• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Arushy z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Kilimanjaro (Arusha) w Tanzanii

  Przylot do Kilimanjaro International Airport. Odprawa paszportowa i wizowa. Przejazd do Arushy. Czas na odpoczynek w hotelu przed emocjonującym safari w kolejnych dniach. Nocleg.

 • 3 dzień

  Arusha / Park Narodowy Jeziora Manyara / Karatu

  Po śniadaniu spotkanie z przewodnikami i wyjazd do Parku Narodowego Lake Manyara (pojazdami 4X4) położonego w pobliżu wielkiej doliny ryftowej, potężnym pęknięciu skorupy ziemskiej, które biegnie od Etiopii daleko na południe. Jest to raj dla miłośników ptaków, gdzie żyje ponad 400 gatunków. Jest to także jedyne miejsce w Tanzanii, gdzie można obserwować lwy wspinające się po drzewach. Manyara jest jednym z najstarszych rezerwatów przyrody we wschodniej Afryce, a także bardzo ważnym korytarzem dla zwierząt w porze suchej. Piknikowy lunch w parku. Podczas objazdu po parku będzie okazja zobaczyć bawoły, pawiany, hipopotamy, impale, słonie, żyrafy, guźce, lamparty oraz wiele innych zwierząt. Przejazd do Karatu. Nocleg w lodży.

    
 • 4 dzień

  Karatu / Park Narodowy Serengeti

  Wczesne śniadanie. Przejazd do Parku Narodowego Serengeti, co oznacza w języku Masajów „nieskończone łąki” - jest to największy park w Tanzanii. W parku obserwować można przeróżne krajobrazy: afrykański busz, równiny trawiaste, figowce i akacje, jeziora, bagna oraz siedliska najznakomitszych dzikich zwierząt w Afryce. Podczas pobytu w Parku można obserwować wiele ssaków, takich jak stada słoni, gazeli, cętkowanych hien, strusi, gepardów, szakali, hipopotamów, ... ale także jaszczurek i wielu ptaków. Nocleg w namiotach.

    
 • 5 dzień

  Park Narodowy Serengeti

  Wczesne śniadanie w obozie. Dzień przeznaczony na foto safari w Serengeti (jedno safari rano, drugie po południu), m. innymi zwiedzanie doliny z rzeką Seronera, która słynie z doskonałych walorów przyrodniczych. Ten idealny krajobraz charakteryzuje się nieskończonymi odcinkami otwartych równin porośniętych sawanną, przedzielonych skalistymi skałami granitowymi, porośniętymi akacjowymi lasami z siecią rzek i strumieni. Centralne Serengeti stanowi część wielkiej migracji gnu i zebr i stanowi idealne siedlisko dla różnorodnych gatunków dzikich zwierząt, takich jak żyrafy, bawoły, gnu, nosorożce, grupy lwów i samotne lamparty. Nocleg w namiotach.

  Opcjonalnie: poranne loty balonem nad tym spektakularnym, malowniczym terenem, ze śniadaniem w buszu. Opcja fakultatywna, dodatkowo płatna ok. 600 USD/osobę – wymagane wcześniejsze zgłoszenia oraz płatność.

    
 • 6 dzień

  Park Narodowy Serengeti / Rezerwat Ngorongoro / Karatu

  Wczesne śniadanie. Podróż w kierunku Ngorongoro. Obszar Chroniony Ngorongoro jest światowym dziedzictwem UNESCO od 1979 roku i jedynym w Tanzanii, który chroni dzikie zwierzęta, jednocześnie pozwalając ludziom tam zamieszkiwać. Jest częścią ekosystemu Serengeti i obejmuje powierzchnię ponad 8292 kilometrów kwadratowych z równinami krótkich traw na południu, na granicy parku, natomiast zachodnia strona tego obszaru jest bardziej wulkaniczna, ze słynnym Kraterem Ngorongoro i Empakaa Crateri. Fotosafari w kraterze, który jest uważany za największą na świecie nietkniętą kalderę wulkaniczną i jest dobrze znany ze swojego naturalnego piękna i obfitości różnorodnej przyrody. Po zejściu z wysokości 2000 stóp (ponad 600 metrów), aby dotrzeć do dna krateru, goście mogą spodziewać się słynnej na całym świecie Wielkiej Piątki (lwa, leoparda, słonia, bawołu i czarnego nosorożca) i wielu innych gatunków zwierząt, w tym małp, dużych stad zebr i gnu. Tego dnia można również zobaczyć kolorowe flamingi i wielką różnorodność ptactwa wodnego. Piknikowy lunch. Po drodze możliwa wizyta w lokalnej wiosce Masajów, pasterzy i wojowników zamieszkujących Kenię i Północną Tanzanię. Spotkanie pozwoli zrozumieć tradycje kulturowe i sposób życia tego słynnego afrykańskiego plemienia. Kolacja i nocleg w lodży.

    
 • 7 dzień

  Karatu / Park Narodowy Tarangire

  Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Tarangire, zwanego parkiem słoni. Park założono w 1970 roku i to co najbardziej się rzuca w oczy to olbrzymia populacja słoni. Poza słoniami, można tu wypatrzeć żyrafy, zebry, gnu, impale i inne antylopy, bawoły, strusie czerwonoskóre, guźce, lwy, pawiany i koczkodany oraz mnóstwo ptaków, z wikłaczami i papugami na czele. Wśród akacji i baobabów można zobaczyć termitiery. Nocleg w namiotach.

    
 • 8 dzień

  Park Narodowy Tarangire / Arusha / wyspa Zanzibar

  Po śniadaniu powrót do Arushy. Transfer na lotnisko. Wylot na malowniczą wyspę, leżącą u wybrzeży Tanzanii – Zanzibar. UWAGA: ze względu na wielkość samolotów latających na trasie, możliwe podzielenie grupy. Nocleg na wyspie.

    
 • 9 dzień

  Zanzibar

  Pobyt na wyspie Zanzibar. Korzystanie z uroków rajskiej wyspy – odpoczynek przy basenie lub na plaży. W ramach pobytu można (fakultatywnie za opłatą) skorzystać z dostępnych aktywności i wycieczek takich jak wycieczki krajoznawcze po wyspie, snorkeling lub nurkowanie głębinowe. Nocleg na wyspie.

    
 • 10 dzień

  Zanzibar

  Pobyt na wyspie Zanzibar. Korzystanie z uroków rajskiej wyspy – odpoczynek przy basenie lub na plaży. W ramach pobytu można (fakultatywnie za opłatą) skorzystać z dostępnych aktywności i wycieczek takich jak wycieczki krajoznawcze po wyspie, snorkeling lub nurkowanie głębinowe. Nocleg na wyspie.

    
 • 11 dzień

  Zanzibar

  Pobyt na wyspie Zanzibar. Korzystanie z uroków rajskiej wyspy – odpoczynek przy basenie lub na plaży. W ramach pobytu można (fakultatywnie za opłatą) skorzystać z dostępnych aktywności i wycieczek takich jak wycieczki krajoznawcze po wyspie, snorkeling lub nurkowanie głębinowe. Nocleg na wyspie.

    
 • 12 dzień

  Zanzibar (Stone Town) / wylot do Warszawy

  Ostatnie chwile na odpoczynek przed podróżą powrotną. Transfer na lotnisko w Stone Town. Przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów.

 • 13 dzień

  Powrót do Warszawy

Cena obejmuje:
1. Przelot na trasie Warszawa – Kilimanjaro, Zanzibar - Warszawa z przesiadkami.
2. Przelot na trasie Arusha – Zanzibar (możliwość podzielenia grupy).
3. Transfery i przejazdy wg programu samochodami 4x4 (7 miejsc). Podczas transferów na Zanzibarze możliwe mikrobusy lub autobus.
4. Podczas części objazdowej po parkach zakwaterowanie w lodgach lub namiotach w pokojach 2-os. z łazienką.
5. Podczas wypoczynku na Zanzibarze zakwaterowanie w hotelu o lokalnym standardzie ***** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją w wersji all inclusive.
6. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie w tym do parków narodowych.
7. Opiekę lokalnych przewodników w czasie safari. Przewodnicy pełnią również funkcję kierowcy.
8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
13. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:
1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne na miejscu).
3. Wizy do Tanzanii (koszt 50 USD płatne na granicy).
4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Informacje wizowe dla posiadaczy paszportów RP:Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.
Wiza do Tanzanii dostępna na lotnisku po zapłaceniu opłaty w wysokości 50 USD i wypełnieniu formularza wizowego. Nie są wymagane zdjęcia.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 30 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 49 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Cena za osobę: