• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi.

    
 • 2 dzień

  Delhi

  Przylot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. W programie Mauzoleum Humajuna , mogolskiego cesarza z XVI w. oraz Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) , wizyta w Raj Ghat – miejscu nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi.

 • 3 dzień

  Delhi / Jabalpur / PN Bandavgarhł

  Przelot do Jabalpur. Przejazd lądem (165 km, ok. 5 godz.) do Parku Narodowego Bandavgarh. Pierwotnie Bandavgarh służył jako teren łowiecki dla maharadżów Rewy, od 1993 r. jest rezerwatem tygrysów. Teren parku zajmuje rozległe stepy oraz lasy drzew sal, jest również dość górzysty, pozwala więc na zróżnicowane widoki i wrażenia. Park Narodowy Bandavgarh może poszczycić się największą populacją tygrysów na kilometr kwadratowy ze wszystkich parków narodowych w Indiach. Nocleg w Bandavgarh.

        
 • 4-5 dzień

  PN Bandavgarh

  Dwa dni spędzone w Parku Narodowym Bandavgarh będą prawdziwą ucztą dla miłośników dzikiej przyrody. Aby zwiększyć szanse na zobaczenie króla parku, czyli tygrysa bengalskiego zaplanowaliśmy aż 4 safari (dwa poranne, jedno popołudniowe i jedno wieczorne). Będzie więc mnóstwo okazji, aby zobaczyć niektóre z 22 gatunków ssaków (m.in. jelenie, gazele, antylopy, leopardy, gaur, langury, rezusy, szakale, lisy, mangusty, hieny, sambary, cywety oraz palmowe wiewiórki) i 250 gatunków ptaków. Podczas safari będzie nam towarzyszył kierowca i znawca regionu, aby podzielić się z nami tajemnicami życia zwierząt. Będzie on naszym przewodnikiem i naszymi oczami. Dostrzeżenie tygrysa w gęstej roślinności nie jest bowiem proste. Podczas safari odwiedzimy również parkowe zabytki kultury, takie jak fort i świątynię. Nocleg w Bandavgarh.

    
 • 6 dzień

  PN Bandavgarh / PN Panna

  Przejazd do Parku Narodowego Panna (205 km, ok. 6 godz.). Nocleg w okolicach parku.

      
 • 7-8 dzień

  PN Panna

  Kolejne dwa dni to okazja, aby pobyć bliżej przyrody, zagłębić się w nią, doświadczyć blisko dzikiej i niosącej wciąż wiele tajemnic natury. Park Narodowy Panna zajmuje bardzo urozmaicone geograficznie tereny, rozległe płaskowyże, głębokie kaniony, sawanny i tekowe lasy. Położony wyżej Płaskowyż Talgaon oraz położony niżej Płaskowyż Hinouta nawadniane są wodami rzeki Ken, która płynie przez rezerwat na długości 55 km. Podobnie jak w poprzednim parku narodowym, zaplanowaliśmy aż 4 safari (dwa poranne i dwa popołudniowe). Poranne safari rozpoczyna się zaraz po wschodnie słońca, ponieważ jest to najlepsza pora aby zaczaić się na tygrysa z aparatem fotograficznym. Park zamieszkują również pantery, sokoły, antylopy, gazele oraz gawiale gangesowe, czyli krokodyle indyjskie. Nocleg w okolicach parku.

    
 • 9 dzień

  PN Panna / Khajuraho

  Przejazd do Khajuraho (ok. 2 godz.). Zwiedzanie należących do najświetniejszych zabytków Indii Świątyń Khajuraho . Wzniesione w X – XI w. świątynie słyną z rzeźb przedstawiających sceny z Kamasutry. Liczne rzeźbienia i posągi przedstawiają motywy erotyczne: apsary – zmysłowe tancerki oraz mithuny – figury par miłosnych. Wieczorem fakultatywnie przedstawienie światła i dźwięku w zespole świątynnym. Tematem przedstawienia jest historia i kultura Khajuraho. Nocleg w Khajuraho.

    
 • 10 dzień

  Khajuraho / Jhansi / Agra

  Przejazd do Jhansi (ok. 3 godz.). Po przyjeździe transfer na dworzec kolejowy i przejazd pociągiem do Agry - dawnej stolicy imperium mogolskiego położonej w stanie Uttar Pradesh. Po przyjeździe do Agry czas wolny. Nocleg w Agrze.

      
 • 11 dzień

  Agra / PN Ranthambore

  Zwiedzanie Taj Mahal  – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Na teren pałacu wejdziemy przez Wielką Bramę, która prowadzić będzie przez mauzoleum ogrodowe do podnóża samego pałacu i towarzyszących mu po obu stronach meczetu i mehmanchana – domu dla gości. W środku podziwiać można doskonałe inkrustacje i marmurowe zdobienia, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Zwiedzanie Fortu w Agrze , masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Przejazd do Sawai Madhopur (270 km, ok. 6 godz.), gdzie dżajpurska rodzina królewska zwykła przybywać na polowania, leżącej przy granicy Parku Narodowego Ranthambore.

      
 • 12 dzień

  PN Ranthambore

  Ranthambore to największy park narodowy na terenie północnych Indii. Zajmuje powierzchnię 1334 km2 i zasłynął jako jedno z najlepszych miejsc do obserwacji tygrysów. Na terenie parku znajduje się też kilka pozostałości po starożytnych świątyniach. Po porannym safari śniadanie, krótki odpoczynek i dalsza eksploracja parku z wykwalifikowanym przewodnikiem. Nocleg w Ranthambore.

    
 • 13 dzień

  PN Ranthambore / Jaipur

  Przejazd do Jaipuru - stolicy Radżastanu, wzniesionego na początku XVIII w. przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor licznych budowli zwanego też Różowym Miastem (ok. 4-5 godz.). Wizyta w Pałacu Miejskim – rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Wieczorem możliwość eksploracji miejscowego targu Johari. Nocleg w Jaipurze.

      
 • 14 dzień

  Jaipur / Delhi

  Wjazd na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo-forteczny – Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheeshmahal – komnata lustrzana. Oglądanie pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (HawaMahal) wzniesionego, by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Jeśli będzie taka możliwość sami wejdziemy na fasadę i spojrzymy na miasto z perspektywy zakrytych zasłonami kobiet. Powrót do Delhi (260 km, ok. 4-5 godz.). Nocleg w Delhi.

      
 • 15 dzień

  Delhi

  Poranny transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa oraz przelot na trasie Delhi - Jabalpur. Podczas przelotów wewnątrz Indii limit bagażu głównego 15kg. Możliwość dopłaty na miejscu.
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
 7. Wizę indyjską dla posiadaczy paszportu RP.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Indiach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

ZASADY WJAZDU

Od 15.11.2021 od turystów wjeżdżających do Indii wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego do 72 godzin przed boardingiem. 
Niezbędne jest również zaświadczenie o odbyciu szczepienia na COVID-19. Ostatnia dawka szczepionki musi zostać podana na minimum 14 dni przed przyjazdem. 
 
Od obywateli RP wymagane są wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.
 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy indyjskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 34 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 57 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

15 dni

Parki Narodowe Indii - oko w oko z tygrysem

Cena za osobę:

6276 1620