NOWOŚĆ! Zaledwie kilka dni, a w nich dwa oceany, trzy kraje, afrykańska wielka piątka.

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Kapsztadu z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Kapsztad

  Przylot do Kapsztadu, jednego z najstarszych miast RPA, przez wielu uważane go za jedno z piękniejszych miejsc świata. Oglądanie głównych atrakcji miasta: zamek Dobrej Nadzieiratusz miejskiplac Grande Paradeogrody Kompanii Wschodnioindyjskiej. Wjazd kolejką linową na Górę Stołową (1086 m.n.p.m). Ze szczytu rozciągają się widoki na miasto i zatokę ze słynną wyspą – więzieniem Robben Island oraz Ocean Atlantycki z Przylądkiem Dobrej Nadziei. Następnie odwiedzimy Waterfront, dawną dzielnicę portową, obecnie nowoczesne centrum rozrywkowe. Transfer do hotelu. Rejs o zachodzie słońca po zatoce Granger Bay. Nocleg w Kapsztadzie.

 • 3 dzień

  Kapsztad - Przylądek Dobrej Nadziei

  Wycieczka do rezerwatu Przylądka Dobrej Nadziei, który był nazwany Przylądkiem Burz. Droga prowadzi wzdłuż najpiękniejszych plaż atlantyckich: Clifton Beach i Camps Bay. Zanim dojedziemy do celu, krótki rejs statkiem na wyspę fok. Następnie przejazd trasą Chapman’s Peak, jedną z najbardziej malowniczych dróg na świecie, której 10-kilometrowy odcinek został wykuty w stromych zboczach góry. Trasa powrotna przebiega wzdłuż wschodniego wybrzeża wokół zatoki Fałszywej. Krótki postój w wiktoriańskim miasteczku Simon’s, a następnie odwiedzimy plażę Boulders zamieszkałą przez kilka tysięcy afrykańskich pingwinów. Nocleg w Kapsztadzie.

     
 • 4 dzień

  Kapsztad - Stellenbosch - Durban

  Przejazd w okolice otoczonego łańcuchami górskimi miasteczka Stellenbosch, które jest znane z produkcji najlepszych win w Afryce Południowej, a także z unikalnej architektury. Wizyta w jednej ze znanych winnic, połączona z degustacją win. Transfer na lotnisko i przelot do położonego nad Oceanem Indyjskim Durbanu. Krótkie zwiedzanie miasta zaczniemy od przejazdu wzdłuż wybrzeża zwanego „złotą milą”. Następnie spacer w centrum z historycznymi budynkami ratuszapocztysąduteatru. Nocleg w Durbanie.

    
 • 5 dzień

  Durban - St. Lucia

  Wizyta w parku wodnym U’Shaka, który został zbudowany wokół wraku statku z 1920 r. Park jest domem setek gatunków ryb, wśród których są rekiny głowomłoty tropikalne. Będziemy też oglądać bajeczny świat rafy koralowej. Przejazd wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego do rezerwatu St. Lucia, zamieszkałego m. in. przez hipopotamy i krokodyle. Rejs statkiem po wodach rezerwatu. Nocleg w St. Lucia.

    
 • 6 dzień

  St. Lucia - rezerwat Tembe

  Wcześnie rano pojedziemy do położonego między Mozambikiem, a terytorium plemienia Zulusów, rezerwatu Tembe. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym można zobaczyć nie tylko największe słonie na świecie, ale również lwy, bawoły oraz najmniejsze ze wszystkich antylop: Suni i Red Duiker. Popołudniowe safari w rezerwacie. Nocleg w lodżach na terenie rezerwatu.

    
 • 7 dzień

  rezerwat Tembe - Maputo

  Poranne safari w rezerwacie Tembe. Przejazd do Maputo – stolicy Mozambiku (zmiana autobusu na przejściu granicznym). Do stolicy dojedziemy przez liczący 680 m., najdłuższy wiszący most w Afryce. Po południu zwiedzimy miasto: spacer promenadą nad oceanem wzdłuż jednego z największych portów na południu Afryki. Zobaczymy starą fortecę, słynny dworzec projektu Eiffla, plac z radą miejską i secesyjną katedrą. Nocleg w Maputo.

    
 • 8 dzień

  Maputo - wyspa Inhaca - wyspa Portugalska

  Dziś poznamy uroki dwóch bajkowych wysp. Zaczniemy od wycieczki łodzią na tropikalną wyspę Inhaca, gdzie wypoczniemy na plaży i wykąpiemy się w oceanie. Drugą cześć dnia spędzimy na wyspie Portugalskiej, gdzie w płytkich i ciepłych wodach można nurkując oglądać wspaniały podwodny świat tropikalnych ryb. Powrót do Maputo. Nocleg w Maputo.

 • 9 dzień

  Maputo - Eswatini - Park Narodowy Krugera

  Przejazd do trzeciego kraju na naszej trasie, Eswatini (dawniej Suazi) – jednego z najmniejszych państw świata. Wizyta w wiosce folklorystycznej, gdzie poznamy tańce, zwyczaje oraz tradycyjne domostwa mieszkańców dawnego Swazilandu. Następnie wyruszymy w stronę RPA, pokonując łańcuchy górskie pokryte lasami sosnowymi. Wieczorem przyjazd w okolice Parku Narodowego Krugera, który został założony w 1898 r. przez ówczesnego prezydenta Transwalu – Paula Krugera. Park rozciąga się 350 km wzdłuż granicy z Mozambikiem i ma ok. 60 km szerokości. Nocleg w okolicach parku. Tego dnia przejedziemy ok. 450 km.

      
 • 10 dzień

  Park Narodowy Krugera

  O świcie rozpoczniemy safari otwartymi samochodami terenowymi w Parku Krugera. Śniadanie w formie pikniku w czasie safari (suchy prowiant). Na terenie parku zidentyfikowano ponad 500 gatunków ptaków i 147 gatunków ssaków. Jest on najbardziej uniwersalnym rezerwatem afrykańskim, w którym występują prawie wszystkie gatunki zwierząt kontynentu, a zatem również Wielka Piątka, czyli pięć najniebezpieczniejszych zwierząt Afryki - słoń, lew, nosorożec, lampart i bawół. Nocleg w okolicach parku.

      
 • 11 dzień

  Trasa Panoramiczna

  Przejazd jedną z najpiękniejszych tras krajobrazowych w Południowej Afryce: Trasą Panoramiczną. Niepowtarzalne krajobrazy gór Drakensbergu, liczne wodospady, wspaniałe góry i urwiska. Przejedziemy przez olbrzymie plantacje lasów i położone w górach miasteczka Sabie i Graskop, żyjące z największych w Afryce tartaków. Tuż obok pionierska osada poszukiwaczy złota: Pilgrim’s Rest, gdzie w 1873r. odkryto pierwsze złoża tego kruszcu. Postój w najpiękniejszych punktach widokowych trasy m.in. Okno Pana BogaBurke’s Luck Potholes, spektakularnych, wyrzeźbionych przez wodę formacji w przełomie rzeki Blyde i Treur. Najciekawszy punkt widokowy Kanionu rzeki Blyde (trzeci co do wielkości kanion na świecie) to słynne trzy Rondawle – okrągłe wzgórza w kształcie tradycyjnych chat plemienia Xhosa. Po południu ruszymy w drogę powrotną do Johannesburga. Nocleg w Johannesburgu. Tego dnia przejedziemy ok. 480 km.

    
 • 12 dzień

  Johannesburg - Soweto - Pretoria

  Wizyta w Soweto – kilkumilionowym osiedlu z jedyną na świecie ulicą, gdzie mieszkało aż dwóch laureatów Nagrody Nobla: Nelson Mandela i biskup Dezmod Tutu. Wizyta w domu Nelsona Mandeli, przekształconym na muzeum. Wracamy do centrum Johannesburga – legendarnego Miasta Złota. Przejazd przez historyczne centrum z budynkami, pamiętającymi początki gorączki złota sprzed 125 lat: Rada MiejskaRand Lords Clubbudynek Giełdy. Spacer po słynnej Hollard Street, gdzie mieszczą się historyczne siedziby dyrekcji największych firm kopalnianych w RPA. Lunch w nowoczesnej dzielnicy Sandton. Następnie przejazd do Pretorii – stolicy kraju, urokliwego i eleganckiego miasta o monumentalnej architekturze i pięknych ogrodach oraz wspaniałym klimacie. W Pretorii zobaczymy z zewnątrz historyczne centrum: Dom KrugeraBudynki Opery i TeatruPałac Sprawiedliwości oraz Budynki Unii Afrykańskiej, gdzie urzęduje prezydent i rząd RPA. Są położone na wzgórzu i otoczone malowniczym parkiem, z którego widać panoramę miasta. Wylot do Warszawy z przesiadką.

     
 • 13 dzień

  Powrót do Warszawy

      


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

*  Płatne w Polsce w EUR lub równowartość w PLN według kursu sprzedaży EUR w Pekao S.A. z dnia wpłaty.

Cena obejmuje:

 1. Przeloty międzynarodowe na trasie Warszawa - Kapsztad, Pretoria - Warszawa z przesiadkami oraz na trasie Kapsztad - Durban.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klima­tyzowanym autobusem lub mikrobusem.
 3. Wycieczki statkiem wg programu.
 4. Zakwaterowanie w hotelach oraz lodżach o standardzie zbliżonym do obiektów 3*/4* w pokojach 2-os. z łazienką.
 5. Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wymienionych w programie, w tym do parków narodowych.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania. Przewodnik pełni również funkcję kierowcy.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników (80 USD, płatne na miejscu).
 3. Wizy do Mozambiku (100 USD, płatna na granicy).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Osoby podróżujące z paszportem  RP mogą wjeżdżać bez wiz i przebywać na terytorium RPA i Eswatini do 30 dni.

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 PLN (140 000 PLN w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 140 000 PLN - dopłata 16 PLN/os.
 • 260 000 PLN - dopłata 40 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 260 000 PLN prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

CT Poland posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych tras. Służymy doradztwem przy wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa trasy w wybranym przez Państwa terminie. Prosimy kierować zapytania telefonicznie, mailowo lub po prostu przyjść do biura. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Po wybraniu wycieczki możliwa jest rezerwacja. Rezerwacja jest ważna zazwyczaj przez okres 7 dni. Dokonując rezerwacji prosimy o podanie danych wszystkich uczestników, numer telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail.

Pracownicy biura (lub agent) przygotowują umowę zgłoszenia. Należy wypełnić ją czytelnie w 2 egzemplarzach, składając podpis na końcu. Prosimy zwrócić uwagę, aby imiona i nazwiska były zgodne z podanymi w paszporcie. Razem z umową należy podpisać ogólne warunki uczestnictwa i program imprezy. Dokumenty do zapisu na wycieczkę wysyłamy mailem lub pocztą tradycyjną. W taki sam sposób podpisane zgłoszenie można odesłać do biura.

Jeśli umowę otrzymali Państwo pocztą, drugi podpisany przez nas egzemplarz również odeślemy do Państwa tą drogą. Do umowy dołączamy informacje praktyczne, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Data wpłaty zaliczki znajduje się na umowie. Zazwyczaj wynosi ona kilka dni od momentu podpisania umowy. Jeśli termin wycieczki jest bliski, poprosimy o przyspieszoną wpłatę.

Termin płatności za wycieczkę upływa 40 dni przed terminem imprezy. W przypadku wycieczki Nowa Zelandia i Australia, termin wpłaty za wycieczkę upływa 50 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Kwoty podane w walutach obcych w przypadku wpłaty w PLN należy przeliczyć na PLN według kursów sprzedaży tych walut podanych tu:

KURSY WALUT

Na umowie znajdą Państwo termin dostarczenia dokumentów (np. paszport, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy). Informacje dotyczące wymaganej ważności paszportu oraz ilości wolnych stron na wizę znajdują się w umowie lub w programie dołączanym do umowy.

Na około trzy tygodnie przed wyjazdem otrzymają Państwo informacje o godzinie i miejscu spotkania z pilotem wycieczki i grupą.

Jeśli po dokonaniu zapisu na wycieczkę są Państwo zmuszeni odwołać wyjazd, prosimy o przesłanie takiej informacji listem lub mailowo. Przypominamy o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Cena za osobę: