• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Kolombo

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Kolombo liniami LOT.

    
 • 2 dzień

  Kolombo / Negombo

  Przylot do Kolombo, dawnej stolicy Sri Lanki. Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem udamy się do hotelu, gdzie zostanie zrobiony test na obecność COVID-19. Hotel znajduje się w nadmorskiej miejscowości Negombo. W trosce o bezpieczeństwo pozostałych gości i personelu, w pokoju hotelowym pozostaniemy, aż do momentu otrzymania wyniku badania. Nocleg w hotelu.

      
 • 3 dzień

  Negombo / Sigiriya / Dambulla

  Po uzyskaniu negatywnego wyniku testu, rozpoczniemy zwiedzenie wyspy. Pierwszym punktem będzie kompleks pałacowo-obronny, Sigiriya  . Ten zbudowany w V w. n.e. „podniebny fort” jest uznawany za największy cud architektury na Sri Lance. Niegdyś aby wejść do starożytnego miasta, trzeba było pokonać fosę pełną pływających krokodyli, zwodzony most, a następnie przejść przez otwartą paszczę lwa, która leżała przykucnięta między masywnymi łapami. Dziś, po konstrukcji zostały tylko potężne łapy. Flankują je schody, którymi dojdziemy na sam szczyt pozostałości wspaniałego pałacu. Skalną ścianę zdobią dobrze zachowane freski, będące jedynym znanym przykładem syngaleskiej sztuki świeckiej. Ukryte w naturalnym zagłębieniu malowidła półnagich kobiet nadal stanowią zagadkę dla ekspertów z całego świata. Trudną wspinaczkę na szczyt twierdzy dodatkowo wynagrodzi widok na rozległe pola ryżowe, małe jeziora i dżunglę. A jeśli szczęście dopisze, to może uda się wypatrzeć leniwie wygrzewającego się na słońcu warana. Następnie przejdziemy do Dambulli – zabytkowego miasteczka, znajdującego się w samym sercu Trójkąta Kulturowego Sri Lanki. Trzy najbliższe noce spędzimy w nowoczesnym hotelu, z którego będziemy wyjeżdżać na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Nocleg w Dambulli.

      
 • 4 dzień

  Dambulla / Anuradhapura / Dambulla

  Dzisiaj wybierzemy się na zwiedzanie historycznego świętego miasta Anuradhapury (ok. 1,5 godz.). Ta starożytna stolica Sri Lanki owiana jest legendą, według której pod świętym drzewem Bodhi miał medytować i doznać oświecenia Budda. W każdej legendzie kryje się ziarno prawdy, o czym osobiście przekonamy się poszukując świętego figowca. Symbol oświecenia Buddy, w formie dzwonu z iglicą, widnieje również w dogobach (stupach), których piękno możemy podziwiać w otoczonej słoniowym murem Ruvanweli, zwanej Wielką Stupą, Thuparama kryjącej relikwie prawego obojczyka Buddy oraz ogromnej Jetawana o średnicy i wysokości przekraczającej 100 m. Przepełnieni unoszącą się wonią kadzideł wrócimy do hotelu, na nocleg. Ale tego wieczoru szybko nie zaśniemy. W tą wyjątkową noc, gdy zegar wybije północ, a buddyści będą się gromadzić w świątyniach, my przywitamy Nowy Rok uroczystą kolacją.

      
 • 5 dzień

  Dambulla

  Pierwszy dzień nowego roku spędzimy niespiesznie, odpoczywając w nieskrępowanym relaksie, ukryci wśród bujnej dżungli. W otoczeniu soczystej roślinności, z dala od współczesnego pędu będziemy mogli pokontemplować przy basenie z lampką wina, spróbować wyśmienitych lankijskich specjałów, zagrać w krykieta lub tenisa, a także skorzystać z tradycyjnych zabiegów ajurwedyjskich w SPA. Nocleg w Dambulli.

    
 • 6 dzień

  Dambulla / Pollonnaruwa / Minneriya / Dambulla

  Dzisiejszego dnia odwiedzimy Polonnaruwę - średniowieczną stolicę Sri Lanki z czasów największego rozwoju kraju, który nastąpił w XI – XII w., w okresie rządów króla Vijayabahu I. Znajdują się w nim dobrze zachowane zabytki z tamtego okresu, m.in.: pałace królewskie, sale audiencyjne, okrągła świątynia Vatadage, budynek Thuparama z wizerunkami Buddy, 55-metrowa stupa Wihara Rankoth, dagoba Wihara Kiri i świątynia Lankathilaka. A gdy nasycimy oczy starożytnymi budowlami i rozruszamy nogi, to wskoczymy do busa i przejedziemy do stosunkowo niewielkiego, acz urokliwego Parku Narodowego Minneriya. Park ten uznany jest za jedyne miejsce na świecie, gdzie podczas safari można zobaczyć duże populacje dzikich słoni gromadzących się przy wodopojach. Żyje tu około 250 osobników tych zwierząt, ale nie lada gratką będzie widok jelenia, lamparta czy langury. Nie zabraknie też bogactwa świata ptaków. Po dniu pełnym wrażeń powrócimy do hotelu. Nocleg w Dambulli.

      
 • 7 dzień

  Dambulla /Matale / Peradeniya / Kandy

  Po śniadaniu udamy się w kierunku Kandy (ok. 2 godz). Po drodze zatrzymamy się w Matale, w ogrodzie przypraw i roślin leczniczych używanych w produktach ajurwedy. Podczas spaceru po ogrodzie, pełnym zapachów cynamonu, kardamonu, pieprzu i gałki muszkatołowej, zobaczymy jak uprawia się i przetwarza przyprawy oraz zioła. Po zwiedzaniu będzie możliwość zakupu specjałów w sklepie przy plantacji. Przybywszy do Kandy udamy się na lokalny bazar, a potem odwiedzimy Królewski Ogród Botaniczny w Peradeniya, który mieści około 5 tys. gatunków roślin z różnych stron świata. Następnie zobaczymy najważniejszą buddyjską budowlę sakralną w kraju - Świątynię Relikwii Świętego Zęba  - w której znajduje się relikwia świętego zęba Buddy. Przywieziony w IV w. z Indii relikt uchodzi za najcenniejszy na Sri Lance. Przez wieki posiadanie jego było symbolem politycznej i religijnej władzy nad wyspą. Wizyta w świątyni będzie dla nas niewątpliwie dużym przeżyciem. Nocleg w Kandy.

      
 • 8 dzień

  Kandy / wypoczynek

  Po śniadaniu udamy się w malownicze miejsce, tam, gdzie wzgórza porastają soczyście zielone krzewy herbaty. Odwiedzimy jedną z pobliskich plantacji, gdzie podczas wizyty dowiemy się wszystkiego o zbieraniu i przetwarzaniu tego liściastego trunku, z którego słynie Sri Lanka. Po degustacji cejlońskiego naparu pojedziemy w stronę zachodniego wybrzeża na odpoczynek. Zakwaterowanie i nocleg w 5-ciogwiazdkwym hotelu, nad oceanem.

      
 • 9 - 11 dzień

  wypoczynek

  Najbliższe kilka dni spędzimy w luksusowym hotelu, przy szerokiej piaszczystej plaży, popijając drinki i ciesząc się zjawiskowymi zachodami słońca. Dla chętnych udział w wycieczkach fakultatywnych w inne rejony wyspy: - rejs z obserwacją wielorybów i historyczne miasto Galle; - safari w Parku Narodowym YALA– gdzie obok grasujących majestatycznie lampartów, wędrują słonie i biegają jelenie; - safari łodzią po lasach namorzynowych rzeki Madu, połączone z wizytą w wylęgarni żółwi i spacerem po brukowanych uliczkach Galle.

  ALL INCLUSIVE     

 • 12 dzień

  wylot ze Sri Lanki / powrót do Warszawy

  Wczesny wyjazd z hotelu i transfer na lotnisko w Kolombo. Przelot do Warszawy.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa- Kolombo – Warszawa.
 2. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4*i 5*, w pokojach 2-os.
 3. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem.
 4. Opiekę lokalnych przewodników.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Bilety wstępu do obiektów i parków narodowych (135 USD).
 8. Opłatę za wizę ETA (35 USD).
 9. Opłatę za dodatkowy test PCR oraz obowiązkowe ubezpieczenie (52 USD).
 10. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek VAT.  

Cena nie obejmuje:

 1. Opłaty za obowiązkowy PCR na COVID-19 wykonany w Polsce przed wylotem z Polski.
 2. Napiwków dla przewodników, kierowcy (50 USD, płatne na miejscu).
 3. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 4. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Uwagi i charakterystyka trasy:

 • Grupa min 10 osób plus pilot.
 • W czasie przygotowania oferty, Sri Lanka jest otwarta dla turystów z zachowaniem specjalnego protokołu. DOTYCZY ON OSÓB ZASZCZEPIONYCH.
 • Przy przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany w ciągu 96 godziny przed przylotem. Wynik testu musi być w języku angielskim.
 • Od obywateli RP są wymagane wizy.

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Aby uzyskać należy wypełnić formularz online na stroniewww.eta.gov.lk.

Razem z opłatą za wizę, należy opłacić obowiązkowy test PCR w kierunku COVID-19, który będzie wykonany na Sri Lance oraz obowiązkowe ubezpieczenie.

 • Podczas pobytu na Sri Lance, turyści mogą mieszkać tylko w hotelach określonych jako Poziom 1 lub 2.  Rząd Sri Lanki i władze sanitarne sklasyfikowały każdego usługodawcę związanego z turystyką w dwóch głównych kategoriach - Poziom 1 i Poziom 2. Hotele poziomu 1 będą przeznaczone tylko dla turystów zagranicznych a hotele poziomu 2 zaspokoją potrzeby zarówno turystów lokalnych, jak i zagranicznych.
 • Po przylocie, turyści muszą wypełnić formularz zdrowia.
 • Turyści przez pierwszy dzień do uzyskania negatywnego wyniku testu w kierunku Covid-19, nie mogą samodzielnie poruszać się po wyspie i mieć kontaktu z przypadkowymi mieszkańcami wyspy. Przebywają w tzw. bańce (bubble). Po uzyskaniu negatywnego testu, osoby zaszczepione przeciwko COVID-19 są z tej „bańki” uwalniani i mogą przemieszczać się po wyspie i mieszkać w hotelach Poziom 2. Osoby niezaszczepione pozostają w „bańce” i nie mogą się dowolnie przemieszczać po wyspie.

 

PRZELOT

Proponujemy przelot liniami LOT wg poniższego planu:

28.12.2021 (lot numer LO069)  Warszawa (WAW)- Kolombo (CMB) o godzinie 15:35 – 05:15+1 (przylot 29.12.2021)08.01.2022 (lot numer LO070) Kolombo – Warszawa o godzinie  08:05 – 14:00

ZASADY WJAZDU DO POLSKI

Na dzień przygotowania oferty osoby zaszczepione na COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez UE) nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie do Polski. 

 

ZAKWATEROWANIE

Ze względu na obostrzenia wprowadzone na Sri Lance, turyści mogą mieszkać tylko w wyznaczonych przez władze hotelach. Zaplanowaliśmy noclegi w takich właśnie obiektach.  Są to obiekty o lokalnym standardzie 4* i 5*.

 

12 dni

Sylwester - Sri Lanka zwiedzanie i wypoczynek

Cena za osobę:

5856 1590