Ayubowan!

Sri Lanka to niewielka wyspa, dlatego przyjezdnym tak trudno uwierzyć w obfitość atrakcji oferowanych przez ten niewielki kraj. A naprawdę jest tam co robić!

Miłośnikom zwiedzania ruin do gustu przypadnie wizyta w którejś ze starożytnych stolic, Anuradhapurze, lub Polonnaruwie. Chętnych na wspinaczkę nie przestraszą setki schodów wiodące na Lwią Skałę - Sigiriyę. Dambulla zachwyci zainteresowanych buddyjskimi tradycjami podróżników, a Kolombo zainteresuje osoby chcące poznać współczesne oblicze Sri Lanki.

Ale Sri Lanka to nie tylko ruiny. To tysiące hektarów parków narodowych, gdzie wypatrywać można dzikich zwierząt. W Minneriya aż roi się od słoni, można przemierzać ten park godzinami natykając się na nowe wciąż stada. W Yala mamy szansę dostrzec lamparta, mnóstwo ptactwa i ogromne krokodyle, ale także niedźwiedzie, czy małpy.

Sri Lanka to idealne miejsce do obserwacji wielorybów oraz żółwi. Zobaczenie tych zwierząt w ich naturalnym środowisku to niebywale przeżycie.

W końcu Sri Lanka to niezmierzone piaszczyste plaże nad Oceanem Indyjskim, doskonałe hotele z różnymi opcjami wyżywienia, również all inclusive.

To bliskość rajskich Malediwów, gdzie można wyrwać się na kilka nocy.

A przede wszystkim to bezpieczny kierunek, również do podróży z dziećmi w każdym wieku.

 

Kliknij i ściągnij katalog o Sri Lance

Katalog o Sri Lance

 

UWAGA: ze względu na wymagania władz Sri Lanki, realizacja poniższego programu jest możliwa wyłącznie dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19 i z ważnym paszportem covidowym (w trakcie całego wyjazdu).

 

 • 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Kolombo

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Kolombo (w przypadku przelotu LOT-em lot bezpośredni, inni przewoźnicy, lot z przesiadką).

    
 • 2 dzień

  Kolombo / Dambulla / Minneriya

  Przylot do Kolombo, dawnej stolicy Sri Lanki. Spotkanie z przewodnikiem lokalnym. Nie marnując czasu udamy się do miasteczka Dambulla, położonego w środkowej części Sri Lanki, około 150 km od Kolombo. W miasteczku zatrzymamy się na trzy noce i będziemy wyjeżdżać na zwiedzanie okolicznych atrakcji. Pierwszy z punktów to wizyta w Parku Narodowym Minneriya. Minneriya jest stosunkowo niewielkim Parkiem Narodowym. Jest to jednak jedyne miejsce na świecie gdzie można obserwować duże grupy słoni gromadzące się w jednym miejscu. Żyje tu około 250 dzikich słoni i obserwowanie ich zbierających się przy wodopoju lub po prostu spacerujących przy drodze stanowi wielką atrakcję tego miejsca. W parku żyje też wiele innych gatunków zwierząt, takich jak: jelenie, lamparty czy langury. Nie zabraknie też bogactwa świata ptaków. Safari po parku odbywa się samochodami terenowymi 4x4. Po dniu pełnym wrażeń, powrót do hotelu. Nocleg w Dambulla.

      
 • 3 dzień

  Sigiriya / Pollonnaruwa / Dambulla

  Wyjazd z hotelu w kierunku miasta-twierdzy Sigiriya . Ten zbudowany w V w. n.e. „podniebny fort” jest uznawany za największy cud architektury na Sri Lance. Wejścia do twierdzy bronią łapy potężnego lwa. Na szczycie znajdują się pozostałości wspaniałego pałacu. Skalną ścianę zdobią dobrze zachowane freski, będące jedynym znanym przykładem syngaleskiej sztuki świeckiej. Trudną wspinaczkę na szczyt twierdzy dodatkowo wynagrodzi widok na rozległe pola i dżunglę. Kolejna atrakcja tego dnia to Polonnaruwa - średniowieczna stolica Sri Lanki z czasów największego rozwoju kraju, który nastąpił w XI – XII w., w okresie rządów króla Vijayabahu I, który obrał to miasto za stolicę. Znajdują się w nim dobrze zachowane zabytki z tamtego okresu, m.in.: pałace królewskie, sale audiencyjne, okrągła świątynia Vatadage, budynek Thuparama z wizerunkami Buddy, 55-metrowa stupa Wihara Rankoth, dagoba Wihara Kiri i świątynia Lankathilaka. Nocleg w Dambulla.

