Malownica wyspa, na której wciąż drzemie nieodkryta magia starożytnych Chin.

Program wyróżniają:

- najpiękniejsze parki narodowe Tajwanu,

- liczne atrakcje, jak wjazd na taras widokowy Tajpej 101 czy rejs po jeziorze Słońca i Księżyca,

- bazary z lokalnymi specjałami,

- opieka chińskojęzycznego pilota,

- 4 gwiazdkowe hotele.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu Państwa Jarolim, zrealiowanego podczas organizowanej przez nas wycieczki w kwietniu 2023.

 

  • 1 dzień

    Wylot z Warszawy

    Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tajpej z przesiadką.

      
  • 2 dzień

    Tajpej

    Przylot do Tajpej - stolicy i największego miasta wyspy Tajwan, która przez Europejczyków była nazywana Formozą, czyli „piękną wyspą”. Nocleg w Tajpej.

      
  • 3 dzień

    Tajpej

    Zwiedzanie Muzeum Pałacowego, w którym znajdują się najważniejsze dzieła sztuki pochodzące z Zakazanego Miasta w Pekinie. Jest to największa i najsłynniejsza na świecie kolekcja sztuki chińskiej, składająca się z ok. 650 tysięcy unikatowych eksponatów – planowany czas zwiedzania 2 godziny. Wizyta w świątyni Longshan, która jest uważana za jedną z najstarszych i największych świątyń na wyspie. Wjazd na taras widokowy, liczącego 509 metrów wieżowcem Tajpej 101. Jest to niesamowity budynek łączący elementy tradycyjnej i nowoczesnej architektury, nawiązuje zarówno do azjatyckiego, jak i zachodniego kręgu kulturowego. Wizyta w Narodowej Izbie Pamięci Sun Yat-sena. Wieczorem czas wolny na nocnym bazarze, aby popróbować tajwańskich xiaochi, czyli lokalnych specjałów. Nocleg w Tajpej.

      
  • 4 dzień

    Tajpej / Yilan / Hualien

    Przejazd do położonego w północna-wschodnim Tajwanie, niewielkiego miasteczka Yilan. Wizyta w Narodowym Centrum Sztuki Tradycyjnej, w którym będzie okazja, aby zapoznać się wielowiekową kultura Tajwanu, jak również z rękodzielnictwem i zwyczajami. Wizyta w futurystycznym Muzeum Lanyang, które prezentuje historię regionu. Następnie przejazd do Hualien. Po drodze zatrzymamy się przy Klifie Cing Sui, który ciągnie się przez ponad 20 km wzdłuż Pacyfiku oraz na plaży Chishin. Nocleg w Hualien.

        
  • 5 dzień

    Hualien / Taitung

    Przejazd spektakularną trasą krajobrazową wzdłuż wschodniego wybrzeża do leżącego nad Pacyfikiem miasta Taitung (ok. 4 godz.). Po drodze liczne przystanki na zdjęcia (Rezerwat Sanxiantai, Grota Baxian Cave, formacje skalne Little Yehliu). Nocleg w Taitung.

        
  • 6 dzień

    Taitung / Park Narodowy Kenting / Kaoshiung

    Przejazd na samo południe wyspy, do najstarszego na wyspie, znajdującego się na przylądku Eluanbi Parku Narodowego Kenting. Park słynie z bogatej roślinności, finezyjnych skał, pięknych widoków na Pacyfik oraz szerokich plaż. Symbolem parku jest pochodzącą z końca XIX w. licząca 22 metry wysokości latarnia morska Eluanbi. Jest to jedna z niewielu ufortyfikowanych latarni na świecie. Spacer po Parku Longpan, oglądanie formacji skalnych Maopitou. Przejazd do położonego na południu wyspy, leżącego nad morzem Południowochińskim miasta Kaohsiung (ok. 3 godz.). Wizyta w Pagodzie Smoka i Tygrysa, która jest symbolem miasta oraz postój przy rzece Zakochanych (Love River), miejsce spotkań młodzieży. Wizyta na kolorowym nocnym bazarze Liu Ho, gdzie można kupić wszystko, od ubrań po lokalne smakołyki, jak świeże ostrygi, sok z papai czy makaron z węgorzem. Nocleg w Kaohsiung.

        
  • 7 dzień

    Kaoshiung / jezioro Słońca i Księżyca

    Przejazd nad położone ponad 700 m. n.p.m. jezioro Słońca i Księżyca (Sun Moon Lake) (ok. 4 godz.). Nazwa nawiązuje do legendy, która mówi, że wschodnia strona jeziora przypomina słońce, a zachodnia księżyc. Po drodze zwiedzanie największego na Tajwanie zespołu klasztornego Fo Guang Shan. Położony w pięknym ogrodzie klasztor, słynie z ponad 100 metrowego posągu Wielkiego Buddy. Będziemy oglądać nie tylko Buddę, ale również kilka pawilonów, które pozwolą nam lepiej zapoznać się z buddyzmem. Nocleg w okolicy jeziora.

        
  • 8 dzień

    jezioro Słońca i Księżyca / Tajpej

    Rejs po jeziorze wokół wyspy Lalu pozwoli chłonąć piękno krajobrazu. Wizyta w świątyni Wen Wu - wyjątkowa świątynia poświęcona Konfucjuszowi, której architektura przypomina styl pałacowy północnych Chin. Odpoczynek przed 9 kondygnacyjną pagodą Tse-En, z której rozpościera się malowniczy widok na jezioro i okolice. Wizyta w jednym z miasteczek zamieszkałych przez lud Thao. Przejazd do Tajpej. Nocleg w Tajpej.

        
  • 9 dzień

    Tajpej / Yehliu / Chiufen

    Przejazd do parku geologicznego Yehliu. Położony nad brzegiem morza i słynący z unikowych formacji skalnych jak Głowa Królowej czy Pantofelka Królowej jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną północnego Tajwanu. Wycieczka do Chiufen - leżącego między górami, a oceanem miasteczka słynącego z urokliwych i starych uliczek z licznymi kramami i sklepikami. Powrót do Tajpej. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

        
  • 10 dzień

    Powrót do Warszawy

      

Cena obejmuje:

  1. Przelot na trasie Warszawa - Tajpej - Warszawa z przesiadką.
  2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
  3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
  4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
  5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
  6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
  7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
  8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
  9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  11. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

  1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
  2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne na Tajwanie).
  3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
  4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
  5. Usług tragarzy na lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 Osoby podróżujące z paszportem  RP na Tajwan w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

PLANOWANE HOTELE:

Tajpej

Riviera Hotel Taipei, www.rivierataipei.com

Jezioro Słońca i Księżyca

Sun Moon Lake Hotel, www.smlh.com.tw

Kaohsiung

Greet Inn Kaohsiung, www.greetinn.tw-taiwan.com/en 

Taitung

Taitung Hoya Resort, www.hoyaresort.com.tw/taitung 

Hualien

Hualien Fullon Hotel, www.fullon-hotels.com.tw/hl/en/ 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów 

 

PAN RYSZARD I PANI MIROSŁAWA    LISTOPAD 2023    OCENA 5/5

Wycieczkę oceniamy bardzo dobrze. Wysoka klasa i komfort hoteli, a samo jedzenie dobre. Byliśmy bardzo zadowoleni z pracy pilota i intensywności samego programu. Korzystna cena zachęca!

 

PANI JADWIGA    LISTOPAD 2023    OCENA 4/5

Od 20 lat jeździmy z waszym biurem i nie zawiedliśmy się. Program wycieczki był dobry a nawet bardzo dobry, spełnił nasze oczekiwania. Lot okazał się dobry i sprawny, a wszystkie hotele w standardzie 4 z plusem, przestronne i wygodne. Jedzenie dobre, szczególnie ostatni posiłek w Tajpej rewelacja. Przewodnik też dobrze opiekował się grupą. Jedynie ostatni dzień na bazarze był dla nas trochę nudny, pozostałe spełniały program.

 

PANI GRAŻYNA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Tajwan – piękne miejsce na mapie, trochę mało znane. Pilot wspaniale wprowadził nas nie tylko do historii Tajwanu, ale pozwolił poznać ludność, obyczaje i kulturę. Był przemiły, z dużą wiedzą, cierpliwością i umiejętnością przekazywania informacji. Same hotele – świetne, jedzenie też dobre. Wszystkie restauracje były atrakcyjne, duża różnorodność dań, różne kuchnie. Dobrym pomysłem był bufet. Wracamy bardzo zadowoleni i niezbyt zmęczeni, bo Tajwan okazał się dla nas bardziej wypoczynkowy. Pomimo tego, że grupa była duża, to okazała się zdyscyplinowana i bezproblemowa.

 

PANI JOLA I PAN MAREK    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Ogólna ocena imprezy bardzo dobra, ciekawy kierunek. Wyjazd bardzo dobrze zorganizowany, jedynym minusem jest to, że było zimno w autobusie. Sam Tajwan, mimo że mniej atrakcji w porównaniu do innych destynacji, to wiedza pilota była bezcenna! Loty były bardzo dobre. Dobrze, jak można zapłacić za lepsze miejsce (na nogi). Program jest też odpowiedni dla osób w każdym wieku (50-70 lat).

 

PANI JOANNA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Impreza bardzo interesująca, a samo miejsce nietuzinkowe. Organizacja świetna, sprawne przejazdy oraz wysoka jakość lotów. Hotele generalnie b. dobre, zgodne z ofertą. Pilot b. kompetentny, z dużą wiedzą i z b. dużą łatwością komunikacji. Również niezwykle pomocny. Dawno nie dowiedziałam się tylu rzeczy o miejscach, które zwiedzałam. Sam program był dobrze ułożony, o dobrej intensywności i nie przeładowany.

 

PANI ANNA    PAŹDZIERNIK 2023    OCENA 5/5

Program wycieczki bardzo atrakcyjny, a na rynku brak podobnych do tej ofert. Standard lotów wysoki, miła obsługa i szybki serwis. Hotele znajdowały się w ciekawych lokalizacjach, np. blisko bazarów oraz z ładnymi widokami. Wszystkie były czyste, z miłą obsługą i smacznym jedzeniem. Bardzo dobra organizacja i ogromna wiedza pilota, informacje przekazywał w sposób bardzo jasny, w ciekawej formie. Lokalny przewodnik uprzejmy, bardzo pomocny, zaangażowany i uroczy (ciągle nas liczył!).

 


PAŃSTWO IWONA I MACIEJ        KWIECIEŃ 2023               OCENA 5/5 

Dziękujemy Państwu za zorganizowanie kolejnej fantastycznej podróży. 
Tajwan był wyczekiwaną 3 lata destynacją, stąd spore oczekiwania. 
Okrasą wyjazdu był niewątpliwie Jacek Świercz, którego narracja, wspomnienia z pobytu na stypendium, dykteryjki z życia wzięte stanowiły kręgosłup podróży.
Jedzenie, wspaniałe azjatyckie, bez obaw korzystaliśmy ze stoisk na nocnych targach, obserwując codzienne życie.
Czekaliśmy na Muzeum Pałacowe z jego zbiorami, trochę nas rozczarowała mała ilość czasu przeznaczona na zwiedzanie wystawionych eksponatów. Zrobiło na nas wrażenie eksponatami sprzed 3,5 tysiąca lat. 
Parki narodowe dość skromne, ale przemawia przez nas porównanie z tym co już widzieliśmy. Sądzimy, że warto rozważyć połączenie Tajwanu z np Koreą lub Malezją, z nieznacznym wydłużeniem pobytu do nawet 16 dni, skoro jest to dość daleko i podróż trwa dobę.

*** Zapraszamy do obejrzenia filmu z podróży autorstwa Pana Macieja: https://www.youtube.com/watch?v=cjx1Fw-xw_U***

 


PANI BOŻENA         KWIECIEŃ 2023               OCENA 5/5 

Przeloty bardzo sprawne, trochę zbyt długa przerwa. Hotele bardzo dobre, posiłki też. Program mało intensywny, ale przypuszczam, że jest to zbyt mała wyspoa żeby go bardziej urozmaicić.

