Trasa ukazuje niezwykłe bogactwo przyrody oraz dziedzictwa kultury barwnego i różnorodnego południa Indii: lazurowe wody, zielone wzgórza, kokosowe gaje, plantacje roślin korzennych, starożytne pomniki i świątynie, architekturę kolonialną oraz mozaikę religijną subkontynentu.

Dla kogo: trasa dla każdego, kto chciałby uzupełnić poznanie Indii po podróży Złotym Trójkątem lub rozpocząć zwiedzanie subkontynentu od ciepłego, korzennego i pachnącego kadzidłami południa.

Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych.

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

 • Program obejmujący 2 największe atrakcje Indii Południowych: groty Adżanty i Ellory, obie na liście UNESCO.
 • Kilkugodzinny rejs po rozlewiskach Kerali, połącozny z noclegiem na klimatycznej łodzi.
 • Wypoczynek w nadmorskim kurorcie Mahabalipuram.
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* i 3*, czystych, wygodnie położonych, oferujących kuchnię europejską i indyjską.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • Urozmaicone obiadkolacje w hotelach i restauracjach na mieście, możliwość poznania pikantnej kuchni i wyśmienitych potraw z palak panner, kurczak tandori, malai seekh, masala bhindi na czele.
 • Bilety wstępu w cenie wycieczki.
 • Wiza w cenie wycieczki, brak opłaty za pośrednictwo wizowe.
 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą w hali odlotów Lotniska Chopina w Warszawie. Przelot do Madrasu z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  Madras - Kanchipuram - Mahabalipuram

  Przylot do Madras (Chennai) – stolicy stanu Tamil Nadu. Przejazd do Mahabalipuram (ok. 3 godz.), kurortu nad brzegiem Zatoki Bengalskiej. Po drodze zwiedzanie Kanchipuram, gdzie znajdują się wspaniałe zabytki tamilskiej architektury z okresu panowania Pallawów. Zobaczymy świątynię Kailasanathar, która obejmuje wspaniałe wewnętrzne dziedzińce oraz Ekambareswarar, poświęconą bóstwu Śiwie. Kanchipuram słynie również z produkcji jedwabiu. Nocleg w Mahabalipuram.

      
 • 3 dzień

  Mahabalipuram

  Zwiedzanie słynnego kompleksu świątynnego w Mahabalipuram   , wzniesionego bezpośrednio nad Zatoką Bengalską przez panującą w VII w. dynastię Pallawów. Wykute w skałach reliefy, groty i monolityczne sanktuaria stanowią doskonały przykład sztuki południowoindyjskiej. Popołudniem czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Mahabalipuram

 • 4 dzień

  Mahabalipuram - Pondicherry

  Przejazd do Pondicherry (ok. 2 godz.), nadmorskiego miasta założonego w końcu XVIII w. przez Francuzów, które pełniło rolę stolicy francuskiej kolonii. Po południu zwiedzanie aśramu Aurobindy, bengalskiego guru, poety i filozofa. Wizyta w muzeum, które prezentuje bogaty zbiór eksponatów z okresu francuskiej władzy kolonialnej. Spacer po starym Pondicherry, gdzie znajdują się dawne rezydencje i budynki z czasów kolonialnych oraz po nadbrzeżnej promenadzie nad Zatoką Bengalską. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie pobliskiego Auroville (Miasta Świtu), które powstało pół wieku temu, by urzeczywistnić ideę międzynarodowego miasta ludzi dobrej woli. Nocleg w Pondicherry.

 • 5 dzień

  Pondicherry - Kumbakonam

  Przejazd do Kumbakonam (170 km, ok. 4 godz.). Po drodze wizyta w kompleksie Gangaikondacholapuram, gdzie znajduje się świątynia Bridadashiwara a także zwiedzanie dwóch zespołów świątynnych – Chaidambaram i Darasuram   . Nocleg w Kumbakonam.

