• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Biszkeku

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Biszkeku z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Biszkek / Park Narodowy Ala Archa

  Przylot do Biszkeku. Przejazd do hotelu na krótki odpoczynek. Po śniadaniu ruszamy na zwiedzanie miasta. Biszkek to niekwestionowane centrum Kirgistanu, miasto szerokich alei i sowieckiego dziedzictwa architektonicznego, acz łatwo tam odnaleźć również klimat spokojnego małego miasteczka. Zobaczymy jedyny ocalały na terenie Azji Centralnej pomnik Lenina, a przy odrobinie szczęścia podczas zwiedzania miasta towarzyszyć nam będą widoki na pokryte śniegiem Góry Kirgiskie, jedno z pasm Tienszanu. Przystanek na głównym placu miasta - placu Ala Too, aby obserwować uroczystą zmianę warty. Zobaczymy również najważniejsze budynki miasta by niespiesznie na placu zwycięstwa zakończyć zwiedzanie Biszkeku. Popołudniem odpoczniemy od miasta wybierając się do Parku Narodowego Ala Archa leżącego w Górach Kirgiskich, będących częścią kirgiskiego Tienszanu. Nocleg w Biszkeku.

      
 • 3 dzień

  Biszkek / dolina Chon Kemin

  Przejazd do wąwozu Chon Kemin (135 km, ok. 3 godz.). Po drodze przystanek przy minarecie z XI w. – zwanym wieżą Burana. Jest to jedyne miejsce w Kirgistanie związane z Jedwabnym Szlakiem. O kosmopolitycznym charakterze świadczą chińskie monety, buddyjskie rzeźby i nestoriańskie krzyże. Pobyt w wąwozie to unikalna okazja, aby doświadczyć kirgiskiej gościnności, podejrzeć jak żyją zwykli mieszkańcy Kirgistanu, posmakować lokalnych specjałów oraz doświadczyć typowych aktywności, które wypełniają dzień mieszkańców: pieczenia chleba, wycieczek konnych po przepięknej okolicy. Nocleg w lokalnym guesthousie.

      
 • 4 dzień

  dolina Chon Kemin / jezioro Issyk-Kul / Cholpon Ata

  Po śniadaniu przejazd nad jezioro Issyk Kul – perłę Tianszanu przez wąwóz Boom. Po boliwijskim Titicaca jest drugim na świecie pod względem wielkości jeziorem wysokogórskim. Jako, że woda jest lekko słona, jezioro nigdy nie zamarza a miejscowi zwą je „ciepłym morzem”. Przy ładnej pogodzie ośnieżone szczyty otaczające jezioro tworzą magiczną aurę. Wycieczka obejmująca m.in. regionalne muzeum. Na skałach w okolicy miasteczka zachowały się setki scytyjskich rytów liczących 2000 lat. Dostrzeżemy na nich wizerunki kozic, wilków oraz sceny myśliwskie. Nocleg w hotelu.

      
 • 5 dzień

  jezioro Issyk-Kul / dolina Karkara

  Kontynuujemy dziś przejazd północnym brzegiem jeziora na wschód w stronę granicy z Kazachstanem. Leżąca w tych okolicach szeroka dolina Karkary to miejsce wypasu bydła, ale również świetny punkt do obserwacji ptaków, Karkara znaczy w końcu „czarny żuraw”. Będzie czas nacieszyć oczy zielenią wzgórz, powędrować biegnącymi w górę i w dół ścieżkami. Opcjonalnie czekają na nas również wycieczki konne i rowerowe. Dzisiejszy nocleg spędzimy w obozowisku jurt, gdzie zjemy również lunch i kolację.

      
 • 6 dzień

  dolina Karkara / Karakol

  Wczesnym rankiem możliwość skorzystania z opcji fakultatywnej wycieczki helikopterem na Inylczek Południowy - lodowiec położony w centralnym paśmie gór Tienszan. Lodowiec ten, długi na ok. 60 km, jest szóstym co do wielkości lodowcem na terenach poza polarnych. Swój początek bierze w masywach dwóch najwyższych szczytów pasma Tienszan, czyli Chan Tengri oraz Szczytu Zwycięstwa (Pik Pobiedy)*. Po śniadaniu ruszamy już w stronę Karakol, leżącego przy południowo-wschodnim brzegu jeziora Issyk-Kul. Na lunch zatrzymamy się w Tepke – niewielkiej wsi, gdzie znajduje się również nieduże rancho. Po drodze zwiedzanie muzeum Przewalskiego, znanego rosyjskiego podróżnika i badacza, odkrywcy rasy karłowatego konia, nazwanej na jego cześć. Po przyjeździe do Karakol zwiedzanie meczetu Dungan, unikalnej konstrukcji noszącej ślady chińskie. Odwiedzimy również drewnianą katedrę wybudowaną bez użycia ani jednego gwoździa. Nocleg w Karakol.
  * Opcja dostępna dopiero od lipca 2021. Nie w każdy dzień. Dodatkowe informacje w biurze.

      
 • 7 dzień

  Karakol / wąwóz Dżeti Oguz / Bakonbajewo / Kochkor

  Dzisiejszy dzień zaczniemy od wycieczki do wąwozu Dżeti Oguz (Siedmiu Byków). Znajdują się tam poradzieckie sanatoria a także formacje zerodowanych skał z czerwonego piaskowca. Spacer w okolicy wąwozu. Popołudniem skierujemy się w stronę wsi Bokonbajewo, gdzie zjemy lunch i gdzie spotkamy również słynnych polujących z orłami. Przez tysiąclecia zarówno Kirgizi, jak i Kazachowie tresowali orły do polowań na świstaki, lisy i zające. Nocleg spędzimy już we wsi Kochkor, bramy do wycieczek w południowy region Kirgistanu. Nocleg w hotelu.

      
 • 8 dzień

  Kochkor / Biszkek

  Przed powrotem do stolicy zajrzymy jeszcze do lokalnego warsztatu, gdzie powstają różne przedmioty z filcu, z którego zresztą słynie Kirgistan. Droga powrotna do Biszkeku prowadzić będzie przez przełęcz Kuvaky oraz rezerwuar wodny Orto Tokoi. Po przyjeździe do Biszkeku czas wolny na ostatnie zakupy pamiątkowe, spacery. Wieczorem kolacja z tradycyjnymi występami.

      
 • 9 dzień

  Powrót do Warszawy

  Transfer na lotnisko w Biszkeku. Przelot do Warszawy.

    

Cena obejmuje:
1. Przelot na trasie Warszawa - Biszkek - Warszawa przez jeden z portów lotniczych.  
2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju). W Chon Kemin oraz w Kochkor nocleg w lokalnym guesthousie. W dolinie Karkara nocleg w jurcie (jurty tylko 2-os.)
4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
8. Pozwolenie na wjazd do strefy granicznej kirgisko-kazachskiej (dolina Karkara).
9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
11. Turystyczny Fundusz Pomocowy.
12. Podatek VAT.


Cena nie obejmuje:
1. Testów PCR i antygenowych  - informacje poniżej.
2. Dodatkowych napojów do posiłków.
3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne w Kirgistanie).
4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

Wymagania dot. paszportu:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 stronę wolną.
Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku posiadania wizy do 60 dni od dnia wjazdu.

UWAGI I CHARAKTERYSTYKA TRASY:
Grupa min 10 osób.
Na dzień przygotowania oferty (16.04.2021) władze Kirgistanu wymagają okazania po przylocie negatywnego wyniku testu na COVID-19, wykonanego do 72 godzin przed przylotem.

ZASADY WJAZDU DO POLSKI
Na dzień przygotowania oferty (16.04.2021) test PCR lub antygenowy musi być wykonany po przylocie do Polski a negatywny wynik przedstawiony w ciągu 48 godzin od przylotu celem zdjęcia automatycznie nakładanej kwarantanny.

PRZELOT
Planowany przelot (linie Turkish Airlines):

19.06    Warszawa-Istanbuł    10:20 – 13:50
19.06    Istanbuł-Biszkek    21:15 – 05:25
27.06    Biszkek-Istanbuł    10:20 – 13:15
27.06    Istanbuł-Warszawa    16:50 – 18:15
 
Bilet lotniczy wliczony jest w cenę wycieczki (zakładany koszt 2400 PLN). Możliwy jest zakup biletu w wyższej klasie rezerwacyjnej (informacja w biurze) oraz połączeń z krótszym transferem z Istanbule (późniejszy wylot z Warszawy 13:05-16:45, dopłata 800 PLN).

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Kirgistan – zew wolności 9 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny