• 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Delhi z przesiadką lub lot bezpośredni w przypadku realizacji przelotu liniami PLL LOT.

 • 2 dzień

  DELHI / JAIPUR

  Przylot do Delhi. Przejazd do stolicy Radżastanu – Jaipuru (ok. 6 godz.). Jaipur wzniesiony na początku XVIII w. przez maharadżę Jai Singha, ze względu na kolor licznych budowli zwany jest Różowym Miastem. Przystanek na zdjęcia przy pięknej fasadzie pięciokondygnacyjnego Pałacu Wiatrów (Hawa Mahal) wzniesionego, by umożliwić damom dworskim obserwację życia zwykłych mieszkańców, pozostając równocześnie niezauważone. Czas wolny w okolicach pałacu, gdzie można kupić biżuterię, przyprawy i piękne indyjskie stroje. Nocleg w Jaipurze.

       

 • 3 dzień

  JAIPUR

  Całodniowe zwiedzanie Jaipuru i okolic. Wjazd na szczyt wzgórza, na którym znajduje się kompleks pałacowo-forteczny – Fort Amber, siedziba maharadży niegdysiejszego stanu Jai­pur. W forcie znajdują się liczne dziedzińce, bramy, pawilony i zdobione komnaty, w tym słynna sheesh mahal– komnata lustrzana. Wizyta w Pałacu Miejskim – rezydencji władców Jaipuru oraz w pałacowym muzeum. Nocleg w Jaipurze.

    

 • 4 dzień

  JAIPUR / FATEHPUR SIKRI / AGRA

  Przejazd do Agry w stanie Uttar Pradesh – dawnej stolicy imperium mongolskiego (ok. 6 godz.). W drodze postój w Abhaneri, gdzie znajduje się studnia z X w. a także ruiny świątyni Harshat Mata. Zwiedzanie Fatehpur Sikri, miasta-widma, które za panowania cesarza Akbara w XVI w. pełniło funkcję stolicy. Przyczyna opustoszenia miasta nie jest znana do dzisiaj. Na miejscu zobaczymy Buland Darwazę, triumfalną bramę, zbudowaną dla uczczenia podboju Gudżaratu przez Akbara, Diwan-khana-e-khaas, prywatne apartamenty cesarza i jego żon, Diwan-e-Am – pawilony audiencyjne i meczet piątkowy – Jama Masjid. Przyjazd do Agry. Nocleg w Agrze.

      

 • 5 dzień

  AGRA / TAJ MAHAL / VARANASI

  Zwiedzanie Taj Mahal – symbolu Indii i jednego z cudów świata, nazywanego świątynią miłości. Na teren pałacu wejdziemy przez Wielką Bramę, która prowadzić będzie przez mauzoleum ogrodowe do podnóża samego pałacu i towarzyszących mu po obu stronach meczetu i mehmanchana– domu dla gości. W środku podziwiać można doskonałe inkrustacje i marmurowe zdobienia, które rozsławiły to miejsce na cały świat. Wizyta w centrum wytwarzania pietra dura, słynnej mozaiki, która zdobi Taj Mahal. Powrót do Delhi (ok. 4 godz.) i przelot do Varanasi, inaczej zwanego Benares, położonego nad brzegiem Gangesu miasta Śiwy, jednego z najświętszych miejsc Indii. Nocleg w Varanasi.

        

 • 6 dzień

  VARANASI / SARNATH

  O świcie rejs łodziami po Gangesie. Nad brzegiem rzeki, gdzie znajdują się słynne ghaty– schody prowadzące do wody – można obserwować pielgrzymów dokonujących rytualnych ablucji i ceremonii ofiarnych. Zwiedzanie świątyni boga Śiwy i wizyta przy świątyni Durgi (Niedostępnej) – małżonki Śiwy. Powrót do hotelu na śniadanie. Następnie wycieczka do Sarnath, świętego miejsca buddystów, gdzie Budda Śiakjamuni wygłosił słynne pierwsze kazanie po uzyskaniu oświecenia. Zwiedzanie zespołu świątynnego, gdzie m.in. znajduje się stupa Dhamekh i słynny kapitel kolumny cesarza Aśoki. Wizyta w manufakturze oferującej słynne jedwabie z Varanasi. Wieczorem udział w ceremonii aarti nad brzegiem rzeki. Nocleg w Varanasi.

    

 • 7 dzień

  VARANASI / LUMBINI

  Całodniowy przejazd do Nepalu (ok. 7-8 godz.), do miejscowości Lumbini – miejsca narodzin Buddy. Nocleg w Lumbini.