   

       
 • 6 dzień

  Kumbakonam - Thanjavur - Trichy

  Przejazd do Thanjavuru (Tanjore), położonego na żyznych ziemiach dorzecza Kaveri dawnej stolicy imperium Ćolów, Najaków i Marathów. Zwiedzanie powstałej w 1010 r. świątyni Brihadeshwary. Otoczoną licznymi sanktuariami pomocniczymi granitową świątynię poświęconą Śiwie wieńczy 66-metrowa wieża w kształcie piramidy (najwyższa w Indiach). Zwiedzanie Pałacu Królewskiego – rezydencji władców z dynastii Najaków i Marathów. Wizyta w galerii sztuki, prezentującej dzieła słynnej szkoły malarskiej z Thanjavuru oraz w pobliskiej wsi, gdzie wykonywane są tradycyjne wyroby z brązu. Dalszy przejazd do Trichy. Wizyta w pobliskim Śrirangam, kompleksie świątynnym położonym na wyspie pomiędzy dwoma rzekami, gdzie najsłynniejszym obiektem jest poświęcona Wisznu majestatyczna świątynia Ranganatha. Nocleg w Trichy.

   

    
 • 7 dzień

  Trichy - Chettinad

  Zwiedzanie Rock Fort oraz skalnych świątyń. Przejazd do Chettinad (ok. 100 km, ok. 3 godz.), siedziby kupieckiej wspólnoty Chettiarów. Stare wsie, obecnie na wpół wyludnione, kryją okazałe rezydencje rodowe. Przesiądziemy się do zaprzęgu, aby w ten typowy dla miejscowych sposób zwiedzić okolice, zajrzeć do wnętrza willi z kolumnami z drzewa jedwabnego, tekowego i granitu. Wizyta w świątyni Kundrakudi Murugan. Nocleg w Chettinad.

   

        
 • 8 dzień

  Chettinad - Madurai

  Przejazd do Madurai (ok. 100 km, ok. 3 godz.), miasta będącego skarbnicą sztuki sakralnej i kultury tamilskiej. Zwiedzanie świątyni Meenakshi, jednej z największych świątyń Indii. Kompleks świątyń w stylu drawidyjskim jest poświęcony Meenakshi – bogini o rybich oczach, małżonce Śiwy czczonego jako Sundareśwara – przystojny bóg. Wizyta w XVII-wiecznym pałacu Thirumalai Najaka. Wieczorem udamy się tuk tukami do świątyni, aby obserwować codzienną ceremonię wprowadzania posągu bóstwa do sypialni jego małżonki. Nocleg w Madurai.

   

      
 • 9 dzień

  Madurai - Periyar

  Rano dla chętnych fakultatywna piesza wycieczka po mieście (między 6:00 a 8:00): życie miasta z codziennej, mniej turystycznej strony. Przejazd do Periyar (150 km, ok. 3,5 godz.), parku narodowego będącego równocześnie rezerwatem tygrysów. Dla chętnych możliwość spacerów po urokliwej miejscowości, skorzystania z salonów ajurwedy oraz rejs statkiem po jeziorze Periyar, który jest okazją do obserwacji przyrody rezerwatu, m.in.: słoni, małp i ptactwa (atrakcje dodatkowo płatne). Wizyta na plantacji przypraw. Wieczorem przedstawienie lokalnej sztuki walki Kalaripayattu. Nocleg w Periyar.

    
 • 10 dzień

  Periyar - Munnar

  Przejazd do Munnar (120 km, ok. 4,5 godz.) w stanie Kerala, na terenie potężnych Ghatów Zachodnich  , ze względu na bioróżnorodność wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Naturalnego UNESCO. Munnar ze względu na położenie zwany jest czasem Kaszmirem Indii Południowych. Panuje tam przyjemnie niższa temperatura, co uprzyjemnia spacery wśród herbacianych pól czy upraw kauczuku. Mimo postępu cywilizacji wciąż znajdują się w tych okolicach niewielkie wsie, żyjące rytmem sprzed wieków. Odwiedzimy jedną z nich. Nocleg w Munnar.

