• 1 dzień

  Wylot z warszawy

  Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

 • 2 dzień

  Delhi

  Przylot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) do Raj Ghat - miejsca nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi.

   
 • 3 dzień

  Delhi / Agra

  Przejazd do Agry w stanie Uttar Pradesh - dawnej stolicy imperium mogolskiego (ok. 6 godz.). Zwiedzanie Fortu w Agrze , masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Zwiedzanie Taj Mahal – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Wizyta w centrum wytwarzania pietra dura, słynnej mozaiki, która zdobi Taj Mahal. Nocleg w Agrze.

   
 • 4 dzień

  Agra / Jhansi / Khajuraho

  Przejazd do Jhansi pociągiem ekspresowym Shatabdi (ok. 2 godz.). Przejazd autokarem do Khajuraho (ok. 5 godz.). Zwiedzanie należących do najświetniejszych zabytków Indii Świątyń Khajuraho . Wzniesione w X – XI w. świątynie słyną z rzeźb przedstawiających sceny z Kamasutry. Liczne rzeźbienia i posągi przedstawiają motywy erotyczne: apsary – zmysłowe tancerki oraz mithuny – figury par miłosnych. Wieczorem fakultatywnie przedstawienie światła i dźwięku w zespole świątynnym. Tematem przedstawienia jest historia i kultura Khajuraho. Nocleg w Khajuraho.

   
 • 5 dzień

  Khajuraho / Varanasi

  Kontynuacja zwiedzania świątyń Khajuraho. Przejazd na lotnisko w Khajuraho i przelot do Varanasi (13:25 – 14:50). Wieczorem fakultatywnie przejażdżka rikszami nad Gangesem. Udział w ceremonii aarti nad brzegiem rzeki. Nocleg w Varanasi.

 • 6 dzień

  Varanasi

  O świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty – schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Powrót do hotelu na śniadanie. Zwiedzanie świątyni boga Śiwy i wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Wizyta w manufakturze oferującej słynne jedwabie z Varanasi. Nocleg w Varanasi

   

 • 7 dzień

  Varanasi / Delhi / Katmandu

  Transfer na lotnisko i przelot do Katmandu przez Delhi. Nocleg w Katmandu. najbardziej niezwykłych budynków operowych na świecie. Nocleg w Kantonie.

   

 • 8 dzień

  Katmandu

  Spacer po Placu Durbar, gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski oraz wiele świątyń. Zwiedzanie Bhadgaon, znanego też jako Bhaktapur (Miasto Wiernych), trzeciego co do wielkości miasta na terenie Doliny Katmandu , które od XIV do XVI w. było stolicą tego regionu. Wizyta w Bodhnath (znanym też pod nazwą Boudha), gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa. Wizyta w pracowni nepalsko-tybetańskich malowideł - thanek. Nocleg w Katmandu.

   

   
 • 9 dzień

  Katmandu

  Rano fakultatywnie lot nad Himalajami (160 USD/os/1 godz.) Wizyta w Patan, drugim co do wielkości mieście w Dolinie Katmandu. Patan znany jest też pod nazwą Lalitpur, co oznacza „miasto piękna”. Zwiedzanie położonego w centrum miasta historycznego Placu Durbar, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się niezwykłe bogactwo świątyń i innych zabytków historycznych. Zwiedzanie położonej na wzgórzu świątyni Swayambhunath, zwanej też „świątynią małp”, ze względu na obecność wielkiej liczby tych zwierząt. Nocleg w Katmandu

 • 10 dzień

  Kathmandu / Delhi

  Transfer na lotnisko i przelot do Delhi (09:00 – 10:30). Kontynuacja zwiedzania Delhi. W programie Mauzoleum Humajuna , mogolskiego cesarza z XVI w. oraz Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Nocleg w Delhi.

   

 • 11 dzień

  Delhi / Tezpur

  Przelot do Guwahati (09:45 – 12:10). Jeśli czas pozwoli przejazd na wzgórze Nilachal, skąd rozpościera się widok na miasto. Przejazd do Tezpur (ok. 5 godz.). Zaokrętowanie na statek. Nocleg na statku.*

   

 • 12 dzień

  Tezpur

  Zwiedzanie Tezpur. Rejs do Silghat. Przejazd do Parku Narodowego Kaziranga. Safari jeepami. Powrót do Silghat. Nocleg na łodzi.

   

 • 13 dzień

  Tezpur / Kohora

  Przejazd do Kohora na terenie Parku Narodowego Kaziranga. Safari na grzbiecie słoni. Popołudniem dalszy rejs do Biswanath Ghat. Zwiedzanie świątyni Biswanath. Nocleg na łodzi.

   

 • 14 dzień

  Kohora / Dhansirimukh

  Rejs przez tereny Parku Narodowego Kaziranga. Spacer do okolicznych wiosek. Powrót na łódź. Nocleg na łodzi.

   

 • 15 dzień

  Dhansirimukh / Neemati

  Rejs w stronę wyspy Majuli. Dla chętnych lekcja jogi. Nocleg na łodzi.

   

 • 16 dzień

  Neemati / Sivasagar

  Wycieczka do Sivasagar. Zwiedzanie ruin kompleksu świątynnego. Powrót na łódź. Nocleg na łodzi.

   

 • 17 dzień

  Sivasagar / Majuli / Neemati

  Wizyta na wyspie Majuli. Wizyta w klasztorze. Powrót na łódź. Uroczysty wieczór pożegnalny. Nocleg na łodzi.

   

 • 18 dzień

  Neemati / Delhi

  Zakończenie rejsu. Transfer na lotnisko w Dibrogarh i przelot do Delhi (14:05 – 17:55). Nocleg w Delhi.

   

 • 19 dzień

  Delhi / Chennai / Mahabalipuram

  Transfer na lotnisko i przelot do Chennai (10:45 – 13:35). Przejazd do miejscowości wypoczynkowej Mahabalipuram. Nocleg w Mahabalipuram.

   

 • 20 dzień

  Mahabalipuram

  Czas wolny, przeznaczony na wypoczynek na plaży.

   

 • 21 dzień

  Mahabalipuram

  Czas wolny, przeznaczony na wypoczynek na plaży.

   

 • 22 dzień

  Mahabalipuram

  Czas wolny, przeznaczony na wypoczynek na plaży.

   

 • 23 dzień

  Wylot z Indi

  Wykwaterowanie do 12:00. Wieczorny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

   

 • 24 dzień

  Powrót do Warszawy

  Wykwaterowanie do 12:00. Wieczorny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Rejs po Brahmaputrze w stanie Assam i Nepal 24 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny