NOWOŚĆ 

Unikatowa trasa po północnej Japonii. Różnorodne oblicza przyrody Honsiu i Hokkaido.

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Sapporo z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Sapporo

  Przylot do Sapporo - piątego co do wielkości miasta Japonii i największego miasta wyspy Hokkaido. Wyspa Hokkaido położona na północnym krańcu Japonii, ojczyzna Ajnów, zajmuje szczególne miejsce w wyobraźni Japończyków jako region pięknych krain oraz licznych gór i wulkanów. Z powodu położenia zimą zachwyca śnieżnym krajobrazem, zaś wiosną obfitą zielenią. Przejazd na zwiedzanie skansenu z tradycyjną zabudowa, która była popularna na wyspie od XIX w. Transfer do hotelu. Po kolacji przejazd metrem do dzielnicy Susukino - najsłynniejszej w mieście dzielnicy rozrywki oraz handlu. Nocleg w Sapporo.

    
 • 3 dzień

  Sapporo / Otaru

  Wizyta na głównym bazarze miasta, który słynie z najróżniejszych przysmaków wyspy. Przejazd na skocznie narciarską Okurayama, na której Wojciech Fortuna zdobył złoty medal w skokach narciarskich w czasie XI Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1972 r. Wycieczka do niewielkiego miasta portowego Otaru. Czas wolny na spacer wzdłuż kanału Otaru, nad którym dominuje XIX -wieczna architektura zachodnia i japońska. Powrót do Sapporo. Wizyta w Muzeum Browaru Sapporo, gdzie będzie można zapoznać się z historią piwa Sapporo, które obecnie jest uważane za jedno najlepszych piw w Japonii. Nocleg w Sapporo.

   
 • 4 dzień

  Sapporo / Shiraoi / jeziora Toya

  Przejazd do miasteczka Shiraoi. Wizyta w muzeum Ajnów będzie dobrą okazją, aby dogłębnie poznać kulturę i zwyczaje rdzennych mieszkańców Hokkaido, których populacja obecnie wynosi około 30 000 osób. Jednym z najważniejszych badaczy ich kultury i języka był etnograf Bronisław Piłsudski, który spędził wśród nich 15 lat. W 2013 r. na terenie muzeum odsłonięto popiersie polskiego badacza jako wyraz wdzięczności za jego wkład w poznanie Ajnów. Przejazd do Piekielnej Doliny w Noboribetsu, gdzie dominuje krajobraz księżycowy powstały w wyniku ruchów sejsmicznych oraz czuć wszechobecny zapach siarki wydobywającej się z wulkanu. Następnie udamy się nad wulkaniczne jezioro Toya, które leży w Parku Narodowym Shikotsu-Tōya. Wjazd kolejką gondolową na szczyt Usu, aby podziwiać zapierający dech w piersi widok na jezioro Toya oraz okoliczne krajobrazy. Wejście na platformę widokową, aby zajrzeć do krateru wulkanu. Nocleg nad jeziorem (pokoje w stylu japońskim lub zachodnim).

       
 • 5 dzień

  jezioro Toya / Hakodate

  Transfer na dworzec kolejowy w Toya i przejazd pociągiem osobowym do leżącego na południowym krańcu wyspy miasta Hakodate. Postój przed Cerkwią Zmartwychwstania Pańskiego, która została wybudowana przez konsula rosyjskiego w 1916 r. Czas wolny na lokalnym bazarze, na którym można kupić najróżniejsze specjały kuchni japońskiej. Wizyta w forcie Goryokaku. Fortyfikację zbudowano na planie pięcioboku, z rozbudowanymi bastionami, co nadawało jej kształt pięcioramiennej gwiazdy. Jest to pierwsza w Japonii twierdza zbudowana w stylu zachodnim. Wejście na wieżę obserwacyjną. Przejazd do hotelu. Po krótkim odpoczynku i kolacji, wjazd kolejką gondolową na górę Hakodate aby podziwiać panoramę miasta nocą. Nocleg w Hakodate.

  Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Hirosaki. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Hakodate.

     
 • 6 dzień

  Hakodote / Aomari

  Transfer na dworzec kolejowy i przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Aomari, miasta leżącego na północy wyspy Honsiu (region Tohoku). Pociąg będzie jechać przez drugi najdłuższy tunel świata, który liczy 54 km (z czego 23 km znajduje się pod dnem morza). Wizyta w muzeum Wa Rasse, które jest poświęcone lokalnemu święcie Nebuta. Odbywające się na początku sierpnia Nebuta Matsuri jest uważane za jedno z najbarwniejszych lokalnych świąt japońskich. Przejazd do miasteczka Hirosaki. Zwiedzanie wzniesionego w 1611 r. samurajskiego zamku Hirosaki, który jest zaliczany do „siedmiu słynnych zamków Japonii”. W okresie Edo (1603-1868) zamek był domem dla wielu pokoleń klanu Tsugaru i po dziś dzień przekazuje historię tego okresu. Jest jedynym zamkiem w regionie Tohoku z zachowaną główną basztą z czasów Edo. Nocleg w Hirosaki.

 • 7 dzień

  Hirosaki / Kakunodate / Tsunagi

  Przejazd autobusem do Kakunodate (ok. 3 godz.) niewielkiego miasteczka słynącego z dobrze zachowanych samurajskich rezydencji. Zwiedzanie muzeum samurajskiego rodu Aoyagi, które znajduje się na terenie kilkusetletniej rezydencji położonej w pięknym ogrodzie. Wizyta w muzeum pozwoli lepiej poznać zwyczaje i kulturę rodów samurajskich, które odgrywały znaczną rolę w polityce Japonii do końca XIX w. Zwiedzanie domu rodziny Ishiguro, która od 200 lat zamieszkuje ten dom. Będziemy mieli dobrą okazję aby przyjrzeć się z bliska jak mieszkały rodziny samurajskie i jak wyglądało ich codzienne życie. Przejazd do Tsunagi, niewielkiego miasteczka położonego nad malowniczym jeziorem Goshio. Nocleg w Tsunagi, gdzie zostaniemy zakwaterowani w tradycyjnych japońskich pokojach, a spać będziemy na materacach futon, które do dzisiaj można spotkać w wielu japońskich domach.
  Dla Państwa wygody bagaże główne zostaną wysłane rano bezpośrednio do Tokio. Prosimy spakować się na jeden nocleg w Tsunagi i jeden nocleg w Sendai.

 • 8 dzień

  Tsunagi / Morioka / Hiraizumi / Sendai

  Przejazd do Morioki, gdzie w lokalnej manufakturze zapoznamy się z tradycją farbowania tkanin. Będzie również okazja do zakupu lokalnego rękodzieła. Następnie pojedziemy do miasteczka Hiraizumi , które od 1105 r. było siedzibą północnej gałęzi rodu Fujiwarów i dzięki temu prężnie rozwijało się politycznie i kulturowo. W szczytowym okresie swojego rozwoju w mieście istniało 40 wspaniałych budowli, z których pozostały dwie świątynie. Świątynia Chusonji pochodzi z ok. 1100 r. Z dawnych budynków tej świątyni zachowały się m.in.: Konjikido (Złoty Pawilon) oraz część Kyozo (Budynek Sutr). Obecnie jest to główna świątynia buddyjskiej szkoły Tendai w Tohoku. Na terenie świątyni znajduje się także scena teatru No z 1853 r. Świątynia Motsuji została zbudowana w 850 r. i w owym czasie była największą świątynią buddyjską w tej części Japonii, mieszczącą kilka pagód, 40 pawilonów i przeszło 500 budynków klasztornych. Jedyną pozostałością z okresu Heian jest Jodoen czyli Rajski Ogród. Przejazd do Sendai - największego miasta regionu Tohoku. Nocleg w Sendai.

 • 9 dzień

  Sendai / Matsushima / Tokio

  Przejazd do Matsushimy, aby odbyć rejs po zatoce Matsushima. Zatoka słynie z 260 niewielkich wulkanicznych wysepek porośniętych sosnami, które z otaczającym krajobrazem tworzą piękną mozaikę. Transfer na dworzec kolejowy w Sendai. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen do Tokio, w którym futurystyczne tokijskie wieżowce stolicy Japonii kontrastują z pięknymi świątyniami buddyjskimi i chramami. Wjazd na taras widokowy futurystycznego biurowca Tokyo Metropolitan Building. Po kolacji przejazd metrem do dzielnicy Shibuya - najsłynniejszej w stolicy dzielnicy rozrywki oraz handlu. Wizyta w jednym z salonów gier pachinko, aby poznać tajniki ulubionej gry hazardowej Japończyków oraz pod pomnikiem pieska Hachiko - popularnego miejsca spotkań tokijczyków. Po pełnym wrażeń wieczorze wrócimy do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Tokio.

 • 10 dzień

  Tokio

  Zwiedzanie Tokio komunikacją miejską. Rozpoczniemy od wizyty w Meijijingu - sanktuarium cesarza Meiji, który pod koniec XIX w. otworzył kraj na Zachód. Jest to przepiękny chram shintoistyczny zatopiony w otaczającym go parku. Następnie spacer po słynnej ulicy Harajuku, ulubionym miejscu spotkań ekscentrycznej tokijskiej młodzieży. Dzisiaj Harajuku to również centrum nowoczesnej mody, gdzie można zapoznać się z aktualnymi trendami w modzie i kulturze nastolatków. Wizyta w najstarszej buddyjskiej świątyni Tokio Kannon-sama (Sensoji). Możliwość zakupów w centrum handlowym Nakamise. Nocleg w Tokio.

    
 • 11 dzień

  Wylot z Japonii

  Wykwaterowanie do 11:00. Czas wolny. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.

      
 • 12 dzień

  Przylot do Warszawy

      


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Sapporo, Tokio - Warszawa z przesiadkami.
 2. Transfery i przejazdy wg programu klimatyzowanym autokarem lub mikrobusem.
 3. Przejazd superszybkim pociągiem shinkansen na trasach Hakodate - Aomari, Sendai - Tokio oraz pociągiem osobowym na trasie Toya - Hakodate
 4. Zakwaterowanie w hotelach *** w pokojach 2–os. z łazienką i klimatyzacją. Jeden lub dwa noclegi w pokojach japońskich (nocleg na materacach futon).
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Transport kurierem bagażu głównego z Toya do Hirosaki oraz z Hirosaki do Tokio.
 8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne w Japonii).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach i w hotelach.
 6. Wiza dla posiadaczy paszportu RP (obecnie bezpłtna).
 7. Testów PCR przed wylotem i ewentualnych na powrocie.

 

Wymagania dot. paszportu RP: Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę na wklejenie wizy.

Uwaga: Granice dla Polaków otwierają się od 10.06.2022. Możliwość wyjazdu tylko w grupach zorganizowanych dla osób zaszczepionych i niezaszczepionych przeciwko COVID-19. Na 72 godziny przed wylotem należy wykonać test PCR.

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 27 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 45 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

11 dni

Japonia nieznana – Hokkaido i Tohoku

Cena za osobę:

7021 325000