• 1 dzień

  Wylot z Polski

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Kapsztadu z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Kapsztad

  Przylot do Kapsztadu – jednej z najpiękniejszych na świecie metropolii, otulonej oceanicznymi wodami oraz górami o niespotykanych kształtach. Nie bez kozery czule nazywana jest „Miastem-Matką”, bo zarówno mieszkańcy, jak i zagraniczni goście, czują się tu jak w domu. Przejedziemy przez historyczną część miasta. Zatrzymamy się przy najstarszym kolonialnym budynku RPA – Zamku Dobrej Nadziei, Ratuszu Miejskim, Placu Grande Parade i głównej ulicy Adderley. Przespacerujemy się po Ogrodach Kompanii Indyjskiej, przy których znajdują się budynki Parlamentu i rezydencja Prezydenta RPA oraz zrobimy selfie na tle kolorowej dzielnicy Bo-Kaap. Nie lada atrakcją będzie też wjazd kolejką linową na jedną z najstarszych gór i zarazem jedyną górę na świecie, której imieniem nazwano konstelację gwiazd. To Góra Stołowa, słynąca z chmur spływających po jej zboczach, z imponującymi panoramicznymi widokami na miasto i wybrzeże. Zwieńczeniem dnia będzie rejs po zatoce Granger Bay (w przypadku złej pogody wizyta w Akwarium Dwóch Oceanów w Waterfront). Transfer do hotelu po zwiedzaniu. Nocleg w Kapsztadzie.

 • 3 dzień

  Kapsztad / Przylądek Dobrej Nadziei

  W czasie dzisiejszej wycieczki poznamy przyrodnicze oblicze miasta i okolic. Przejedziemy wzdłuż najpopularniejszych atlantyckich plaż Clifton Beach i Camps Bay do malowniczej rybackiej wioski Hout Bay, z której wypłyniemy statkiem na wyspę fok – Duiker Island. Focza wyspa jest domem dla tysiąca tych ssaków, które nie dość, że są hałaśliwe to potrafią być również bardzo ciekawskie. Gdy mają dobry humor podpływają do łodzi i z zainteresowaniem wlepiają w nieznajomych ogromne, czarne ślepia, a innym razem leniwie się wylegują w słońcu na skałach. Po spotkaniu z fokami udamy się w dalszą podróż do Rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei. Przylądek jest jednym z najciekawszych odcinków wybrzeża, gdzie spotykają się dwa prądy morskie: ciepły Igielny i zimny prąd Benguella. To sprawia, że przy pełnym słońcu można zauważyć różne odcienie wody, jakby dwóch różnych oceanów. Do przylądka będziemy jechać jedną z najpiękniejszych tras na świecie – Champan’s Peak (10 kilometrów drogi wykuto w stromych zboczach gór). Ta wąska i kręta, przytulona do stromego klifu droga, oferuje niesamowicie malownicze widoki. W drodze powrotnej przejedziemy przez wiktoriańskie miasteczko Simonstown, zatrzymując się na plaży Boulders, którą upodobały sobie, odziane w eleganckie czarne fraki pingwiny afrykańskie. Nocleg w Kapsztadzie.

    
 • 4 dzień

  Kapsztad / Stellenbosch / Johannesburg

  Dzisiejszy dzień na pewno będzie aromatyczny. Tuż po śniadaniu przejedziemy jedną z najsłynniejszych winiarskich tras w Afryce do miasteczka Stellenbosch, które stanowi centrum produkcji win Afryki Południowej. Miasto słynie również z wyjątkowej holendersko-przylądkowej architektury, wysadzanych dębami ulic i prestiżowego uniwersytetu. Naszym oczom ukażą się magiczne widoki na wzgórza i doliny, a także duże i kameralne winnice. Rozmaitość gleb oraz panujący tu mikroklimat pozwala winiarzom uprawiać wiele rożnych odmian winogron i produkować rożne rodzaje win – od białych po czerwone, od wytrawnych po słodkie. Ale nie samymi widokami człowiek żyje, dlatego odwiedzimy jedną ze znanych winnic, by posmakować tego szlachetnego trunku. Późnym popołudniem przejedziemy na lotnisko, skąd wylecimy do Johannesburga. Transfer do hotelu. Nocleg w Johannesburgu.

        
 • 5 dzień

  Johannesburg / Soweto

  Po śniadaniu poznamy Soweto – niegdyś osadę (i symbol walki o zniesienie aperthaidu), gdzie mieszkali w domach z blachy falistej czarni robotnicy, dziś dzielnicę Johannesburga. W czasie przejazdu zobaczymy jeden z największych w Afryce i trzeci co do wielkości ośrodek zdrowia na świecie – szpital Baragwanah, jak również: uniwersytet oraz małe muzeum, dawniej dom najpotężniejszego przywódcy tego kraju – Nelsona Mendeli. Następnie zwiedzimy sam Johannesburg – drugie co do wielkości miasto na kontynencie afrykańskim, tuż po egipskim Kairze. To legendarne „Złote Miasto”, pieszczotliwie znane jest również lokalnie jako „Jo’burg”, „Jozi” lub „Egoli”. Zostało założone w 1886 roku, dzięki odkryciu (dwa lata wcześniej) złota. Niegdyś pokryte łąkami miasto z biegiem czasu przekształciło się w główny ośrodek przemysłowy i kulturowy Afryki Południowej, ze 130-letnimi kolonialnymi budynkami i nowoczesnymi drapaczami chmur. Po przejażdżce udamy się na spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Po południu odwiedzimy hurtownię afrykańskiej sztuki ludowej, a następnie pojedziemy do Sandton – eleganckiej dzielnicy Johannesburga, by wolnym krokiem przespacerować się wśród budynków centrum handlowego i ekskluzywnych hoteli. Nocleg w Johannesburgu.

    
 • 6 dzień

  Johannesburg / Lion Park / Pretoria / PN Krugera

  Rano pożegnamy betonową dżunglę i zmienimy radykalnie krajobraz udając się na przedmieścia Johanessburga do prywatnego rezerwatu lwów – Lion Park. Z bliska będziemy podglądać dostojnie przechadzające się rodziny lwów, długonogie antylopy, odpoczywające w cieniu drzew gepardy czy chichoczące hieny. Po krótkim safari mini-sesja zdjęciowa i w miarę możliwości będzie można podpatrzeć jak się bawią lwiątka oraz nakarmić żyrafy. Na chwilę zmienimy scenerię, aby z okien autokaru poznać drugą stolicę RPA – Pretorię, o ujmującej nazwie „miasto jacarandy”. Przejdziemy przez historyczne centrum, które skrywa zabytki niemal na każdym rogu, m.in.: dom Krugera, Budynki Opery i Teatru, Church Square, Pałac Sprawiedliwości, Ratusz z uroczym parkiem i fontannami oraz zaprojektowane w kształcie księżyca Budynki Unii Afrykańskiej. Opuścimy purpurowe miasto i ruszymy w kierunku Parku Narodowego Krugera. Po drodze naszym oczom ukazywać się będą rozmaite pejzaże – od sawanny po malownicze góry, przełęcze i doliny. Nocleg w okolicach Parku Krugera.

      
 • 7 dzień

  Safari w PN Krugera

  Przed wschodem słońca wyruszymy na safari otwartymi samochodami terenowymi do Parku Narodowego Krugera, który jest największym rezerwatem w RPA. Właśnie dziś będziemy mieli szansę spotkać słynną „Wielką Piątkę”: słonia, lwa, nosorożca, lamparta i bawoła. Na terenie parku żyje ponad 147 gatunków ssaków i 500 gatunków ptaków, w tym Zuzu – czerwony dzioborożec znany nie tylko dzieciom z filmu „Król Lew”. Podczas safari będziemy podziwiać i fotografować dzikie zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Przez drogę przebiegać będą pasiaste zebry i smukłe impale, a przy wodopoju zobaczymy żyjące w symbiozie – krokodyle, balansujące na grzbiecie hipopotama czaple, czy odsłaniające dumnie swoje pośladki pawiany. A temu kto ma bystre oko, i odrobinę szczęścia być może uda się dostrzec jedno z pięciu małych zwierząt łownych, określanych „Małą Piątką” (ryjoskoczek, bawolik czerwonodzioby, żółw lamparci, mrówkolew, rohatyniec). Nocleg w okolicach Parku Krugera. Uwaga: śniadanie w formie suchego prowiantu w jednym z obozów.

      
 • 8 dzień

  PN Krugera / Panorama Route / Kanion rzeki Blyde

  Dziś pokonamy jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych – Panoramę Route w Górach Smoczych. Ten wspaniały, serpentynowy szlak dostarczy nam nieskończoną liczbę oszałamiających widoków. Po drodze zatrzymamy się na prywatnej farmie i przywitamy się z celebrytką Jessicą, oswojoną hipopotamicą, która od 20 lat żyje ze swoją rodziną – z psami i ludźmi. Dalszą trasę pokonamy wspinając się na krawędź płaskowyżu do Three Rondvali (Trzy Chaty) – fascynujących formacji skalnych, które kształtem przypominają okrągłe chaty ludu Xhosa wznoszące się nad jednym z najgłębszych kanionów na świecie – Kanion rzeki Blyde. Następnie pojedziemy oglądać kolejne cuda geologiczne Bourke's Luck Potholes. To ponad stuletnie baseny skalne, które będziemy podziwiać spacerując po mostkach. Na koniec zostawimy to, co najlepsze – malowniczy przepych i zapierający dech w piersiach widok z „God`s Window” (Okien Boga) na rozciągającą się poniżej równinę, która przechodzi przez Park Krugera aż do Mozambiku. Zatrzymamy się jeszcze na chwilę przy jednym z wielu wodospadów, a następnie ruszymy w drogę powrotną. Nocleg w okolicach Parku Krugera.

      
 • 9 dzień

  PN Krugera / Zululand / Hluhluwe

  Rankiem wyjedziemy w kierunku Oceanu Indyjskiego przejeżdżając wokół Królestwa Eswatini. Przejedziemy przez małe miasteczka Barberton, którego historia sięga czasów „złotej gorączki” i górnictwa oraz Badplass, znane z ciepłych źródeł siarkowych. Im dalej będziemy przemieszczać się na południe, tym bardziej będzie zmieniał się krajobraz. Pośród plantacji trzcin i owoców cytrusów, w samym sercu królestwa Zulusów – Zululand, znajduje się główne miasto i rzeka o tej samej nazwie – Pongola. Charakterystyczne dla tego regionu są niekończące się zielone przestrzenie i świat dzikich zwierząt. W rezerwacie mieszkają cztery z „Wielkiej Piątki” – słoń, nosorożec, bawół i lampart, jak również hieny, żyrafy, guźce, hipopotamy i wiele gatunków antylop. Dalszą część trasy przemierzymy przez busz, który porastają kolczaste krzewy, w tym akacje o jasno zielonych pniach, zwane drzewami gorączkowymi. Wieczorem dojedziemy do miejscowości Hluhluwe. Nocleg w Hluhluwe.

      
 • 10 dzień

  Hluhluwe / Safari w PN Hluhluwe-Imfolozi / St. Lucia

  Skoro świt wyruszymy na safari do pobliskiego rezerwatu Hluhluwe-Imfolozi, by móc ponownie cieszyć się widokiem dzikich zwierząt na wolności. To jeden z najstarszych parków narodowych RPA, w którym zamieszkuje największa populacja nosorożców. Podczas safari, pośród drzew być może usłyszymy śpiew apalisa, rozgrzewające swoje poroża do walki impale i przechadzającego się po swoich włościach lwa. Przemierzając czerwone drogi parku będziemy wypatrywać w koronach drzew jedzących śniadanie żyraf, a gdy spojrzymy nieco niżej to zobaczymy błotną kąpiel pary nosorożców. Przejedziemy do rozlewisk St. Lucia, skąd udamy się na rejs statkiem w oczekiwaniu na zachód słońca. Gdy będziemy podpływać do zanurzonych w wodzie hipopotamów i wygrzewających się leniwie na słońcu krokodyli, w górze nad naszymi głowami będą krążyć majestatyczne orły. Przekonamy się na własne uszy, czy roślinożerne grubaski trąbią, czy chrząkają i sprawdzimy, czy faktycznie termin „krokodyle łzy” jest prawdziwy. Nocleg w St. Lucia.

