• 1 dzień

  20.08 Wylot z Warszawy

  Zbiórka w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie o godz. 08:00. Bezpośredni przelot do Tokio PLL LOT o godz.10:25.
  (Czas przelotu 12:25 - pominięcie rosyjskiej i ukraińskiej przestrzeni powietrznej).

    
 • 2 dzień

  21.08 Tokio / Utsunomiya

  Przylot do Tokio o godz. 06:00. Zanim udamy się do stolicy zatrzymamy się w mieście Utsunomiya, które słynie z jednych z najlepszych pierożków Gyoza w Japonii. Zwiedzimy Muzeum Historyczne Oya - niesamowity obiekt, który powstał w miejscu starej kopalni kamienia. Następnie czas wolny na głównej ulicy handlowej miasta, który będzie można poświęcić na zakupy lub odpoczynek przy kawie. Przejazd do Tokio. Jest to miasto wyjątkowe, w którym futurystyczne tokijskie wieżowce kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Dziś czas powoli, aby tylko zatrzymać się przy słynnym Podwójnym Moście w pobliżu Pałacu Cesarskiego - symbolu władzy cesarskiej. Transfer do hotelu. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do dzielnicy Shibuya najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

    
 • 3 dzień

  22.08 Tokio

  Przed nami następny dzień na poznanie oszałamiającego Tokio. Rozpoczniemy od wjazdu na taras widokowy wieży telewizyjnej Tokyo Sky Tree, z której będziemy podziwiać wspaniały widok na panoramę stolicy. Następnie wizyta w znajdującej się w starej części miasta, najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji), której początki sięgają VII w. Czas wolny na zakupy w Nakamise, liczącej setki lat uliczce sklepów i straganów, oferujących całą gamę japońskich pamiątek jak wachlarze czy kimona. Od zgiełku kramów odpoczniemy spacerując po ogrodzie Hama-rikyu, który jest położony nieopodal rzeki Sumidy. Za czasów siogunatu teren ogrodu był zajmowany przez rezydencję rodu Tokugawa i służył za miejsce polowań z sokołami. Przejazd do nowoczesnej i najdroższej dzielnicy Ginza - czas wolny. Nocleg w Tokio.

    
 • 4 dzień

  23.08 Tokio / okolice wulkanu Fuji

  Opuszczamy Tokio i jedziemy w okolicę góry Fuji  (ok. 4 godz.) - wulkanu będącego symbolem Japonii. Przejazd krętą drogą przez słynny las Aokigahara do Parku Narodowego Fuji-Hakone-Izu na wysokość 2300 m n.p.m. do Piątej Stacji. Czas wolny na zakupy pamiątek związanych z najsłynniejszą górą Japonii. Podróż do turystyczno-wypoczynkowego miasteczka Hakone słynącego z pięknych widoków na górę Fuji. Rejs statkiem po malowniczym, wulkanicznym jeziorze Ashi. Zakwaterowanie w ryokanie, w którym będzie możliwa kąpiel w onsenie (łaźni japońskiej). Będziemy spać w tradycyjnych pokojach japońskich na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach. Wykwintna kolacja składająca się ze specjałów kuchni japońskiej jak zupa miso, serki tofu, sashimi i różne marynowane warzywa. Zgodnie z tradycją posiłek będzie spożywany siedząc na matach tatami, a dania podawane będą na niewielkim stoliku. Nocleg w ryokanie. Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Kioto. Prosimy spakować się na jeden nocleg w ryokanie.

      
 • 5 dzień

  24.08 okolice góry Fuji / Kioto

  Przejazd autokarem do Mishimy, a następnie superszybkim pociągiem shinkansen do starożytnej stolicy Kioto, która do 1868 r. była stolicą Japonii i jest uważana za kulturalne serce kraju. W mieście znajduje się około 1600 świątyń buddyjskich, 400 chramów shintoistycznych, pałace, liczne ogrody i oryginalna architektura. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty w zamku Nijo  wraz z przylegającym pięknym ogrodem. Pałacowa rezydencja szogunów z początku XVII w. słynie ze „słowiczej podłogi”. Poznamy tam historię i zwyczaje słynnych japońskich wojowników. Następnie udamy się do starej części Kioto - Kiyomizu oraz odwiedzimy XVII-wieczną świątynię Kiyomizu , z tarasu której rozpościera się widok na całe miasto. Tutaj również będzie chwila czasu na zakupy. Przechadzka po dzielnicy gejsz Gion, gdzie nastrój dawnych czasów tworzą drewniane fasady domów i rozświetlone wieczorem czerwone latarnie. A może zobaczymy gejszę… ? Nocleg w Kioto.

    
 • 6 dzień

  25.08 Kioto

  Cały dzień przeznaczymy na zwiedzanie Kioto. Jeszcze bardziej poznamy uroki starożytnej stolicy, która coraz bardziej ulega wpływom współczesnej modernizacji. Oglądanie odbijającej się w tafli wody świątyni Złotego Pawilonu (Kinkakuji) , uważanej za najważniejszą i najpiękniejszą budowlę Japonii. Spacer po przepiekanym ogrodzie, który otacza pawilon. Następnie udamy się do Świątyni Uspokojonego Smoka (Ryoan-ji) , która słynie z utworzonego na jej terenie w połowie XV w. kamiennego ogrodu służącego medytacji zen. W końcu będzie chwila czasu na zadumę i wyciszenie. Pełni sił pojedziemy do bambusowego lasku Sagano. Jesteśmy przekonani, że tysiące kołyszących się od wiatru bambusowych drzew z zielonymi liśćmi pozostawi niezapomniane wrażenie. Kioto to nie tylko zabytki, to również sztuka i kultura. Aby lepiej zrozumieć Japonię, warto poznać kaligrafię. Dlatego weźmiemy udział w krótkim kursie kaligrafii, aby zrozumieć co się kryje za pięknymi znakami. Nocleg w Kioto.

    
 • 7 dzień

  26.08 Kioto / Nara / Osaka

  Przejazd do jednej z najbardziej wyjątkowych świątyń w kraju - świątyni Fushimi Inari słynącej z tysięcy cynobrowych bram torii, które tworzą kilkukilometrowe korytarze. Następnie pojedziemy do Nary, pierwszej stolicy Japonii i siedziby dworu cesarskiego w latach 710 - 784. Spacer po parku Nara, w którym na wolności żyje ponad 1500 japońskich jeleni i gdzie znajdują się najważniejsze zabytki miasta. Zwiedzanie świątyni Todaiji , w której zobaczymy liczący 15 m wysokości wykonany z brązu posąg Buddy . Wizyta w Wielkim Chramie Kasuga  - shintoistycznym sanktuarium pierwotnie zbudowanym w chińskim stylu. Przejazd do Osaki - trzeciego co do wielkości miasta Japonii. Spacer po rozświetlonej neonami głównej ulicy handlowej Dotonbori. Nocleg w Osace.

      
 • 8 dzień

  27.08 Osaka / Tokio

  Zwiedzanie Osaka-jo, wybudowanego w 1598 r., jednego z najbardziej znanych zamków w Japonii. Nazywany brokatowym lub złotym zamkiem kryje za swoimi murami historię samurajów oraz licznych koterii. Zwiedzanie zamku będzie dobrą okazją, aby zapoznać się historią feudalnej Japonii. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio. Przejazd do hotelu. Nocleg w Tokio.

      
 • 9 dzień

  28.08 Tokio

  Wykwaterowanie z hotelu (bagaże zostaną zdeponowane w przechowalni bagażowej). Całodniowe zwiedzanie Tokio, ale dziś już komunikacją miejską, dzięki czemu poczujemy się jak prawdziwi mieszkańcy tej metropolii. Wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Zatrzymamy się również w dzielnicy Shibuya. Powrót do hotelu. Transfer na lotnisko o godz. 18:30. Bezpośredni przelot do Warszawy PLL LOT o godz. 22:50.
  (Czas przelotu 14:45 - pominięcie rosyjskiej i ukraińskiej przestrzeni powietrznej).

      
 • 10 dzień

  29.08 Warszawa

  Przylot do Warszawy o godz. 6:45.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Tokio - Warszawa PLL LOT.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
 3. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Mishima – Kioto, Osaka - Tokio.
 4. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden nocleg w ryokanie.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnego przewodnika.
 7. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT. 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (50 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Testów na COVID-19.
 6. Wizy do Japonii dla posiadaczy paszportów RP(obecnie bezpłatna).
 7. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.

Informacje dotyczące wiz dla posiadaczy paszportów RP i testów PCR

 1. Paszport należy dostarczyć do biura na 40 dni przed wylotem wraz z wypełnionym wnioskiem wizowym oraz jednym kolorowym zdjęciem paszportowym.
 2. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu i posiadać co najmniej jedną stronę wolną na wizę.
 3. Każdy uczestnik musi wykonać test PCR na 72 godz. przed wylotem. Wynik testu musi być na specjalnymi druku, który zostanie Państwu przesłany.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży do Japonii w zakresie kosztów leczenia wynosi 150 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 300 000 EUR - dopłata około 38 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Klasyczna Japonia

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny