• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Kuala Lumpur z przesiadkami.

 • 2 dzień

  KUALA LUMPUR

  Przylot do Kuala Lumpur – stolicy Malezji, miasta nie tylko zabytków, ale i nowoczesnych wieżowców, parków, centrów handlowych, gwarnych bazarów i modnych klubów nocnych. Nocleg w Kuala Lumpur.

 • 3 dzień

  KUALA LUMPUR

  Całodniowe zwiedzanie stolicy Malezji, łączącej wpływy malajskie, chińskie i indyjskie. W programie: Pomnik Narodowy, oglądanie z zewnątrz nowego Pałacu Królewskiego, wizyta na placu Merdeka – sercu kolonialnego Kuala Lumpur. Przy placu znajduje się m.in. XIX-wieczny budynek sułtana Abdula Samada. Przejazd do bliźniaczych wież i oglądanie z zewnątrz Petronas Towers (wys. 452 m), zlokalizowanych w centrum miasta. Postój przy Meczecie Narodowym. Jeżeli czas pozwoli wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie można zapoznać się z informacjami o ludach zamieszkujących tereny Malezji. Zwiedzanie jaskiń Batu, a w nich hinduistycznej świątyni, która podczas festiwalu Thaipusam jest celem pielgrzymek dziesiątek tysięcy wiernych. Nocleg w Kuala Lumpur.

 • 4 dzień

  KUALA LUMPUR / MALAKKA

  Przejazd do Malakki – najciekawszego pod względem historycznym miasta Malezji. Zwiedzanie zabytkowego centrum Malakki, w tym wzniesionego w XVII w. przez Holendrów ratusza oraz fascynującej świątyni Cheng Hoon Teng. Wizyta na wzgórzu św. Pawła. Powrót do Kuala Lumpur. Nocleg w Kuala Lumpur.

 • 5 dzień

  KUALA LUMPUR / LABU SENTRAL / TAMAN NEGARA

  Wyjazd z Kuala Lumpur do Labu Sentral, gdzie wsiądziemy na łodzie i udamy się przez bujny tropikalny las deszczowy na eksplorację Parku Narodowego Taman Negara. Podczas wycieczki łodzią można obserwować życie zwierząt, takich jak: zimorodki, dzioborożce, małpy, jaszczurki lub bawoły wodne. Zakwaterowanie i odpoczynek, a wieczorem spotkanie z przewodnikiem, który wprowadzi nas w świat dżungli i zabierze na nocny spacer. Należy pamiętać, że obserwacja dzikiej przyrody w gęstym lesie tropikalnym stanowi niemałe wyzwanie. Nocleg w Taman Negara.

 • 6 dzień

  TAMAN NEGARA

  Wędrówka na wzgórze Teresek, gdzie nagrodą będzie wspaniały widok na tropikalny las deszczowy. W pogodny dzień można zobaczyć Tahan – najwyższą górę na Półwyspie Malajskim. Dzisiaj udamy się również na tzw. canopy walk, czyli przejdziemy się chodnikiem zbudowanym 40 m nad ziemią i mającym 530 m długości. Poznamy las deszczowy z innej perspektywy, zbliżając się do szczytów drzew! Po południu rejs łodzią do wodospadu Lata Berkoh. Nocleg w Taman Negara.

 • 7 dzień

  TAMAN NEGARA / LABU SENTRAL / WZGÓRZA CAMERON

  Przeprawa łodzią i następnie przejazd ku położonym na wysokości ponad 1500 m n.p.m. Wzgórzom Cameron, które słyną ze szczególnego mikroklimatu, plantacji herbaty oraz wielkiej różnorodności zamieszkujących je motyli. Z lotu ptaka, lub jednego z tarasów widokowych, łagodne zbocza porośnięte krzewami herbaty przywodzą na myśl soczysto zielone, grubo tkane kobierce. Wizyta na plantacji herbaty. Nocleg w hotelu.

 • 8 dzień

  WZGÓRZA CAMERON / PENANG / GEORGETOWN

  Przejazd na wyspę Penang przez najdłuższy most w Azji Południowo-Wschodniej (13,5 km długości) – most Penang. Wyspa Penang, zwana „Perłą Orientu”, jest pięknym morskim kurortem, jak i miejscem o bogatej, intrygującej historii. Zwiedzanie wyspy i jej stolicy – Georgetown : Wat Chaya Mangkalaram – świątynia Leżącego Buddy, fort Cornwallis – jedna z najstarszych budowli wyspy i Khoo Kongsi – jeden z ocalałych kongsi, miejsc zebrań chińskich klanów. Nocleg na wyspie Penang.

 • 9 dzień

  WYSPA PENANG

  Czas wolny. Najsłynniejsza wyspa Malezji szczyci się bogatą ofertą turystyczną, uchodząc m.in. za raj dla miłośników jedzenia. Czas wolny można przeznaczyć na odwiedziny w zlokalizowanych przy morzu knajpkach, by uraczyć podniebienie owocami morza, spacery, zakupy pamiątek lub po prostu odpoczynek w cieniu palm. Nocleg na wyspie Penang.

 • 10 dzień

  WYSPA PENANG / WYSPA LANGKAWI

  Transfer na przystań. Przepłynięcie promem na wyspę Langkawi (lub przelot, jeżeli promy nie będą kursowały). Archipelag 99 wysepek Langkawi znajduje się w odległości 30 km od północno-zachodniego wybrzeża Malezji, tuż przy granicy z Tajlandią. Proponujemy pobyt na największej z wysp – Langkawi, która jest szczególnie popularna dzięki idealnym warunkom do nurkowania i snorkelingu. Transfer do hotelu. Czas wolny. Nocleg na wyspie Langkawi.

 • 11 dzień

  WYSPA LANGKAWI

  Czas wolny. Miłośnicy przygód mogą udać się na jedną z fascynujących wypraw do rozsianych po całej wyspie jaskiń. Warto też udać na wycieczkę po wyspach archipelagu, wjechać kolejką linową na Gunung Mat Cinchan lub po prostu oddać się w stu procentach plażowaniu i kąpielom w ciepłym morzu. Nocleg na wyspie Langkawi.

 • 12 dzień

  WYSPA LANGKAWI

  Czas wolny. Miłośnicy przygód mogą udać się na jedną z fascynujących wypraw do rozsianych po całej wyspie jaskiń. Warto też udać się na wycieczkę po wyspach archipelagu, wjechać kolejką linową na Gunung Mat Cinchan lub po prostu oddać się w stu procentach plażowaniu i kąpielom w ciepłym morzu. Nocleg na wyspie Langkawi.

 • 13 dzień

  WYSPA LANGKAWI / KUALA LUMPUR / WYLOT Z AZJI

  Wykwaterowanie do południa. Transfer na lotnisko. Przelot do Kuala Lumpur. Dalszy przelot do Warszawy z przesiadką lub dwoma przesiadkami.

 • 14 dzień

  PRZYLOT DO WARSZAWY

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa – Kuala Lumpur – Warszawa w klasie ekonomicznej z przesiadkami.
 2. Przelot na trasie Langkawi – Kuala Lumpur w klasie ekonomicznej.
 3. Prom na trasie Penang – Langkawi (lub samolot).
 4. Przejazdy autobusami wg programu.
 5. Zakwaterowanie w hotelach ***, **** i ***** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju) ze śniadaniami.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 7. Posiłki wymienione w programie.
 8. Opiekę polskiego pilota na całej trasie.
 9. Opiekę lokalnych przewodników anglojęzycznych w czasie zwiedzania.
 10. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych posiłków.
 2. Napojów do posiłków.
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (30 USD płatne w Azji).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
14 dni

Malezja z wyspami Penang i Langkawi

Cena za osobę:

7626 1980