzierzyn-Koźle (LIPIEC 2012)

Moją pasją są podróże, a jedynym ograniczeniem to limitowany okres urlopu. Wyjazd z CT Poland to maximum wrażeń w 18 dni, szczególnie kiedy przewodnikiem po nieznanej krainie jest osoba z pasją (Krysia Brząkała). Podróż po Chinach zmieniło moje postrzeganie tej społeczności, to prawdziwy „przyczajony tygrys”, który ma szansę wpłynąć na historię całego świata. Gorąco polecam.

 

Pan Włądysław, Opole (PAŹDZIERNIK 2012)

Ogólna ocena wyjazdu pozytywna, spełniła nasze oczekiwania. Niektóre etapy jednak b. intensywne w związku ze zbyt późnym docieraniem do hoteli (zbyt krótki czas na odpoczynek). Organizacyjnie wyjazd dobrze dopracowany bez istotnych uchybień. Słowa uznania dla pilota wycieczki p. Piotra Rogalskiego: duży profesjonalizm i wiedza oraz duża kultura osobista i miła osobowość.

 

Państwo Elżbieta i Maciej, Pabianice (WRZESIEŃ 2012)

Od strony organizacyjnej wycieczka przeprowadzona bez jakichkolwiek uwag. Szczere podziękowania. Dla pilota wycieczki p. Ewy Gajewskiej za profesjonalność w każdym elemencie prowadzenia tak dużego zespołu ludzi.

 

Pani Anna, Warszawa (WRZESIEŃ 2012)

Bardzo dobrze przygotowana wycieczka, w dużym stopniu dzięki prowadzeniu pilotki p. Ewy Gajewskiej, która potrafiła zadowolić wszystkich i nie tylko trzymała się programu, ale jeśli było to możliwe starała się pokazać inne atrakcje, spoza programu – np. nowoczesne centrum Kantonu, wybitne obiekty architektoniczne. Kompetentna, inteligentna, taktowna, o ogromnej wiedzy i – uwaga – biegłej znajomości j. chińskiego. Dzieliła się zawsze swoją wiedzą starając się dzielić swoją pasją do regionu i jego kultury.

 

Pan Aleksander, Warszawa (WRZESIEŃ 2012)

Bardzo udana wycieczka, zarówno pod względem poznawczym jak i organizacyjnym. Szczególnie chciałabym podkreślić znakomitą pracę pilota p. Andrzeja Wnęka, który nie pozwolił się nam nudzić, ani przez chwilę. Brawo!

 

Pani Małgorzata, Olsztyn (WRZESIEŃ 2012)

Wycieczka była bardzo interesująca. Bardzo miły i kompetentny pilot pan Andrzej Wnęk), zgrana grupa współwycieczkowiczów, dobra organizacja, smaczne i obfite posiłki, wspaniała pogoda złożyły się na udany urlop. Żal, że tyle ciekawych miejsc nie można było jeszcze zobaczyć no mało godzin ma doba. Chiny są zbyt wielkie i ciekawe na jedną i tak dość dużą wycieczkę.

 

Pani Elżbieta, Warszawa (WRZESIEŃ 2012)

Nie odczułam niewygód organizacyjnych. Będę polecała biuro CT Poland swoim znajomym. Bardzo przydatna była obszerna broszura informacyjna otrzymana przed wyjazdem.

 

Pani Barbara, Toruń (MAJ 2012)

Od pierwszego kontaktu z biurem bardzo sprawna organizacja. Na całej trasie wycieczki pilot posiadał dużo propozycji na tzw. wyjścia fakultatywne, umiał zadowolić każdego, zawsze chętny do zagospodarowania czasu, wypełnienie go dodatkową atrakcją, nie było pytania na które pan Piotr Nosek nie umiałby odpowiedzieć. Grupa nigdy na nic nie czekała, autokary podjeżdżały na czas. Piloci lokalni świetnie współpracowali z pilotem głównym. Jedyny (drobny) mankament to złe nagłośnienie w autokarach. Pilot rewelacyjny, doskonały profesjonalista, świetnie zorganizowany, ogromna wiedza, sprawny, pomysłowy. Dużo atrakcji językowych, ciekawostek, anegdotek.

 

Pan Wacław, Zielona Góra (2012)

Potwierdzam bardzo dobrą kompozycję programu i b. dobrą organizację pobytu w Chinach. Jestem bardzo zadowolony z jakości hoteli i wyżywienia, niespodzianką w sensie pozytywnym była pożegnalna kolacja w Hongkongu. Duża życzliwość wszystkich przewodników chińskich. Szczególne słowa uznania i podziękowania kieruję pod adresem pilota p. Piotra Noska. Pilot wykazał się b. dobrą wiedzą historyczno-obyczajową, zmysłem organizacyjnym i cierpliwością do uczestników wycieczki od pierwszego do ostatniego dnia.

 

pani barbara, poznań wrzesień 2015

Świetna wycieczka. Chiny nas zaszokowały. Byłam w Pekinie 38 i 28 lat temu. Zmiany są ogromne. Wyjazd był bardzo intensywny, ale udany. Należałoby oczekiwać od przewodników lokalnych więcej wiadomości. Mają wiedzę którą w rozmowach prywatnych udostępniają nie robiąc tego dla całej grupy. Pilot Pan Kazimierz Pawłowski opiekował się grupą bez zastrzeżeń. Potrafił zapewnić nam zwiedzanie nawet w swoim i naszym wolnym czasie.

 

państwo ewa i grzegorz, warszawa WRZESIEŃ 2015

Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany. Stoły obrotowe - dyskusyjne. Program bardzo intensywny. Pilot opiekujący się grupą Pan Kazimierz Pawłowski wyróżniał się bardzo wysoką kulturą osobistą i zaangarzowaniem.

 

pani irena, katowice WRZESIEŃ 2015

Wrażenia bardzo dobre, głównie dzięki Panu Kazimierzowi Pawłowskiemu, który bardzo sprawniezorganizował nasz pobyt i ciekwaie zagospodarował nasz wolny czas.

 

pan zbigniew, legionowo WRZESIEŃ 2015

Z hoteli na trasie jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedzenie zadawalajace, ze stołów zawsze szybko znikały dania dobre, mogło by być ich trochę więcej. Tak jak my dowiedzieliśmy się o Państwa Biurze od znajomych, również będziemy rekomendować CT Poland wśród dalszych znajomych. Dobra Robota :-).

 

pani hanna, warszawa WRZESIEŃ 2015

Miejsca odwiedzane super. Przewodnik Pan Kazimierz Pawłowski znakomity - super ! Hotele wspaniałe. Wyżywienie - aż za dużo. Organizacja bardzo dobra (przeloty, autokary).

 

pani justyn, katowice WRZESIEŃ 2015

Praca Pilota Polskiego Pana Kazimierza Pawłowskiego na bardzo wysokim poziomie, dzięki zaaranżowaniu czasu wolnego, program wycieczki został znacząco wzbogacony. Brawo !!! Pilot kompetentny, życzliwy, empatyczny, z inicjatywą, uprzejmy - godny polecenia każdemu turyście i biuru podróży. Program zwiedzania mógłby być bardziej intensywny. Czas przeznaczony na zwiedzanie Instytutu Hafciarskiego był zbyt krótki!

 

Pani elżbieta, jelenia góra wrzesień 2015

W okresie 05-22.09/2015r. byłam uczestniczką wycieczki po Chinach"Trasa Prezydencka" i na ręce Waszego biura chciałabym złożyć podziękowania pilotowi.Pan Pawłowski okazał się osobą na odpowiednim miejscu, o wysokiej kulturze osobistej, uczynny, skromny; poświęcający swój czas na pokazanie nam ciekawych miejsc nie objętych programem zwiedzania. Życzyłabym sobie, aby wszystkie biura podróży miały takich pilotów.

 

państwo małgorzata i tomasz, poznań sierpień 2014

Szanowni Państwo, przez 18 dni wraz z Państwa przedstawicielami biura uczestniczyliśmy w imprezie Trasa prezydencka Chiny. Piszemy wobec tego do Państwa aby wyrazić podziękowanie za profesjonalnie zorganizowany wyjazd, dzięki któremu wycieczka do Chin stała się wspaniałą przygodą. Przede wszystkim dziękujemy za wcześniejsze przesłanie informacji praktycznych związanych z wyjazdem( żadne inne biuro tego nie robi!!! a byliśmy na wielu imprezach wyjazdowych), które to pozwoliły nam dobrze przygotować się do wyjazdu. Chcemy również zaznaczyć, że ułożona trasa wycieczki pozwoliła nam na zobaczenie wielu bardzo ciekawych miejsc od Pekinu zaczynając na Hongkongu kończąc. Był czas na realizację programu był również czas na odpoczynek, zakupy czy chwilę zapoznania się z Chinami samemu. Dzięki Państwa imprezie zobaczyliśmy intensywnie rozwijającą się cywilizację wielkich miast, jak i piękne zakątki pól ryżowych. Turysta podróżujący do tak odległego kraju, który zarazem ma tak wiele do zaoferowania niewątpliwie jest głodny wrażeń i chciałby zobaczyć i doświadczyć jak najwięcej.

Dlatego szczególne podziękowania chciałabym przekazać naszemu pilotowi Pani Krystynie. Dziękujemy za przygotowanie wyprawy, za cierpliwość, nieustający optymizm i serdeczny uśmiech. Za czas nam poświęcony, za zaangażowanie, za pasję z jaką nam pokazywała kraj, za przekazaną wiedzę, za cierpliwość a także pełne zaangażowania prowadzenie nas krok po kroku po Chinach. Dzięki temu w tym dalekim kraju, poczuliśmy się bezpiecznie i wręcz rodzinnie. Niewątpliwie uroku dodawały osobiste wspomnienia z pobytu w Chinach Pani Krystyny, oraz zabranie nas w czasie wolnym na dodatkowe pokazanie Pekinu i Hongkonu. Z pełnym przekonaniem, będziemy naszym znajomym polecać Państwa usługi. Bardzo doceniamy Państwa trud byśmy wrócili z podróży zadowoleni i pełni wrażeń. Zapewniam, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Bardzo, bardzo dobrze się bawiliśmy. Wszystko było na najwyższym poziomie!
Za to wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

 

pani anna, warszawa październik 2013

Chciałabym podziękować państwu za świetnie przygotowaną wycieczkę po Chinach i to pod wieloma względami. Przede wszystkim świetne rozwiązania logistyczne, staranny dobór hoteli i wspaniałą panią Magdę nasza uroczą i niezwykle kompetentną przewodniczkę z dużym poczuciem humoru. Powala wiedzą o Chinach i swoim ogromnym zaangażowaniem w przekazanie i utrwalenie tej wiedzy nam. Życzę państwu sukcesów w pracy i mnóstwa zadowolonych klientów.

 

agent turystyczny viva wakacje, nowy dwór mazowiecki październik 2013

Chcieliśmy baaaaaaaaaardzo podziękować w imieniu naszym jak i naszych klientek, które wróciły z Trasy Prezydenckiej. Klientki są zachwycone, programem, obsługą, organizacją, wiedzą oraz kompetencją pilotki. Podobało im się wszystko! Bardzo dziękują i myślę, że przygoda z CT Poland jeszcze się dla nich nie skończyła :)

 

pan jan, kraków wrzesień 2013

Wspólnie ze znajomymi chcieliśmy serdecznie podziękować za mnóstwo wrażeń, perfekcyjne przygotowanie i 100%-wą realizację programu imprezy z tego dużego i pięknego Kraju. Szczególne podziękowania dla pilota grupy Pani Magdaleny Gryka za jej przygotowanie merytoryczne, znajomość języka i cierpliwość od początku do końca trwania imprezy.

 

pan włodzimierz, przygodzice sierpień 2013

Chciałbym w imieniu naszej rodziny serdecznie podziękować za tą imprezę. Jesteśmy pod wrażeniem organizacji całego naszego wyjazdu -doboru trasy, hoteli, transferów, a przede wszystkim tego, co zaprezentowała p.Magda. Jej ogromny zasób wiedzy, umiejętność jej przekazania, troskliwość o komfort pobytu wszystkich uczestników i niespożyta energia pozwoliły nam przeżyć tą wycieczkę z dużą przyjemnością i satysfakcją.

 

pani alina, wałcz wrzesień 2011

Wraz z mężem uczestniczyliśmy w Trasie Prezydenckiej po Chinach w dniach 14.09 - 01.10.br. Dziękujemy za wspaniałe przygotowanie organizacyjne wycieczki i jej perfekcyjną realizację. Z podroży wróciliśmy bardzo zadowoleni, pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień. W szczególności pragniemy podziękować i wyrazić słowa uznania dla Pana Piotra Karpińskiego naszego pilota za wiedzę, sposób jej przekazywania, takt, wyważony humor i świetne zorganizowanie. Ponadto te osiemnaście dni spędziliśmy w towarzystwie ludzi kulturalnych, wesołych, życzliwych i zdyscyplinowanych co spowodowało, że przez cały czas czuliśmy się świetnie. Wszystkim życzymy takiego towarzystwa podczas urlopu. Jeszcze raz serdecznie za wszystko dziękujemy.

 

pani małgorzata, kielce kwiecień 2012

Szanowni Państwo. Piszę dopiero teraz choć z Trasy Prezydenckiej (30.04 - 17.05) wrociłam już jakiś czas temu, ale porządkowałam wrażenia, zdjęcia no i zebrałam się by napisać. Jestem pod wrażeniem sprawnosci organizacyjnej biura, muszę przyznać, że ani razu nie odczułam dyskomfortu (nawet schodząc w ulewie z tarasów ryżowych) mało tego p. Magda Gryka nasz pilot, opiekun, mentor, przewodnik dbała o nas nadzwyczaj, mało, że dbala o ciało to i o ducha, pytania bowiem padały niekiedy dziwne, a ona odpowiadała, przyblizając rózne oblicza Chin...

Już chwaliłam Państwa u mego brokera" Sigmy tour" z Kielc, teraz chciałam bezpośrednio podziękować i zapewnię, że czynię Wam reklamę, a że czuję sie nader usatysfakcjonowana reklama jest entuzjastyczna:) Mam nadzieje,ze inni piloci są równie kompetentni i mili ( bo to też nader ważne). Od lat jeżdżę na rózne wycieczki i zdarzało mi sie spotykać tzw. pilotów, dzięki którym wycieczka stawała sie ciężka, a niekiedy okazywała wręcz pomyłką. W tym przypadku uśmiecham sie stale gdy przypomnę sobie naszą opiekunkę:))) i życzyłabym sobie spotykać częściej takich przewodników. Takze jeszcze raz DZIĘKUJE....

A perły wymarzone zakupiłam:))) też dzięki pomocy p. Magdy, ktora przypilnowała bym trafiła tam gdzie chcialam :)

 

państwo halina i wiesław, zabrze październik 2011

Szanowni Państwo,

Długo i uważnie wybieraliśmy wycieczkę do Chin, gdyż było to marzenie naszego życia. Wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo, bardzo zadowoleni. Była to fantastyczna wycieczka zarówno pod względem programowym jak i organizacyjnym. Nasze oczekiwania w pełni pokryły się z rzeczywistością. Pragniemy tą drogą serdecznie podziękować za dostarczenie wielu niezapomnianych wrażeń!!!

Poza tym, nie moglibyśmy wymarzyć sobie lepszego pilota - przewodnika niż Darek Wilk. Doświadczony, z rozległą wiedzą o Chinach, profesjonalne sprawował opiekę nad wszystkimi uczestnikami wycieczki. Szczególnie my dziękujemy za okazaną nam pomoc m.in. zakup bardzo ważnego lekarstwa w aptece.

Ja z kolei osobiście chciałbym podziękować za uświetnienie moich urodzin obchodzonych 13 października. Tort ze świeczkami, muzyczna oprawa w świetnej restauracji, chóralne STO LAT, to było dla mnie kompletne zaskoczenie, ale jakże miłe!!!! TO BYŁA SUPER NIESPODZIANKA!!! NIE ZAPOMNĘ DO KOŃCA ŻYCIA, ZAPEWNIAM!!!!!!!!!

Dziękuję z całego serca pracownikom Biura za pamięć i wysiłek włożony w to, by dzień moich urodzin z 2011 r. był jednym z najpiękniejszych wspomnień w moim życiu.

 

pana daniel, mikołów wrzesień 2011

Miałem przyjemność uczestniczyć w organizowanym przez Was pobycie w Chinach na Trasie Prezydenckiej w okresie 10 – 30 wrzesień 2011 r.

Moje i mojego syna wrażenia z całego pobytu, to między innymi:

1. Podziękowania za bardzo wysoki profesjonalizm pilota Pana Dariusza Wilk. Ogromne jego zaangażowanie w rozwiązywanie wszystkich spraw związanych z realizacją programu imprezy, z zakwaterowaniem, z wyżywieniem i w przekazaniu wielu istotnych informacji do każdego etapu trasy jest godne pochwały.

To dzięki Panu Darkowi drobne niedociągnięcia, potknięcia znikały tak szybko, jakby posiadał zaczarowaną różdżkę. Myślę, że powinien zostać gratyfikowany. Wiele już miałem okazji uczestniczyć w imprezach, w bardzo wielu krajach świata, ale pierwszy raz spotkałem, tak profesjonalnego pilota. Ogromna wiedza w każdym temacie, doskonała znajomość języków i pogodne podejście do uczestników pomimo wielu stworzonych przez nas kłopotów.

2. Duże uznanie należy się również samej firmie CT Poland za profesjonalizm i doskonałą organizację imprezy. Wszystko na czas, w odpowiednim standardzie i zgodnie z obietnicami z foldera, co rzadko się niestety zdarza. Trochę zamieszania zrobiło się jedynie w wypoczynku na wyspie Hajnan w Sanya. Hotel faktycznie swym standardem odbiegał od poprzednich, w których mieliśmy okazję przebywać na trasie objazdu Chin. Pan Darek wytłumaczył nam, co prawda, że zgodnie ze światowym trendem inaczej ocenia się standard hoteli w kurortach i w mieście, ale to nie zmienia faktu, że klimatyzacja nie była chyba dawno czyszczona, a i grube dywany na podłodze w korytarzach i pokojach chłoną wilgoć. Budynek w części hotelowej B był mocno przesiąknięty zapachem wilgoci. Duże uznanie dla pilota i Dyrekcji Hotelu, że bardzo szybko zmieniono nam pokoje, dodatkowo zaproszono na wzmocnione dwa posiłki i dostarczono do pokoi kosze owoców. To skutecznie zniwelowało pierwsze negatywne wrażenie.

3. Impreza to ciągłe przemieszczanie się, a więc transport walizek. Tu również podziękowania za organizację i pomoc w sprawnym przemieszczaniu naszych bagaży. Były oczywiście zdarzenia związane z uszkodzeniem kilku walizek, ale wszystkie w strefie, za którą pełną odpowiedzialność ponosi operator lotu samolotem.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za profesjonalnie przeprowadzony nasz pobyt w Chinach. Macie Państwo w naszym osobach orędowników, którzy świadczyć mogą wszędzie o bardzo dobrej organizacji wyjazdu, dobrej relacji ceny do warunków i zakresu wykonywanych świadczeń.

 

PAni maria, warszawa (sierpień 2010)

W dniu wczorajszym wróciłam z wycieczki do Chin - Trasa Prezydencka.

Zwracam sie z podziękowaniem za szczegółowe informacje dotyczące przygotowania do wycieczki. Wycieczka przygotowana perfekcyjnie. Program wypełniony, ale nie niemożliwy do zrealizowania. Hotele bardzo dobre, czyste,pozwalające na optymalny wypoczynek po ciężkim dniu. Wyżywienie bardzo dobre, zwłaszcza w restauracjach.

Autobusy na trasie bardzo dobre, może czasami zbyt mocna klimatyzacja. Przewodnicy miejscowi ogólnie dobrzy, niektórzy nawet bardzo dobrzy np. w Szanghaju i Hong-Kongu. Jest to bardzo istotne nawet przy przechodzeniu przez ulicę co nie jest sprawą prostą jakby się mogło wydawać.

Odpowiadali chętnie na zadawane pytanie, zwłaszcza na temat życia współczesnych Chin. Pan przewodnik z Guilin załatwił nawet na naszą prośbę obejrzenie pandy,co było bardzo miłym elementem wycieczki. Na szczególne podkreślenie zasługuje również postawa pilota wycieczki pana Dariusza Wilka, który przy pierwszym kontakcie na lotnisku nie wzbudził mojego zaufania jako osoba bardzo młoda. Jednak w miarę upływu czasu dał się poznać jako dobry i zaradny organizator oraz osoba bardzo bardzo troskliwa, odpowiedzialna, opiekuńcza i cierpliwa. Prosił cżęsto o ciepłą wodę dla mnie, kiedy dostawałam zimną, a byłam przeziębiona.

W Macau w trybie ekspresowym pomógł zakupić obuwie dla jednej z uczestniczek wycieczki. Ponadto należy podkreślić dobrą znajomość języków obcych, dużą wiedzę na temat historii Chin, sztuki chińskiej, zwyczajów, roślin(!!!), systemów filozoficzno-religijnych itd. Miałam okazję to sprawdzić, ponieważ zadawałam bardzo dużo pytań i uzyskiwałam na nie wyczerpującą odpowiedź (bez niechęci i zniecierpliwienia ze strony pilota.) To miło sptkać kogoś komu jeszcze chce się coś chcieć i robić to dobrze. Jeszcze raz chciałam podziękować za to iż dzięki państwa staraniom miałam miłe i udane wakacje .

 

PAni katarzyna, warszawa (sierpieŃ 2015)

Chciałabym bardzo podziękować za bardzo profesjonalne przygotowanie Trasy Prezydenckiej – uczestniczyłam w tym wyjeździe w terminie 05-22.08 i uważam, że był to bardzo udany wyjazd!

Szczególne podziękowania i Wielkie Brawa należą się pani pilot – Dorocie Wasilewskiej. Pani Dorota zawsze była super przygotowana – przytaczała nam ciekawe informacje na temat miejsc, które zwiedzaliśmy, zawsze była bardzo pomocna i doskonale zorganizowana. To prawdziwa przyjemność gdy podróżuje się z taką Przewodniczką!

Jeszcze raz bardzo dziękuję za udany wyjazd!

 

PAni danuta, rakoniewice (marzec 2010)

Już jesteśmy w Polsce. Przyjemności mają to do siebie , że się szybko kończą. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy dzięki CT Poland zwiedzić tak piękny region świata. Historia w połączeniu z nowoczesnością zapiera dech w piersiach. Mur Chiński, Armia Terakotowa i bajeczne ogrody w połączeniu z kolorowym Szanghajem i drapaczami chmur w Hongkongu - to trzeba zobaczyć.Trzeba też poczuć namiastkę wielkich wygranych w kasynie w Makao:) i być uczestnikiem wspaniałego przedstawienia na wodzie.

Ogrom przeżyć czeka teraz na poukładanie i piękne wspomnienia. A wszystko profesjonalnie zorganizowane i pod okiem wspaniałej pilotki Magdy. Zadowolenie wszystkich uczestników wyjazdu świadczy o wszystkim. Bardzo serdecznie dziękuję również Pani za przygotowanie naszej grupy do wyjazdu a przede wszystkim za cierpliwość bo korespondowaliśmy prawie rok. Po raz kolejny CT Poland stanęło na wysokości zadania i dlatego polecam TO BIURO moim znajomym, a ja myślę już o następnym wyjaździe. Myślę też, że ponownie utworzymy grupę, ale o tym trochę później :) Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

 

PAni dorota, białystok (sierpień 2010)

Witam serdecznie! Byłam uczestniczką wycieczki do Chin organizowanej przez Państwa biuro w dn. 5-22 sierpnia-trasa prezydencka.

Z przyjemnością stwierdzam, że wszystko było doskonale zorganizowane. Trasa wycieczki, hotele, wyżywienie, wszystko przemyślane i dopracowane. Koniecznie trzeba podkreślić, że mieliśmy doskonałego pilota - panią Dorotę Wasilewską. Pełen profesjonalizm - kompetentna, miła, uczynna-zanim pojawił się jakikolwiek problem-już był rozwiązany. Poczucie humoru pani Doroty niejednokrotnie dodawało nam otuchy. Byłam uczestniczką niejednej już wycieczki, ale tak wspaniałego pilota dotychczas nie spotkałam.

Inne biura mogą Państwu zazdrościć. Przewodnik Bedekera zabrany przeze mnie na wycieczkę , zupełnie się nie przydał- pani Dorota z pasją, zaangażowaniem i ogromną dozą humoru opowiadała nam o Chinach. Przytaczała ciekawostki, legendy, których próżno szukać w książkach. Naprawdę wycieczka była wspaniała. Po prostu nie ma się do czego przyczepić!!!

 

PAństwo marianna i dariusz, warszawa (marzec 2009)

Dzisiaj klikam z Kantonu, z pięknego i ekskluzywnego hotelu. Cała grupa ogromnie i pozytywnie przeżyła pobyt na wyspie Hajnan, w miejscowości Sanya. Tak Boża Opatrzność nad nami czuwała, że przez wszystkie dni była na wyspie słoneczna i cudowna pogoda. Dopiero dzisiaj, gdy rano wyjeżdżaliśmy zaczął padać deszcz. Niesamowite przeżycia i doskonała kuchnia!

Brakowało nam już bardziej europejskiego jedzenia, a tego mogliśmy zakosztować na kolacjach wykupionych w hotelu. Spoglądam na całą waszą organizację oczami profesjonalisty, który od 13 lat sam prowadzi biuro i wiele krajów zjeździł z turystami czy pielgrzymami. Stwierdzam stanowczo: Jestem pod wrażeniem wysokiego profesjonalizmu pani Oli, dopiętej na ostatni guzik organizacji!

To jest coś niesamowitego! Podziwiam dogranie lotów, pobytu w hotelach spotkań z lokalnymi przewodnikami...wszystko było naprawdę na bardzo wysokim poziomie! Muszę stwierdzić, że nigdy nie współpracowałem z tak wspaniałym biurem i organizatorem. Wszyscy uczestnicy są bardzo, ale to bardzo zadowoleni.

Chciałbym także powiedzieć, że zwiedziłem kawałek świata, jednak ten wyjazd pozostanie w mojej pamięci do końca życia. Mogę śmiało powiedzieć, że był to najpiękniejszy i najcudowniejszy wyjazd, wycieczka w moim życiu. Zmieniłem swoje dawne, negatywne zdanie o Chinach i jego mieszkańcach. Są to wspaniali ludzie, pełni dobra, życzliowości i ogromnej sympatii do odwiedzających ich Polaków. Można było tego dośwadczyć na każdym kroku. Jutro Hong Kong i pożegnanie z Chinami...

Piękny był to wyjazd i często będę myślami i sercem wracał do tych cudownych chwil przeżytych na tym wyjeździe. Całej dyrekcji i WSZYSTKIM, KTÓRZY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB PRZYCZYNILI SIĘ DO ORGANIZACJI TEGO CUDOWNEGO WYJAZDU- W IMIENIU SWOIM JAK I CAŁEJ MOJEJ GRUPY SKŁADAM WYRAZY PODZIĘKOWANIA I NAJGŁĘBSZEGO SZACUNKU!

Jestem przeogromnie wdzięczny.

 

PAnia hanna, warszawa (wrzesieŃ 2009)

Szanowni Państwo,

Miałam przyjemność być uczestniczką Trasy Prezydenckiej organizowanej przez Państwa Biuro w dniach 10-27 września 2009 roku. Słowo "przyjemność" jest tu jak najbardziej na miejscu, gdyż dawno nie byłam na tak fantastycznej wyprawie: cudny prezent powitalny, świetna organizacja, bogaty [ale nieprzeładowany] program i moc wrażeń!! Na pewno postaram sie pojechać z Państwa biurem jeszcze gdzieś w świat, a już dziś mówię wszystkim Znajomym, że Chiny tylko z CT Poland!!

ankieta anonimowa (maj 2015)

Rewelacyjna pilotka Magda - najlepszy pilot spośród wszystkich moich wyjazdów z różnych biur.

Pani Eugenia, Poznań (kwiecień 2015)

Wrażeń dużo, program bogaty, chyba najciekawszy ze wszysktich proponowanych. Szkoda, że grupa miała 26 osób. Gdyby były 2 grupy po 12-13 osób korzyść dla mnie byłaby dużo większa. Ale wpływu na to nie miałam.

Państwo Barbara i Lech, Olsztyn (wrzesień 2015)

Bardzo ważne dla nas jest zorganizowanie imprezy, za którą płacimy określoną cenę i w tej cenie mamy wszystko. Dobre hotele, jedzenie pełnodniowe, wszelkie wejścia do zwiedzanych miejsc. Tu w większości tak było z kilkoma wyjątkami. Wyjazd do Makau powinien być w cenie wycieczki. Jesteśmy pod dużym wrażeniem świetnych pokazów, spektakli teatralnych. doskonale uzupełniały zrozumienie kultury chińśkiej. Pilot bardzo profesjonalny a jednocześnie w sposób naturalny, z humorem, cierpliwością i wdziękiem przedstawiał nam Chiny.

Pan Jarosław ( sierpień 2010)

Impreza bardzo udana i perfekcyjnie zorganizowana. Wysoka dyscyplina pozwoliła na zrealizowanie napiętego programu.

Gratulacje za wspaniałą imprezę i bardzo profesjonalnego i miłego pilota.

 

Państwo Maria i Jacek, Kraków ( Sierpień 2010)

Organizacja bardzo dobra, program przemyślany i bogaty. Przewodniczka Ania o dużym poziomie wiedzy, umiejętności i sprawności organizacyjnej. A poza tym miła i kulturalna.

 

Pani Anna ( Czerwiec 2010)

Wycieczka zrobiła na mnie ogromne wrażenie, nie tylko ze względu na oferowany program, ale głównie na wspaniałego przewodnika - Anię Słabkowicz. Jest osobą posiadającą ogromną wiedzę. Potrafi przekazać ją w sposób interesujący i pełny. Jest osobą serdeczną, komunikatywną, cierpliwą i pomocną. To przewodnik z powołania.:) 

 

Twoja opinia może być następna :)

 

 

Trasa Prezydencka 18 dni to najpopularniejsza trasa w ofercie CT Poland. Podczas 18 dni zobaczą Państwo zarówno najważniejsze miejsca, które odegrały kluczową rolę w historii Chin, nowoczesne miasta jak i piękne krajobrazy południa Państwa Środka. Uczestnictwo w tej trasie to gwarancja bogatego programu zwiedzania, komfortowego zakwaterowania i wysokiego standardu podróży. 

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z portów lotniczych. Dokładne informacje o godzinach przelotów i zbiórce otrzymają Państwo na ok. dwa tygodnie przed wycieczką w liście, który wysyłamy e-mailem (jeśli podali go Państwo na umowie) lub pocztą. Podczas niektórych krótkich lotów, linie lotnicze nie zapewniają posiłku oraz napojów. Wówczas istnieje możliwość kupienia kanapki na pokładzie za ok. 5 EUR/szt. Podczas długich rejsów do i z Azji serwowane będą dwa posiłki, w tym co najmniej jeden ciepły oraz zimne i ciepłe napoje.

Wybór miejsca w samolocie możliwy jest tylko podczas odprawy na lotnisku.

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: paszport (jeśli nie odebrali go Państwo wcześniej z biura), wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy oraz polisę ubezpieczeniową. Pilot wręczy Państwu również zawieszki na bagaże. Dokumenty te zostaną wydane po okazaniu dowodu osobistego lub kopii umowy z naszym biurem. Bilety na wszystkie przeloty wewnętrzne w Chinach będzie miał ze sobą lokalny przewodnik.

UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Może okazać się on niezbędny podczas powrotnego lotu do Polski.

 

Bagaż główny: Waga bagażu nadanego przez 1 osobę w trakcie odprawy biletowo-bagażowej nie powinna przekraczać 20 kg lub 30 kg (w zależności od linii lotniczej). Dla dwóch lub więcej osób posiadających jedną sztukę wspólnego bagażu, waga bagażu nie może przekroczyć również 20 kg lub 30 kg. Informacje o przewoźniku oraz o limicie bagażowym znajdą Państwo w liście, który prześlemy na ok. trzy tygodnie przed wylotem.

Podczas przelotów wewnątrz Chin ciężar nadanego bagażu nie może przekroczyć 20 kg/os. Każda linia lotnicza ma własny taryfikator opłat za nadbagaż (np. KLM, Finnair ok. 80 EUR za kolejny bagaż o wadze do 23 kg, w Chinach ok. 10 RMB za każdy dodatkowy kilogram nadawanego bagażu).

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

Nasze firmowe zawieszki otrzymają Państwo z rąk pilota na lotnisku.

Bagaż podręczny: 1 sztuka, nieprzekraczająca wymiarami sześcianu o wymiarach 55cm / 40cm / 20cm i nie cięższą niż 5-7 kg (zależnie od linii lotniczych); a także płaszcz, parasol, niewielkich rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania na pokładzie samolotu. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dot. przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Podczas pakowania przydatne okażą się duże plastikowe torby. Może się zdarzyć, że w trakcie podróży część ubrań zamoknie od deszczu czy wilgoci w powietrzu. W wilgotnym klimacie ubrania schną wiele dni i przełożenie ich do oddzielnych plastikowych toreb pozwoli oddzielić je od reszty suchych ubrań.

Zdarza się, że podczas lotu kosmetyki tracą szczelność i rozlewają się w bagażu. Dobrze jest je również zapakować w oddzielne plastikowe woreczki.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku zagubienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię zagubionego bagażu.

Podczas pobytu w hotelach,  na lotnisku i na dworcu usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki, w niektórych miejscach nie są one w ogóle dostępne. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż.

W bagażu głównym nie wolno przewozić power banków.

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze w oddzielnych saszetkach, dodatkowo w plastikowych torbach, co ochroni jest przed kurzem czy wilgocią. Tyczy się to głównie paszportu, biletów lotniczych czy pieniędzy. 

Ze względu na przelot samolotem (zarówno podczas przelotów międzynarodowych, jak i wewnątrz Chin) w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zarówno w bagażu podręcznym jak i w głównym nie wolno przewozić zapalniczek i zapałek, będą konfiskowane. Nie wolno przewozić także baterii, w tym power banków, których pojemność wynosi więcej niż 10 000 mAh lub takich, które nie mają informacji o mocy. Te o dopuszczalnej pojemności należy przewozić w bagażu podręcznym. Inne będą konfiskowane. Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna w wymiarach 22 cm x 15cm, z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE DO UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji).

Definicja substancji płynnych, których w dużych ilosciach nie wolno przewozić w bagażu podręcznym obejmuje: wodę i inne napoje, zupy, syropy, perfumy, żele (np. do włosów), pasty (w tym pasty do zębów); kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs), kremy, odżywki i oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty) oraz inne substancje o podobnej konsystencji.

 

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się liczne formularze wjazdowe, wyjazdowe, deklaracje celne itd.

 • ubrania: powinny być dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną); lekkie, oddychające, wygodne ubrania, sweter lub inne ciepłe okrycie może się przydać podczas pobytu w klimatyzowanych pomieszczeniach, np. w pociągu, w hotelach czy restauracjach,
 • wygodne obuwie, np. sportowe
 • leki zażywane regularnie (leki zażywane codziennie lub co kilka dni należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego),
 • małą torbę lub plecak (aby zapakować rzeczy potrzebne w Longsheng i Yangshuo). Tego dnia Państwa bagaż główny zostanie zdeponowany w hotelu w Guilin.
 • okrycie głowy dla ochrony przed słońcem, strój przeciwdeszczowy,karty pamięci do aparatu fotograficznego lub zapasowe filmy, baterie (Uwaga, baterie w tym power banki, których pojemność wynosi więcej niż 10 000 mAh lub nie mają informacji o pojemności nie mogą być zabierane na pokład samolotu),
 • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, balsam nawilżający,
 • ulubiony gatunek kawy (w Chinach dostępna jest głównie kawa rozpuszczalna bez cukru).
 • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
 • karty pamięci do aparatu fotograficznego lub zapasowe filmy, baterie,
 • mały ręczniczek lub wilgotne chusteczki, których można użyć np. podczas podróży pociągiem (w pociągu nie ma możliwości skorzystania z prysznica, ale są umywalnie),
 • kubek (w pociągu wrzątek dostępny jest 24h/dobę, można więc zaparzyć sobie swoją kawę lub herbatę.
 • preparat przeciwko komarom.
 • stroju wieczorowego na przedstawienie Opery Pekińskiej - strój turystyczny w zupełności wystarcza,
 • dużych ręczników kąpielowych – są dostępne w każdym pokoju,
 • grzałek elektrycznych do gotowania wody – pokoje hotelowe wyposażone są w czajniki elektryczne.
 • Hotele, z których korzystamy na trasie to obiekty o standardzie 4*. Na tarasach ryżowych w Longsheng będą Państwo mieszkać w guesthousie. Pokoje hotelowe wyposażone są w łazienkę, klimatyzację, telewizor oraz telefon. W pokojach znajdują się również zestawy do herbaty: filiżanki, chińska herbata w torebkach oraz czajnik elektryczny. W niektórych hotelach znajdą Państwo również sejf. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe, mydło, szampon, pastę do zębów (wszystkie w niewielkich opakowaniach), szczoteczki do zębów, papier toaletowy. W niektórych hotelach jest także suszarka do włosów i jednorazowe klapki. Niektóre łazienki wyposażone są w dodatkowe produkty (gąbka do masażu, prezerwatywy, itp.) – wszystkie one są dodatkowo płatne. W razie wątpliwości prosimy pytać pilota. Hotele oferują 24 godzinny dostęp do ciepłej wody.
 • W niektórych pokojach znajdują się mini bary. Napoje i słodycze, które znajdują się w środku są dodatkowo płatne.
 • Doba hotelowa w Chinach, tak jak w większości państw na świecie, trwa, w zależności od hotelu od godziny 12:00-14:00 do godz. 12:00 dnia następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że po porannym przylocie do Chin, jak również po nocnej podróży pociągiem, pokoje nie będą jeszcze dostępne; w takim przypadku najpierw realizowana będzie część zwiedzania. Po otrzymaniu przez pilota potwierdzenia z hotelu o możliwości wcześniejszego zakwaterowania, grupa pojedzie do hotelu.
 • Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem po kolacji).
 • Guesthouse na tarasach ryżowych - rodzaj pensjonatu, wybudowanego z drewna. Standard zakwaterowania jest tam nieco niższy niż w miastach - np. w pokojach brak: telefonów, suszarek do włosów i sejfów oraz brodzików w łazience (warto zabrać ze sobą klapki pod prysznic). Ściany są cieńsze niż w murowanych budynkach. Może zdarzyć się, że niektóre z owadów (niegroźne dla ludzi) z okolicznych pól mogą dostać się do środka budynku.
 • Pokoje w hotelach w Hongkongu są często mniejsze od tych w Chinach kontynentalnych, co wynika z ograniczonej powierzchni przypadającej na jednego mieszkańca w tym mieście.

 

Podczas podróży niezbędnym dokumentem będzie paszport. Paszport musi być ważny 7 miesięcy od daty powrotu z wycieczki oraz posiadać przynajmniej trzy wolne strony obok siebie na wklejenie wizy oraz na stemple graniczne. 

Klimat Chin jest bardzo zróżnicowany. Kraj przynależy do trzech stref klimatycznych: umiarkowanej, podzwrotnikowej i  zwrotnikowej. Najlepszy czas do podróży to okres od marca do listopada. Wiosną (kwiecień, maj) i jesienią (wrzesień, październik) panują umiarkowane temperatury. W północnej części Chin (Pekin, Luoyang, Xi’an) wyróżnić można wyraźne cztery pory roku. Częstszym podziałem na południu Chin jest wyróżnienie na porę suchą - zimą i deszczową - latem. W lecie praktycznie na całym terenie Państwa Środka panują upały. W lipcu i sierpniu temperatura przekracza 35°C. Na północy Chin lato jest suche a zima mroźna (na północ od Wielkiego Muru notuje się temperatury poniżej -30°C). Burze piaskowe mogą pojawić się w lutym, marcu lub kwietniu, szczególnie w Mongolii Wewnętrznej i w okolicach Pekinu. W środkowych Chinach (okolice rzeki Jangcy, do których zalicza się m.in. Szanghaj) oraz na południu (okolice Kantonu) lato jest długie, upalne i wilgotne, zima za to krótka i ciepła, średnia temperatur to około 12°C. Na najdalej na południe wysuniętym krańcu Chin - wyspie Hajnan - temperatury dochodzą wtedy do 30°C. Zwiększone opady deszczu pojawiają się na południu Chin od maja do sierpnia.

 

Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C.

 

Miesiąc

      Pekin

       Xi’an

    Szanghaj

      Guilin

    Hongkong

W

N

W

N

W

N

W

N

W

N

I

3

-8

6

-4

9

1

13

6

20

15

II

5

-6

9

-1

10

2

14

8

20

16

III

12

0

15

4

14

6

18

12

22

18

IV

21

8

22

10

20

11

23

17

26

22

V

28

14

27

15

25

16

28

21

29

25

VI

32

19

33

20

29

21

32

24

31

27

VII

32

23

34

23

33

25

34

26

32

28

VIII

31

22

32

22

33

25

34

25

32

28

IX

27

15

26

16

29

21

32

23

32

27

X

21

8

21

10

24

15

27

18

29

25

XI

11

0

13

4

18

10

21

13

25

20

XII

4

-6

7

-2

12

4

16

8

22

16

W okresie czasu letniego +6 godzin; w okresie zimowym +7 godzin. Na terenie całego kraju obowiązuje jedna strefa czasowa.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na cześci. Przyda się specjalna torebka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Podczas trasy będą Państwo mieli okazję spróbować różnych dań kuchni chińskiej. Śniadania są spożywane w hotelach. Mają formę bufetu, gdzie dostępna jest kuchnia chińska i europejska. Nabiał i żółty ser są rzadkością. Restauracje dobieramy bardzo starannie, najczęściej są to lokalne restauracje poza hotelami. Posiłki serwowane są przy dużych okrągłych stołach (8-12 osób przy stole). Do posiłków podawane są pałeczki, w niektórych restauracjach na dodatkowe życzenie również widelce i noże. Na terenie Chin kontynentalnych do posiłków serwowane są lokalne napoje typu piwo, coca-cola, sprite lub woda. W Makau i w Hongkongu napoje nie są objęte ceną wycieczki i płaci się za nie bezpośrednio obsłudze restauracji. 

Śniadanie serwowane w Longsheng na tarasach ryżowych jest skromniejsze niż w hotelach, podawane bezpośrednio do stołów (a nie w formie bufetu) i składa się zazwyczaj z tostów, masła, jajka sadzonego, dżemu, banana, chińskiej zupki i herbaty lub kawy.

AUTOKAR

Podczas trasy grupa przemieszcza się autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Chińskie autokary nie są wyposażone w toalety i lodówki. Kolejność zapisu na wycieczkę nie decyduje o wyborze zajmowanych miejsc w autokarze.

Chińskie autokary często nie posiadają luku bagażowego, dlatego zdarza się, że bagaż wieziony jest wewnątrz autokaru lub, jak np. w Guilin, w oddzielnym samochodzie bagażowym. Informujemy, że od 2019 r. kolejność wsiadania do autokaru uzależniona jest kolejnością sfor-malizowanych zgłoszeń na wycieczkę.

SAMOLOTY

Zgodnie z programem wycieczki duże odległości pokonywać będą Państwo samolotami. Bilety na przeloty wewnętrzne będą w posiadaniu przewodnika lub pilota.

Podczas przelotów wewnętrznych korzystamy z różnych lokalnych lini (np. Air China, China Southern, Sichuan Airlines, Hainan Airlines). Wielu przewoźników chińskich należy do globalnych sojuszy lotniczych. Ich flotę stanowią najczęściej samoloty Airbus lub Boeing. 

Na trasach wewnętrznych obowiązują te same zasady przewozu bagażu, co podczas przelotów międzynarodowych. Alkohol może być przewożony w bagażu głównym pod warunkiem, że butelka nie jest napoczęta. Nie wolno przewozić także baterii, w tym power banków, których pojemność wynosi więcej niż 10 000 mAh lub nie mają informacji o pojemności. Zarówno w bagażu podręcznym jak i w głównym nie wolno przewozić zapalniczek i zapałek.

POCIĄGI

Przejazd pociągiem nocnym odbywa się w 4-os., zamykanych przedziałach. Zdarza się, że w przedziale są osoby spoza grupy. W przedziale łóżka znajdują się na 2 poziomach, a pościel zmieniana jest po każdym podróżującym. W każdym wagonie jest bojler z gorącą wodą (przyda się własny kubek oraz kawa czy herbata), toaleta oraz umywalnia. W umywalni nie ma ręczników ani mydła, przyda się więc mały ręcznik.

Podczas przejazdów pociągami (zarówno nocnym jak i dziennym) bagaże podróżują z Państwem w tym samym wagonie. W pociągu dziennym należy je ustawić w specjalnie wydzielonej na bagaże przestrzeni.  

Na dworcach można niekiedy skorzystać z usług bagażowych (ok. 10-20 RMB za sztukę bagażu), którzy przeniosą bagaż z autokaru do wagonu lub z wagonu do autokaru.

PROM

Podczas podróży z Makau do Hongkongu będą Państwo korzystać z połączenia promowe-go. Ponadwymiarowy bagaż główny (powyżej 20 kg i suma wymiarów powyżej 156 cm) podlega dodatkowej opłacie, około 35 HKD (dolar hongkoński). Konieczność nadania ba-gażu jest każdorazowo arbitralną decyzją obsługi promu, dlatego dobrze jest być na nią przygotowanym nawet jeśli bagaż pozornie nie przekracza dopuszczalnych limitów.  

Grupie towarzyszy licencjonowany polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. W każdym mieście jest również przewodnik miejscowy posługujący się językiem chińskim i angielskim. W zwiedzanych miejscach polski pilot tłumaczy to, co o zabytkach opowiadają lokalni przewodnicy. Pilot nie oprowadza grup po obiektach muzealnych, jednak służy zawsze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Chińska waluta to yuan (CNY) nazywany także renminbi (RMB).

1 USD = ok. 6,8 yuana  (renminbi), 1 EUR = ok. 7,3 yuana (stan z lutego 2017 roku).

Chiński yuan dzieli się na mao (1 yuan to 10 mao) oraz na feny (1 mao to 10 fenów, praktycznie wychodzących już z użycia).

W obrocie dostępne są banknoty: 100, 50, 20, 10, 5, 1 yuan oraz 5, 2, 1 mao.

Walutą obowiązującą w Hongkongu jest dolar hongkoński (HKD) 1 USD = ok. 7,7 HKD.

Walutą obowiązującą w Makau jest pataca (MOP) 1 USD = 7,9 MOP

Na terenie Makau przyjmowane są również dolary hongkońskie i yuany.

Spośród walut zagranicznych w Chinach najłatwiej jest wymienić dolary amerykańskie i euro.

Prosimy pamiętać, że w Chinach wymieniać można tylko dolary wydane w lub po 1996 r., czyli tzw. duże głowy (dotyczy to również dolarowej części wpłaty za wycieczkę, wpłacanej w Chinach). Dodatkowo banknoty nie mogą być zniszczone t.j.: zaplamione, przetarte, naderwane, itp. Wymiany waluty można dokonywać w oddziałach Bank of China oraz w hotelach, na lotniskach (dodatkowo pobierana jest prowizja), a w Hongkongu i w Makau również w kantorach. Kurs jest wszędzie podobny. Dokonując wymiany należy się wylegitymować paszportem. Niewykorzystane yuany można zamienić w Chinach z powrotem na dolary wyłącznie za okazaniem pokwitowania z banku, otrzymanego przy sprzedaży USD. W Hongkongu yuany można wymienić na dolary hongkońskie i amerykańskie bez konieczności posiadania pokwitowania.

Stanowczo odradzamy korzystania z nieoficjalnych usług wymiany pieniędzy (proceder prawnie zabroniony, ponadto istnieje możliwość oszustwa lub kradzieży).

W hotelach, z których korzystamy oraz w większości dużych sklepów honorowane są międzynarodowe karty płatnicze takie jak np. VISA, MasterCard, American Express.

Ceny towarów spożywczych w chińskich supermarketach i większych sklepach są z reguły zbliżone lub niższe od tych w Polsce. Ceny towarów na targowiskach są z reguły znacznie niższe niż w Polsce.

Na chińskich bazarach powszechnie przyjętym zwyczajem jest targowanie się o cenę (ceny pierwotnie oferowane cudzoziemcom mogą być bardzo zawyżone) - targowanie odbywa się często poprzez wypisywanie cen na kalkulatorze. Przed dokonaniem zakupu prosimy upewnić się co do jakości i autentyczności kupowanych artykułów.

Przykładowe ceny: Pieczywo 1-5 RMB, miejscowe owoce (1 kg) 4-15 RMB, butelka wody mineralnej 1-5 RMB, zestaw w Mc Donald's 20 RMB, piwo w sklepie 2-10 RMB, kartka pocztowa do Polski 6 RMB, paczka papierosów 15-30 RMB, prawdziwa chusta jedwabna 50-100 RMB.

Specyfiką turystyki w Chinach jest dołączanie do programu zwiedzania wizyt w lokalnych fabrykach i manufakturach, gdzie można zakupić różne towary (np. perły, jedwabie, nefryty). Są to placówki państwowe, gdzie ceny nie należą do najniższych, lecz jakość i oryginalność produktów jest gwarantowana. Może się zdarzyć, że na bazarach i targowiskach podobne rzeczy znajdą Państwo w niższych cenach. Jakość oferowanych tam produktów może jednak budzić wątpliwości.

Ideą CT Poland jako biura specjalizującego się w organizacji wycieczek do Chin jest jak najpeł-niejsza prezentacja odwiedzanego kraju. Wiele imprez oferowanych przez inne biura jako op-cjonalne punkty programu, u nas wliczone są w cenę imprezy. Bogate programy stwarzają sto-sunkowo mało okazji do ich fakultatywnego uzupełniania. Oferowane na miejscu fakultety stanowią propozycję lokalnych przewodników i mogą odbywać się tylko pod warunkiem zrealizowania głównych punktów programu. Cena wycieczek fakultatywnych uzależniona jest od ilości osób w nich uczestniczących. Podczas Trasy Prezydenckiej oferujemy w poniższych miejscach następujące wycieczki fakultatywne:

Klasztor Szaolin – pokaz kong fu w wykonaniu uczniów jednej ze szkół walk

Szanghaj – krótki rejs po rzece Huangpu

Yangshuo – wycieczka rowerowa po okolicy połączona ze spływem rzeką bambusową tratwą

Koszt wszystkich wycieczek to 50-70 USD w zależności od terminu i liczby uczestników.

 

Część kwoty, płatnej w Chinach pierwszego dnia wycieczki na ręce pilota, przeznaczona jest na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. W cenę wycieczki nie są wliczone napiwki za usługi bagażowe w hotelach (ok. 1 USD/szt. bagażu). Poza branżą turystyczną dawanie napiwków nie jest w Chinach powszechnie przyjęte, jednak podczas korzystania z taksówki można zostawić kierowcy niewielką resztę.

Językiem urzędowym jest język chiński - dialekt mandaryński (putonghua, oparty na dialekcie pekińskim). Przeciętny Chińczyk spotkany na ulicy nie posługuje się językiem angielskim. Języka tego nie znają zazwyczaj również taksówkarze. Po angielsku, przynajmniej w podstawowym zakresie, mówi zazwyczaj obsługa hotelowa oraz sprzedawcy na większych bazarach, nastawionych na turystów z zagranicy. Język angielski jest również językiem, jakim posługują się lokalni przewodnicy podczas wycieczki oraz w dużej części mieszkańcy Hongkongu. W Makau językami urzędowymi są chiński i portugalski, angielski jest jednak powszechnie znany.

220V / 50Hz. W niektórych hotelach potrzebna jest przejściówka, którą można wypożyczyć w hotelu. Typy wtyczek, spotykane w Chinach:

  

Polskie telefony komórkowe posiadające roaming działają a zasięg jest niemal wszędzie, poza kilkoma miejscami gdzie sygnał może być nieco słabszy (np. na tarasach ryżowych w Longsheng).

Niektórzy polscy operatorzy oferują w Chinach dostęp do internetu w komórce. Prosimy dowiadywać się u swoich operatorów o stawki połączeń. Można również dzwonić do Polski z telefonów hotelowych. Minuta połączenia kosztuje najczęściej około 5 PLN (z komórki ok. 8 PLN). We wszystkich hotelach jest dostępne wi-fi, w niektórych korzystać z wifi bezpłatnie można jednak tylko w hotelowym lobby. Korzystanie w pokojach jest dodatkowo płatne (10-30 USD/dobę).

Należy pamiętać, że w Chinach dostęp do niektórych stron jest zablokowany (m.in. Facebook, Yahoo, Google, Gmail, Youtube) i korzystanie z nich bez zainstalowanego bezpłatnego lub płatnego oprogramowania VPN nie jest możliwe. Zainstalowanie oprogramowania VPN na terenie Chin nie jest możliwe, można zrobić to wyłącznie będąc poza terytorium ChRL.

Chiny są krajem bezpiecznym i życzliwym dla gości z zagranicy. Przestępczość w Chinach jest stosunkowo niska. Należy jednak zachować ostrożność w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w środkach komunikacji (zdarzają się kradzieże kieszonkowe oraz przypadki wydania fałszywych banknotów). Wartościowe przedmioty i gotówkę należy trzymać przy sobie bądź w zamkniętym sejfie w pokoju lub w sejfie w recepcji. Zarówno biuro jak i hotel nie odpowiadają za wartościowe rzeczy pozostawione poza sejfem w pokoju hotelowym. 

Korzystając z taksówki prosimy pamiętać o zabraniu paragonu wydawanego przez kierowcę. W przypadku pozostawienia czegokolwiek w taksówce umożliwi to identyfikację pojazdu.

Wyjeżdżających do Chin nie dotyczą obowiązkowe szczepienia. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny. Chinach obecnie nie ma zagrożenia malarią.

W razie potrzeby skorzystania z miejscowych usług medycznych należy zgłosić się do pilota, bądź bezpośrednio do centrum alarmowego Ubezpieczyciela (numer telefonu znajdą Państwo na polisie, którą przekaże Państwu pilot wycieczki).

Na wypadek konieczności skorzystania z porady medycznej lub hospitalizacji koszty do 100 EUR z reguły pokrywa sam poszkodowany. Rachunki (należy pamiętać, aby zawsze o nie poprosić) rozliczane są po powrocie do Polski. Przed podróżą zalecamy wykonanie wszelkich niezbędnych badań oraz przeglądu stomatologicznego.

Ze względów praktycznych wskazane jest zabranie najczęściej stosowanych w domu leków. Apteczka podróżna powinna zawierać środki przeciw komarom, dezynfekujące, plastry, leki przeciw biegunce i przeziębieniu.

Leki zażywane regularnie (codziennie lub co kilka dni) należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego). Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką.

Chiny są krajem bezpiecznym, ale różnica flory bakteryjnej może być kłopotliwa dla osób o zwiększonej wrażliwości. Należy pamiętać, aby często myć i dezynfekować ręce, unikać dotykania twarzy i obgryzania paznokci oraz nawykowego obgryzania różnych rzeczy np. długopisów.

Tempo zwiedzania dostosowane jest do kondycji przeciętnego turysty. W okresie letnim wilgotność i upał mogą jednak osłabić wytrzymałość. Należy pić dużo płynów, najlepiej wody lub zielonej herbaty.

Aby ustrzec się chorób należy dbać o higienę osobistą, unikać żywności niewiadomego pochodzenia i pić wyłącznie napoje zamknięte fabrycznie. Prosimy unikać napojów z lodem, bowiem lód rzadko robiony jest na bazie butelkowanej wody. Przez otwarciem butelki nalezy zwrócić uwagę, czy nie była ona naruszona.

Z pewnością przydadzą się środki pozwalające szybko zdezynfekować dłonie – żele, chusteczki.

Woda z kranu nadaje się do mycia zębów. Nie zaleca się jej spożywania. Owoce należy spożywać po ich umyciu i obraniu ze skórki.

Jedząc na ulicy powinno się zwrócić uwagę czy sprzedawca ma rękawiczki (jeśli serwuje jedzenie rękoma) oraz czy zachowane są inne podstawowe zasady higieny.

Latem w większości regionów Chin słońce operuje bardzo silnie. Prosimy o zabranie ze sobą środków z wysokim filtrem chroniących przed słońcem. Przyda się również czapka lub chustka oraz okulary przeciwsłoneczne.

We wszystkich hotelach i restauracjach serwujących kuchnię zachodnią spotkać można toalety w stylu zachodnim. W restauracjach chińskich, na stacjach paliwowych, czy w zwiedzanych obiektach toalety mają charakter azjatycki (tzw. kucany). Toalety publiczne są bardzo powszechne i niektóre z nich płatne (0,5 – 1 RMB). W toaletach publicznych brak jest papieru toaletowego.

Jet lag to typowa dolegliwość podczas przekraczania kilku stref czasowych w krótkim czasie. Charakteryzuje się ogólnym zmęczeniem, sennością i rozdrażnieniem.

Oto kilka rad, które pomogą Państwu przyzwyczaić się szybko do nowej strefy czasowej.

 1. Zaraz po wejściu do samolotu przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym.
 2. Od początku jeść i odpoczywać według czasu obowiązującego w miejscu docelowym.
 3. Podczas nocnych przelotów spać jak najwięcej.
 4. Unikać ciężkich potraw oraz dużych ilości alkoholu.
 5. Podczas lotu warto co jakiś czas wstawać i robić lekkie ćwiczenia ruchowe.
 6. Po przylocie unikać drzemki w ciągu dnia i położyć się spać według nowego czasu.

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony w  Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 100 000 PLN na każde zdarzenie (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a TUiR Allianz, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 10 000 PLN; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Szczegółowe informacje można znaleźć w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER”. Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, w szczególności z częścią „Wyłączenia odpowiedzialności”.

Obywatele RP udający się do Chin muszą posiadać ważną wizę pobytową (turystyczną lub biznesową). Wyjazd do Hongkongu i/lub Makau oznacza opuszczenie granic ChRL i unieważnia wizę jednokrotną. 

Ubiegając się o wizę chińską należy osobiście złożyć dokumenty  i odciski palców w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie.

Mieszkańcy województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego mogą ubiegać się o wizę w konsulacie w Gdańsku.

W przypadku chęci skorzystania z odbioru paszportu przez pracownika CT Poland dodatkowy koszt 150 PLN + koszty wysyłki zwrotnej paszportu.

Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych, waluty chińskiej, publikacji uznawanych przez prawo chińskie za szkodliwe (w tym pornografii i wydawnictw krytykujących władze i ustrój ChRL a także wydawnictw w wizerunkiem XIV Dalajlamy).

Do Chin nie wolno także wwozić świeżej żywności (owoce, wędliny, kanapki itp.). W przypadku kontroli na lotnisku docelowym produkty te mogą zostać skonfiskowane.

Nie wolno wywozić chińskiej waluty, dzieł sztuki, rzadkich wydawnictw, wyrobów z kamieni szlachetnych oraz samych kamieni szlachetnych bez certyfikatu zakupu. Nie są poza tym znane

żadne restrykcje celne, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych norm iędzynarodowych. Nie ma obowiązku posiadania określonej kwoty pieniędzy na dzień pobytu.

Skrócone przepisy celne i dewizowe dotyczące RP znajdą Państwo tutaj.

UWAGA: przepisy celne Hongkongu pozwalają na wwiezienie bez cła do 19 sztuk papierosów na osobę.

Prosimy pamiętać, że do Polski nie wolno wwozić żadnych pamiątek z zagrożonych gatunków zwierząt i roślin, w tym także muszli.

18 dni

Chiny - Trasa Prezydencka (Bezpośredni przelot PLL LOT w wybranych terminach)

Cena za osobę:

7986 2245