• 1 dzień

  Wylot z Warszawy do Urgench

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Urgench w Uzbekistanie. Warszawa-Stambuł 10.20 – 13.50 Stambuł-Urgench 01.20 – 07.05

  * długie oczekiwanie w Istambule. Warto rozważyć wyjście na miasto i krótki pobyt w Istambule. Pilot do dyspozycji grupy. Jeśli będą chętni możemy zorganizować krótkie zwiedzanie.

    
 • 2 dzień

  Urgench / Chiwa

  Przylot do Urgench i transfer do Chiwy (ok. 90 min). Przyjazd do Chiwy. Dane archeologiczne wskazują, że miasto zostało założone na początku naszej ery. Miejscowa legenda głosi nawet, że założył je Sem – syn Noego. Zostało ono wpisane na listę UNESCO jako pierwszy obiekt z Uzbekistanu. Wizyta w starej części miasta – Itchan Kala. Nie sposób krótko opisać wszystkie piękne i zabytkowe miejsca, które będziemy dziś oglądać i podziwiać. Uliczkami Chiwy wędrować można wiele godzin, co chwila zatrzymując się przy jakimś niezwykłym miejscu. Zajrzymy m.in. do medres: Allakuli Khana, Muhammada Amina Khana – największej w mieście, przed którą znajduje się piękny, choć nieukończony nigdy minaret Kalta czy Muhammada Rahimkhana, gdzie obecnie znajduje się muzeum poświęcone ostatniemu chanowi Chiwy. Jeśli czas pozwoli zwiedzimy również XVIII-wieczny pałac chana Tash Hovli oraz liczne inne islamskie zabytki miasta, m.in. mauzoleum Pahlawana Mahmuda oraz meczet Juma Masjid. Nocleg w Chiwie..

 • 3 dzień

  Chiwa / Buchara

  Wyjazd do Buchary (ok. 7 godz.). Po drodze przystanek widokowy nad rzeką Amu-darią. Przyjazd do Buchary. Czas na odpoczynek i pierwsze spacery po mieście. Nocleg w Bucharze.

      
 • 4 dzień

  Buchara

  Zwiedzanie Buchary   – miasta, które zasłynęło jako ośrodek kultury i sztuki. Zwiedzanie fortecy Ark, meczetu Bolo Hauz oraz dawnego targu jedwabiem. Spacer po mieście wśród licznych mauzoleów oraz medres – miejsc, w których zgodnie z kulturą islamu nauka nierozłącznie połączona jest z religią. Wizyta przy słynnym minarecie Kalan, zwanym minaretem jedwabnym, który miał wskazywać kierunek podróżującym po Jedwabnym Szlaku. Trudno uwierzyć, ale niegdyś był najwyższą budowlą świata. Razem z meczetem Kaljan – niegdyś głównym meczetem Buchary składa się na zespół Poi Kajlan. W bliskim sąsiedztwie znajduje się jeszcze medresa Mir-i Arab z pięknymi bliźniaczymi turkusowymi kopułami. Nieco dalej znajdziemy medresy Uług Bega oraz Abdula Aziza. Pierwsza została pięknie odrestaurowana w 500 rocznicę powstania (1994 r.) i cieszy oczy gwieździstymi motywami; druga, choć nieodrestaurowana, posiada miłe dla oka i ciekawe wpływy chińskie. Zwiedzanie Chor Minor - charakterystycznego meczetu z czterema minaretami, który był niegdyś częścią zburzonej już medresy. Po intensywnym dniu pełnym przeżyć skierujemy się już w stronę hotelu, ale to jeszcze nie koniec atrakcji. Dla chętnych wieczorem przedstawienie folklorystyczne w urzekającej medresie Nadir Devonbegi. Nocleg w Bucharze.

    
 • 5 dzień

  Bukhara / Shakhrisabz / Samarkanda

  Przejazd do Samarkandy z krótkim przystankiem w Shakhrisabz (do Shakhrisabz 3,5 godz., dalej do Samarkandy 2 godz.). Shakhrisabz to miejsce narodzin wielkiego Timura. W tym rejonie w czasie II wojny światowej formowana była również 6. dywizja generała Andersa. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych. W samym Shakhrisabz, tradycyjnym uzbeckim mieście, zwiedzimy pałac Aksarai, kompleksy religijne Dorut Saodat oraz Dorut Tilovat wraz z meczetami Kuk Gumbaz i Hazrati Imom. Po zwiedzaniu Shahrisabz skierujemy się dalej do Samarkandy. Nocleg w Samarkandzie.

