• 1 dzień

  Wylot z Warszawy / 30.01.2022

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot bezpośredni do Dubaju. Transfer do hotelu. Nocleg w Dubaju. Tego dnia nie ma żadnych posiłków w programie poza posiłkiem w samolocie.

    
 • 2 dzień

  Dubaj / 31.01.2022

  Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie największego miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich (ZEA) i jednego z najnowocześniejszych miast świata. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 30 lat temu Dubaj znajdował się pośrodku pustyni, a teraz w krajobrazie miasta dominują futurystyczne wieżowce. Przejdziemy do Bastakiya, zabytkowej dzielnicy Dubaju z wyróżniającymi się perskimi wieżami wiatrów, a następnie na zwiedzanie Muzeum Historii Dubaju mieszczącego się w starożytnym forcie Al Fahidi. Przepłyniemy tradycyjną taksówką wodną Abra przez Dubai Creek, aby pospacerować po Spice Souk (słynnym bazarze przypraw) i Gold Souk (bazarze z wyrobami ze złota). Najwyższa pora, aby przyjrzeć się nowoczesnemu obliczu miasta. Przejedziemy przez nadmorską dzielnicę Jumeirah, obok wyróżniającego się nowoczesną architekturą meczetu o dwóch minaretach Jumeirah Mosque oraz słynnego w kształcie żagla hotelu Burj Al Arab (321 m). Czas wolny na lunch czy zakupy w Dubai Mall. Można też wjechać na poziom widokowy znajdujący się na 124 piętrze (452 metry) najwyższego wieżowca świata Burj Khalifa (828 m) – opcja dla chętnych (opłata 40 USD). Przejazd na Palm Jumeirah – słynną sztuczną wyspę w kształcie palmy o 16 liściach, gdzie zbudowano luksusowe wille i apartamentowce. Kolacja w lokalnej restauracji. Po dniu pełnym wrażeń powrót do hotelu. Nocleg w Dubaju.

    
 • 3 dzień

  Abu Dhabi / 01.02.2022

  Całodniowa wycieczka do Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty we wspaniałym Wielkim Meczecie Szejka Zajida. Zbudowany w całości z marmuru może pomieścić ponad 30 tysięcy wiernych. Następnie pobyt w tradycyjnej wiosce, w której mieści się niewielkie muzeum przedstawiające skromne życie arabskich mieszkańców przed odkryciem złóż ropy naftowej. Wokoło stoi wiele warsztatów, przy których lokalni artyści wykonują oryginalne pamiątki. Po południu przejedziemy wzdłuż wybrzeża zwanego Corniche – mieszczą się przy nim najbardziej reprezentacyjne budowle stolicy – białe meczety oraz oszklone wieżowce, w których mają siedziby biura i instytucje finansowe, a także eleganckie apartamentowce. Przejazd na wyspę Saadiyat, gdzie powstają oddziały najsłynniejszych muzeów świata – paryskiego Luwru i nowojorskiego Guggenheima. Wizyta w muzeum Luwru. Powrót do Dubaju. Nocleg w Dubaju.

    
 • 4 dzień

  Dubaj / 02.02.2022

  Dzień wolny. Tego dnia można udać się do jednego z wielu parków rozrywki, z których słynie Dubaj. Można też udać się na zakupy czy po prostu odpocząć w hotelu. Kolacja w restauracji lokalnej. Nocleg w Dubaju.

    
 • 5 dzień

  Dubaj / wystawa EXPO / 03.02.2022

  Dzień wolny. Tego dnia proponujemy udać się metrem lub taksówką na teren EXPO. Jest to pierwsza na Bliskim Wschodzi wystawa. Była zaplanowana na 2020 rok i przesunięta ze względu na COVID-19. Będzie otwarta do 31 marca 2022 roku. Hasło przewodnie wystawy to „Łączenie umysłów”. Najbardziej fascynujące pawilony: pawilon gospodarzy ZEA, zwany architektonicznym cudem, gdyż przypomina lecącego sokoła, który opowiada niesamowitą historię Emiratów. Dwadzieścia osiem skrzydeł tworzy dach, który otwiera się w trzy minuty, tym samym wpuszczając światło do wnętrza. Czterokondygnacyjny pawilon oferuje zwiedzającym możliwość poznania historii, od początku, aż po teraźniejszość i nowatorską przyszłość. Projektantem jest Santiago Calatrava. A może udać się do Belgii – wystawa o powierzchni 500 m2, zatytułowana „Zielony Łuk”, kładzie nacisk na powstawanie zielonych miast, z wykorzystaniem wiedzy przemysłowej, technologicznej i naukowej. To także wizja planowania przestrzeni kraju, z zastosowaniem innowacyjnych rozwiązań na rok 2050. Architektami pawilonu są ASSAR ARCHITECTS i Vincent Callebaut Architectures. Brazylia? Gdzie dzięki widokom, zapachom i dźwiękom z pustynnego Dubaju przenosimy się do dorzecza Amazonki. Ekspozycja skupia się wokół południowoamerykańskiej rzeki i zachęca odwiedzających do zmoczenia stóp w wodzie. Projektanci pawilonu tworząc ekspozycję mieli na celu przypomnieć odwiedzającym jak ważne jest znaczenie wody. Jamajka – wystawa ma charakter ulicznej imprezy, spotkania z muzyką artystów tej karaibskiej wyspy – m.in. Boba Marleya, a także z największymi sportowcami w kraju. Spacer pozwoli nam poznać sztukę i historia kraju, i rozsmakować się w jamajskiej kawie. I wiele, wiele innych ! Wizyta na targach to niezapomniane przeżycie. Nocleg w Dubaju.

 • 6 dzień

  Ras Al Chajma / 04.02.2022

  Czas wolny do wykwaterowania. Przejazd do hotelu nad wodami Zatoki Perskiej w emiracie Ras Al Chajma (RAK), który zawdzięcza swój urok i piękno głównie bardzo zróżnicowanemu krajobrazowi. Znajdziemy tu nie tylko majestatyczne góry Ru’us Al Jibal z najwyższym szczytem całej arabskiej unii – Jebel Jais ale również malowniczą pustynię oraz turkusowe wody Zatoki Perskiej. Czas wolny na wypoczynek w miejscu uznanym za najbardziej malowniczy emirat, którego piaszczyste plaże są idealnym rozwiązaniem na ucieczkę od zgiełku i przepychu miejskich aglomeracji. Nocleg w Ras Al Chajma w hotelu przy plaży i z basenem.

  ALL INCLUSVE     
 • 7 dzień

  Ras Al Chajma / 05.02.2022

  Czas wolny na wypoczynek lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nasz pilot z przyjemnością przedstawi Państwu ofertę wycieczek. Nocleg w Ras Al Chajma w hotelu przy plaży i z basenem.

  ALL INCLUSVE    
 • 8 dzień

  Ras Al Chajma / 06.02.2022

  Czas wolny na wypoczynek lub udział w wycieczkach fakultatywnych. Nasz pilot z przyjemnością przedstawi Państwu ofertę wycieczek. Nocleg w Ras Al Chajma w hotelu przy plaży i z basenem.

  ALL INCLUSVE    
 • 9 dzień

  Wylot do Warszawy / 07.02.2022

  Transfer na lotnisko w Dubaju i wylot do Warszawy.

    

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Dubaj – Warszawa liniami LOT lub innymi.

 2. Przejazdy wg programu autokarami.

 3. Zakwaterowanie w hotelu 4* w Dubaju (5 nocy) i 5* w czasie wypoczynku (3 noce) w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).

 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.

 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.

 6. Opiekę lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania. Bez lokalnego przewodnika w czasie transferów i wypoczynku.