   

      
 • 11 dzień

  Munnar

  Dzień wypełniony niespiesznym zwiedzaniem zielonych okolic Munnar. Na początek wsiądziemy do jeepów, aby dojechać do najwyżej położonej na świecie plantacji herbaty – Kollukumalai (2400 m n.p.m.). Panorama rozciągająca się ze szczytu jest urzekająca, a wycieczka po plantacji to okazja poszerzenia wiedzy o herbacie. Dowiemy się czym różnią się, spotykane też u nas, herbaty BOP i FOP oraz jak wybrać dobrą herbatę. Będzie również możliwość zakupów. Krótki spacer po okolicy i powrót przez rejon zbiornika Mattupetty. Nocleg w Munnar.

     
 • 12 dzień

  Munnar - Allepey

  Przejazd do Alleppey (ok. 200 km, ok. 5 godz.). Zakwaterowanie na łodzi. Wycieczka łodzią po tzw. backwaters – rozlewiskach i kanałach wodnych – krajobrazie charakterystycznym dla wybrzeża Kerali. Rejs wśród bujnej zieleni dżungli, gajów kokosowych i pól ryżowych daje sposobność podglądania codziennego życia ludności zamieszkującej te tereny. Nocleg w hotelu na łodzi.

   

      
 • 13 dzień

  Allepey - Kumarakom

  Zakończenie rejsu. Przejazd do Kumarakom, gdzie zakwaterujemy się w jednym z pięknie położonych SPA i centrum ajurwedy. Dla chętnych fakultatywnie wizyta w rezerwacie ptaków w Kumarakom oraz krótki rejs po innej części rozlewisk Kerali. Czas wolny na wypoczynek, spacery, zabiegi, masaże (dodatkowe płatne). Nocleg w Kumarakom.

   

      
 • 14 dzień

  Kumarakom - Muziris - Cochin

  Przejazd do Cochin (ok. 3 godz.) – najbardziej kosmopolitycznego miasta stanu Kerala, mozaiki wpływów holenderskich, portugalskich i brytyjskich. Po drodze spotkanie z kulturą legendarnego Muziris – strategicznego portu na wybrzeżu malabarskim. Od I w. p.n.e. trwał tutaj ożywiony handel przyprawami, kamieniami szlachetnymi, kością słoniową i chińskim jedwabiem. Odwiedzimy pałac Paliam Kovilakam, starą synagogę malabarskiej społeczności żydów w Chennamangalam oraz muzeum Pattanam, prezentujące zbiory z czasów handlu Rzymu z Indiami. Po wsi oprowadzi nas przedstawicielka Kudumbasree, lokalnej grupy samopomocy dla kobiet, która w Muziris prowadzi wiele aktywności promujących równość płci oraz udział kobiet w życiu publicznym. Przedstawienie kathakali, tradycyjnej dla Kerali sztuki tańca. Nocleg w Cochin.

    
 • 15 dzień

  Cochin

  Zwiedzanie fortu Cochin: m.in. kościół św. Franciszka – najstarsza budowla, wzniesiona przez Portugalczyków na początku XVI w., oraz chińskie sieci, którymi można sterować z lądu. Wizyta w Miasteczku Żydowskim, gdzie znajduje się synagoga Paradresi (zamknięta w piątki) – pamiątka po licznej społeczności Żydów, Pałacu Holenderskim oraz w sklepiku z przyprawami. Jeśli czas pozwoli zwiedzanie muzeum folkloru, kameralnego prywatnego muzeum powstałego w niezwykłym tradycyjnym domu. W muzeum zgromadzono piękną kolekcję masek tradycyjnego tańca, rzeźby, biżuterii i przedmiotów użytkowych. Po kolacji przelot do Warszawy z przesiadką.