      
 • 6 dzień

  Samarkanda

  Samarkanda to jedno z najstarszych miast świata, które liczy niemal trzy tysiąclecia historii. Zostało zdobyte przez samego Aleksandra Wielkiego, a w XIX w. było miejscem zsyłek polskich powstańców. Szczytowy okres swego rozkwitu Samarkanda zawdzięczała funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. To będzie dzień pełen wrażeń. Odwiedziny w pochodzącym z początku XV w. mauzoleum Gur-i Mir – miejscu spoczynku Tamerlana, zwanego też Timurem Chromym. Zwiedzanie otoczonego przez liczne medresy słynnego placu Registan oraz oglądanie z zewnątrz meczetu piątkowego i mauzoleum Bibi Chanum. Zwiedzanie mauzoleów Timurydów w kompleksie cmentarnym Shahi Zindah – nekropolii władców potężnego niegdyś państwa oraz jeśli czas pozwoli wizyta w ruinach obserwatorium astronomicznego sułtana Uług-Bega. Nocleg w Samarkandzie.

    
 • 7 dzień

  Samarkanda / Taszkent

  Przedpołudnie spędzimy jeszcze w Samarkandzie, odwiedzając meczet Hazrat Khizr, a także wioskę Koni Ghil, gdzie wytwarzany jest słynny jedwabny papier. Jeśli czas pozwoli przystaniemy też przy grobie proroka Daniela, jednym z niewielu miejsc, gdzie muzułmanie, chrześcijanie i żydzi modlą się razem. Popołudniem skierujemy się już na dworzec, gdzie szybkim pociągiem pojedziemy do Taszkentu (17.30 – 19.40). Nocleg w Taszkencie.

      
 • 8 dzień

  Taszkent / Biszkek

  Zwiedzanie Taszkentu rozpoczniemy od medresy Barak Khan, wchodzącej w skład monumentalnego kompleksu Khast Imam. Zajrzymy również na Chorsu – na największy bazar w Azji Centralnej. Naszym kolejnym przystankiem będzie meczet Tillya Sheikh oraz mauzolem Kaffal Shashiy. Transfer na lotnisko i poranny przelot do Biszkeku (9.00 – 11.10). Biszkek to niekwestionowane centrum Kirgistanu, miasto szerokich alei i sowieckiego dziedzictwa architektonicznego, acz łatwo tam odnaleźć również klimat spokojnego małego miasteczka. Nocleg w Biszkeku.

      
 • 9 dzień

  Biszkek

  Zwiedzanie Biszkeku rozpoczniemy od jedynego ocalałego na terenie Azji Centralnej pomnika Lenina a przy odrobinie szczęścia podczas zwiedzania miasta towarzyszyć nam będą widoki na pokryte śniegiem Góry Kirgiskie, jedno z pasm Tienszanu. Przystanek na głównym placu miasta - placu Ala Too, aby obserwować uroczystą zmianę warty. Zobaczymy również najważniejsze budynki miasta by niespiesznie na placu zwycięstwa zakończyć zwiedzanie Biszkeku. Popołudniem odpoczniemy od miasta na wycieczce do Parku Narodowego Ala Archa leżącego w Górach Kirgiskich, będących częścią kirgiskiego Tienszanu. Nocleg w Biszkeku.

    
 • 10 dzień

  Biszkek / Chon Kemin

  Przejazd do wąwozu Chon Kemin (170 km, ok. 3 godz.). Po drodze przystanek przy minarecie z XI w. – zwanym wieżą Burana. Jest to jedyne miejsce w Kirgistanie związane z Jedwabnym Szlakiem. O kosmopolitycznym charakterze świadczą chińskie monety, buddyjskie rzeźby i nestoriańskie krzyże. Pobyt w wąwozie to unikalna okazja, aby doświadczyć kirgiskiej gościnności, podejrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy Kirgistanu, posmakować lokalnych specjałów oraz doświadczyć typowych aktywności, które wypełniają dzień mieszkańców, pieczenia chleba, wycieczek konnych po przepięknej okolicy (niektóre aktywności jak rozstawianie jurty, przejażdżki konne, korzystanie z basenu są dodatkowo płatne). Nocleg w lokalnym guesthousie.

      
 • 11 dzień

  Chon Kemin / Cholpon Ata

  Po śniadaniu przejazd nad jezioro Issyk Kul – perłę Tianszanu. Po boliwijskim Titicaca jest drugim na świecie pod względem wielkości jeziorem wysokogórskim. Jako, że woda jest lekko słona, jezioro nigdy nie zamarza a miejscowi zwą je „ciepłym morzem”. Nad jezioro przejedziemy przez wąwóz Boom. Przy ładnej pogodzie ośnieżone szczyty otaczające jezioro tworzą magiczną aurę. Czas wolny nad jeziorem. Wycieczka obejmująca regionalne muzeum oraz skalny ogród. Nocleg w hotelu.

      
 • 12 dzień

  Cholpon Ata / Karakol

  Przejazd do Karakol, miasta usytuowanego nad brzegiem jeziora, u stóp gór Tienszan (150 km, ok. 3 godz.). Po drodze zwiedzanie muzeum Przewalskiego, znanego rosyjskiego podróżnika i badacza, odkrywcy rasy karłowatego konia, nazwanej na jego cześć. Po przyjeździe do Karakol zwiedzanie meczetu Dungan, unikalnej konstrukcji noszącej ślady chińskie. Odwiedzimy również drewnianą katedrę wybudowaną bez użycia ani jednego gwoździa. Nocleg w lokalnym guesthousie.

      
 • 13 dzień

  Karakol / wąwóz Dżeti Oguz / Biszkek

  Przejazd do wąwozu Dżeti Oguz (Siedmiu Byków) . Znajdują się tam poradzieckie sanatoria a także formacje zerodowanych skał z czerwonego piaskowca. Krótki spacer w okolicy wąwozu w Kadjy Sai. Po wizycie w wąwozie skierujemy się już z powrotem w stronę Biszkeku. Przejedziemy m.in. przez wieś Bokonbajewo, gdzie spotkamy również słynnych polujących z orłami. Przez tysiąclecia zarówno Kirgizi, jak i Kazachowie tresowali orły do polowań na świstaki, lisy i zające. Droga do Biszkeku zajmie nam w sumie ok. 5-6 godzin (380 km). Nocleg w Biszkeku.

      
 • 14 dzień

  Wylot do Warszawy

  Transfer na lotnisko w Biszkeku i wylot do Warszawy z przesiadką. Biszkek-Stambuł 04.10 – 07.00 Stambuł-Warszawa 08.05 – 09.25

    

 

Cena obejmuje:
1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Urgench i Biszkek-Warszawa z przesiadką.
2. Przelot wewnętrzny na trasie Taszkent-Biszkek w klasie ekonomicznej.
3. Przejazd pociągiem na trasie Samarkanda-Taszkent w klasie II.
4. Zakwaterowanie w hotelach, lokalnych guesthousach o standardzie 3 i 4*, w pokojach 2-os. Planowane hotele znajdują się poniżej.
5. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od wielkości grupy).
6. Bilety wstępu do obiektów ujętych w programie.
7. Opiekę lokalnych przewodników i opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
12. Podatek VAT.


Cena nie obejmuje:
1. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD, płatne na miejscu).
2. Napiwków dla tragarzy hotelowych (1 USD każdorazowo za sztukę bagażu)
3. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
4. Ewentualnych testów PCR lub antygenowych na COVID-19 (informacja poniżej).
5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania w tym m.in. wycieczek konnych, wieczorów artystycznych, degustacji wina, warsztatów lokalnego rękodzieła, wizyty w piekarni.


Uwagi i charakterystyka trasy:
ZASADY WJAZDU

Od turystów wjeżdżających do Uzbekistanu wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19. Zaszczepienie nie zwalania z tego obowiązku.

Do wjazdu do Kirgistanu wymagane jest okazanie certyfikatu szczepienia na COVID-19 LUB negatywny test PCR nie starszy niż 72 godz.

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

PRZELOT
Warszawa-Istambuł 10:20 – 13:50
Istambuł-Urgench 02:10 – 07:55
Biszkek-Istambuł 10:10 – 13:00
Istambuł-Warszawa 16:40 – 18:00
Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

ZAKWATEROWANIE Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych lokalnych guesthousach i hotelach. Są to obiekty o standardzie 3 i 4*. W Kirgistanie i Uzbekistanie nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 34 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 57 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

14 dni

Uzbekistan i Kirgistan - stepy i miasta Jedwabnego Szlaku

Cena za osobę:

5976 1895