• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Limy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Limy z przesiadką. Przylot do Limy, stolicy Peru. Transfer do hotelu. Nocleg w Peru.

  * Z uwagi na późny przylot (ok. 19.00) tego dnia nie zaplanowaliśmy posiłku. Można będzie zamówić go w hotelu lub wybrać się do którejś z restauracji na mieście.

    
 • 2 dzień

  Lima

  Lima  to jedno z niewielu miast w Ameryce Południowej, położone nad oceanem. Łagodny klimat, żyzne ziemie sprawiły też, że Lima zaistniała na kulinarnej mapie świata jako miejsce, gdzie można naprawdę dobrze zjeść. My również przez chwilę staniemy się częścią tego świata. Choć założona w 1535 r. przez Francisco Pizarro Lima rozkwitła i nabrała znaczenia za czasów kolonialnych, to już od 4000 lat była miejscem zamieszkiwanym przez lokalne społeczności. Ślady historii miasta znajdziemy w licznych muzeach, ale i na ulicach. Będziemy przemierzać Limę różnymi środkami transportu, stopniowo poznawać jej historię i doświadczać niekwestionowanego uroku. Do centrum udamy się publicznym transportem. Odwiedzimy m.in. historyczne centrum Limy z wieloma kolonialnymi budynkami ulokowanymi w tej okolicy, takimi jak miejscowa katedra, liczne pałace (Arcybiskupi, Rządowy, Miejski) czy muzea. Nie samym zwiedzaniem człowiek jednak żyje, dlatego miło będzie też przysiąść np. w barze Cordano, jednym z najstarszych w mieście, aby w miłej atmosferze spróbować lokalnego trunku – pisco sur. Po południem prywatnym autobusem wrócimy do hotelu, aby chwilę odpocząć, po czym znów ruszymy na miasto, aby cieszyć podniebienie lokalnymi specjałami – kolacja na mieście. Nocleg w Limie.

    
 • 3 dzień

  Lima / Arequipa

  Transfer na lotnisko i lot do Arequipy . Arequipa to niekwestionowana perełka Peru i drugie pod względem wielkości miasto. Położona jest 2300 m n.p.m. więc aktywności trzeba dawkować sobie dość ostrożnie. Zwą je również czasem „Białym Miastem”, do budowy wielu budynków użyto bowiem białej skały wulkanicznej – słynnego sillaru. Na koniec dnia my również udamy się do jednego z czynnych kamieniołomówAnashuayco, gdzie poznamy tajemnice tego kamienia. Zanim to jednak nastąpi zagubimy się, choć w kontrolowany sposób, w zaułkach i uliczkach starej części Arequipy. Zajrzymy na lokalny market – San Camilo, który liczy sobie już ponad 140 lat. Tętni życiem od rana do wieczora i jest doskonałą okazją do podpatrzenia życia zwykłych mieszkańców Arequipy. Odwiedzimy również główny plac – Plaza de Armas oraz jezuicki kościół La Compania – wybudowany w barokowym stylu. Zwieńczeniem klasycznego zwiedzania będzie wizyta w klasztorze św. Katarzyny. Wybudowany w 1579 r. obiekt to prawdziwa twierdza w mieście, niemal oddzielne miasteczko, z placami, ulicami i ogrodami. Nocleg w Arequipie.

      
 • 4 dzień

  Arequipa / kanion Colca (Chivay)

  Wizyta w Arequipie pozwoliła nam już nieco przyzwyczaić się do wysokości, pora więc ruszyć jeszcze wyżej. Dziś przed nami prawdziwa uczta dla oka – przejazd urokliwą drogą do kanionu Colca. Przejedziemy przez Park Narodowy Salinas y Aguada Blanca, będą nam towarzyszyć widoki na wulkany Misti, Chachani i Pichu Pichu. Przejazd (ok. 4-5 godz.) przez płaskowyż będzie też okazją do obserwacji wikunii, lam i andyjskich gwanako – roślinożernego ssaka z rodziny wielbłądowatych. Po pokonaniu przełęczy na wysokości prawie 5000 m n.p.m. zaczniemy zjazd w dół, w stronę miasteczka Chivay. Nocleg w Chivay.

      
 • 5 dzień

  kanion Colca / Puno

  Kanion Colca, poza tym, że jest najgłębszym kanionem na świecie, dwa razy głębszym niż słynny Wielki Kanion w USA, ma niezwykle ciekawą polską kartę historii. W turystycznym rozwoju tego regionu i uznaniu rekordów głębokości pomogła polska wyprawa kajakowa z 1981 r. To dlatego wiele miejsc nosi kojarzone z polską nazwy. W Chivay mamy 6-kilometrową Avenida Polonia, w samym kanionie wodospad Jana Pawła II a najgłębsze miejsce w kanionie nosi nazwę Canon de los Polacos (Kanion Polaków). Nagrodą za poranną pobudkę będą wspaniałe widoki z punktu widokowego Krzyż Kondora. Ściany kanionu wnoszą się na wysokość od 3200 m do 4200 m n.p.m. a rano ciepłe powietrze unosi kondory, które ruszają na polowanie. Po wizycie w kanionie ruszymy już w dalszą podróż do Puno, miasta nad jeziorem Titicaca. Przejazd do Puno zajmie ok. 6 godz. Nocleg w Puno.

      
 • 6 dzień

  Puno / jezioro Titicaca

  Wizyta nad jeziorem Titicaca będzie okazją to bliższych spotkań z zamieszkującymi te tereny Indianami. Jezioro rozpościera się na granicy Peru i Boliwii a wyspy na jeziorze zamieszkują m.in. Indianie Taquile. Odwiedzimy jedną z wysp, aby poznać bliżej ich życie i otoczenie. Będzie możliwość podziwiać i oczywiście zakupić wyroby tkackie (tkane głównie przez mężczyzn), z których słyną Taquile a także dowiedzieć się więcej o sicuri, tradycyjnym instrumencie używanym przez Peruwiańczyków. Na samej wyspie znajdują się ruiny inkaskich zabudowań, które również będziemy mogli odwiedzić. Tego dnia odwiedzimy również miejscowość Llachon na półwyspie Capachica oraz społeczność Uros, zamieszkującą niezwykłe trzcinne wyspy. Nocleg w Puno.

   
 • 7 dzień

  Puno / Pukara / Raqchi / Andahuayalillas / Cusco

  Przed nami dzień spędzony w większości w rejsowym autobusie (wspólny przejazd z innymi podróżującymi). Autobus wyposażony jest w wifi, serwowane są ciepłe i zimne napoje. Droga do Cusco zajmie nam ok. 10 godzin. Nie zabraknie jednak przystanków na rozprostowanie nóg i wizyty w co ciekawszych miejscach. Pierwszym z nich będzie Pukara, gdzie zobaczyć można charakterystyczne preinkaskie piramidy. Następnym przystankiem będzie przełęcz La Raya - najwyżej położone miejsce podczas dzisiejszej podróży (4335 m n.p.m.). Przełęcz La Raya stanowi równocześnie granicę między boliwijskim Altiplano a Andami, ten dzień będzie więc obfitował w atrakcje widokowe. Przed przystankiem w Andahuaylillas, gdzie barokowy kościół ze względu na swe freski zwany jest Kaplicą Sykstyńską Andów, zatrzymamy się jeszcze na krótko w Raqchi, aby zobaczyć świątynię Wiracochy. Nocleg w Cusco.

      
 • 8 dzień

  Cusco

  Cusco , wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO nosi dumne miano kulturalnej stolicy Peru. Niepowtarzalny klimat miasta tworzy kolonialna architektura i pozostałości wspaniałej kultury Inków. Podczas zwiedzania miasta zatrzymamy się m.in. w Kenko – ruinach religijnego sanktuarium, gdzie znajduje się półkolisty amfiteatr, którego cel nie został nigdy odkryty oraz w Sacsayhuaman, twierdzy, która miała chronić Cusco przed najazdem z zewnątrz. Według innych wersji budowla, składająca się z trzech megalitycznych murów ułożonych tarasowo, pełniła funkcje religijne. Przystanek na głównym placu miasta Plaza de Armas, gdzie znajduje się słynna katedra. Jej wybudowanie zajęło ponad 100 lat a stanęła w miejscu dawnej świątyni poświęconej Wiracochy. Zwiedzanie Coricancha – świątyni Słońca, poświęconej najwyższym bogom inkaskiego panteonu. Nocleg w Cusco.

    
 • 9 dzień

  Cusco / Aguas Calientes

  Dzisiejsze przedpołudnie poświęcimy na bliższe poznanie Świętej Doliny (Valle Sagrado), gdzie biło kiedyś serce kultury Inków. Otoczne górami pola uprawne, stanowiska archeologiczne, niewielkie wsie – to wszystko przed nami tego popołudnia. Odwiedzimy Pisac – bazę wypadową po dolinie, gdzie znajduje się targ z licznymi ciekawymi produktami oraz ruiny twierdzy. Po drodze do Ollantaytambo, gdzie zobaczymy miejscową fortecę popróbujemy jeszcze lokalnych piw (degustacja piw w cenie). Popołudniem przejazd na stację kolejową Ollanta i przejazd pociągiem do Aguas Calientes (2 godz.). Położone w prowincji Urubamba miasta stanowi najbliższy punkt wypadowy do Machu Picchu. Nocleg w Aguas Calientes.

     
 • 10 dzień

  Aguas Calientes / Machu Picchu / Cusco

  Wielu zapewne czekało na ten dzień! Już dziś ruszamy na zwiedzanie Machu Picchu, jednego z najważniejszych zabytków świata, którego powstanie, trwanie i w końcu upadek do dziś stanowi temat badań archeologów. Położne na wysokości 2400 m n.p.m. ruiny miasta Inków dla świata zachodniego odkrył w 1911 r. Hiram Bingham, amerykański uczony. Machu Picchu to jeden z Siedmiu Cudów Świata, niezwykłe zagubione miasto Inków, które dziś ujawni przed nami kilka swoich tajemnic. Przejazd na stację kolejową w Aguas Calientes, powrót pociągiem do Ollantaytambo i dalszy przejazd autobusem do Cusco. Nocleg w Cusco.

          
 • 11 dzień

  Cusco / Tęczowe Góry Vinicunca

  Widokowych zachwytów nie koniec. Dziś okazja do odwiedzenia jednego z najbardziej malowniczych miejsc nie tylko w Peru, ale i na świecie. Tęczowe Góry, zwane również Górami Siedmiu Kolorów nabrały rozgłosu po 2016 r., kiedy roztopione lodowce ujawniły majestatyczny i niezwykle widowiskowy krajobraz. Dziś udamy się tam, aby wędrować, fotografować, upajać się widokami – słowem cieszyć podróżą. Dzień zaczniemy dość wcześnie, bo przejazdem do Cusipata ok. 4 rano. Kolejnym przystankiem będzie Phullawasipata, gdzie zjemy śniadanie i gdzie rozpoczniemy trekking. Pierwsza część wędrówki zajmie nam ok. 2 godzin. Będziemy podziwiać okoliczne szczyty i górskie jeziora. Najwyższym miejscem naszej wędrówki będzie punkt na wysokości 5038 m n.p.m., z którego zobaczymy Czerwoną Dolinę a przy odrobinie szczęścia mierzący 6385 m szczyt Ausangate. Stąd już tylko kawałek drogi dzielić nas będzie od punktu widokowego na Tęczowe Góry. Po zejściu w stronę Zielonego Jeziora, skierujemy się znów do Phullawasipata (ok. 2 godz.), skąd autobus zawiezie nas na lunch a później już w stronę Cusco. Powrót do Cusco ok. 17.00. Nocleg w Cusco. * Osoby, które nie czują się na siłach wędrować kilka godzin (ok. 4 godz.) na wysokości między 4300 a 5100 m n.p.m. mogą pozostać w Cusco i cieszyć się odpoczynkiem i relaksem.

        
 • 12 dzień

  Cusco / Puerto Maldonado (Amazonia)

  Żegnamy powoli świat Inków ruszając na spotkanie z zupełnie innym światem - światem deszczowego lasu, bogactwa fauny i flory Amazonii. Mało osób wie, że w Peru znajduje się aż 13% lasu deszczowego całej Amazonii, co daje mu drugie miejsce po Brazylii (60% lasu deszczowego). Amazonia to płuca naszej planety, największy i najbogatszy gatunkowo obszar na Ziemi. W Peru to Puerto Maldonado stanowi wrota do amazońskiego świata a my dostaniemy się tam samolotem. Po wylądowaniu przesiądziemy się na łódź, którą popłyniemy do lodży. Wcześniej duże bagaże zostawimy w biurze należącym do hotelu. Droga w dół rzeki Madre de Dios zajmie nam ok. godziny. Krótki odpoczynek w lodży a popołudniem ruszymy już na pieszą wycieczkę z przewodnikiem do dżungli. Zajmie ok. 2 godz. Tę część lasu deszczowego i płynące przez niego rzeki zamieszkują różowe delfiny, kajmany, kapibary i wiele innych zwierząt. Po pieszej wycieczce odpoczynek a przed kolacją ruszymy jeszcze na krótką wycieczkę łodzią by z aparatem zapolować na kajmany. Nocleg w lodży na terenie dżungli.

      
 • 13 dzień

  Puerto Maldonado (Amazonia)

  Wreszcie nadszedł ten niezwykły dzień! Położenie naszej eco lodży pozwoli na bardzo bliski kontakt ze światem lokalnej fauny i flory. W zależności od tego, w której eco lodży się zatrzymamy, czekają na nas różne atrakcje i doświadczenia. Będziemy spacerować po dżungli, wypatrywać zwierząt i poznawać z przewodnikiem lokalną florę. Drugiego dnia na pewno warto będzie wcześnie zacząć dzień (ok. 5.00 rano), aby ruszyć do dżungli, kiedy zwierzęta dopiero się budzą i są bardzo aktywne. Tak jest m.in. z papugami, które o poranku gromadzą się przy skałach, aby zlizywać z nich minerały. Popłyniemy w dół rzeki, przecinając naszym canoe gładką taflę rzeki. Na lunch powrócimy do lodży, aby po posiłku i krótkim odpoczynku znów ruszyć w las, czerpać z niego energię i spokój. Warto będzie również spojrzeć na dżunglę z nieco innej perspektywy – z wysokości zawieszonych kilkadziesiąt metrów nad ziemią mostów. Nocleg w lodży na terenie dżungli.

  * Szczegółowy program tego dnia zależy od miejsca zakwaterowania i aktywności organizowanych przez daną eco lodżę. Na pewno jednak obejmować będzie zarówno wycieczki łodziami jak i piesze wycieczki po dżungli trwające do 3 godz.

    
 • 14 dzień

  Puerto Maldonado (Amazonia)

  Kolejny dzień również zaczniemy dość wcześnie, aby nie stracić ani chwili z tego, co ofertuje nam pobyt wśród zieleni Amazonii. Znów będziemy spacerować, wspinać się po niewielkich wzniesieniach, pływać canoe, z dołu i z góry obserwować zwierzęta w ich naturalnym otoczeniu. A po wszystkim zajadać pyszności przygotowane przez szefa kuchni w naszej eco lodży i kontemplować ciszę lasu. Tego dnia wyruszymy również do dżungli, aby skorzystać z gościnności jednej z grup etnicznych zamieszkujących peruwiańską AmazonięMachiguenga. Odwiedzimy domostwa, ale i farmę, która pozwala członkom społeczności się utrzymać. Popołudniem czas na relaks przy basenie. Nocleg w lodży na terenie dżungli.

  * Szczegółowy program tego dnia zależy od miejsca zakwaterowania i aktywności organizowanych przez daną eco lodżę.

    
 • 15 dzień

  Puerto Maldonado (Amazonia) / Lima / Wylot do Warszawy

  Czas zakończyć naszą przygodę w dżungli. Czas wreszcie spakować się, popłynąć z powrotem do Puerto Maldonado i samolotem wrócić do Limy. Ostatni rzut oka na miasto i jego atrakcje. Wieczorem czeka nas już samolot powrotny do domu. Przelot do Warszawy z przesiadką.

      
 • 16 dzień

  Powrót do Warszawy

  Lądowanie w Warszawie.

    
 

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena zawiera:

1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa – Lima – Warszawa z przesiadką w jednym z portów lotniczych (informacje poniżej)
2. Przeloty wewnętrzne na trasie Lima – Arequipa, Cusco – Puerto Maldonado – Lima w klasie ekonomicznej.
3. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4*, eco lodży, w pokojach 2-os.
4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autobusem (w zależności od liczebności grupy). Na trasie Puno – Cusco przejazd rejsowym autobusem.
5. Opiekę lokalnych przewodników podczas zwiedzania miast. Opiekę wysoko wykwalifikowanych przewodników podczas trekkingu do Tęczowych Gór oraz podczas pobytu w dżungli.
6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
11. Podatek VAT.

 

Cena nie zawiera:

1. Napiwków dla lokalnych przewodników, kierowcy (90 USD, płatne na miejscu).
2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
3. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
4. Opłaty ze ewentualne obowiązkowe testy PCR.

 

ZASADY WJAZDU:
Od turystów wjeżdżających do Peru wymagane są testy na COVID-19 RT-PCR wykonane do 72 godzin przed wlotem. Certyfikat szczepienia (przyjęcie pełnej zalecanej przez producenta danej szczepionki dawki) zwalania z obowiązku okazania testu. Dzieci do 12 roku życia zobowiązane są wyłącznie do okazania zaświadczenia lekarskiego o dobrym stanie zdrowia.

Należy również wypełnić formularz zdrowotny przed wjazdem (https://djsaludviajero.minsa.gob.pe/dj-salud/).

Od obywateli RP nie są wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

PRZELOT:
Planowany przelot liniami KLM lub Air France:
Warszawa-Amsterdam 06:05 – 08:15
Amsterdam-Lima 12:35 – 19:10
Lima-Paryż 21:50 – 16:20+1
Paryż-Warszawa 19:50 – 22:10

W pakiet wliczony został bilet lotniczy w cenie 3750 PLN/os. Można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

ZAKWATEROWANIE:
Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych lodżach i hotelach. Są to obiekty w większości o standardzie 4*. W Peru nie na urzędu, który certyfikowałby hotele, liczba gwiazdek to subiektywna ocena samego hotelu. Są to sprawdzone i cenione przez naszych klientów miejsca.

Przykładowe planowane hotele:

Lima
Casa Andina Select Miraflores
Arequipa
Costa del Sol Arequipa,
https://www.costadelsolperu.com/en/hotels/costa-del-sol-wyndham-arequipa-hotel/
Kanion Colca
Casa Andina Standard Colca
Puno
Sonesta Posadas,
https://www.sonesta.com/es/pe/puno/sonesta-posadas-del-inca-lake-titicaca-puno
Cusco
Costa del Sol Ramada, https://www.costadelsolperu.com/en/hotels/costa-del-sol-ramada-cusco-hotel/
Machu Picchu
Casa Andina Standard Machu Picchu
Amazonia
Corto Maltes, https://cortomaltes-amazonia.com/

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 36 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 60 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

16 dni

Peru - Inkaskie opowieści: Machu Picchu, Tęczowe Góry i Amazonia

Cena za osobę:

7286 2690