        
 • 16 dzień

  Powrót do WarszawyPUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Bombaj i Madras - Warszawa z przesiadkami w portach lotniczych oraz przelot na trasie Bombaj - Aurangabad - Cochin. Podczas przelotu wewnątrz Indii limit bagażu głównego 15kg. Możliwość dopłaty na miejscu.
 2. Przejazdy wg programu autokarem lub mikrobusem.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju), w Trichy ***.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu).
 7. Wizę indyjską dla posiadaczy paszportu RP.
 8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 12. Podatek VAT.

  

Cena nie obejmuje:

 1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (75 USD płatne w Indach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

ZASADY WJAZDU

Od 15.11.2021 od turystów wjeżdżających do Indii wymagane jest okazanie negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19 wykonanego do 72 godzin przed boardingiem. 
Niezbędne jest również zaświadczenie o odbyciu szczepienia na COVID-19. Ostatnia dawka szczepionki musi zostać podana na minimum 14 dni przed przyjazdem. 
 
Od obywateli RP wymagane są wizy. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.
 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy indyjskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 36 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 60 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

 

PAN PIOTR, WROCŁAW, LISTOPAD 2018      ocena 5/5

Przeloty międzynarodowe bardzo dobre. Z uwagi na nocny lot do Dubaju mile widziane późne wykwaterowanie z hotelu i bezpośredni transfer na lotnisko. Hotele na trasie dobre i bardzo dobre, wyśmienity w Allepy- nocleg na łodzi. Restauracje na trasie bardzo dobre. Jestem w pełni zadowolony z opieki pilota zajmującego się grupą. Pani Iwona wyśmienicie prowadziła cala imprezę. Olbrzymia wiedza i profesjonalność. Super .

 

Ankieta anonimowa, listopad 2014

Hotele na trasie - dobre i bardzo dobre. Wyżywienie - bardzo dobre. Program wystarczająco intensywny. Jestem w pełni zadowolona z pilota Dariusza Wilka. Duża kompetencja, życzliwość i serdeczność wobec całej grupy. Umiejętność przekazania dużego zasobu wiedzy, godny polecenia dla innych grup. Chciałabym pojechać z nim na następną wycieczkę.

 

Ankieta anonimowa, listopad 2014 

Jestem zadowolony z  intensywności programu wycieczki. Pilot Dariusz Wilk bardzo kompetentny, opiekuńczy wobec całej grupy. Fachowe przekazanie dużej wiedzy.  Godny polecenia na następne wyjazdy.

 

państwo katarzyna i marek   listopad 2009 

Dzień dobry,

dzieląc się wrażeniami z podróży do Indii Południowych podzielamy zdanie naszych poprzedników i gratulujemy Państwu zarówno dobrej organizacji jak również wspaniałego przewodnika po tym kraju w osobie Pana Piotra.  Była to bardzo udana i niezapomniana podróż.

Życząc wielu zawodowych sukcesów w organizacji podobnych wypraw pozdrawiamy Państwa bardzo serdecznie, a korzystając z okazji przesyłamy także specjalne usciski dla Pana Piotra.

 

państwo katarzyna i mirosław, listopad 2009 

Wycieczka zorganizowana bardzo profesjonalnie. Jesteśmy bardzo zadowoleni a szczegóne słowa uznania należą się naszemu panu przewodnikowi Piotrowi. Oprócz tego,że był świetnym organizatorem to jego wiedza na temat Indii jest wprost imponująca.

 

państwo krystyna i bogusz, listopad 2009 

Dziękujemy za profesjonalne zorganizowanie wspaniałej wycieczki.

Przede wszystkim jednak chcielibyśmy podzielić się wrażeniami dotyczącymi pilota, pana Piotra Orechwo. Piotr zaprezentował niezwykły profesjonalizm. Kwestie organizacyjne, dzięki Piotrowi, dograne były w każdym szczególe. Wiedza Piotra na temat Indii była wprost imponująca – większa niż lokalnych przewodników.

Piotrowi serdecznie dziękujemy, a Biuru gratulujemy tak profesjonalnego współpracownika.

 twoja opinia może być następna :)

16 dni

Indie - prawdziwe południe

Cena za osobę:

5991 1680