      
 • 4 dzień

  Dambulla / Anuradhapura / okoliczne wioski / Dambulla

  Po śniadaniu przejazd do Anuradhapury   (ok. 1,5 godz.), kolejnej starożytnej stolicy Sri Lanki przez prawie półtora tysiąclecia, od IV w. p.n.e. do XI w. n.e. Zwiedzanie pozostałości historycznego świętego miasta. Współcześnie Anuradhapura słynie z dagob (stupa): otoczonej słoniowym murem Ruvanweli, zwanej Wielką Stupą; Thuparama kryjącej relikwie prawego obojczyka Buddy oraz ogromnej Jetawana o średnicy i wysokości przekraczającej 100 m. Tego dnia odwiedzimy też miejsca mniej turystyczne. Poznamy jak żyje lokalna ludność na wsiach, może zaproszą nas aby pokazać dom, szkołę czy przedszkole. Powrót do Dambulla. Nocleg w Dambulla.

      
 • 5 dzień

  Dambulla / Matale / Peradeniya / Kandy

  Wyjazd z Dambulla. Po śniadaniu udamy się w kierunku Kandy (ok. 2 godz.). Po drodze zatrzymamy się w Matale, w ogrodzie przypraw i roślin leczniczych używanych w produktach ajurwedy. Będzie tam możliwość dokonania zakupów w sklepie przy plantacji. Po przyjeździe do Kandy, zobaczymy lokalny bazar oraz odwiedzimy Królewski Ogród BotanicznyPeradeniya. Założony w XIV w. jako ogród królewski, obecnie rozpościera się na powierzchni 60 ha i mieści około 5 tys. gatunków roślin z różnych stron świata. Najważniejsze miejsce, które odwiedzimy to Świątynia Relikwii Świętego Zęba   w Kandy, najważniejsza buddyjska świątynia kraju. To tutaj bije serce całego kraju. Przywieziona w IV w. z Indii relikwia uchodzi za najcenniejszą na Sri Lance; przez wieki posiadanie jej było symbolem politycznej i religijnej władzy nad wyspą. Wizyta w świątyni będzie dla nas niewątpliwie dużym przeżyciem. Nocleg w Kandy.

      
 • 6 dzień

  Kandy / Nuwara Eliya

  Po śniadaniu wyjedziemy do Nuwara Eliya (przejazd zajmuje ok. 4 godz.), wiecznie rześkiej krainy zielonych wzgórz. Niegdyś ulubiony rejon brytyjskich osadników słynie z malowniczego krajobrazu i uprawy krzewów herbaty. Ten dzień nie będzie w pełni wypełniony bez wizyty na plantacji herbaty. Zobaczymy jedną z upraw i fabryk słynnej cejlońskiej herbaty, spróbujemy kilka odmian i oczywiście kilka zakupimy. Tego dnia nacieszymy nasze oczy widokami zielonych wzgórz a także wodospadem Ramboda. Nocleg w Nuwara Eliya.

      
 • 7 dzień

  Park Równiny Hortona / Ella / Yala

  Kolejny krajobrazowy dzień przed nami. W programie Park Narodowego Równiny Hortona   - jest to płaskowyż, który leży na wysokości ponad 2 tys. m n.p.m. pełen wodospadów i przecinających go strumieni. Czeka nas wędrówka na Koniec Świata, czyli na skraj skalnego urwiska zakończona odpoczynkiem przy wodospadzie Bakera. Następnie dalszy przejazd w kierunku Yala (ok. 5 godz.) przez zalesione Środkowe Wyżyny  . Po drodze postój w urokliwym miasteczku Ella, które użyczyło swej nazwy rozpadlinie Ella, skąd rozciąga się panorama zielonych górskich wzniesień. Nocleg w okolicach Yala.

      
 • 8 dzień

  Park Narodowy Yala / Galle / plaża

  Dzisiaj pobyt w Parku Narodowym Yala. Park rozciąga się na obszarze ponad 120 km2, obejmuje porośnięte krzewami sawanny, dżunglę, formacje skalne, plaże i laguny. Zamieszkują go słonie indyjskie, dzikie bawoły wodne, lamparty, niedźwiedzie wargacze, jelenie, dziki, małpy, szakale, krokodyle, warany i wiele gatunków ptaków. Safari po parku samochodem 4x4 typu jeep. Po przygodzie przyrodniczej, przejazd wzdłuż południowego wybrzeża do Galle (ok. 4 godz.), największego z zachowanych miast fortowych wzniesionych przez Europejczyków w Azji. Przez wiele wieków Galle było najważniejszym portem na wyspie zdobywanym kolejno przez Portugalczyków (XVI w.), Holendrów (XVII w.) i Brytyjczyków (XVIII w.) Najwięcej zachowanych budowli pochodzi z okresu panowania holenderskiego. Zwiedzanie zabytkowej części Galle  . Przejazd do hotelu. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

      
 • 9 dzień

  Wypoczynek

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

  ALL INCLUSIVE

 • 10 dzień

  Wypoczynek

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

  ALL INCLUSIVE

 • 11 dzień

  Wypoczynek

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w hotelu przy plaży na zachodnim wybrzeżu.

  ALL INCLUSIVE

 • 12 dzień

  Wylot ze Sri Lanki / powrót do Warszawy

  Wczesny wyjazd z hotelu i transfer na lotnisko w Kolombo. Przelot do Warszawy (w przypadku przelotu LOT-em lot bezpośredni, inni przewoźnicy, lot z przesiadką).

      

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa- Kolombo – Warszawa.
 2. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4*i 5*, w pokojach 2-os.
 3. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem.
 4. Opiekę lokalnych przewodników.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu). 
 7. Bilety wstępu do obiektów i parków narodowych.
 8. Opłatę za wizę ETA wraz z obowiązkowym ubezpieczeniem.
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Opłaty za obowiązkowy test PCR na COVID-19 wykonany w Polsce przed wylotem z Polski.
 2. Napiwków dla przewodników, kierowcy (50 USD, płatne na miejscu).
 3. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 4. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Uwagi i charakterystyka trasy:

Grupa min 8 osób, maksymalnie 14 osób plus pilot.

W czasie przygotowania oferty, Sri Lanka jest otwarta dla turystów z zachowaniem specjalnego protokołu. DOTYCZY ON OSÓB ZASZCZEPIONYCH I Z WAŻNYM PASZPORTEM COVIDOWYM (W TRAKCIE CAŁEGO WYJAZDU).

1) Przy przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19, wykonany w ciągu 72 godziny przed wylotem lub antygenowy wykonany 48 godzin przed wylotem. Wynik testu musi być w języku angielskim.

2) Posiadać wizę ETA.

3) Wypełnić deklarację zdrowia.

 

Od obywateli RP są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę. Aby uzyskać wizę należy wypełnić formularz online na stronie www.eta.gov.lk.

ZASADY WJAZDU DO POLSKI Na dzień przygotowania oferty osoby zaszczepione na COVID-19 (szczepionką zatwierdzoną przez UE) nie muszą poddawać się kwarantannie po powrocie do Polski pod warunkiem wykonania testu antygenowego na lotnisku w dniu przylotu do Warszawy.

ZAKWATEROWANIE Ze względu na obostrzenia wprowadzone na Sri Lance, turyści mogą mieszkać tylko w wyznaczonych przez władze hotelach. Zaplanowaliśmy noclegi w takich właśnie obiektach. Są to obiekty o lokalnym standardzie 4* i 5*.

PLANOWANE HOTELE:

Dambulla: Sigiriana Resort 4* https://sigirianaresort.com/

Kandy: Earls Regent 4* https://www.aitkenspencehotels.com/regentkandy/

Nuwara Eliya: Araliya Red 4* https://www.araliyaresorts.com/araliya-red/

okolice Yala: Chaarya Resort, Tissamaharama 4* https://chaaryaresorts.com/

Wypoczynek: RIU, Ahungalla 5* https://www.riu.com/en/hotel/sri-lanka/ahungalla/hotel-riu-sri-lanka/?utm_source=google&utm_medium=organic&utm_campaign=my_business&utm_content=SRI

 

PLANOWANY PRZELOT: 15.03.2022 LO 069 Warszawa - Kolombo godzina 16:10 – 05:55+1 (lot trwa 09 godzin i 15 minut, samolot Boeing 789 Dreamliner ) 26.03.2022 LO 070 Kolombo - Warszawa godzina 08:05 – 13:40 (lot trwa 10 godzin i 05 minut, samolot Boeing 789 Dreamliner )

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 60 000 EUR (80 000 EUR w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 80 000 EUR - dopłata około 18 PLN/os.
 • 100 000 EUR - dopłata około 30 PLN/os.
 • 150 000 EUR - dopłata około 60 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 81 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Cena za osobę: