Malownica wyspa, na której wciąż drzemie nieodkryta magia starożytnych Chin.

  • 1 dzień

    Wylot z Warszawy

    Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tajpej z przesiadką.

      
  • 2 dzień

    Tajpej

    Przylot do Tajpej – stolicy i największego miasta wyspy Tajwan, która przez Europejczyków była nazywana Formozą czyli „piękną wyspą”. Zwiedzanie muzeum Pałacowego, w którym znajdują się najważniejsze dzieła sztuki pochodzące z Zakazanego Miasta w Pekinie. Jest to największa i najsłynniejsza na świecie kolekcja sztuki chińskiej, składająca się z ok. 650 tysięcy unikatowych eksponatów. Wizyta w buddyjskiej świątyni Longshan, która jest uważana za jedną z najstarszych i największych świątyń na wyspie. Następnie przejazd do mauzoleum Sun Jat-sen - pierwszego, tymczasowego prezydenta Republiki Chińskiej po upadku cesarstwa chińskiego w 1912 roku. Wieczorem czas wolny na nocnym bazarze, aby popróbować tajwańskich xiaochi czyli lokalnych specjałów, z których słynie Tajwan takich jak kacze języczki czy sfermentowane tofu. Nocleg w Tajpej.

      
  • 3 dzień

    Tajpej / Yehliu / Jiufen

    Przejazd do parku geologicznego Yehliu. Położony nad brzegiem morza i słynący z unikowych formacji skalnych jak Głowa Królowej czy Głowa Smoka jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną północnego Tajwanu. Przejazd do Jiufen. Leżące między górami a oceanem miasteczko jest pełne urokliwych i starych uliczek z licznymi kramami i sklepikami. Czas wolny. Powrót do Tajpej. Przystanek przed futurystycznym, liczącym 509 metrów wieżowcem Tajpej 101. Łączący elementy tradycyjnej i nowoczesnej architektury, nawiązuje zarówno do azjatyckiego, jak i zachodniego kręgu kulturowego (dla chętnych możliwość wjazdu na taras widokowy, koszt ok. 20 USD). Nocleg w Tajpej.

     
  • 4 dzień

    Tajpej / jezioro Słońca i Księżyca

    Przejazd nad położone ponad 700 m. n.p.m. jezioro Słońca i Księżyca (Sun Moon Lake) (ok. 4 godz.). Nazwa nawiązuje do legendy, która mówi, że wschodnia strona jeziora przypomina słońce, a zachodnia księżyc. Rejs po jeziorze wokół wyspy Lalu pozwoli chłonąć piękno krajobrazu. Wizyta w świątyni Wen Wu - wyjątkowa świątynia poświęcona Konfucjuszowi, której architektura przypomina styl pałacowy północnych Chin. Odpoczynek przed 9 kondygnacyjną pagodą Tse-En, z której rozpościera się malowniczy widok na jezioro i okolice. Wizyta w jednej z wiosek zamieszkałej przez lud Thao. Nocleg w okolicy jeziora.

           
  • 5 dzień

    jezioro Słońca i Księżyca / Kaohsiung

    Przejazd do położonego na południu wyspy, leżącego nad morzem Południowochińskim miasta Kaohsiung (ok. 3 godz.). Po drodze zwiedzanie największego na Tajwanie zespołu klasztornego Fo Guang Shan. Położony w pięknym ogrodzie klasztor, słynie z ponad 100 metrowego posągu Wielkiego Buddy. Będziemy oglądać nie tylko buddę, ale również wiele pawilonów, które pozwolą nam lepiej zapoznać się z buddyzmem. Po przyjeździe do Kaohsiung spacer wzdłuż rzeki Zakochanych (Love River), miejsca spotkań młodzieży. Wizyta na kolorowym nocnym bazarze Liu Ho, gdzie można kupić wszystko, od ubrań po lokalne smakołyki, jak świeże ostrygi, sok z papai czy makaron z węgorzem. Nocleg w Kaohsiung.

         
  • 6 dzień

    Kaohsiung / Park Narodowy Kenting / Taitung

    Przejazd na samo południe wyspy, do najstarszego na wyspie, znajdującego się na przylądku Eluanbi Parku Narodowego Kenting. Park słynie z bogatej roślinności, finezyjnych skał oraz szerokich plaż. Symbolem parku jest pochodzącą z końca XIX w. licząca 22 metry wysokości latarnia morska Eluanbi. Jest to jedna z niewielu ufortyfikowanych latarni na świecie. Spacer ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża licznymi ścieżkami pozwoli podziwiać nie tylko uroki parku, ale również piękne widoki na Pacyfik. Przejazd (ok. 3 godz.) od leżącego nad Pacyfikiem miasta Taitung. Nocleg w Taitung.

      
  • 7 dzień

    Taitung / Hualien

    Przejazd spektakularną trasą krajobrazową wzdłuż wschodniego wybrzeża do miasta Hualien (ok. 4 godz.). Po drodze liczne przystanki na zdjęcia np. przy Skale Parasolki czy Jaskini Dziewięciu Nieśmiertelnych. Po fascynującej podróży najładniejszą drogą wyspy przyjazd do położonego nad Pacyfikiem Hualien. Wizyta w jednej ze świątyń buddyjskich. Nocleg w Hualien.

      
  • 8 dzień

    Hualien / Park Narodowy Taroko / Tajpej

    Przejazd do Parku Narodowego Taroko – jest to przepiękny, otoczony wysokimi na 3000 m. wysokości szczytami park narodowy na naszej trasie. Postój przy 20-kilometrowym kanionie Taroko, od nazwy którego wywodzi się nazwa Parku. Kanion jest kwintesencją parku, w którym znajdziemy liczne wąwozy, jaskinie, wodospady czy wiszące mostki nad przepaściami. Odpoczynek w otoczonym górami kompleksie Tianxiang, w pobliżu którego znajduje się pagoda. Wizyta w Grocie Jaskółki. Przejazd do Tajpej (ok. 3 godz.). Nocleg w Tajpej.

      
  • 9 dzień

    Tajpej

    Wykwaterowanie do 12:00. Czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

          


  • 10 dzień

    Przylot do Warszawy

      


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

  1. Przelot na trasie Warszawa - Tajpej - Warszawa z przesiadką.
  2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
  3. Zakwaterowanie w hotelach **** / *** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
  4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
  5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
  6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
  7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
  8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
  9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  11. Podatek VAT. 

Cena nie obejmuje:

  1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
  2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne na Tajwanie).
  3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
  4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
  5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, na lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

 

Osoby podróżujące z paszportem  RP na Tajwan w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
  • 150 000 EUR - dopłata około 23 PLN/os.
  • 300 000 EUR - dopłata około 38 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

CT Poland posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych tras. Służymy doradztwem przy wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa trasy w wybranym przez Państwa terminie. Prosimy kierować zapytania telefonicznie, mailowo lub po prostu przyjść do biura. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Po wybraniu wycieczki możliwa jest rezerwacja. Rezerwacja jest ważna zazwyczaj przez okres 7 dni. Dokonując rezerwacji prosimy o podanie danych wszystkich uczestników, numer telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail.

Pracownicy biura (lub agent) przygotowują umowę zgłoszenia. Należy wypełnić ją czytelnie w 2 egzemplarzach, składając podpis na końcu. Prosimy zwrócić uwagę, aby imiona i nazwiska były zgodne z podanymi w paszporcie. Razem z umową należy podpisać ogólne warunki uczestnictwa i program imprezy. Dokumenty do zapisu na wycieczkę wysyłamy mailem lub pocztą tradycyjną. W taki sam sposób podpisane zgłoszenie można odesłać do biura.

Jeśli umowę otrzymali Państwo pocztą, drugi podpisany przez nas egzemplarz również odeślemy do Państwa tą drogą. Do umowy dołączamy informacje praktyczne, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Data wpłaty zaliczki znajduje się na umowie. Zazwyczaj wynosi ona kilka dni od momentu podpisania umowy. Jeśli termin wycieczki jest bliski, poprosimy o przyspieszoną wpłatę.

Termin płatności za wycieczkę upływa 40 dni przed terminem imprezy. W przypadku wycieczki Nowa Zelandia i Australia, termin wpłaty za wycieczkę upływa 50 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Kwoty podane w walutach obcych w przypadku wpłaty w PLN należy przeliczyć na PLN według kursów sprzedaży tych walut podanych tu:

KURSY WALUT

Na umowie znajdą Państwo termin dostarczenia dokumentów (np. paszport, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy). Informacje dotyczące wymaganej ważności paszportu oraz ilości wolnych stron na wizę znajdują się w umowie lub w programie dołączanym do umowy.

Na około trzy tygodnie przed wyjazdem otrzymają Państwo informacje o godzinie i miejscu spotkania z pilotem wycieczki i grupą.

Jeśli po dokonaniu zapisu na wycieczkę są Państwo zmuszeni odwołać wyjazd, prosimy o przesłanie takiej informacji listem lub mailowo. Przypominamy o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

10 dni

Magiczna wyspa Tajwan

Cena za osobę:

5576 895