• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Bezpośredni przelot do Seulu PLL LOT.

    
 • 2 dzień

  Seul / DMZ

  Zaraz po przylocie do Seulu udamy się do strefy demarkacyjnej (DMZ) na granicy między Koreą Północną i Południową, gdzie znajduje się najlepiej strzeżone przejście graniczne na świecie. Wizyta w tunelu nr 3 wykopanym przez żołnierzy Korei Północnej, którym w ciągu godziny mogło przemieścić się do 10 tys. w pełni uzbrojonych żołnierzy. Wizyta w punkcie obserwacyjnym na wzgórzu Dorasan, skąd rozpościera się widok na Koreę Północną. Powrót do Seulu i zakwaterowanie. Nocleg w Seulu. Uwaga: zwiedzanie DMZ odbywa się razem z innymi grupami.

    
 • 3 dzień

  Seul

  Dzisiejszy dzień poświęcimy na zwiedzanie futurystycznego Seulu. Zaczniemy od spaceru po Pałacu Gyeongbok – 600-letniej rezydencji władców Korei. W miarę możliwości oglądanie zmiany warty przed Pałacem. Postój na zdjęcia przy Pałacu Prezydenckim (Cheongwadae). Spacer przez świątynię Jogyesa – najsłynniejszą buddyjską świątynię w Seulu. Czas wolny na uliczce Insadong, gdzie znajdują się sklepy z antykami. Transfer do hotelu. Wieczorem dla chętnych wizyta na placu Gwanghwamun, który od otwarcia w 2009 r. jest uważany za serce współczesnego Seulu oraz spacer wzdłuż, ciągnącego się w centrum Seulu przez 11 km, strumienia Cheonggyecheon. Jest to miejsce relaksu, zieleni oraz błogiego spokoju w samym sercu dziesięciomilionowej metropolii. Będzie również możliwości zakupu wyrobów z żeńszenia, jak również słynnych kosmetyków koreańskich. Nocleg w Seulu.

    
 • 4 dzień

  Seul / Suwon / Sokcho

  Wizyta na bazarze Gwangjang, który jest jednym z najstarszych i największych rynków tradycyjnych w Korei Południowej, z ponad 5000 sklepów i na którym można kupić specjały kuchni koreańskiej jak kimchi czy owoce morza. Wyjazd na taras widokowy wieżowca Lotte World Tower o wysokości 555 m, z którego rozpościera się wspaniały widok na stolicę. Jest to obecnie najwyższy budynk w Korei Południowej i 6. najwyższy na świecie. Przejazd do Fortu Hwaseong , położonego w Suwon na południe od Seulu. Fort został wybudowany w 1796 r. przez króla Jeongjo z dynastii Joseon (1392-1910) był dużym osiągnięciem ówczesnej inżynierii. Transfer do położonego nad morzem japońskim miasta Sokcho. Nocleg w Sokcho.

      
 • 5 dzień

  Sokcho / Park Narodowy Seoraksan / Wonju

  Przejazd do Parku Narodowego Seoraksan , słynącego z unikatowej flory i fauny. Wjazd kolejką na wysokość 800 m n.p.m., skąd rozpościera się przepiękny widok na otaczające góry oraz krótka wędrówka jednym ze szklaków. Zwiedzanie Świątyni Sinheungsa – jednej z najstarszych i najważniejszych świątyń w Korei, na terenie której znajduje się odlany z brązu 19 m Posąg Wielkiego Zjednoczenia Buddy. Przejazd do Wonju. Nocleg w Wonju.

      
 • 6 dzień

  Wonju / Andong Hahoe / Gyeongju

  Przejazd do wioski Andong Hahoe, gdzie zachowała się architektura z czasów dynastii Joseon. Spacer między tradycyjnymi domami pozwoli poczuć atmosferę dawnej Korei. Przejazd do położonej na obszarze Parku Narodowego Gayasan świątyni Haeinsa . Świątynia ta została wybudowana w IX w. z rozkazu króla Ae-Jang z dynastii Silla i znana jest z przechowywanego tam skarbu – „Tripitaka Koreana”, unikalnego zbioru pism buddyjskich zapisanych na 81 341 drewnianych tabliczkach. Transfer do Gyeongju, które jest uważane za kolebkę państwa koreańskiego i z powodu dużej liczby starożytnych zabytków nazywane jest muzeum bez ścian. Nocleg w Gyeongju.