 7. Posiłki wg programu.

 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.

 9. Ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) (w tym ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych), pomoc w podróży (assistance) do 60 000 EUR, następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do 15 000 PLN oraz kosztów utraty bagażu podróżnego do 1 000 PLN w Signal Iduna.

 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

 12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (30 USD płatne na miejscu).

 2. Dodatkowych posiłków oraz dodatkowych napojów.

 3. Biletów wstępu na Expo oraz na komunikację miejską w Dubaju (około 35 USD/os).

 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.

 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.

 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 7. OBOWIĄZKOWYCH testów na COVID przed wylotem do Dubaju (dotyczy również osób zaszczepionych przeciwko COVID-19) oraz ewentualnych wymaganych testów w Dubaju przed wyjazdem do Abu Dhabi (około 55 USD/os).

 8. Dodatkowego ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa.

 

Wymagania dotyczące COVID (stan na dzień przygotowania oferty):

Od wjeżdżających do emiratu Dubaju wymaga się przedstawienia negatywnego testu PCR na COVID wykonanego do 72 godzin przed wyjazdem na teren kraju. Test musi być w języku angielskim. Test należy mieć przy sobie w czasie odprawy na samolot w Warszawie oraz w czasie całej wycieczki. Osoby zaszczepione muszą również przedstawić negatywny test PCR na COVID przed przelotem do Dubaju.

Wjazd do Abu Zabi: w chwili przygotowania oferty, wjazd do emiratu Abu Zabi jest możliwy tylko dla osób zaszczepionych (należy mieć przy sobie wydrukowane potwierdzenie szczepienia w wersji angielskiej). Dodatkowo wymagany jest test PCR przed wjazdem.

Wjazd do RAK: Emirat Ras Al Chajma nie wymaga dodatkowego testu ani szczepienia.

Wiza dla posiadaczy paszportów RP:

90-dniową wizę turystyczną otrzymuję się na lotnisku i jest bezpłatna. Nie trzeba wypełniać żadnych deklaracji. Zdjęcie nie jest wymagane. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Planowane hotele:

Dubaj: Radisson Blu Hotel, Dubai Waterfront, standard rooms lub inny

https://www.radissonhotels.com/en-us/hotels/radisson-blu-dubai-waterfront

Double Tree by Hilton Resort & Spa Marjan Island, Guest room sea View lub inny www.hilton.com/en/hotels/rktmidi-doubletree-resort-and-spa-marjan-island

Proponowany przelot:

LO 121 30.01.2022 Warszawa – Dubaj godzina 07:40 – 16:25
LO 122 07.02.2022 Dubaj – Warszawa godzina 18:15 – 22:00

UWAGI:

Oferta została skalkulowana dla grupy min. 14 zakwaterowanych w pokojach dwuosobowych.
W przypadku mniejszej liczby uczestników cena ulegnie zmianie.
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
Doba hotelowa zaczyna się o godz. 14 i trwa do godz. 12 dnia następnego.
Wcześniejsze zakwaterowanie w dniu przybycia do hotelu jest możliwe jedynie w przypadku dostępności pokoi hotelowych i zgody hotelu.
Brak możliwości zakwaterowania przed rozpoczęciem się doby hotelowej nie stanowi wady usługi.
Podana standaryzacja hoteli jest kategoryzacją lokalną.
W wyjątkowych sytuacjach biuro zastrzega sobie prawo do zmiany podanych hoteli na inne o takim samym lub wyższym standardzie.
Cena imprezy może ulec zmianie w przypadku zmian cen w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, zmiany kursu walut, wzrostu cen biletów lotniczych, zmian w programie.
OFERTA DLA OSÓB ZASZCZEPIONYCH PRZECIWKO COVID-19.

 

8 dni

Zjednoczone Emiraty Arabskie z Expo 2020 oraz z wypoczynkiem

Cena za osobę:

4956 1390