ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 • Autorski program zwiedzania, łączący atrakcje przyrodnicze i kulturalne.
 • Sabah i Sarawak - dwa regiony zachodniej części Borneo, osady łowców głów i unikalna wyspa żółwi.
 • Zwiedzanie Singapuru i Kuala Lumpur - jednych z najnowocześniejszych miast Azji.
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych 4* i 3* hotelach.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • Bilety wstępu w cenie wycieczki.

Dla kogo:  trasa dla każdego, kto lubi podczas podróży łączyć skrajne doświadczenia, poznawać metropolie, ale i doceniać piękno przyrody, nie boi się spacerów po dżungli i spotkań oko w oko z orangutanami. Trasa o średniej intensywności, bez elementów trekkingu i dłuższych spacerów.

Borneo to jedno z ostatnich miejsc na Ziemi, gdzie zobaczyć można żyjące wolno orangutany, latające nad głowami dzioborożce i przemykajace między gałęziami nosacze sundajskie. Spotkanie z dziką przyrodą w jej naturalnym środowisku to jedno z najbardziej neizwykłych doznań. Zapraszamy w niezwykłą podroż!

 

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Singapuru z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Singapur

  Przylot do Singapuru, jednego z trzech miast-państw na świecie, zwanego Miastem Lwa lub Miastem Ogrodów. Transfer do hotelu. Dla chętnych spacer po mieście z naszym pilotem. Nocleg w Singapurze.

 • 3 dzień

  Singapur

  Zwiedzanie miasta. W programie zabytki centrum administracyjnego, gdzie znajdują się gmachy z czasów kolonialnej przeszłości. Wizyta w barwnej dzielnicy chińskiej. Rejs po rzece Singapur, w czasie którego będzie można obserwować współczesną architekturę miasta. Wjazd na platformę widokową na 57. piętrze hotelu Marina Bay Sands. Wizyta w futurystycznym kompleksie ogrodowym Gardens by the Bay. Jest to park, na którego 101 ha przyroda miesza się z mierzącymi do 55 m konstrukcjami przypominającymi drzewa, które porośnięte są różnorodnymi roślinami z całego świata. Nocleg w Singapurze.

    
 • 4 dzień

  Singapur / Kuching / wioska kulturowa Sarawak

  Transfer na lotnisko i przelot do Kuching w Malezji, w stanie Sarawak na wyspie Borneo. Stan Sarawak był kiedyś znany jako miejsce łowców głów, a obecnie zamieszkuje go wiele grup etnicznych, które zachowały swoje odmienne kultury. Przejazd do wioski kulturowej Sarawak. To wielokrotnie nagradzane „żywe” muzeum prezentuje wyjątkową i różnorodną kulturę Sarawak w łatwo dostępnym, przyjaznym dla zwiedzających otoczeniu. Autentyczne budynki położone są pośród malowniczego terenu o powierzchni 17 akrów i są zamieszkane przez członków wielu grup etnicznych Sarawak, zajmujących się codziennymi czynnościami. Należą do nich między innymi rzeźbienie w drewnie i bambusie, koraliki, tkactwo, obróbka sago, produkcja sukna z kory drzewnej. Wizyta kończy się kolorowym przedstawieniem kultury wieloetnicznej w klimatyzowanym mini-teatrze wioski. Nocleg w Kuching.

        
 • 5 dzień

  Kuching / Park Narodowy Bako

  Przejazd do Parku Narodowego Bako, znanego z pięknych krajobrazów, roślinności i zwierząt. Przejście szklakami w parku jest niewątpliwie przygodą. Możliwe, że jeden z odcinków będzie pokonywany łódkami. Uwaga: wybór szklaku zależy od pogody i kondycji uczestników wyjazdu. Powrót do Kuching. Objazd po historycznej stolicy stanu Sarawak, która łączy elementy malajskie i chińskie, gdzie można zobaczyć udekorowane w smoki chińskie świątynie w China Town oraz okazałe meczety. Przystanek przy pomniku kotów, które są symbolem miasta. Nocleg w Kuching.

      
 • 6 dzień

  Kuching / Kota Kinabalu

  Przelot do Kota Kinabalu, stolicy stanu Sabah. Czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych spacer po mieście. Na targu rybnym można spróbować grillowanych owoców morza. Nocleg w Kota Kinabalu.

      
 • 7 dzień

  Kota Kinabalu

  Przejazd do Parku Narodowego Kinabalu , którego centralną częścią jest najwyższa góra na wyspie – Kinabalu (4095 m n.p.m.). Park to ponad 750 km2 dziewiczej, tropikalnej roślinności. Dzień przeznaczymy na spacery, poznawanie lokalnej flory i fauny. Przy pewnej dozie szczęścia będziemy podziwiać największy na świecie kwiat – raflezję, która osiąga metr średnicy i nawet 10 kg wagi. Zakwita raz na kilka lat tylko w regionie Borneo i Sumatry. Wizyta na targu Nabalu, gdzie można znaleźć lokalne rękodzieło oraz przekąski owocowe. Nocleg w hotelu w pobliżu Góry Kinabalu.

      
 • 8 dzień

  Park Kinabalu / Sukau / rzeka Kinabatangan

  Podróż do Sukau (ok. 7 godz.). Po drodze wizyta w wiosce Lunati Baru, gdzie można poznać hodowlę ryb metodą tagal oraz spróbować masażu stóp przy użyciu ryb. Dalszy przejazd w stronę lodży w lesie tropikalnym. Ostatni etap podróży pokonamy łodzią. Po zakwaterowaniu rejs rzeką Kinabatangan, drugą co do wielkości rzeką Malezji, uważaną za najlepsze miejsce do oglądania dzikiej przyrody. Wokół rzeki żyją słonie, nosorożce, słodkowodne krokodyle i przede wszystkim wiele gatunków małp, w tym słynne nosacze. Nocleg w lodżach nad rzeką w okolicach Sukau.

      
 • 9 dzień

  Sukau / rzeka Kinabatangan

  Pobudka wcześnie rano pośród śpiewu ptaków i innych odgłosów lasu. Rejs w górę rzeki Kinabatangan. Podczas rejsu można obserwować ptaki oraz inne dzikie zwierzęta. Jeżeli pogoda pozwoli, krótki spacer po dżungli. Powrót na śniadanie. Czas wolny na spacery po okolicznych wioskach. Po południu kolejna wyprawa łodzią na eksplorację okolic. Nocleg w lodżach.

    
 • 10 dzień

  Sukau / Centrum Orangutanów / Sanktuarium Nosaczy Labuk Bay / Sandakan

  Przejazd do Centrum Rehabilitacji Orangutanów Sepilok, gdzie osierocone i wydarte kłusownikom zwierzęta są przygotowywane do powrotu na wolność. Możliwość oglądania i karmienia zwierząt. Wizyta w Centrum badań i opieki nad malajskim niedźwiedziem słonecznym – najmniejszym i jednym z najrzadszych gatunków niedźwiedzi. Kolejny punkt programu to miejsce bez którego nie można opuścić Borneo – Sankturium Nosaczy Labuk Bay. Zobaczymy z bliska te niezwykłe zwierzęta jakimi są nosacze. Przejazd do Sandakan. Nocleg w Sandakan.

       
 • 11 dzień

  Sandakan / Selingan lub Libaran

  Przeprawa promem na wyspę Selingan lub Libaran, jedną z „wysp żółwich”, gdzie można obserwować jak żółwie zielone i żółwie szylkretowe wychodzą na plażę składać jaja oraz jak młode żółwie podążają do morza. Podczas pobytu na wyspie poznamy zwyczaje żółwi. Nocleg na wyspie.
  Uwaga: biuro zastrzega sobie prawo do zmiany tego dnia wycieczki, jeżeli będą problemy z dostaniem się na jedną z wysp (z ograniczoną liczbą miejsc noclegowych). Wówczas czas wolny w Sandakan.

    
 • 12 dzień

  Selingan lub Libaran / Sandakan / Kuala Lumpur

  Powrót łodzią do Sandakan. Zwiedzanie: Central Market, wioska na wodzie Sim-Sim oraz świątynia buddyjska Puh Jih Syh z której roztacza się widok na zatokę Sandakan. Przelot do Kuala Lumpur – stolicy Malezji, miasta nowoczesnych, stalowych wieżowców, pięknych parków, wielkich centrów handlowych, gwarnych bazarów i modnych klubów nocnych. Czas wolny. Nocleg w Kuala Lumpur.

        
 • 13 dzień

  Kuala Lumpur

  Zwiedzanie miasta, które łączy malajskie, chińskie i indyjskie społeczności i kultury. W programie: Pomnik Narodowy, oglądanie z zewnątrz nowego Pałacu Królewskiego. Wizyta na placu Merdeka – sercu kolonialnego Kuala Lumpur. Przy placu znajduje się m.in. wzniesiony w XIX w. budynek sułtana Abdula Samada. Oglądanie (z zewnątrz) położonych w nowoczesnym centrum, liczących 452 m wysokości bliźniaczych Petronas Towers. Postój przy Meczecie Narodowym. Jeżeli czas pozwoli wizyta w Muzeum Narodowym, poświęconym ludom zamieszkującym tereny Malezji. Nocleg w Kuala Lumpur.

    
 • 14 dzień

  Kuala Lumpur / Malakka / Singapur / wylot

  Przejazd do Malakki – najciekawszego pod względem historycznym miasta Malezji. Zwiedzanie zabytkowego centrum Malakki, m.in.: wzniesionego w XVII w. przez Holendrów ratusza oraz fascynującej świątyni Cheng Hoon Teng. Wizyta na wzgórzu św. Pawła. Dalszy przejazd w stronę Singapuru. Przekroczenie granicy i transfer na lotnisko. Wylot z Singapuru do Warszawy z przesiadką.

        
 • 15 dzień

  Powrót do Warszawy

  Przylot do Warszawy.

    

 

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Singapur - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przeloty Singapur - Kuching, Kuching –Kota Kinabalu; Sandakan - Kuala Lumpur.
 2. Przejazdy autobusami lub mikrobusami wg programu.
 3. Wycieczki łodzią wg programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju), w lodży w Sukau oraz w przypadku wyboru opcji Libaran w namiotach.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.

 Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (90 USD płatne w Azji).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 6. Testów w kierunku Covid-19 jeżeli będą wymagane przez władze Singapuru, Malezji, Polski lub linie lotnicze.

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP do Singapuru, Malezji w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

ZASADY WJAZDU COVID-19:

Singapur: Na 3 dni przed wyjazdem należy wypełnić kartę wjazdową SG Arrival Card oraz deklarację zdrowia e-health declaration.

Malezja: Nie ma wymaganych szczepień, nie ma testów.

 

ZAKWATEROWANIE:

Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych hotelach. Są to obiekty o standardzie 3 i 4* oraz w lodżach. Przykładowe planowane hotele:

Singapur:  York hotel 4* https://www.yorkhotel.com.sg/

Kuching: Pullman Kuching 4* https://all.accor.com/hotel/6332/index.en.shtml?utm_campaign=seo+maps&utm_medium=seo+maps&utm_source=google+Maps&y_source=1_MTUzNjIxMjItNzE1LWxvY2F0aW9uLndlYnNpdGU%3D

Kota Kinabalu: Promenade Hotel 4* https://www.promenade.com.my/

Kinabalu Pine Resort http://kinabalupineresort.com/

Bilit Rainforest Lodge https://www.bilitrainforestlodge.com/

Sandakan: Sabah Hotel 4* https://www.sabahhotel.com.my/

Selingan Turtle Island Resort http://www.selinganturtleisland.com/rooms-and-facilities/

Libaran Walai Penyu Resort https://walai-penyu-libaran-island.business.site/ 

Kuala Lumpur: Swiss Garden Hotel 4* https://www.swissgarden.com/kuala-lumpur/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=sgi_google_ads&utm_term=bukitbintangkl&utm_content=bukitbintang_kl

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

 

PAŃSTWO GRAŻYNA I WIESŁAW, OSTRÓW WIELKOPOLSKI SIERPIEŃ 2023 OCENA 5/5

Zarekomendowana przez znajomych wycieczka była bardzo udana – bogaty program, dobra atmosfera, różnorodność, dobre jedzenie i hotele; dobrze przygotowana trasa. Jesteśmy w pełni zadowoleni również z pilotki, która dzieliła się wiedzą o miejscach, miała bardzo dobry kontakt z grupą, była pomocna.

 

 

PANI MARIA, WARSZAWA SIERPIEŃ 2023 OCENA 5/5

Jestem zadowolona z wycieczki. Program – pod względem intensywności i zróżnicowania - spełnił moje oczekiwania, podobnie bardzo dobry standard zaproponowanych hoteli. Natalia Kazberuk - bardzo, bardzo dobra pilotka z ogromną wiedzą. Z uwag, pierwszego dnia w Singapurze powinna być kolacja.

 

 

PAN ANDRZEJ, WARSZAWA SIERPIEŃ 2023 OCENA 5/5

To kolejna pozytywna impreza z CT Poland, choć zmiana wyspy ograniczyła doznania. Opady ograniczały realizację wszystkich punktów programu. Szkoda, choć nie można mieć o to pretensji do biura. Podziękowania dla Pani Natalii (pilotki) za gotowość do wszechstronnej pomocy i sympatyczną atmosferę. Dobra logistyka – hotele dobrze zlokalizowane, czyste, wygodne, jedzenie smaczne.

 

 

Twoja opinia może być następna :)

 

 
15 dni

Singapur i Malezja z Borneo

Cena za osobę:

7606 2390