• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  DELHI

  Przylot do Delhi. Zwiedzanie stolicy Indii. Wizyta w Starym Delhi, zwiedzanie pochodzącego z XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid. Przejażdżka rikszami obok Czerwonego Fortu (Lal Qila) , wizyta w Raj Ghat – miejscu nad brzegiem rzeki Jamuny, gdzie skremowano ciało Mahatmy Gandhiego. Nocleg w Delhi.

    
 • 3 dzień

  DELHI / JAIPUR

  Oglądanie 72-metrowej wieży zwycięstwa Qutb Minar  z XIII w. Przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru (ok. 6 godz.). Jaipur wzniesiony na początku XVIII w. przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor budowli zwany jest też Różowym Miastem. Wizyta w Pałacu Miejskim– rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Nocleg w Jaipurze.

     
 • 4 dzień

  JAIPUR

  Wjazd na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo-forteczny – Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jaipur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal – komnata lustrzana. Oglądanie najciekawszych zabytków miasta: obserwatorium Jantar Mantar – owocu pasji astronomicznej maharadży Jai Singha oraz pięknej fasady pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego, by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców. Jeśli będzie taka możliwość sami wejdziemy na fasadę i spojrzymy na miasto z perspektywy zakrytych zasłonami kobiet. Wizyta w pracowni kamieni szlachetnych i wyrobów ze złota. Nocleg w Jaipurze.

     
 • 5 dzień

  JAIPUR / FATEHPUR SIKRI / AGRA

  Przejazd do Agry w stanie Uttar Pradesh – dawnej stolicy imperium mogolskiego (ok. 6 godz.). W drodze postój w Abhaneri, gdzie znajduje się studnia z X w. a także ruiny świątyni Harshat Mata. Zwiedzanie Fatehpur Sikri , miasta-widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj. Na miejscu zobaczymy Buland Darwazę, triumfalną bramę, zbudowaną dla uczczenia podboju Gudżaratu przez Akbara, Diwan-khana-e-khaas, prywatne apartamenty cesarza i jego żon, Diwan-e-Am – pawilony audiencyjne i meczet piątkowy – Jama Masjid. Przyjazd do Agry. Nocleg w Agrze.

   

      
 • 6 dzień

  AGRA / TAJ MAHAL / DELHI

  Zwiedzanie Fortu w Agrze , masywnej twierdzy wykonanej z czerwonego piaskowca, której budowę rozpoczął Akbar, największy cesarz mogolski. Zwiedzanie Taj Mahal  – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Na teren pałacu wejdziemy przez Wielką Bramę, która prowadzić będzie przez mauzoleum ogrodowe do podnóża samego pałacu i towarzyszących mu po obu stronach meczetu i mehmanchana – domu dla gości. W środku podziwiać można doskonałe inkrustacje i marmurowe zdobienia, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Wizyta w centrum wytwarzaniapietra dura, słynnej mozaiki, która zdobi Taj Mahal. Powrót do Delhi (ok. 4 godz.). W programie Mauzoleum Humajuna , mogolskiego cesarza z XVI w. oraz Brama Indii o kształcie 42-metrowego łuku triumfalnego. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków ParlamentuSekretariatów i Pałacu Prezydenckiego. Nocleg w Delhi

   

    
 • 7 dzień

  DELHI / KOLOMBO / WAIKKAL LUB INNY KURORT

  Transfer na lotnisko i przelot do Kolombo, dawnej stolicy Sri Lanki. Przejazd przez miasto autokarem: ekskluzywna dzielnica Kolombo 7, czyli dawne Ogrody CynamonoweNarodowe Centrum Kongresoweimienia Sirimavo Bandaranaike – pierwszej kobiety-premiera na świecie. Przejazd do Waikkal lub innej wypoczynkowej miejscowości nad oceanem. Nocleg w hotelu przy plaży. 

      
 • 8 dzień

  WAIKKAL / ANURADHAPURA / DAMBULLA

  Przejazd do Anuradhapury  (ok. 4 godz.), starożytnej stolicy Sri Lanki przez prawie półtora tysiąclecia, od IV w. p.n.e. do XI w. n.e. Zwiedzanie pozostałości historycznego świętego miasta. Współcześnie Anuradhapura słynie z dagob: otoczonej słoniowym murem Ruvanweli,zwanej Wielką Stupą; Thuparama kryjącej relikwie prawego obojczyka Buddy oraz ogromnej Jetawana o średnicy i wysokości przekraczającej 100 m. Oglądanie Śri Maha Bodhi, świętego figowca liczącego 23 stulecia. Jest to ponoć najstarsze znane drzewo na świecie, wyhodowane ze szczepu dokładnie tego figowca indyjskiego, pod którym Budda Śiakjamuni doznał oświecenia. Przejazd do Dambulli i zwiedzanie wykutego w skale buddyjskiego kompleksu Złotej Świątyniw Dambulli. Groty i jaskinie mieszczą bogato zdobione malowidła i rzeźby, z których najstarsze są datowane na I w. p.n.e. Nocleg w Dambulla.

   

    
 • 9 dzień

  DAMBULLA / SIGIRIYA / PARK NARODOWY MINNERIYA

  Wizyta w mieście-twierdzy Sigiriya. Zbudowany w V w. n.e. „podniebny fort” jest uznawany za największy cud architektury na Sri Lance. Wejścia do twierdzy bronią łapy potężnego lwa. Na szczycie znajdują się pozostałości wspaniałego pałacu. Skalną ścianę zdobią dobrze zachowane freski, będące jedynym znanym przykładem syngaleskiej sztuki świeckiej. Wspinaczkę na szczyt twierdzy dodatkowo wynagrodzi widok na rozległe pola i dżunglę. Przejazd do Parku Narodowego Minneriya, niewielkiego parku słynącego z ponad 200 dziko żyjących słoni, które przy odrobinie szczęścia spotkać można przy wodopoju. Nocleg w Dambulla.

    
 • 10 dzień

  DAMBULLA / MATALE / KANDY

  Przejazd w kierunku Kandy. Przystanek w Matale, w ogrodzie przyprawi roślin leczniczych używanych w produktach ajurwedy. Możliwość dokonania zakupów w sklepie przy plantacji. Zwiedzanie ŚwiątyniRelikwii Świętego Zęba w Kandy, najważniejszej buddyjskiej świątyni kraju. Przywieziona w IV w. z Indii relikwia uchodzi za najcenniejszą na Sri Lance; przez wieki posiadanie jej było symbolem politycznej i religijnej władzy nad wyspą. Nocleg w Kandy.

   

    
 • 11 dzień

  KANDY / NUWARA ELIYA / ELLA / PARK NARODOWY YALA

  Przejazd do Parku Narodowego Yala przez Nuwara Eliya (ok. 3 godz.) wiecznie rześką krainę zielonych wzgórz. Niegdyś ulubiony rejon brytyjskich osadników słynie z malowniczego krajobrazu i uprawy krzewów herbaty. Wizyta na plantacji herbaty. Zwiedzanie fabryki herbaty zakończone degustacją i możliwością zakupu. Dalszy przejazd do parku (ok. 3 godz.). Park Yala rozciąga się na obszarze ponad 120 km2, obejmuje porośnięte krzewami sawanny, dżunglę, formacje skalne, plaże i laguny. Zamieszkują go słonie indyjskie, dzikie bawoły wodne, lamparty, niedźwiedzie wargacze, jelenie, dziki, małpy, szakale, krokodyle, warany i wiele gatunków ptaków. Nocleg w Yala.

      
 • 12 dzień

  PARK NARODOWY YALA / GALLE / KURORT PRZY PLAŻY

  Poranne safari po parku samochodem typu jeep. Przy odrobinie szczęścia można dostrzec na otwartym terenie i w zaroślach sporo dzikich zwierząt. Przejazd do Galle (ok. 5 godz.), największego z zachowanych miast fortowych wzniesionych przez Europejczyków w Azji. Przez wiele wieków Galle było największym i najważniejszym portem na wyspie zdobywanym kolejno przez Portugalczyków (XVI w.), Holendrów (XVII w.) i Brytyjczyków (XVIII w.). Najwięcej zachowanych budowli pochodzi z okresu panowania holenderskiego. Zwiedzanie zabytkowej części Galle. Przejazd do Wadduwa lub innego kurortu. Nocleg w hotelu przy plaży.

   

      
 • 13 dzień

  KURORT PRZY PLAŻY

  Wypoczynek w hotelu przy plaży. Kolacja pożegnalna. Nocleg w hotelu przy plaży.

   

      
 • 14 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

  Wypoczynek w hotelu przy plaży. Wykwaterowanie do 12:00. Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy z przesiadką.    

      
 • 15 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Delhi i Kolombo - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przelot Delhi - Kolombo.
 2. Przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 7. Wizę indyjską dla posiadaczy paszportu RP.
 8. Wizę na Sri Lankę dla posiadaczy paszportu RP.
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Podatek VAT.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (70 USD płatne w Indiach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu
do Polski oraz posiadać co najmniej 3 wolne strony.

Cena za osobę: