• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tajpej z przesiadkami.

    
 • 2 dzień

  TAJPEJ

  Przylot do Tajpej – stolicy i największego miasta wyspy Tajwan, która przez Europejczyków była nazywana Formozą czyli „piękną wyspą”. Zwiedzanie muzeum Pałacowego, w którym znajdują się najważniejsze dzieła sztuki pochodzące z Zakazanego Miasta w Pekinie. Jest to największa i najsłynniejsza na świecie kolekcja sztuki chińskiej, składająca się z ok. 650 tysięcy unikatowych eksponatów. Wizyta w buddyjskiej świątyni Longshan, która jest uważana za jedną z najstarszych i największych świątyń na wyspie. Następnie przejazd do mauzoleum Sun Jat-sen - pierwszego, tymczasowego prezydenta Republiki Chińskiej po upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku. Wieczorem przejazd na nocny bazar, aby popróbować słynnych tajwańskich xiaochi czyli lokalnych specjałów, z których słynie Tajwan takich jak kacze języczki czy sfermentowane tofu. Nocleg w Tajpej.

    
 • 3 dzień

  TAJPEJ / YEHLIU / JIUFEN

  Przejazd do parku geologicznego Yehliu. Położonych nad brzegiem morza i słynący z unikowych formacji skalnych jak Głowa Królowej czy Głowa Smoka jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną północnego Tajwanu. Przejazd do Jiufen. Położone między górami a oceanem miasteczko jest pełne urokliwych i starych uliczek z licznymi kramami i sklepikami. Czas wolny. Powrót do Tajpej. Przystanek przed futurystycznym, liczącym 509 metrów wieżowcem Tajpej 101. Łączący elementy tradycyjnej i nowoczesnej architektury, nawiązuje zarówno do azjatyckiego, jak i zachodniego kręgu kulturowego. Nocleg w Tajpej.

   
 • 4 dzień

  TAJPEJ / JEZIORO SŁOŃCA I KSIĘŻYCA

  Przejazd (ok. 4 godz.) nad położone ponad 700 m. n.p.m. jezioro Słońca i Księżyca (Sun Moon Lake). Nazwa nawiązuje do legendy, która mówi, że wschodnia strona jeziora przypomina słońce, a zachodnia księżyc. Rej po jeziorze wokół wyspy Lalu pozwoli chłonąć piękno krajobrazu. Wizyta w świątyni Wen Wu - wyjątkowa świątynia poświęcona Konfucjuszowi, której architektura przypomina styl pałacowy północnych Chin. Odpoczynek przed 9 kondygnacyjną pagodą Tse-En, z której rozpościera się malowniczy widok na jezioro i okolice. Wizyta w jednej z wiosek zamieszkałej przez lud Thao. Nocleg w okolicy jeziora.

       
 • 5 dzień

  JEZIORO SŁOŃCA I KSIĘŻYCA / KAOHSIUNG

  Przejazd (ok. 3 godz.) do położonego na południu wyspy, leżącego nad morzem Południowochińskim miasta Kaohsiung. Po drodze zwiedzanie największego na Tajwanie zespołu klasztornego Fo Guang Shan. Położony w pięknym ogrodzie klasztor, słynie z ponad 100 metrowego posągu Wielkiego Buddy. Będziemy oglądać nie tylko buddę, ale również wiele pawilonów, które pozwolą nam lepiej zapoznać się z buddyzmem. Po przyjeździe do Kaohsiung spacer wzdłuż rzeki Zakochanych (Love River), miejsca spotkań młodzieży. Wizyta na kolorowym nocnym bazarze Liu Ho, gdzie można kupić wszystko, od ubrań po lokalne smakołyki, jak świeże ostrygi, sok z papai czy makaron z węgorzem. Nocleg w Kaohsiung. 

      
 • 6 dzień

  KAOHSIUNG / PARK NARODOWY KENTING / TAITUNG

  Przejazd na samo południe wyspy, do najstarszego na wyspie, znajdującego się na przylądku Eluanbi Parku Narodowego Kenting. Park słynie z bogatej roślinności, finezyjnych skał oraz szerokich plaż. Symbolem parku jest pochodzącą z końca XIX w. licząca 22 metry wysokości latarnia morska Eluanbi. Jest to jedna z niewielu ufortyfikowanych latarni na świecie. Spacer ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża licznymi ścieżkami pozwoli podziwiać nie tylko uroki parku, ale również piękne widoki na Pacyfik. Przejazd (ok. 3 godz.) od leżącego nad Pacyfikiem miasta Taitung. Nocleg w Taitung. 

    
 • 7 dzień

  TAITUNG / HUALIEN

  Przejazd spektakularną trasą krajobrazową wzdłuż wschodniego wybrzeża do miasta Hualien (ok. 4 godz.). Po drodze liczne przystanki na zdjęcia np. przy Skale Parasolki czy Jaskini Dziewięciu Nieśmiertelnych. Po fascynującej podróży najładniejszą drogą wyspy przyjazd do położonego nad Pacyfikiem Hualien. Wizyta w jednej ze świątyń buddyjskich. Nocleg w Hualien.

   

    
 • 8 dzień

  HUALIEN / PARK NARODOWY TAROKO / TAJPEJ

  Przejazd do Parku Narodowego Taroko – jest to przepiękny, otoczony wysokimi na 3000 m wysokości szczytami park narodowy na naszej trasie. Postój przy 20-kilometrowym kanionie Taroko, od nazwy którego wywodzi się nazwa Parku. Kanion jest kwintesencją parku, w którym znajdziemy liczne wąwozy, jaskinie, wodospady czy wiszące mostki nad przepaściami. Odpoczynek w otoczonym górami kompleksie Tianxiang, w pobliżu którego znajduje się pagoda. Wizyta w Grocie Jaskółki. Przejazd do Tajpej ( ok. 3 godz.). Nocleg w Tajpej.

   

    
 • 9 dzień

  TAJPEJ / OKINAWA (NAHA)

  Transfer na lotnisko. Przelot na wyspę Okinawę – należącą do Japonii największą wyspę archipelagu Okinawa, znajdującą się w środkowej części łańcucha archipelagu Ryūkyū na Oceanie Spokojnym. Przejazd na krótkie zwiedzanie stolicy – Nahy. Zwiedzanie Zamku Shuri  , który przez wieki był politycznym, gospodarczym oraz kulturowym sercem dawnego królestwo Riukiu. Zamek wyróżnia się niezwykle kolorowym i efektownym wyglądem, gdyż był pod wpływem inspiracji nie tylko japońskimi ale również chińskimi wzorcami architektury. Postój przy wieży Lilli oraz zwiedzanie muzeum, które upamiętnia poległych studentów w czasie II wojny światowej. Wizyta w byłej kwaterze japońskich sił morskich. Nocleg na wyspie.

      
 • 10 dzień

  OKINAWA

  Wizyta w manufakturze, gdzie zapoznamy się z technikami wypalania rękodzieła ze szkła, z których słynie Okinawa. Czas wolny na zakupy. Przejazd do jednego z największych oceanariów świata – Okinawa Churaumi Aquarium, w którym będzie można zobaczyć najróżniejsze gatunki ryb takich jak delfiny butelkonose, manty, rekiny czy liczne gatunki koralowców. Przejazd przez niewielką wsypę Kouri, gdzie zjemy lunch. Przejazd do jednej z miejscowości wypoczynkowych. Nocleg w hotelu przy plaży.

   

    
 • 11 dzień

  OKINAWA

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w hotelu przy plaży.

    
 • 12 dzień

  WYLOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadkami (możliwy przylot 13 dnia wycieczki).

        


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Tajpej, Tajpej – Okinawa, Okinawa – Warszawa z przesiadkami
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** / *** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Azji).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, na lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP na Tajwan i do Japonii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 27 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 45 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Tajwan i Okinawa z wypoczynkiem 12 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny