• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot bezpośredni do Bombaju na południu Indii.

    
 • 2 dzień

  Bombaj

  Przylot do Bombaju. Przejazd do hotelu na odpoczynek. Po śniadaniu rozpoczęcie zwiedzania miasta. Bombaj to jedno z największych indyjskich miast, fascynujący, dynamiczny ośrodek, przyciągający niezmiennie ludzi interesu, filmowców i oczywiście turystów. Zobaczymy Mani Bhavan – dawną rezydencję i muzeum Mahatmy Ghandiego, Wiszące Ogrody, Bramę Indii oraz synagogę, a jeśli czas pozwoli słynne Dhobi Ghat, największą pralnię na świecie, gdzie w pocie czoła uwijają się setki praczy, pracując zarówno dla luksusowych hoteli, jak i prywatnych przeciętnych indyjskich domów. Wieczorem spacer po stoiskach i sklepikach Colaby. Nocleg w Bombaju.

    
 • 3 dzień

  Bombaj / Cochin / Munnar

  Wczesny przelot do Cochin, najbardziej kosmopolitycznego miasta stanu Kerala, mozaiki wpływów holenderskich, portugalskich i brytyjskich. Zwiedzanie fortu Cochin: m.in. kościół św. Franciszka – najstarsza budowla, wzniesiona przez Portugalczyków na początku XVI w., oraz chińskie sieci, którymi można sterować z lądu. Wizyta w Miasteczku Żydowskim, gdzie znajduje się synagoga Paradresi (zamknięta w piątki) – pamiątka po licznej społeczności Żydów oraz Pałacu Holenderskim a także w sklepiku z przyprawami. Popołudniem opuścimy już miasto, udając się na zielone wzgórza Munnar (przejazd ok. 4 godz.). Nocleg w Munnar.

        
 • 4 dzień

  Munnar

  Dzień wypełniony niespiesznym zwiedzaniem zielonych okolic Munnar. Krótki spacer po okolicy i powrót przez rejon zbiornika Mattupetty. Zatrzymamy się również przy chętnie odwiedzanym przez lokalnych mieszkańców Echo Point, słynącym ze swych naturalnych walorów krajobrazowych. Popołudniem krótki trekking szlakiem zwanym Lakshmi Trek. Szlak prowadzi przez plantacje herbaciane, ale również uprawy kardamonu, czy kawy. Powędrujemy zboczem wzgórza przez lasy Shola, przy dobrej pogodzie obserwując najwyższy szczyt Indii Południowych – Anaimudi, jak również zaporę Idukki, najwyższą w Azji zaporę łukową. Nocleg w Munnar.

    
 • 5 dzień

  Munnar / Thekkady

  Przejazd do Thekkady (ok. 3,5 godz.), królestwa przypraw, miejsca, skąd eksportuje się ogromne ilości kardamonu, cynamonu, gałki, imbiru i wielu innych przypraw. Wizyta na plantacji przypraw będzie okazją do poszerzenia wiedzy o uprawie i użyciu poszczególnych przypraw. Odwiedzimy miejsce, tradycyjnie uprawiane przez kolejne pokolenia. Dowiemy się wszystkiego na warsztatach gotowania, po których zjemy razem lunch. Wieczorem przedstawienie lokalnej sztuki walki Kalaripayattu. Nocleg w Thekkady.

      
 • 6 dzień

  Thekkady / rezerwat Periyar

  O poranku odwiedzimy rezerwat Periyar, słynący ze swych walorów przyrodniczych. Wyruszymy na spacer (ok. 2,5 km), aby wypatrywać dziko żyjących ptaków, motyli oraz innych zwierząt zamieszkujących rezerwat. Po śniadaniu wybierzemy się do rezerwatu ponownie, już jednak innym środkiem transportu. Proponujemy safari jeepami, aby podążać śnieżkami wśród lasu i plantacji herbacianych. Jeśli czas pozwoli popołudniem będzie również możliwość skorzystać z różnych opcji fakultatywnych, takich jak oferty salonów ajurwedy lub rejs statkiem po jeziorze Periyar. Dla chętnych również wieczorne przedstawienie kathakali tradycyjnej dla Kerali sztuki tańca (spa, rejs oraz wieczorne przedstawienie dodatkowo płatne). Nocleg w Thekkady.

    
 • 7 dzień

  Thekkady / Kumarakom

  Zanim ruszymy dalej w trasę, odpoczniemy nieco podczas porannej sesji jogi. Po niej udamy się dalej w trasę, do Kumarakom (przejazd ok. 4,5 godz.). Kerala słynie ze słych rozlewisk, domu niezliczonego ptactwa. W tych okolicach zatrzymamy się na jedną noc, aby w otoczeniu zieleni chłonąć klimat południa. Popołudnie spędzimy na terenie resortu, gdzie będzie można nie tylko odpocząć, ale również skorzystać z oferty hotelu w zakresie zabiegów masażu i spa. Nocleg w Kumarakom.

      
 • 8 dzień

  Kumarakom / Coimbatore

  Przejazd do Coimbatore (ok. 6 godz.), w stanie Tamil Nadu, ośrodka handlu kawą i herbatą. Podczas krótkiego przejazdu przez miasto zobaczymy m.in. posąg boga Shivy, zwany Adiyogi, ze względu na swe rozmiary wpisany na listę rekordów Guinnessa. Wieczorna ceremonia aarti w świątyni Maruthamalai Arulmigu Subramanya Swami. Nocleg w Coimbatore.

      
 • 9 dzień

  Coimbatore / Connor / Ooty

  Transfer do Connor (przejazd ok. 3 godz.) na zabytkową stację wąskotorowej kolei Nilgiri Blue Mountain Railway (1839 m n.p.m.). Tego typu połączenia kolejowe powstawały w Indiach w czasach kolonialnych, na przełomie XIX i XX w. Łączyły ze sobą strategiczne miejscowości oraz górskie kurorty, w których przyjemnie było wypoczywać od skwaru i spiekoty nizin. Natura była dla tych regionów nad wyraz szczodra. Podczas przejazdu podziwiać będziemy górskie widoki i krajobrazy wzgórz Nilgiri. Nocleg w Ooty.

        
 • 10 dzień

  Ooty

  Poranna sesja jogi oraz warsztat medytacyjny. Wycieczka do okolicznej świątyni Elk Hill Murugan oraz do ogrodu botanicznego w Ooty, położonego na zboczu wzgórza Dodabetta, mającego historię ponad 160 lat. Odwiedzimy również jezioro Ooty, otoczone soczystą zielenią, m.in. lasami eukaliptusowymi. Na koniec naszego pobytu powędrujemy jeszcze łagodnym szlakiem trekkingowym na górę Dodabettę (2637 m n.p.m.), najwyższy szczyt wzgórz Nilgiri. Nocleg w Ooty.

    
 • 11 dzień

  Ooty / Coimbatore / Mumbaj

  Czas wracać do Bombaju. Przejazd do Coimbatore (ok. 3,5 godz.), skąd polecimy dalej do Bombaju. Nocleg w Bombaju.

        
 • 12 dzień

  Powrót do Warszawy

  Transfer na lotnisko i przelot bezpośredni do Warszawy.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Bombaj-Warszawa w klasie ekonomicznej.
 2. Przeloty wewnętrzne na trasie Bombaj-Cochin, Coimbatore-Bombaj w klasie ekonomicznej (limit bagażu na trasach wewnętrznych 15 kg).
 3. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4* w pokojach 2-os.
 4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od grupy).
 5. Transfery wg. programu m.in. przejazd pociągiem widokowym Nilgiri mountain train.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, parków narodowych.
 7. Wycieczki autokarowe i piesze wymienione w programie, m.in. krótki trekking po rezerwacie Periyar.
 8. Sesje jogi i warsztaty medytacyjne wymienione w programie.
 9. Opiekę lokalnych przewodników w parkach narodowych i podczas zaplanowanego zwiedzania miasta, kierowcy na całej trasie.
 10. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 11. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 12. Wiza indyjska dla obywateli RP.
 13. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 14. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 15. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 16. Podatek VAT.       

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napiwków dla przewodników, kierowcy, obsługi łodzi (70 USD, płatne na miejscu).
 2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Dopłaty do limitu bagażu 20 kg na lotach wewnętrznych w Indiach.
 4. Testów PCR lub antygenowych na COVID-19.
 5. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 6. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Uwagi i charakterystyka trasy:

 

LICZEBNOŚĆ GRUPY

Kalkulacja przyjęta dla minimum 15 uczestników.

 

ZASADY WJAZDU

Od turystów wjeżdżających do Indii wymagane jest:

 1. Okazanie certyfikatu szczepienia na COVID-19. Ostatnia dawka musi być podana minimum 14 dni przed przylotem do Indii.
 2. Osoby niezaszczepione lub nie w pełni zaszczepione zobowiązane są do okazania negatywnego wyniku testu PCR wykonanego do 72 godzin przed wylotem do Indii.

 

Od obywateli RP wymagane wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę. Wiza uzyskiwana online.

 

 

PLANOWANY PRZELOT

Warszawa-Bombaj,  15:40 – 02:45

Bombaj-Warszawa,  08:25 – 13:20

 

Przelot jest zaplanowany w klasie ekonomicznej, za dopłatą można również lecieć w klasie biznes (dopłatę każdorazowo sprawdza nasz kasjer).

 

12 dni

Indie. Kardamonowym szlakiem

Cena za osobę:

5426 1250