      
 • 7 dzień

  Gyeongju

  Całodniowe zwiedzania fascynującego i pełnego tajemnic Gyeongju. Wizyta przy starożytnym, najstarszym w Azji, obserwatorium astronomicznym Cheomsungdae oraz w muzeum historycznym miasta Gyeongju, gdzie można zapoznać się z bogatą historią okresu Silla. Spacer po parku Tummuli, na terenie którego znajduje się pond 20 grobowych kopców z okresu Silla. Odwiedzimy również pochodzącą z VI w. świątynię Bulguksa  oraz granitową grotę Seokguram , znajdujące się na zboczu góry Toham. Wieczorem oglądanie pałacu na wodzie – Anabji. Nocleg w Gyeongju.

    
 • 8 dzień

  Gyeongju / Busan / Osaka

  Transfer na lotnisko w Busan i przelot do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po najstarszej ulicy handlowej Dotonbori, której początki sięgają XVII w. Jest to idealne miejsce na zakupy i posmakowanie dań lokalnej kuchni, takich jak np. przepyszne takoyaki - niewielki kulki z mąki nadziewane ośmiornicami. Na lunch zjemy okonomiyaki, danie z którego słynie region. Okonomiyaki to wyjątkowe placki składające się z wielu różnych składników, są pieczone na rozgrzanej blasze w obecności gości. Zwiedzanie Zamku Osaka – jednego z najbardziej znanych zamków w Japonii, który z powodu charakterystycznych zdobień nazywany jest złotym lub brokatowym zamkiem. Nocleg w Osace.

      
 • 9 dzień

  Osaka / Nara / Kioto

  Przejazd do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie największej drewnianej budowli na świecie Pawilonu Wielkiego Buddy  w kompleksie świątynnym Todaiji , gdzie zobaczymy 15-metrowy, jeden z największych na świecie, wykonany z brązu posąg Buddy. Przejdziemy do Wielkiego Chramu Kasuga , największego chramu w Narze, do którego prowadzi wyjątkowa droga otoczona setkami kamiennych latarni. Przejazd do Kioto - najważniejszego miasta Japonii, które jest uważane za kulturalne serce kraju. W tym wyjątkowym mieście historia i tradycja jest na wyciągnięcie ręki. Znajdziemy tutaj około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintoistycznych, liczne pałace i ogrody. Zwiedzanie Kioto rozpoczniemy od świątyni Fushimi Inari, która jest poświęcona Inari, bóstwu przemysłu, ryżu czy powodzenia. Jego wysłannikiem jest dobry lis - Zenko, którego dumne figurki zobaczymy w całym kompleksie. Świątynia ta to nie tylko lisy, ale również ciągnące się kilometrami przez zielony las tunele z bram torii. Spacer wśród świętych torii z pewnością ukoi nas po długim dniu. Nocleg w Kioto.

      
 • 10 dzień

  Kioto

  Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie wyjątkowego Kioto, które rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegającym pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”, która pod wpływem nacisku wydaje charakterystyczny dźwięk przypominający śpiew japońskiego słowika. Poznamy tam również historię i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii, która obok wulkanu Fuji jest symbolem Japonii. Po lunchu spacer między strzelistymi łodygami bambusów lasku Sagano. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. A może uda nam się zobaczyć tajemniczą gejszę? Nocleg w Kioto.

    
 • 11 dzień

  Kioto / Mishima / Hakone

  Ostatnie godziny w Kioto warto przeznaczyć na podziwianie miasta z tarasu wyjątkowej XVII-wiecznej świątyni Kiyomizudera , czyli świątyni Czystej Wody, której nazwa pochodzi od niewielkiego wodospadu znajdującego się na jej trenie. Kompleks świątynny ma więcej atrakcji niż taras widokowy czy wodospad, o czym przekonamy się już na miejscu. Czas wolny na zakupy wśród dziesiątek sklepików z pamiątkami i lokalnymi przysmakami. Może najwyższa pora, aby spróbować lodów o smaku zielonej herbaty? Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Mishimy. Przejazd w okolice turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji Zakwaterowanie w ryokanie – tradycyjnym hotelu japońskim, w którym będziemy spać na materacach futon. Możliwa będzie również kąpiel w onsenie (łaźni japońskiej). Wykwintna kolacja składająca się ze specjałów kuchni japońskiej jak zupa miso, serki tofu, sashimi i różne marynowane warzywa. Nocleg w ryokanie. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Tokio. Prosimy spakować się w plecak lub małą torbę na pierwszą noc w Tokio, bagaże dotrą dopiero następnego dnia.

      
 • 12 dzień

  Hakone / okolice góry Fuji / Tokio

  Dzisiejszy dzień będzie wyjątkowy, gdyż przy dobrej widoczności wielokrotnie ukaże nam się majestatyczna góra Fuji. Rejs statkiem po malowniczym wulkanicznym jeziorze Ashi. Główną atrakcją krótkiego rejsu będzie wyłaniający się w oddali wulkan Fuji - trzymajmy kciuki za dobrą pogodę! Następnie udamy się kolejką linową na szczyt góry Komagatake (wysokość 1100 m n.p.m.). Na szczycie zobaczymy niewielką shintoistyczną świątynie. Będzie również chłonąć widoki Fuji i archipelagu wysp Izu. Pojedziemy krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą. Przejazd do Tokio. Stolica Japonii jest miastem wyjątkowymi, w którym futurystyczne wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami shintoistycznymi. Właśnie to przenikanie współczesności i tradycji przyciąga turystów z całego świata. Kolacja w tradycyjnym pubie Izakaya, gdzie podawane są typowe dania japońskie. Nocleg w Tokio.

       
 • 13 dzień

  Tokio

  Dzisiaj poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy Tokio, gdyż będziemy poruszać się komunikacją miejską. Sami przekonamy się, czy tokijskie metro jest naprawdę tak zatłoczone, jak mawiają. Najpierw udamy się do Shinjuku - dzielnicy biznesu i nowoczesnej architektury. Wjedziemy na taras widokowy Tokyo Metropolitan Government Building futurystycznego wieżowca zaprojektowanego przez jednego z najbardziej znanych architektów japońskich Kenzo Tange. Następnie uciekniemy od zgiełku wielkiego miasta i udamy się Meiji Jingu – chramu poświęconego cesarzowi Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Czas wolny na Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Na koniec zwiedzania pojedziemy do dzielnicy Shibuya - najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Zajrzymy do jednego z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek – również komunikacją miejską. Nocleg w Tokio.

    
 • 14 dzień

  Tokio / Wylot z Japonii

  Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ostanie chwile w Kraju Kwitnącej Wiśni przeznaczymy na zwiedzanie i zakupy. Zaczniemy od znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Ostatnim posiłkiem będzie wspólne gotowanie, czyli shabu shabu. Po lunchu zatrzymamy się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. W końcu czas wolny w najbardziej prestiżowej dzielnicy Ginza. Tutaj znajdują się nie tylko najdroższe i luksusowe sklepy, ale również salon Nissana, który pokazuje samochody przyszłości czy największy teatr kabuki z 1889 r. Każdy znajdzie coś dla siebie. Przejazd na lotnisko. Bezpośredni przelot do Warszawy PLL LOT.

      
 • 15 dzień

  Przylot do Warszawy

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Seul, Tokio - Warszawa PLL LOT.
 2. Przelot na trasie Busan – Osaka (bagaż rejestrowany do 15 kg).
 3. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w ryokanie w pokojach japońskich.
 5. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasie Kioto – Mishima.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 7. Wskazane w programie wycieczki łodziami i wjazd kolejką linową w PN Soeraksan i na górę Komagatake.
 8. Opiekę polskiego pilota orientalisty na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników czasie zwiedzania.
 9. Transport kurierem bagażu głównego z Kioto do Tokio.
 10. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu) – kuchnia koreańska, japońska i regionalna.
 11. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 12. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 14. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 15. Podatek VAT.        

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (90 USD płatne w Korei).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

Osoby podróżujące z paszportem RP do Korei i Japonii w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

15 dni

Korea i Japonia Daleki Wschód Bliżej (Bezpośredni przelot PLL LOT)

Cena za osobę:

9976 4350