 


ANKIETA ANONIMOWA         KWIECIEŃ 2023            OCENA 5/5 

Bardzo podobała mi się elastyczność podejmowania decyzji w miarę zmieniających się warunków i dostępnych możliwości. Przeloty Emirates oceniam na bardzo dobre, hotele na bardzo dobre, posiłki ekstra! Pilot Jacek Świercz swoją osobowością i otwartością bardzo ubarwiał wycieczkę.

 


ANKIETA ANONIMOWA         KWIECIEŃ 2023             OCENA 5/5 

Program jest dość lekki, co sprawia, że zwiedzanie nie jest męczące dla osób w każdym przedziale wiekowym. Standard przelotu Emirates dobry, bez zastrzeżeń. Standard wszystkich hoteli był bardzo dobry i w pełni zaspokoił nasze potrzeby. Hotele były czyste, znakomicie przygotowane i dobrze wyposażone. Wybrane restauracje były różnorodne co jest dobrym rozwiązaniem. Ponieważ nie jesteśmy amatorami kuchni azjatyckiej trudno nam obiektywnie oceniać jakość i walory smakowe dań, ale sądzimy, że osoby gustujące w kuchni Chin powinny być usatysfakcjonowane.  

 

  Twoja opinia może być następna :)

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z portów lotniczych. Informacje o godzinach przelotów i zbiórce na lotnisku w dniu wylotu znajdują się w załączonym liście przewodnim. W czasie przelotów międzykontynentalnych linie lotnicze zapewniają przynajmniej jeden ciepły posiłek oraz ciepłe i zimne napoje.

Bezpłatny wybór miejsca w samolocie możliwy jest podczas odprawy na lotnisku lub wcześniej za opłatą (więcej informacji w załączonym emailu). Zachęcamy do odprawy online, która rozpocznie się na 30 godzin przed wylotem. Numer rezerwacji oraz numer biletu, który jest potrzebny do odprawy uzyskają Państwo w biurze tydzień przed wylotem.

Obecnie Tajwan nie wymaga certyfikatów szczepień ani testów. Prosimy jednak o zabranie ze sobą wydrukowanego certyfikatu szczepienia na wszelki wypadek. Zaświadczenie, czyli tzw. paszport covidowy uzyskuje się logując się na stronie https://pacjent.gov.pl/

Przeloty odbywają się samolotami rejsowymi z międzylądowaniem w jednym z portów lotniczych. Informacje o godzinach przelotów i zbiórce na lotnisku w dniu wylotu znajdują się w załączonym liście przewodnim. W czasie przelotów międzykontynentalnych linie lotnicze zapewniają przynajmniej jeden ciepły posiłek oraz ciepłe i zimne napoje.

Bezpłatny wybór miejsca w samolocie możliwy jest podczas odprawy na lotnisku lub wcześniej za opłatą (więcej informacji w załączonym emailu). Zachęcamy do odprawy online, która rozpocznie się na 30 godzin przed wylotem. Numer rezerwacji oraz numer biletu, który jest potrzebny do odprawy uzyskają Państwo w biurze tydzień przed wylotem.

Podczas spotkania na lotnisku pilot przekaże Państwu dokumenty podróży: wydruk biletu elektronicznego na przelot międzynarodowy, polisę ubezpieczeniową oraz zawieszkę na bagaż. UWAGA: Po odprawie prosimy nie wyrzucać wydruku biletu elektronicznego. Może okazać się on niezbędny podczas powrotnego lotu do Polski.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w przypadku opóźnienia lub odwołania lotu linia lotnicza zapewnia przelot w późniejszym terminie, a jeśli to konieczne także nocleg i wyżywienie.

Bagaż główny: Informacje o limicie bagażowym znajdą Państwo w złączonym liście przewodnim.

UWAGA: Prosimy pamiętać o podpisaniu bagażu i zapięciu na szyfr lub kłódkę.

Bagaż podręczny:  Informacje o limicie bagażowym znajdą Państwo w złączonym liście przewodnim.

Można zabrać również na pokład samolotu płaszcz, parasol, niedużych rozmiarów torebkę i niewielką ilość materiałów do czytania. Wszystkich pasażerów obowiązują przepisy dotyczące przewozu bagażu, np. zakaz przewozu przedmiotów niebezpiecznych oraz przepisy celne i graniczne.            

Proszę pamiętać, że powerbanki można przewozić wyłącznie w bagażu podręcznym. W jednym bagażu można posiadać dwa powerbanki spakowane osobno o maksymalnej pojemności do 40000 mAH (160 Wh) każdy. Zgodnie z zaleceniami Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Lotniczego, korzystanie z powerbanku w samolocie jest zabronione.

Z uwagi na charakter wycieczki najwygodniejszym bagażem będzie walizka na kółkach o niewielkich rozmiarach.

Jeśli podróżujemy z drugą osobą, mając do dyspozycji dwie walizki, dobrze jest spakować część rzeczy każdej z osób do jednej, pozostałe do drugiej. W przypadku zagubienia jednego bagażu przez linie lotnicze, co zdarza się bardzo rzadko, pozwoli to komfortowo doczekać momentu dostarczenia przez linię zagubionego bagażu.

Podczas pobytu w hotelach oraz na lotnisku usługi bagażowe nie są objęte ceną wycieczki. Prosimy wziąć to pod uwagę przygotowując bagaż.

Bagaż podręczny nie powinien być zbyt duży i ciężki. Warto trzymać dokumenty lub pieniądze oddzielnie, w razie utraty nie stracą Państwo wszystkiego. Ze względu na przelot samolotem w bagażu podręcznym nie wolno przewozić przedmiotów zaliczanych do niebezpiecznych (nożyki, pilniczki oraz płyny, żele i aerozole itp.). Zgodnie z przepisami płyny przewożone w bagażu podręcznym muszą znajdować się w pojemnikach, z których żaden nie może przekraczać 100 ml - muszą być one zapakowane w jedną przezroczystą plastikową zamykaną torbę o pojemności nie przekraczającej jednego litra (np. torebka dwuścienna w wymiarach 22 cm x 15 cm z plastikowym suwakiem). Perfumy i alkohol zakupione w sklepach wolnocłowych można wnosić na pokład samolotów, jednak muszą być one zapakowane w specjalnie zapieczętowane przez personel sklepu torby.

PŁYNY O POJEMNOŚCI POWYŻEJ 100 ML, ZAKUPIONE POZA UE, NIE MOGĄ BYĆ WWOŻONE DO UE W BAGAŻU PODRĘCZNYM (oznacza to, że jeśli powrót do kraju odbywa się przez port UE, nie można dokonać zakupu takich płynów na lotnisku w Azji).

W bagażu podręcznym przyda się długopis, gdyż podczas podróży wypełnia się liczne formularze wjazdowe, wyjazdowe, deklaracje celne itd.

  • ubrania: powinny być dostosowane do trasy i terminu (proszę sprawdzić tabelę klimatyczną); lekkie, oddychające, wygodne ubrania, sweter lub inne ciepłe okrycie może się przydać podczas pobytu w klimatyzowanych pomieszczeniach.
  • wygodne obuwie kryte typu trekkingowego lub adidasy, antypoślizgowe, sandały lub na płaskim obcasie,
  • kostium kąpielowy i czepek
  • małą torbę lub plecak na całodniowe wycieczki,
  • okrycie głowy dla ochrony przed słońcem, strój przeciwdeszczowy np. poncho,
  • okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem, ochronna pomadka,
  • przejściówkę do gniazdka elektrycznego,
  • parasol lub płaszcz przeciwdeszczowy,
  • leki zażywane regularnie należy ZAWSZE wkładać do bagażu podręcznego. Jeśli w bagażu podręcznym planują Państwo przewozić igły do podawania leku, wówczas niezbędne będzie zaświadczenie w języku polskim i angielskim wydane przez lekarza, zaświadczające o konieczności podania leku, poświadczone pieczątką,
  • bidon na wodę.
  • podstawowe środki opatrunkowe, maseczki - na Tajwanie nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych.
  • dużych ręczników kąpielowych – są dostępne w każdym pokoju,

Hotele, z których korzystamy na trasie to obiekty o standardzie 4*. Pokoje hotelowe wyposażone są w łazienkę, klimatyzację, telewizor oraz telefon. W pokojach znajdują się zestawy kawy i herbaty oraz czajniki elektryczne. W niektórych hotelach znajdą Państwo również sejf. Łazienki wyposażone są w ręczniki kąpielowe, mydło, szampon (wszystkie w niewielkich opakowaniach) papier toaletowy, a także pasta i szczoteczka do zębów. W niektórych hotelach jest także suszarka do włosów. Hotele oferują 24 godzinny dostęp do ciepłej wody.

W niektórych pokojach znajdują się mini bary. Napoje i słodycze, które znajdują się w środku są dodatkowo płatne.

Doba hotelowa trwa, w zależności od hotelu od godziny 14:00-15:00 do godz. 11:00 dnia następnego.

Ze względu na bogaty program zwiedzania, zazwyczaj nie ma możliwości powrotu do hotelu w ciągu dnia (grupa wyjeżdża rano po śniadaniu, a wraca wieczorem po kolacji).

Tajwan to niewielka wyspa, więc warunki klimatyczne nie są bardzo zróżnicowane w skali wyspy, ale szybko się zmieniają. Północnej krańce wyspy pozostają pod wpływem klimatu podzwrotnikowego wilgotnego, południowe z kolei pod wpływem klimatu zwrotnikowego wilgotnego o monsunowej odmianie. Na Tajwanie występują tajfuny, średnio 3-4 w okresie od lipca do września. To wyspa wilgotna i deszczowa, najmniej deszczowa jest zachodnia część, najbardziej południowa. Najlepszym czasem na odwiedzimy wyspy jest okres od marca do października, należy jednak pamiętać, że lato (lipiec-sierpień) będzie najgorętszym i najwilgotniejszym okresem. Wtedy przypada również turystyczny szczyt.  

 

Średnie najwyższych (W) i najniższych (N) temperatur w wybranych miastach, podane w °C.

 

Miesiąc

Tajpej

Hualien

Kaohsiung

Średnie tem.

Średnie tem.

Średnie tem

I

14

15

18

II

15

16

19

III

17

17

22

IV

20

20

25

V

24

22

26

VI

26

24

27

VII

28

26

28

VIII

27

25

27

IX

25

25

27

X

22

21

25

XI

20

20

23

XII

16

16

19

Czas na Tajwanie różni się o -6 godzin w stosunku do letniego czasu polskiego oraz -7 godziny w okresie zimowym w Polsce.

Najlepiej zabrać ze sobą zarówno gotówkę, jak i karty kredytowe. Nigdy jednak nie należy trzymać ich w jednym miejscu. Dobrze jest również gotówkę rozłożyć na cześci. Przyda się specjalna torebka zawieszana na szyi bądź pasek z kilkoma kieszeniami, gdzie można trzymać pieniądze. Bezwzględnie należy pilnować pieniędzy w takich sytuacjach jak przepakowywanie, zakupy czy wymiana waluty.

Prosimy pamiętać, że wymieniać można tylko dolary wydane w lub po 1996 r., czyli tzw. duże głowy (dotyczy to również dolarowej części wpłaty za wycieczkę). Dodatkowo banknoty nie mogą być zniszczone tj.: zaplamione, przetarte, naderwane, itp.

Podczas trasy będą Państwo mieli okazję spróbować różnych dań kuchni tajwańskiej. Posiłki będą najczęściej spożywane przy okrągłych wspólnych stołach. Kuchnia Tajwanu oparta jest na ryżu oraz warzywach, z uwagi na wyspiarski charakter również na owocach morza. Z mięs spożywane są kaczki, kurczak, wołowina oraz wieprzowina. W kuchni dominują smaki dań południowych Chin, m.in. kuchni kantońskiej. Z napojów niezmiennie prym wiedzie herbata z kuleczkami tapioki, z dodatkami taro czy galaretki kokosowej. Tajwańczycy nie piją zbyt wiele alkoholu, najpopularniejsze jest piwo i wódka z sorgo.

AUTOKAR

Podczas trasy grupa przemieszcza się autokarami lub mikrobusami dostosowanymi do liczebności grupy. Pierwszeństwo wyboru miejsca w autobusie wyznacza kolejność zapisu na wycieczkę (wpłaty zaliczki).

Grupie towarzyszy polski pilot wycieczek, który spotyka się z grupą w dniu wylotu na lotnisku w Warszawie. Podczas zwiedzania grupie towarzyszy przewodnik lokalny. Pilot nie oprowadza grup po obiektach muzealnych, jednak służy zawsze swoją wiedzą i doświadczeniem.

Oficjalną walutą Tajwanu jest nowy dolar tajwański (NT$). Banknoty mają nominały 100, 200, 500, 1000, 2000.

1 USD = 30 TW$, 1 EUR = 33 TW$ z dnia 30.03.2023.

Wymieniać można zarówno USD jak i EUR, acz USD są popularniejsze i łatwiej dostępne..

Wymiany dokonywać można w bankach (9:00 - 15:30) lub hotelach, gdzie kurs nie jest jednak tak dobry jak w banku. Do wymiany w banku potrzebny jest paszport. 

Pamiątki: Tajwan jest rajem dla osób lubiących zakupy. Wybór jest ogromny. Najczęściej przywożoną pamiątką jest herbata, wisiorki z węzłem nieskończoności, biżuteria z jadeitu, ciasta ananasowe, mini lamiony.

Powszechnie honorowane są na Tajwanie karty płatnicze (np. VISA, Master Card, American Express), dobrze rozwinięta jest też sieć bankomatów, które znajdują się m.in. w całodobowych sklepach popularnych sieci sprzedaży detalicznej (np. 7-eleven, Family Mart, OK Mart, Hi Life). Należy stosować ogólne przyjęte środki ostrożności związane z używaniem kart płatniczych.

Kwota 60 USD/os. wskazana w umowie, przeznaczona jest na zwyczajowe napiwki dla lokalnych przewodników oraz kierowców. Zwyczajowo zbiera je pilot wycieczki pierwszego dnia po przylocie na Tajwan i rozdaje w imieniu grupy podczas całego wyjazdu. W cenę wycieczki nie są wliczone napiwki za usługi bagażowe w hotelach (ok. 1 USD/szt. bagażu) oraz napiwki dla obsługi kelnerskiej podczas dodatkowych posiłków.

Językiem urzędowym na Tajwanie jest język chiński. Jest to ten sam język, który używany jest w Chinach kontynentalnych ale wiele słów wymawianych jest nieco inaczej. Na Tajwanie, w odróżnieniu od Chin, znaki pisma nie zostały uproszczone, mają więc one inną formę.

Używana jest również tajwańska odmiana języka minnańskiego (dialekt hokkien), którym mówi się również w chińskiej prowincji Fujian oraz na niektórych obszarach prowincji Guangdong, Zhejiang i Hajnan w Chinach. Młodzi ludzie posługują się także angielskim. Język angielski jest również językiem, jakim posługują się lokalni przewodnicy podczas wycieczki.

Na Tajwanie napięcie wynosi 110V / 60Hz.

Gniazdka elektryczne dostosowane do wtyczek z dwoma płaskimi wejściami (typ A) oraz dwoma płaskimi i jednym półokrągłym (typ B). Konieczne jest użycie adapterów.

 

Telefonowanie z numeru działającego w polskiej sieci komórkowej jest drogie. Najlepiej wykorzystać możliwość telefonowania przez Internet korzystając z darmowych komunikatorów internetowych. Internet wifi jest powszechny w hotelach.

Dostępne w tutejszych punktach sprzedaży detalicznej karty pre-paid muszą być aktywowane przez operatora na podstawie dwóch dokumentów tożsamości (np. paszport i dowód osobisty).

BEZPIECZEŃSTWO

Wyspa jest terenem intensywnej aktywności sejsmicznej – niewielkie wstrząsy (do 5 stopni) występują na porządku dziennym. Warto zapoznać się z zasadami postępowania podczas trzęsienia ziemi.

 

ZDROWIE PRZED WYJAZDEM

Nie są wymagane żadne zaświadczenia o szczepieniach.  Opieka medyczna jest ogólnie dostępna, na wysokim poziomie.

 

ZDROWIE W PODRÓŻY

Ogólne zagrożenia dla zdrowia na Tajwanie nie są wielkie. Należy uważać na komary, które mogą roznosić japońskie wirusowe zapalenie mózgu bądź tropikalną gorączkę Denga. Turyści odbywający piesze wycieczki po górach lub terenach leśnych narażeni mogą być na ukąszenia jadowitych węży lub owadów (np. os czy dzikich pszczół). Zalecane jest szczepienie przeciwko MMR (odra, świnka, różyczka), oraz WZW typu A i B, szczepienia te nie są jednak obowiązkowe.

Zasady wwożenia leków medycyny zachodniej:

  1. W przypadku leków bez recepty, maksymalna ilość dozwolonych opakowań to 36, liczba opakowań tego samego leku nie może przekroczyć 12.
  2. W przypadku leków na receptę, jeśli podróżny nie ma przy sobie odpowiedniego zaświadczenia lekarskiego, może wwieźć zapas na maksymalnie 2 miesiące. Jeśli podróżny ma przy sobie odpowiednie zaświadczenie, może wwieźć zapas na 6 miesięcy.
  3. W przypadku leków wymagających zastrzyku przy podaniu, wymagane jest odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Uczestnik imprezy organizowanej przez Biuro Podróży CT Poland jest ubezpieczony w  Signal Iduna. Ubezpieczenie obejmuje pokrycie kosztów leczenia i pomoc w podróży (assistance) do 100 000 EUR (w tym, na podstawie dodatkowej umowy zawartej pomiędzy Biurem Podróży CT Poland a Signal Iduna, ryzyko zaostrzeń i powikłań chorób przewlekłych); wypłatę świadczenia związanego z trwałym uszczerbkiem na zdrowiu z tytułu następstwa nieszczęśliwego wypadku do 30 000 PLN; pokrycie kosztów utraty lub opóźnienia dostarczenia bagażu podróżnego do 1000 PLN.

Mając ponad 20 lat, można wwieźć 200 papierosów, 25 cygar, 450 g tytoniu, 1 litr alkoholu.

Tajwan posiada surowe prawo antynarkotykowe. Marihuana jest uznana na Tajwanie za narkotyk drugiej kategorii, w związku z czym podróżni wnoszący do kraju produkty zawierające marihuanę (w tym kosmetyki), ryzykują odpowiedzialnością karną.

 

Ziarna maku, powszechne używane w Europie, są także uznane na Tajwanie za narkotyk drugiej kategorii, w związku z czym wwożenie ziaren maku grozi odpowiedzialnością karną.

Zabronione jest wwożenie wszelkiego rodzaju narkotyków i substancji odurzających, produktów naruszających własność intelektualną, artykułów pornograficznych, literatury promującej komunizm, broni, a także replik broni i ich części.

Biuro Polskie w Tajpej

adres: TWTC/ITB Suite 1601-1602, No. 333, Sec. 1, Keelung Rd., Taipei, 110

telefon: +886 2 7729 9320

fax: +886 2 7718 3310

e-mail: poland.office.taipei@msz.gov.pl

 

W sytuacjach nagłych, wymagających pilnej interwencji konsula, możliwy jest kontakt pod numerem telefonu: +886 987 373 454.

10 dni

Magiczna wyspa Tajwan

Cena za osobę:

7486 990