• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Antananarywy na Madagaskarze z przesiadkami.

 • 2 dzień

  ANTANANARYWA (TANA)

  Przylot do stolicy Madagaskaru - Antananarywy. Przejazd do hotelu i czas na odpoczynek po podróży. Nocleg.

    

 • 3 dzień

  ANTANANARYWA (TANA)

  Cały dzień w Antananarze. Zwiedzanie Pałacu Królewskiego w Ambohimanga - stanowiska archeologicznego, niegdysiejszej rezydencji najpotężniejszego ze wszystkich książąt Meriny, króla Andrianampoinimeriny. Aż do podboju i ostatecznego ujarzmienia przez Francuzów w 1896 r. żaden cudzoziemiec nie miał do niego wstępu. Ze szczytu „Błękitnego Wzgórza” – czyli w tłumaczeniu Ambohimanga – na wysokości 1468 m. roztacza się piękny widok na Tana i okolice. Miasto Tana charakteryzuje się różnorodną architekturą, łączącą tradycyjne malgaskie budynki z wpływami europejskimi i azjatyckimi. W miarę dostępności czasu zobaczymy kolorowe rynki, zabytkowe kościoły czy meczety. Powrót do hotelu. Nocleg.

    

 • 4 dzień

  ANTANANARYWA – MORONDAVA

  Przelot do Morondava, trzeciego co do wielkości miasta na zachodzie wyspy i ważnego portu nad kanałem Mozambickim, którego populacja składa się w 70% z przedstawicieli plemienia Vezo. Głównym zajęciem Vezo (tłum. „ludzie morza”) są połowy ryb, do czego wykorzystują tradycyjne łodzie lakana. Podczas pobytu w Morondava można spróbować kuchni malgaskiej oraz cieszyć się atmosferą nadmorskiego miasta. Nocleg w okolicach Morondava.

      

  UWAGA: lot krajowy odbywa się tylko dwa razy w tygodniu dlatego możliwa zmiana kolejności realizacji programu.
 • 5 dzień

  MORONDAVA – ALEJA BAOBABÓW – REZERWAT KIRINDYM - BEKOPAKA (200 km ok. 10 godz.)

  Jednym z najbardziej znanym miejsc w okolicy Morondava jest Aleja Baobabów (Avenue des Baobabs). Udamy się w tam, aby nacieszyć się widokiem baobabów, jednych z najstarszych drzew na świecie. Następnie udamy się do rezerwatu Kirindy (ok. 45 km, 2 godz. jazdy), gdzie czeka nas wędrówka (ok. 2 godz.) po Rezerwacie Suchego Lasu Kirindy. Nasz spacer odbędzie się po przeważnie płaskich terenach, gdzie będziemy wypatrywać lemurów, węży, legwanów, ptaków czy foss madagaskarskich. Tego dnia będziemy także w Tsimafanie nad rzeką Tsiribihina, gdzie przeprawimy się promem przez rzekę. Dalsza podróż będzie wiodła przez miasteczko Belo sur Tsiribihina do wioski Bekopaki. Przed przybyciem do Bekopaka czeka nas kolejna przeprawa promowa przez rzekę Manambolo. Cały trud po to, aby doświadczyć jednego z najbardziej spektakularnych krajobrazów geologicznych na Madagaskarze. Ale to dopiero kolejnego dnia, po zasłużonym odpoczynku. Nocleg.

        

 • 6 dzień

  BEKOPAKA – TSINGY DE BEMARAHA

  Naszym celem jest Tsingy de Bemaraha, chroniony obszar o charakterystycznych formacjach skalnych. Wysokie igły skalne, ostre szczyty i liczne wąwozy są rezultatem procesów erozji i wypiętrzania krasu wapiennego. Skalne igły mogą osiągać nawet kilkadziesiąt metrów wysokości. Tsingy to dom lemura Verreaux (sifak białogłowy), znanego z unikalnego sposobu poruszania się między drzewami. Skacząc na tylnych nogach, utrzymuje się w pionie, co wyróżnia go spośród innych lemurów. Będziemy się poruszać wyznaczonymi szlakami, które umożliwiają spacerowanie po drewnianych kładkach, mostkach i drabinach. Nocleg.

      

 • 7 dzień

  BEKOPAKA - MORONDAVA

  Powrót do Morondva (ok. 200 km, ok. 10 godzin jazdy). Przejedziemy znaną nam trasą: najpierw lokalnym promem przez rzekę Manambolo, następnie do Belo sur Tsiribihina. Stamtąd promem przez rzekę Tsiribihina i ponownie przez Aleję Baobabów. Przy odrobinie szczęścia doświadczymy tam zachodu słońca, magicznego momentu i fotograficznej atrakcji! Przejazd do Morondava na odpoczynek i nocleg.

      

 • 8 dzień

  MORONDAVA – ANTANANARYWA

  Pożegnanie z zachodnim wybrzeżem, przejazd na lotnisko i lot powrotny do stolicy. Zależnie od godziny przylotu do stolicy, nocleg w Antananarywie lub przejazd do Andasibe.

      

 • 9 dzień

  ANTANANARYWA - ANDASIBE

  Wyjazd do Andasibe (140 km ok. 4 godz. jazdy), miejscowości na wschodnim wybrzeżu Madagaskaru. Przejazd przez krajobraz złożony z pól ryżowych, lasów i wodospadów. Po drodze przystanek w Parku Egzotycznym Peyrieras Madagascar, gdzie można z bliska zobaczyć wiele gatunków kameleonów, żab i innych gadów. Dalszy przejazd do Andasibe. Przejazd do hotelu i nocleg. Nocleg.

      

 • 10 dzień

  ANDASIBE

  Andasibe to także Park Narodowy Andasibe-Mantadia (lub Mantadia-Analamazaotra), znany ze swojej różnorodności biologicznej. Dzień rozpoczniemy od spaceru (ok. 3 godz.) z lokalnym przewodnikiem, który poprowadzi przez wiecznie zielony las Parku Analamazaotra. Przy odrobinie szczęścia można tu zobaczyć największe z lemurów – Indri. To wyjątkowe zwierzę, które jest endemitem Madagaskaru, słynie z charakterystycznego śpiewu. Można tam także zobaczyć wiele ptaków, niektóre gady (jeśli nie jest zbyt zimno) i inne gatunki lemurów, jak lemury brązowe czy bambusowe. Chętni przygód mogą udać się na wieczorny spacer, aby wypatrywać nocne zwierzęta. Nocleg.

      

 • 11 dzień

  ANDASIBE – ANTANANARYWA - MAURITIUS

  Przelot do Port Louis, do wyspiarskiego państwa na Oceanie Indyjskim – Mauritiusa. Po przylocie transfer do hotelu i czas wolny. Nocleg.

        

 • 12 dzień

  MAURITIUS

  Dzień wolny na odpoczynek. Nocleg.

      

 • 13 dzień

  MAURITIUS

  Wycieczka na wygasły wulkan Trou aux Cerfs, aby z wysokości około 600 m. n.p.m. podziwiać piękne widoki na wyspę. Następnie zobaczymy święte jezioro Ganga Talao, Przełęcz Czarnej Rzeki oraz siedem kolorów ziemi Chamarel. Powrót do hotelu. Nocleg.

    

 • 14 dzień

  MAURITIUS

  Dzień wolny na wypoczynek. Nocleg.

      

  Fakultatywnie można udać się w rejs katamaranem po krystalicznie czystych wodach Oceanu Indyjskiego. W czasie rejsu będzie można podziwiać nie tylko białe plaże, ale również niezwykłą roślinność wyspy. Dla chętnych możliwość pływania w szmaragdowej lagunie lub snurkowanie w maskach. Przy odrobinie szczęścia będzie można zobaczyć delfiny oraz wieloryby, które często można spotkać w okolicy wyspy.

 • 15 dzień

  MAURITIUS / WYLOT DO POLSKI

  Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

      

 • 16 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

Cena obejmuje:

1. Przelot na trasie Warszawa – Managaskar (Antananarywa); Mauritius (Port Louis)– Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przelot Madagaskar – Mauritius.

2. Przeloty na trasach wewnętrznych.

3. Transfery i przejazdy wg programu mikrobusami.

4. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2-os. z łazienką (2 osoby w pokoju).

5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.

6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.

7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).

8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.

9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.

10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

12. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 

1. Napojów do posiłków.

2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 EUR płatne w Afryce).

3. Wizy na Madagaskar (35 EUR płatne na miejscu).

4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.

5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.

6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

16 dni

Madagaskar i Mauritius - zwiedzanie i wypoczynek 16 dni

Cena za osobę:

9226 3090