     
 • 11 dzień

  St. Lucia / Shakaland / Ballito

  Dziś nie będzie to żółwie, ale z pewnością spokojniejsze tempo zwiedzania. Niezapomnianą atrakcją będzie wizyta w wiosce Shakaland, która pierwotnie stanowiła dekorację do filmu o legendarnym wojowniku i królu Zulusów, Shaka Zulu, a obecnie jest żywym muzeum historii. Przyjrzymy się plemiennym zwyczajom oraz weźmiemy udział w energicznym pokazie tańca i śpiewu Zulusów. Poznamy sztukę i rzemiosło, m.in. wyplatanie biżuterii z koralików czy budowanie chat. Udamy się do malowniczego miasteczka Ballito, otoczonego z jednej strony bujną roślinnością, z drugiej złotymi plażami i ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Nocleg w Ballito.

      
 • 12 dzień

  Ballito

  Czas wolny na wypoczynek w hotelu z basenem w pobliżu plaży. Nasz pilot z przyjemnością zaproponuje wycieczki fakultatywne osobom, które chcą aktywnie spędzić ten dzień. Nocleg w Ballito.

   
 • 13 dzień

  Durban

  Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd przez centrum Durbanu, trzeciego co do wielkości miasta w RPA. W tym wielokulturowym mieście znajduje się ponad 40 świątyń hinduistycznych oraz ponad 100 meczetów. Zróżnicowany architektoniczny charakter miastu nadaje również współczesna zabudowa oraz budynki w stylu art deco i kolonialnym. Podczas autokarowej wycieczki zobaczymy m.in.: ponad 100-letni ratusz z półkolistą kopułą, renesansową pocztę oraz budynki sądu, teatru i centrum kongresowego. Przejdziemy przez popularny odcinek plaży zwanej „złotą milą”. Ten szeroki pas złotych piasków stanowi doskonałe miejsce dla plażowiczów i surferów, a pobliskie hotele, restauracje i dyskoteki pozwalają cieszyć się dobrą rozrywką przez cały dzień aż do późnych nocnych godzin. Dojedziemy na sam kraniec promenady, gdzie znajduje się nowoczesny park wodny U’Shaka. Będziemy obserwować oceaniczny świat – zatopione skarby wraku statku, różnokolorowe ryby, żółwie i tajemnicze organizmy, od maleńkich krewetek po wielobarwne bezkręgowce. Oprócz ukrytych między rafami koralowymi słodkich rybek – jak błazenek, pokolec królewski – znanych z animowanego filmu „Gdzie jest Nemo?”, zobaczymy też rekiny i płaszczki. Po zwiedzaniu kompleksu, ostatni rzut okiem na baseny portowe największego portu przeładunkowego RPA z klubem jachtowym. Transfer na lotnisko i wylot do Polski z przesiadkami.

      
 • 14 dzień

  Powrót do Warszawy

  Przylot do Warszawy.

    

Uwaga:
Jeżeli życzą sobie Państwo dłuższy wypoczynek, to z przyjemnością przedłużymy pobyt, aby mogli Państwo dłużej cieszyć się urlopem.
Wyjazd można przedłużyć o 2-dniową wycieczkę do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe.
Więcej informacji udzieli pracownik biura.

 

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Kapsztad, Durban - Warszawa z przesiadkami oraz na trasie Kapsztad - Johannesburg w klasie ekopnomicznej.
 2. Transfery i przejazdy klimatyzowanym minibusami lub autobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach oraz lodżach o standardzie zbliżonym do obiektów **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 os. w pokoju).
 4. Opiekę lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 EUR/os. płatne na miejscu).
 3. Biletów wstępu (270 EUR/os. płatne na miejscu).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 7. Testów na COVID-19.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Test na COVID-19:

Od wjeżdżających do RPA wymaga się przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego do 72 godzin przed wyjazdem na teren kraju. Test musi być w języku angielskim. Test należy mieć przy sobie w czasie całej wycieczki. Obecnie nie wymaga się szczepienia na COVID-19, ale z uwagi na dynamiczną sytuacje zalecamy, aby uczestnicy byli zaszczepieni.

 

Uwaga:

 1. Jeżeli życzą sobie Państwo dłuższy wypoczynek, to z przyjemnością przedłużymy pobyt, aby mogli Państwo dłużej cieszyć się urlopem.
 2. Wyjazd można przedłużyć o 2-dniową wycieczkę do Wodospadów Wiktorii w Zimbabwe.
  Więcej informacji udzieli pracownik biura.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 32 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 53 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

14 dni

RPA z wypoczynkiem. W krainie Zulusów

Cena za osobę:

6476 1990