Wietnam to jeden z najszybciej rozwijających się państw w regionie Azji Południowo-Wschodniej, zagłębiony równocześnie w swej bogatej historii. Nasz propozycja obejmuje największe i najważniejsze miasta Wietnamu oraz krótki wypoczynek nam Morzem Południowochińskim.

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

  • Autorski program nastawiony na bogate, intensywne zwiedzanie połączone z krótkim wypoczynkiem.
  • Autorski program nastawiony na bogate, intensywne zwiedzanie połączone z krótkim wypoczynkiem.
  • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* i 3* hotelach oraz nocleg na łodzi podczas rejsu po zatoce Halong.
  • Przeprawy łodziami, przeloty wewnętrzne w cenie - brak dopłat.
  • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
  • Bilety wstępu w cenie wycieczki.
  • Wiza w cenie wycieczki, brak opłaty za pośrednictwo wizowe.

Dla kogo: trasa dla każdego, bez specjalnych wymagań kondycyjnych.

 

zobacz piękne Hoi An

Ludzie, zabytki, przyroda i smak prawdziwej kuchni wietnamskiej połączone z relaksem na rajskiej wyspie Phu Quoc

 

  • 1 dzień

    Wylot z Warszawy

    Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Hanoi z przesiadkami.

      
  • 2 dzień

    Hanoi

    Przylot do Hanoi. Po spotkaniu z przewodnikiem lokalnym przejedziemy do hotelu lub rozpoczniemy zwiedzanie Hanoi. W programie m.in. zbudowana w XI w. Świątynia Literatury – pierwszy w Wietnamie uniwersytet, dobrze zachowany przykład starożytnej architektury wietnamskiej. Udamy się też na przejażdżkę rowerowymi rikszami po starej dzielnicy miasta. Odwiedzimy też położoną na jeziorze świątynię Ngoc Son. Część zwiedzania starej części Hanoi odbędzie się spacerem, aby móc bliżej przyjrzeć się mieszkańcom stolicy Wietnamu i poczuć klimat tego niesamowitego miejsca. Wieczorem udamy się na przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru lalek na wodzie – sztuki wywodzącej się z rolniczych obszarów tego kraju. Nocleg w Hanoi.

        
  • 3 dzień

    Hanoi / Ninh Binh

    Po śniadaniu udamy się na południe Hanoi, gdzie znajdowała się X-wieczna stolica Wietnamu: Hoa Lu. Tutaj czeka nas zwiedzanie świątyń poświęconych cesarzom: Dinh Tien Hoang i Le Dai Hanh. Wycieczka rowerowa po ekologicznej okolicy Thung Nham, dająca szansę bliższego kontaktu z naturą i lokalną ludnością będzie ważnym punktem tego dnia. Następnie udamy się na rejs małymi łódkami pośród pięknych wapiennych wzniesień i pól ryżowych aby podziwiać okolice Ninh Binh, które nazywane są „Halong na lądzie”. Na zakończenie dnia czeka nas odkrywanie starych świątyń oraz wizyta w grocie Bich Dong. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w Ninh Binh.

           
  • 4 dzień

    Ninh Binh / Zatoka Ha Long

    Tego dnia wyjeżdżamy do Ha Long gdzie wsiądziemy na statek, którym udamy się w rejs po słynnej Zatoce Ha Long , zgodnie uznanej przez internautów z całego świata za jeden z Siedmiu Nowych Cudów Świata, wcześniej docenioną również przez Komitet UNESCO. Zatoka Ha Long to miejsce, gdzie wody zatoki usiane są tysiącami wapiennych wysepek, tworzących niepowtarzalną scenerię. Tą noc spędzimy na pokładzie statku.
    Uwaga: w miesiącach zimowych (grudzień-luty) może być chłodno na statku.

        
  • 5 dzień

    Zatoka Ha Long / Hanoi

    Wschód słońca pośród wzniesień Zatoki Ha Long to atrakcja, której nie można przegapić! Podziwiając widoki udamy się w dalszy rejs po Zatoce Ha Long. Zjemy też lunch na statku, podczas którego będą serwowane m. innymi owoce morza. Około południa zakończymy rejs i udamy się do Hanoi. W drodze powrotnej, jeśli czas pozwoli, zatrzymamy się w wiosce Bat Trang, której mieszkańcy znani są z wyrobów ceramicznych. W Hanoi czas wolny, który można przeznaczyć na samodzielne spacery po mieście lub udać się na kolację do lokalnej restauracji i spróbować na własną rękę zamówić dania kuchni wietnamskiej. Nocleg w Hanoi.

        
  • 6 dzień

    Hanoi / Danang / Hoi An

    Tego dnia będziemy kontynuować zwiedzanie Hanoi: czeka nas wizyta na placu Badinh, gdzie znajduje się mauzoleum Ho Chi Minha, Pałac Prezydencki (dawna rezydencja generalnego gubernatora Indochin) oraz dawny ogród botaniczny, na terenie którego mieszkał Ho Chi Minh. Odwiedzimy też Pagodę na Jednej Kolumnie. Żegnamy Hanoi i jedziemy na lotnisko skąd polecimy do Danang, czwartego co do wielkości miasta Wietnamu. Z lotniska przejazd do miasteczka Hoi An. Nocleg w Hoi An.

        
  • 7 dzień

    Hoi An / My Son

    Zaczynamy zwiedzanie okolic środkowego i południowego Wietnamu. Zaczniemy od My Son , intelektualnego i religijnego centrum Czamów, gdzie odwiedzimy ruiny kompleksu świątynnego królestwa Czamów. Następnie przejedziemy do historycznego miasta Hoi An , które przeżywało swoją świetność jako port morski od XVI do XVIII w. Starego Hoi An nie można zwiedzać inaczej niż spacerem, który jest okazją do obserwacji ciekawej architektury Hoi An. Można w niej odnaleźć wpływy wietnamskie, chińskie i japońskie. Kolacja w jednej z urokliwych lokalnych restauracji w miasteczku. Nocleg w Hoi An.

      
  • 8 dzień

    Hoi An / Hue

    Po śniadaniu udamy się w podróż do Hue , politycznej i kulturalnej stolicy Wietnamu podczas panowania 13 cesarzy dynastii Nguyen (1802-1945). Droga wiedzie przez przełęcz Morskich Obłoków, wśród wiosek z czerwonej cegły, sadów owocowych oraz pięknych widoków na morze i niebo. W Hue czeka nas zwiedzanie imponującej, pochodzącej z 1804 r. cesarskiej cytadeli, gdzie znajdują się pomieszczenia urzędowe władców Hue oraz komnaty prywatne, zwane Purpurowym Zakazanym Miastem. Wizyta na lokalnym bazarze Dong Ba będzie ciekawym dopełnieniem wizyty. Nocleg w Hue.

        
  • 9 dzień

    Hue

    Przed nami dzień pełen wrażeń! Wycieczka statkiem po Rzece Perfumowej do zbudowanej w 1601 r. słynnej pagody Thien Mu – symbolu Hue. Następnie dalszy rejs do wioski Thuy Bieu, uważanej za kolebkę kultury Hue, która otoczona jest piękną, bujną przyrodą. Mieszkańcy żyją głównie z płodów rolnych, zielarstwa i rękodzieła. Jednym z charakterystycznych widoków wioski są drzewa owoców pomelo, które pięknie pachną, a ich białe kwiaty (lipiec, sierpień) stanowią o wyjątkowości tego miejsca. Po przybyciu do wioski spacer po okolicy (dla chętnych dostępne rowery). Wizyta w jednej ze świątyń, spotkanie z lokalną ludnością, odwiedziny u jednej z rodzin, która zajmuje się wyrobem kadzidełek wykorzystywanych w świątyniach. Relaksacyjny masaż stóp poprzedzony krótką kąpielą w wodzie z ziołami, która stanowi jedną z tradycyjnych terapii. Masaż jest wykonywany przez wspaniałych, niewidomych masażystów. Lekcja gotowania wietnamskich dań i lunch w wiosce. Dalsze zwiedzanie Hue: grobowiec cesarza Tu Duc, uważanego za najbardziej okazały oraz grobowiec cesarza Minh Manga. Nocleg w Hue.

         
  • 10 dzień

    Hue / tunele Cu Chi / Ho Chi Minh

    Udajemy się dalej na południe. Pojedziemy na lotnisko i polecimy do miasta Ho Chi Minh, czyli dawnego Sajgonu, miasta, które tętni życiem przez całą dobę. Prosto z lotniska przejazd do znajdujących się poza miastem tuneli Cu Chi. Zwiedzanie obozu Vietcongu, gdzie będzie również możliwość wejścia do jednego z podziemnych przejść zbudowanych podczas wojny wietnamskiej. Łączna długość tuneli wynosiła ponad 200 km. Przejazd do Sajgonu. Dla chętnych wieczorny spacer, wizyta w jednym z miejskich parków lub skwerów, gdzie spotykają się starsi i młodsi mieszkańcy miasta aby wspólnie, wesoło spędzić czas. Nocleg w Ho Chi Minh.

        
  • 11 dzień

    Ho Chi Minh / delta Mekongu

    Dzisiejszy dzień przeznaczymy na wyjazd poza miasto. Przejedziemy do delty Mekongu, najbardziej urodzajnego rejonu Wietnamu, gdzie udamy się do miasteczka Ben Tre. Tam czeka na nas wycieczka łodzią po kanałach, obserwowanie życia lokalnej ludności. Powrót do Sajgonu. Nocleg w Ho Chi Minh.

      
  • 12 dzień

    Ho Chi Minh / wyspa Phu Quoc

    Po śniadaniu zwiedzanie centrum miasta. Najlepsza forma to poznawanie miasta pieszo. Zobaczymy Pałac Zjednoczenia (dawniej Pałac Niepodległości – siedziba rządu Wietnamu Południowego) oraz katedrę Notre Dame, odwiedzimy pocztę główną. Na koniec wizyta w Muzeum Wojny oraz w świątyni Nefrytowego Cesarza. Przejazd na lotnisko. Przelot na największą w Wietnamie tropikalną wyspę Phu Quoc słynącą z pięknych plaż i pysznych dań z owoców morza. Przejazd do hotelu. Nocleg na wyspie Phu Quoc.

          
  • 13 dzień

    Phu Quoc

    Przed nami czas, który możemy przeznaczyć na wypoczynek. Nocleg na wyspie Phu Quoc.

        
  • 14 dzień

    Phu Quoc

    Czas wolny na wypoczynek. Kolacja pożegnalna w hotelu. Nocleg na wyspie Phu Quoc.

        
  • 15 dzień

    Phu Quoc / Hanoi lub Sajgon

    Ostatnie chwile na wypoczynek. Transfer na lotnisko i przelot do Hanoi lub Sajgonu i dalszy przelot do Polski.

        
  • 16 dzień

    Powrót do Warszawy

      

 

Zobacz program pdf

Cena obejmuje:

  1. Przelot Warszawa - Hanoi; Sajgon - Warszawa przez jeden z portów lotniczych
  2. Przeloty na trasach Hanoi - Danang; Hue - Ho Chi Minh - Phu Quoc - Sajgon.
  3. Transfery i przejazdy wg programu mikrobusami lub autokarami.
  4. Wymienione w programie rejsy statkiem i wycieczki łodzią.
  5. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
  6. W Zatoce Ha Long nocleg na statku/dżonce odpowiadającej standardowi ***.
  7. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie.
  8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
  9. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
  10. Wizę wietnamską dla posiadaczy paszportu RP.
  11. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
  12. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
  13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  14. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  15. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

  1. Napojów do posiłków.
  2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Wietnamie).
  3. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
  4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
  5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolny strony.

Od obywateli RP są wymagane wizy.

 

ZAKWATEROWANIE

Zaplanowaliśmy noclegi w sprawdzonych przez nas wielokrotnie hotelach. Są to obiekty o standardzie 4*. Przykładowe planowane hotele:

 

Ha Noi

Leah Silk  (4*) pokoje deluxe

www.leahsilkhotel.com

 

Ninh Binh

Legend Ninh Binh 4*

www.ninhbinhlegendhotel.com

 

Ha Long

Golden cruise 4*

www.goldencruise.vn

 

Hoi An  

Hoi An hotel 4*

www.hoianhistorichotel.com.vn

 

Hue

Hue Eco (4*)

http://hue.ecolodge.asia/

 

Sajgon

Happy Life Grand & Sky Bar (4*)

Lessini Premium

 

Phu Quoc

Novotel Phu Quoc 4*

novotelphuquoc.com  accorhotels.com

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

ANKIETA ANONIMOWA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Była bardzo urozmaicona, co potęguje jej atrakcyjność. Bardzo podobał mi się Sajgon oraz Hoi An. Logistycznie bez zarzutu. Ważną rzeczą była niewielka ilość osób, co na pewno usprawniło pracę przewodników i Pilotki, która była znakomita. Nie było żadnych „potknięć”. Po zakończeniu wycieczki mam rozszerzoną wiedzę o tym kraju i bardzo za to dziękuję. Będę rekomendował biuro znajomym.

 

ANKIETA ANONIMOWA    STYCZEŃ 2024    OCENA 5/5

Głównie interesowała mnie pierwsza część programu. Loty oceniam bardzo dobrze. W miarę krótkie oczekiwanie na międzylądowaniu. Hotele bardzo dobre, jedzenie też ciekawe i zróżnicowane. Inaczej wyobrażałem sobie podróż po Zatoce Ha Long i myślę, że można by było dołączyć obszar Sa Pa. Niezwykle dobre doświadczenie z biurem podróży!!! Absolutnie nieostatnia podróż z CT Poland.

 

PAN RENATA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Standard lotów bardzo dobry. Hotele bardzo dobre, czystość ok. Obsługa w hotelach bez zastrzeżeń. Sam program spełnił moje oczekiwania, nie był męczący. Jestem też bardzo zadowolona z pracy Pilota. Był to już mój kolejny wyjazd z biurem!

 

ANKIETA ANONIMOWA    LISTOPAD 2023    OCENA 4/5

Bardzo atrakcyjny program. Hotele dobre, czyste z miłą obsługą i smacznym jedzeniem. Posiłki w restauracjach w większości też bardzo smaczne. Lokalni przewodnicy super, 10/10! Mogłoby być więcej chodzenia, dużo więcej zwiedzania. Dla mnie podwójna odprawa była trochę męcząca, dlatego uważam, że warto też pomyśleć o locie bezpośrednim do Polski.

 

ANKIETA ANONIMOWA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Atrakcyjny program wycieczki i miłe wspomnienia. Bardzo dobre loty. Hotele były czyste i miały dobrą obsługę. Jestem pełen podziwu dla Pilota Piotra, posiada ogromną wiedzę, fachowiec! Bardzo dobrze wykwalifikowany, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Intensywność programu też zadowalająca.

 

PANI IWONA, LUTY 2023      Ocena 5/5

Oceniam wycieczkę na bardzo dobrą. Wysokiej klasy przewodnik, hotele, progra godny polecenia. Pilot to strzał w "10". Jedenz  najlepszych, z którym miałam do czynienia. Ogromna wiedza, kontakt, poczucie humoru. Nie sposób się nudzić. Przewodnicy lokalni byli bardzo zaangażowani, pomocni, uczynni, duże wrażenie zrobił przewodnik w Sajgonie. Hotele oceniam na bardzo dobre, podobnie restauracje. Każdy lokal serwował bardzo dobre i bogate posiłki. Obsługa bardzo miła i uczynna, sale czyste i przyjemne, bez żaadnych zastrzeżeń. 

 

PANI ANNA, LUTY 2023      Ocena 5/5

Bardzo ciekawy program, który pozwala zapoznać się z różnorodnością jaką ofertuje Wietnam: tętniące życiem metropolie, zabytki łączące wpływy wielu  religii, kolonialna architektura, przyroda, aromatyczna kuchnia. Idealnie dobrany termin wyjazdu do lokalnych warunków pogodowych. Olbrzymią wartością był Jacek, pilot wycieczki, sinolog i wietnamista, który dzielił się wiedzą w sposób ciekawy orz zbudował przemiłą atmosferę.

 

PANI DOROTA, LUTY 2023      Ocena 5/5

To już moja druga wyprawa z CT Poland. Z pierwszej wróciłam zadowolona i dlatego zdecydowałam się na wyjazd do Wietnamu z Waszym biurem. Progam bardzo atrakcyjny, grupa 14 osobowa, pilot kompetentny i potrafiący zintegrować uczestników wycieczki. Hotele pierwszorzędne, jedzenie pozwalające poznać smaki Wietnamu. Wspaniały wypoczynek na wyspie Phu Quoc, znakomity resort, świetna restauracja. Troche mało czasu było w Sajgonie.

 

PANI AGNIESZKA, LUTY 2023      Ocena 5/5

Powiem krótko - pan Jacek Świercz to osoba, która jako pilot i opiekun wycieczki sprawdzał się w 100%. Gotele oceniam na bardzo dobre, ze świetną lokalizacją, bardzo ciekawe położenie w Hue, możliwość obcowania z przyrodą, na Halong świetny statek, wyśmienite jedzenie.

 

PANI EWA I PAN PAWEŁ, WARSZAWA, LISTOPAD 2018 Ocena 5/5

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, organizacja wyjazdu była bardzo dobra, program ciekawy, ale o to chodziło. Te kilka dni na końcu – odpoczynek na plaży-pozwoliły nam odetchnąć. Pilot był bardzo dobry, fachowy, sympatyczny i troskliwy. Restauracje były lepsze i gorsze, ale ogólnie dobre, nie było żadnych problemów trawiennych. Dziękujemy ! Wietnam Piękny!

 

PAN JACEK, WARSZAWA, LISTOPAD 2018 Ocena 5/5

Przeloty międzynarodowe, bardzo dobre. Hotele na trasie bardzo dobre. Jedzenie dość monotonne, ale ogólnie OK. Jestem w pełni zadowolony z pilota opiekującego się grupą.

 

PAN ANNA, WARSZAWA, LISTOPAD 2018 Ocena 5/5

Przeloty bardzo dobre. Hotele na trasie bardzo dobre. Restauracje ogólnie standard dobry- azjatycki. Główne posiłki „degustacyjne” - czyli po trochę wszystkiego, przez co nie co monotonne. Wieprzowiny, wołowiny to i tak nie robią dobrze ( a może to kwestia jakości mięsa), więc z degustacji praktycznie odpadają dwa mało jadalne etapy, ale i tak wystarczyło, żeby się najeść. Intensywność programu wycieczki zadowalająca. Wolne dni na wyspie okazały się wielką przyjemnością. Są potrzebne przy tak intensywnym programie.

 

Państwo lucyna i wiesław, kraków listopad 2016

CT Poland sprawdziło się po raz drugi, pilot Piotr Nosek gwarantuje swoją osobą udany urlop. Jedyna uwaga do programu to zbyt długie przejazdy po Mekongu głośnymi łodziami.

 

Pan Jerzy, Mierzyn MARZEC 2014

Organizacja ze strony biura bardzo dobra (miejsca przy oknie w samolocie!), bardzo przyzwoite hotele.
Czasami w niektórych miejscach można było spędzić trochę więcej casu kosztem innych mniej atrakcyjnych – ale te odczucia są indywidualne.

 

Pan Jacek, Radom MARZEC 2014

Program dla chętnych do zapoznania się z kulturą i życiem codziennym Wietnamu.
Program spokojny, zgodny z ofertą, tego oczekiwałem: namiastki wypoczynku i zwiedzanie, wszystko w dobrych proporcjach. O pilocie Albercie Jańczaku napisze tak: do zarządu: Mając takich pracowników można być spokojny o rozwój firmy.

 

Pani Maria, Będzin LISTOPAD 2015

Znakomita kolacja z nauką gotowania! No i rewelacyjna wprost kolacja w Chateau w Sajgonie. Pilot znakomity, bardzo duża wiedza, znajomość języka, bardzo wysoka kultura osobista.

 

Pan Wojciech, Warszawa LISTOPAD 2015

Hotele w bardzo wysokim standardzie, jednak jestem w stanie zrezygnowć z 1 lub 2 gwiazdek na rzecz ceny. Dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie przyjęcia integracyjnego z alkoholem.

 

Pani Teresa, Warszawa LISTOPAD 2015

Obfite posiłki szczególnie na południu sprawiły, że byłam wręcz "przejedzona". Wydaje się, że możnaby zrezygnować np. z lunchy. Ogólnie jestem zadowolona z organizacji.

 

Pan jacek, świdnica marzec 2014

Chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za udział w wyprawie do Wietnamu organizowanej przez Państwa biuro w dniach 22.03 - 05.04 Wycieczka była dobrze zorganizowana co sprawiło, że miejsca które zwiedziłem stały się źródłem niezapomnianych wrażeń. Specjalne podziękowania kieruję także dla Alberta Jańczaka, który swoim profesjonalizmem i wiedzą przybliżył historię i kulturę Wietnamu.

 

Pani Anna, Warszawa listopad 2015

Hotele super, bardzo dobrym dodatkiem są baseny i strefa SPA. Osobiście dodałabym jeden dzień wypoczynku i jeden dzień w Ho Chi Minh.

twoja opinia może być następna :)

Różnica flory bakteryjnej może być kłopotliwa dla osób o zwiększonej wrażliwości. Należy pamiętać, aby często myć i dezynfekować ręce.

Tempo zwiedzania dostosowane jest do kondycji przeciętnego turysty. W okresie letnim wilgotność i upał mogą jednak osłabić wytrzymałość. Należy pić dużo płynów, najlepiej wody lub zielonej herbaty.

Wietnam – kraj kontrastów to jedna z najpełniejszych ofert zwiedzania tego ciekawego kraju Azji Południowo-Wschodniej na polskim rynku. Wycieczka pozwoli Państwu poznać nie tylko piękne krajobrazy północnego Wietnamu, urzekającą zatokę Halong ale również zagłębić się w gwarne ulice Ho Chi Minh, dawnego Sajgonu. Wypoczynek na słonecznej plaży pozwoli na odetchnięcie po intensywnym zwiedzaniu.

Pierwszego dnia wycieczki na ręce pilota należy przekazać kwotę na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. W cenę wycieczki nie są wliczone napiwki za usługi bagażowe w hotelach. Poza branżą turystyczną dawanie napiwków nie jest w Azji powszechnie przyjęte, jednak podczas korzystania z taksówki można zostawić niewielką resztę.

Język urzędowy: wietnamski. Inne język używane: angielski, chiński (yue), francuski.

Oprócz języka urzędowego najczęściej używanemu językiem jest angielski. Posługuje się nim obsługa hotelowa oraz sprzedawcy na większych bazarach, nastawionych na turystów
z zagranicy. Język angielski jest również językiem jakim posługują się lokalni przewodnicy podczas wycieczki.

220V/50Hz. Poniżej najczęściej spotykane wtyczki. W każdym pokoju hotelowym powinna być również dostępna wtyczka, taka jak w Polsce.

Większość polskich operatorów telefonów komórkowych ma podpisaną umowę roamingową z lokalnymi operatorami. Prosimy dowiadywać się u swoich operatorów o stawki połączeń. (UWAGA: klienci T-Mobile proszeni są o weryfikację, w ostatnich latach T-Mobile oferował roaming w Wietnamie tylko za dodatkową opłatą i po kontakcie z biurem obsługi klienta). Można również dzwonić do Polski z telefonów hotelowych. Minuta połączenia kosztuje najczęściej około 5 PLN. Kafejki internetowe dostępne są praktycznie w każdym hotelu. Średni koszt połączenia internetowego to ok. 5 USD. W większości hoteli jest możliwość korzystania
z Internetu w pokoju, pod warunkiem posiadania własnego komputera. Internet w kafejkach poza hotelem kosztuje ok. 1-2 USD/godzinę.

Wietnam jest krajem bezpiecznymi i życzliwymi dla gości z zagranicy. Przestępczość w tych krajach jest stosunkowo niska. Należy jednak zachować ostrożność w miejscach uczęszczanych przez turystów oraz w środkach komunikacji (zdarzają się kradzieże kieszonkowe oraz przypadki wydania fałszywych banknotów). Wartościowe przedmioty i gotówkę należy trzymać przy sobie bądź w zamkniętym sejfie w pokoju lub w recepcji. Zarówno biuro jak i hotel nie odpowiadają za wartościowe rzeczy pozostawione poza sejfem w pokoju hotelowym.

Korzystając z taksówki prosimy pamiętać o zabraniu paragonu wydawanego przez kierowcę. W przypadku pozostawienia czegokolwiek w taksówce umożliwi to identyfikację pojazdu.

Wyjeżdżających do Wietnamu nie dotyczą obowiązkowe szczepienia. Do zalecanych szczepień należą wirusowe zapalenie wątroby typu A i B, błonica, tężec i polio, a także dur brzuszny.

W razie potrzeby skorzystania z miejscowych usług medycznych należy zgłosić się do pilota, bądź bezpośrednio do centrum alarmowego Ubezpieczyciela (numer telefonu znajdą Państwo na polisie, którą przekaże Państwu pilot wycieczki).

Na wypadek konieczności skorzystania z porady medycznej lub hospitalizacji koszty do
100 EUR z reguły pokrywa sam poszkodowany. Rachunki (należy pamiętać, aby zawsze o nie poprosić) rozliczane są po powrocie do Polski. Przed podróżą zalecamy wykonanie wszelkich niezbędnych badań oraz przeglądu stomatologicznego.

Ze względów praktycznych wskazane jest zabranie najczęściej stosowanych w domu leków. Apteczka podróżna powinna zawierać środki przeciw komarom, dezynfekujące, plastry, leki przeciw biegunce i przeziębieniu.

Leki zażywane regularnie (codziennie lub co kilka dni) należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego). Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką.

Ideą CT Poland jako biura specjalizującego się w organizacji wycieczek jest jak najpełniejsza prezentacja odwiedzanego kraju. Wiele imprez oferowanych przez inne biura jako opcjonalne punkty programu, u nas wliczone są w cenę imprezy. Bogate programy stwarzają stosunkowo mało okazji do ich fakultatywnego uzupełniania. Oferowane na miejscu fakultety stanowią propozycję lokalnych przewodników i mogą odbywać się tylko pod warunkiem zrealizowania głównych punktów programu. Cena wycieczek fakultatywnych uzależniona jest od ilości osób w nich uczestniczących. Informacji na temat ewentualnych wycieczek fakultatywnych przekaże Państwu pilot.

Aby ustrzec się chorób należy dbać o higienę osobistą, unikać żywności niewiadomego pochodzenia i pić wyłącznie napoje zamknięte fabrycznie. Prosimy unikać napojów z lodem, bowiem lód rzadko robiony jest na bazie butelkowanej wody. Przez otwarciem butelki nalezy zwrócić uwagę, czy nie była ona naruszona.

Z pewnością przydadzą się środki pozwalające szybko zdezynfekować dłonie – żele, chusteczki.

Woda z kranu nadaje się do mycia zębów. Nie zaleca się jej spożywania. Owoce należy spożywać po ich umyciu i obraniu ze skórki.

Jedząc na ulicy powinno się zwrócić uwagę czy sprzedawca ma rękawiczki (jeśli serwuje jedzenie rękoma) oraz czy zachowane są inne podstawowe zasady higieny.

W Azji Południowo-Wschodniej słońce operuje bardzo silnie przez cały rok. Prosimy o zabranie ze sobą środków z wysokim filtrem chroniących przed słońcem. Przyda się również czapka lub chustka oraz okulary przeciwsłoneczne.

We wszystkich hotelach i restauracjach serwujących kuchnię zachodnią znajdują się toalety
w stylu zachodnim. W restauracjach azjatyckich, na stacjach paliw, czy w zwiedzanych obiektach toalety mają charakter azjatycki (tzw. kucany). Toalety publiczne nie są powszechne dostępne i zazwyczaj brakuje w nich papieru toaletowego.

Jet lag to typowa dolegliwość podczas przekraczania kilku stref czasowych w krótkim czasie. Charakteryzuje się ogólnym zmęczeniem, sennością i rozdrażnieniem.

Oto kilka rad, które pomogą Państwu przyzwyczaić się szybko do nowej strefy czasowej.

  1. Zaraz po wejściu do samolotu przestawić zegarek na czas obowiązujący w miejscu docelowym.
  2. Od początku jeść i odpoczywać według czasu obowiązującego w miejscu docelowym.
  3. Podczas nocnych przelotów spać jak najwięcej.
  4. Unikać ciężkich potraw oraz dużych ilości alkoholu.
  5. Podczas lotu warto co jakiś czas wstawać i robić lekkie ćwiczenia ruchowe.
  6. Po przylocie unikać drzemki w ciągu dnia i położyć się spać według nowego czasu.

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony
w  Towarzystwie Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 100 000 PLN na każde zdarzenie (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a TUiR Allianz, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 10 000 PLN; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN. Szczegółowe informacje można znaleźć w „Ogólnych warunkach ubezpieczenia w podróży zagranicznej GLOBTROTER”. Prosimy o dokładne zapoznanie się z warunkami ubezpieczenia, w szczególności z częścią „Wyłączenia odpowiedzialności”.

Nie wolno wwozić narkotyków, broni, amunicji i materiałów wybuchowych

Skrócone przepisy celne i dewizowe dotyczące RP znajdą Państwo tutaj.

Niektórzy lekarze zalecają profilaktykę przeciwmalaryczna. Środki przeciw komarom należy stosować prewencyjnie na terenie całych Indochin. Decyzja o przyjmowaniu doustnych środków antymalarycznych powinna nastąpić tylko po konsultacji z lekarzem.

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Hanoi
3 Chua Mot Cot, Hanoi
tel.: (00844) 384 520 27
faks: (00844) 382 369 14
E-mail: hanoi.amb.sekretariat@msz.gov.pl

  • Hotele, z których korzystamy na trasie to obiekty o standardzie 4*. Podczas trasy spędzą Państwo jeden nocleg na dżonce na zatoce Ha Long. Dżonka odpowiada standardowi 3* (kajuty 2-os. z łazienkami, niewielkie i prosto umeblowane). Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe, mydło, szampon, pastę do zębów (wszystkie w niewielkich opakowaniach), szczoteczki do zębów, papier toaletowy. W niektórych hotelach jest także suszarka do włosów oraz sejf. Zdarza się, że łazienki wyposażone są w dodatkowe produkty (gąbka do masażu, prezerwatywy, itp.) – wszystkie one są dodatkowo płatne. W razie wątpliwości prosimy pytać pilota. Hotele oferują 24 godzinny dostęp do ciepłej wody.
  • W pokojach mogą znajdować się mini bary. Napoje i słodycze, które znajdują się w środku są dodatkowo płatne.
  • Doba hotelowa trwa, w zależności od hotelu od godziny 12:00 - 14:00 do godz. 12:00 dnia następnego. Istnieje prawdopodobieństwo, że po porannym przylocie pokoje nie będą jeszcze dostępne; w takim przypadku najpierw realizowana będzie część zwiedzania. Po otrzymaniu przez pilota potwierdzenia z hotelu o możliwości wcześniejszego zakwaterowania, grupa pojedzie do hotelu.
  • Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem po kolacji).
  • Zdarzają się hotele, które dysponują basenem i jeśli grupa wróci do hotelu w godzinach otwarcia basenu, można z niego skorzystać. Warto w związku z tym wziąć ze sobą czepek
    i kostium kąpielowy.
  • Nocleg na dżonce będzie w kajutach dwuosobowych lub jednoosobowych (zgodnie
    z umową). Kajuty mają łazienki, ale brakuje w nich wyposażenia w kosmetyki, jak w pokojach hotelowych (dostępne są ręczniki oraz papier toaletowy). Brodziki prysznicowe mogą płytkie
    - warto zabrać klapki pod prysznic. Śniadanie serwowane na dżonce jest skromniejsze niż
    w hotelach – składa się zazwyczaj z tostów, jajek oraz kawy i herbaty.

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z portów lotniczych. Dokładne informacje o godzinach przelotów i zbiórce znajdą Państwo w liście przewodnim, który prześlemy na ok. 2 tygodnie przed wylotem.

Podczas niektórych lotów na terenie Europy, linie lotnicze nie zapewniają posiłku oraz napojów. Wówczas istnieje możliwość kupienia kanapki na pokładzie za ok. 5 EUR/szt. Podczas długich rejsów do i z Azji serwowane będą dwa posiłki, w tym co najmniej jeden ciepły oraz zimne
i ciepłe napoje.

Wybór miejsca w samolocie możliwy jest tylko podczas odprawy na lotnisku.

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: paszport, wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy oraz polisę ubezpieczeniową. Pilot wręczy również zawieszki na bagaże. Dokumenty zostaną wydane po okazaniu potwierdzenia przyjęcia paszportu lub kopii umowy z naszym biurem.

UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Będzie on potrzebny podczas kolejnych przelotów w Wietnamie a także podczas powrotnego lotu do Polski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu linia lotnicza zapewnia przelot w późniejszym terminie, a jeśli to konieczne także nocleg
i wyżywienie.

Bagaż główny: Waga bagażu nadanego przez 1 osobę w trakcie odprawy biletowo-bagażowej nie powinna przekraczać 20 kg lub 30 kg (w zależności od linii lotniczej) podczas lotów międzynarodowych i 20 kg podczas przelotów wewnątrz Wietnamu. Informacje o przewoźniku oraz o limicie bagażowym znajdą Państwo w liście przewodnim.

Każda linia lotnicza ma własny taryfikator opłat za nadbagaż (np. KLM, Finnair ok. 80 EUR za kolejny bagaż o wadze do 23kg, w Azji ok. 10 USD za każdy dodatkowy kilogram nadawanego bagażu).

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

Nasze firmowe zawieszki otrzymają Państwo z rąk pilota na lotnisku.

Bagaż podręczny: 1 sztuka, nieprzekraczająca wymiarami sześcianu o wymiarach 56cm / 36cm / 23cm i nie cięższą niż 5 - 7 kg; a także płaszcz, parasol, niewielkich rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania na pokładzie samolotu. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dot. przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Podczas pakowania przydatne okażą się duże plastikowe torby. Może się zdarzyć, że w trakcie podróży część ubrań zamoknie od deszczu czy wilgoci w powietrzu. W wilgotnym klimacie ubrania schną wiele dni i przełożenie ich do oddzielnych plastikowych toreb pozwoli oddzielić je od reszty suchych ubrań.

Zdarza się, że podczas lotu kosmetyki tracą szczelność i rozlewają się w bagażu. Dobrze jest je również zapakować w oddzielne plastikowe woreczki.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku opóźnienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię bagażu.

Podczas wycieczki nie zapewniamy Państwu usług bagażowych w hotelach. Podczas pobytu na lotniskach usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki, w niektórych miejscach nie są one
w ogóle dostępne. Może się zdarzyć, że będą Państwo musieli sami przenieść bagaż z autokaru do hali odlotów. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż.

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze w oddzielnych saszetkach, dodatkowo w plastikowych torbach, co ochroni jest przed kurzem czy wilgocią. Dotyczy się to głównie paszportu, biletów lotniczych czy pieniędzy.

Ze względu na przelot samolotem (zarówno podczas przelotów międzynarodowych, jak
i wewnątrz Azji) w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna
w wymiarach 22cm x 15cm, z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione
w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE DO UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji).

Definicja substancji płynnych, których w dużych ilościach nie wolno przewozić w bagażu podręcznym obejmuje: wodę i inne napoje, zupy, syropy, perfumy, żele (np. do włosów), pasty (w tym pasty do zębów); kosmetyki w płynnej formie (błyszczyk, podkład, tusz do rzęs), kremy, odżywki i oliwki, spraye, substancje płynne pod ciśnieniem (np. żele do golenia, dezodoranty) oraz inne substancje o podobnej konsystencji.

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się formularze wjazdowe, wyjazdowe, deklaracje celne oraz wizowe.

  • ubrania dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną): lekkie, oddychające, wygodne, sweter lub inne ciepłe okrycie ( może się przydać podczas pobytu
    w klimatyzowanych pomieszczeniach),
  • wygodne obuwie, np. sportowe lub które łatwo zdjąć (wchodzą do wielu świątyń buddyjskich zdejmuje się obuwie),
  • okrycie głowy dla ochrony przed słońcem, strój przeciwdeszczowy,
  • leki zażywane regularnie (leki zażywane codziennie lub co kilka dni należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego),
  • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, balsam nawilżający,
  • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
  • karty pamięci do aparatu fotograficznego lub zapasowe filmy, baterie,
  • preparat przeciwko komarom.
  • dużych ręczników kąpielowych – są dostępne w każdym pokoju,
  • grzałek elektrycznych do gotowania wody – w pokojach hotelowych są czajniki elektryczne.

Walutę (euro, dolary) można wymienić w niemal każdym sklepie z wyrobami jubilerskimi lub w hotelu. W dużych miastach sieć kantorów jest dość dobrze rozwinięta. Większe hotele, sklepy, restauracje akceptują karty kredytowe. Walutą powszechnie używaną są dolary amerykańskie.

Podczas podróży niezbędnym dokumentem będzie paszport. Paszport musi być ważny
6 miesięcy od daty powrotu z wycieczki oraz posiadać przynajmniej jedną wolną stronę na wklejenie wiz oraz przybicie stempli granicznych. Posiadaczy paszportów RP obowiązują wizy do Wietnamu.

Wizę do Wietnamu uzyskuje się on- line w Polsce i jest w cenie wycieczki. Na 40 dni przed wyjazdem należy dostarczyć do biura kolorowy skan strony ze zdjęciem z paszportu i skan zdjęcia-kolorowe biometryczne.

Ze względu na znacznie rozciągnięty w kierunku południkowym kształt terytorium i specyficzne ukształtowanie terenu w Wietnamie wyróżnia się kilka stref klimatycznych. Klimat północnego Wietnamu zalicza się do wilgotnych podzwrotnikowych.

W Wietnamie środkowym na północ od przełęczy Hải Vân i na południu kraju (półwysep
Cà Mau, delta Mekongu) występuje klimat zwrotnikowy wilgotny, w odmianie monsunowej. Klimat Wietnamu Środkowego, na południe od przełęczy Hải Vân, zalicza się do klimatu zwrotnikowego z porą suchą i deszczową (typ sawanna). Większość opadów notowana jest
w okresie od maja do września w czasie monsunu letniego wiejącego z południa
i południowego - zachodu. Średnia miesięczna temperatura powietrza stycznia wynosi 15°C na północy i 26°C na południu. Latem średnia temperatura dochodzi do 29°C.

 

Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C

Miesiąc

Hanoi

Hue

Sajgon

W

N

W

N

W

N

I

19

14

23

17

31

22

II

19

16

24

18

32

23

III

22

18

27

20

33

24

IV

27

22

31

22

34

26

V

31

25

33

24

33

26

VI

32

27

34

25

33

25

VII

32

27

34

25

32

25

VIII

32

27

34

24

31

25

IX

31

26

31

23

31

24

X

28

23

28

22

31

24

XI

24

19

26

21

31

23

XII

22

16

24

18

31

22

Różnica czasu między Polską a Wietnamem wynosi 6 godzin zimą i 5 godzin latem. Na terenie całego kraju występuje jedna strefa czasowa.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na cześci. Przyda się specjalna torebka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Podczas trasy będą Państwo mieli okazję spróbować różnych dań lokalnej kuchni. Śniadania są spożywane w hotelach. Mają zazwyczaj formę bufetu, gdzie dostępna jest kuchnia azjatycka
i europejska. Restauracje dobieramy bardzo starannie, najczęściej są to lokalne restauracje poza hotelami. Posiłki spożywane są przy kilkuosobowych stołach. W większości przypadków serwowane są zestawy obiadowe lub kilka potrwa do podziału dla 4 lub 6 osób. Napoje do posiłków są dodatkowo płatne. Koszt napoju w restauracji wynosi od 2 do 5 USD.

Współczesna kuchnia wietnamska pozostaje pod silnym wpływem obyczajów francuskich kolonizatorów. Z kolei tradycyjne wietnamskie potrawy są bardzo podobne do chińskich. Widocznym, ważnym wyjątkiem jest użycie sosu rybnego w miejsce sojowego.
W wietnamskich przepisach używa się też bardzo często trawy cytrynowej oraz limonki. Kuchnię wietnamską dzieli się na trzy regiony. Północny Wietnam charakteryzuje się prostotą przygotowania, smażeniem potraw oraz użyciem dużej ilości sosu sojowego, co ma związek
z dużym wpływem kuchni chińskiej na sztukę kulinarną tego regionu. Południowy Wietnam słynie z używania większej ilości warzyw, ryb i owoców, a kuchnia ta charakteryzuje się wpływami francuskimi z czasów kolonialnych. Najbardziej wyrafinowana w smaku
i niepowtarzalna jest kuchnia środkowego Wietnamu, mająca cesarskie źródła. Jest ostrzejsza
i bardziej kolorowa od pozostałych. Charakterystyczne jest jednoczesne podawanie wielu małych dań (ich ilość świadczy o zamożności rodziny). Niezwykle istotny jest sposób podania
i wygląd dań.

AUTOKAR

Podczas trasy grupa przemieszcza się autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Autokary nie są wyposażone w toalety i lodówki. Kolejność zapisu na wycieczkę nie decyduje o wyborze zajmowanych miejsc w autokarze.

SAMOLOTY

Zgodnie z programem wycieczki duże odległości pokonywać będą Państwo samolotami.

Podczas przelotów wewnętrznych korzystamy z różnych lokalnych linii, jak Vietnam Airlines. Ich flotę stanowią najczęściej samoloty Airbus, Boeing oraz ATR.

Na trasach w Azji obowiązują te same zasady przewozu bagażu, co podczas przelotów międzynarodowych.

Grupie towarzyszy licencjonowany polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. W każdym mieście jest również przewodnik miejscowy posługujący się językiem ojczystym i angielskim. W zwiedzanych miejscach polski pilot tłumaczy to, co o zabytkach opowiadają lokalni przewodnicy. Pilot nie oprowadza grup pozwiedzanych miejscach, jednak służy zawsze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Waluta wietnamska to DONG (VND) 1 USD = ok. 22 600 VND.

1 dong dzieli się na 10 hao i 100 xu. W użyciu są banknoty: 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000, 10 000, 20 000, 50 000, 100 000, 200 000, 500 000 dongów oraz monety: 200, 500, 1000, 2000, 5000 dongów.

Ceny towarów spożywczych oraz na bazarach są z reguły zbliżone lub niższe od tych w Polsce. Powszechnie przyjętym zwyczajem jest targowanie się o cenę (ceny pierwotnie oferowane cudzoziemcom mogą być bardzo zawyżone) - targowanie się odbywa się często poprzez wypisywanie cen na kalkulatorze. Przed dokonaniem zakupu prosimy się upewnić co do jakości i autentyczności kupowanych artykułów.

Warto mieć ze sobą dolary o niskich nominałach (np. 1 $). Przydają się do zakupu kartek pocztowych lub innych drobiazgów, szczególnie podczas pierwszych dni pobytu

16 dni

Wietnam z wypoczynkiem na wyspie Phu Quoc

Cena za osobę:

7356 1960