      

 • 8 dzień

  LUMBINI / CHITWAN

  Krótkie zwiedzanie Lumbini. Narodziny Buddy Śiakjamuniego upamiętnia około 7-metrowa kolumna ustawiona tam przez indyjskiego cesarza Aśokę, panującego w III w. p.n.e. Dokładnie w miejscu, gdzie około 2 600 lat temu królowa Maja Devi urodziła księcia Siddharthę, znanego później jako Budda, stoi świątynia Mai. Nieopodal świątyni znajduje się święty staw, gdzie królowa miała zażywać kąpieli tuż przed rozpoczęciem porodu. Przejazd do Parku Narodowego Chitwan, który zamieszkują nosorożce, słonie, tygrysy, sarny, małpy oraz wiele gatunków ptaków (4-5 godz.). Nocleg w Chitwan.

      

 • 9 dzień

  CHITWAN

  Cały dzień spędzimy na terenie parku. Będzie to okazja do wypoczynku, pływania czółnem, spacerów, obserwacji ptaków, słoni i innych dzikich zwierząt żyjących na lądzie i w wodzie. Wieczorem przedstawienie taneczne w wykonaniu miejscowej ludności Tharu. Nocleg w Chitwan.

    

 • 10 dzień

  CHITWAN / POKHARA

  Po śniadaniu przejazd z Chitwan do malowniczo położonego miasta Pokhara (ok. 4 godz.), miejsca, skąd wyruszają wszystkie wyprawy himalajskie i trekkingowe udające się w region Annapurny. Wizyta nad jeziorem Phewa. Wycieczka łodzią po jeziorze – okazja do kontemplacji okalających płaską taflę jeziora górskich szczytów. Nocleg w Pokharze.

      

 • 11 dzień

  POKHARA / SARANGKOT / KATMANDU

  Jeszcze przed wschodem słońca wyruszymy do Sarangkot, aby obserwować wschód słońca w miejscu słynącym z urzekającej panoramy na otaczające miasto szczyty: Annapurnę, Machapuchare, Nilgiri i Dhaulagiri. Powrót do hotelu na śniadanie. Wycieczka do wodospadu Devina oraz spacer po starej części Pokhary, wizyta w świątyni Bindhyabasini oraz przy jaskini Gupteshwor. Transfer na lotnisko i przelot do Katmandu. Nocleg w Katmandu.

      

 • 12 dzień

  KATMANDU

  Zagłębimy się dziś w świat unikalnej kultury newarskiej, by podążać śladem świątyń, pałaców i placów docenionych przez Komitet UNESCO. Spacer po placu Durbar, gdzie znajduje się dawny Pałac Królewski oraz wiele świątyń, w tym dom bogini Kumari – Kumari Ghar. Wizyta w Bodhnath, gdzie znajduje się największa w Nepalu i jedna z największych na świecie stupa buddyjska. Wokół stupy można spotkać mnichów i artystów tworzących na jedwabiu misterne malowidła religijne –thanki. Jeśli będzie możliwość wejdziemy do jednej z pracowni, aby poznać tajniki powstawania thanek. Przejedziemy do Patan, znanego też pod nazwą Lalitpur, co oznacza „miasto piękna”. Zwiedzanie położonego w centrum miasta historycznego placu Durbar, gdzie na niewielkiej przestrzeni znajduje się niezwykłe bogactwo świątyń i innych zabytków historycznych. Zwieńczeniem dnia będzie zwiedzanie położonej na wzgórzu świątyni Swayambhunath, zwanej też „świątynią małp”, ze względu na obecność wielkiej liczby tych zwierząt. Położona centralnie wśród zabudowań świątyni stupa, z której oczy Buddy spoglądają z góry na cztery strony świata, stanowi jeden z najbardziej znanych symboli Nepalu. Nocleg w Katmandu.

    

 • 13 dzień

  KATMANDU / PARO / THIMPHU

  Przelot do Paro, miasta w zachodnim Bhutanie, jedynego miejsca posiadającego międzynarodowy port lotniczy. Przejazd do Thimphu, stolicy Bhutanu, niezwykłego miasta, gdzie najdobitniej widać, jak pozostające przez dekady w zamknięciu państwo otwiera się na świat. Po drodze krótki przystanek na zwiedzanie niewielkiej świątyni Tachog Lhakang, powstałej w XIV w. według wskazówek Thangtonga Gyalpo, budowniczego i słynnego twórcy żelaznych wiszących mostów, rozsianych po całym Bhutanie. Pierwsze kroki po przyjeździe do Thimphu skierujemy na pobliskie wzgórze, aby spojrzeć w oczy mierzącemu ponad 50 metrów posągowi Buddy Dordemy. Popołudniem udamy się do Fortu Pomyślnej Religii – Tashichhodzong – twierdzy, której historia sięga XIII w. Twierdzę obejrzymy dopiero po zamknięciu biur i urzędów, ponieważ na co dzień jest ona siedzibą rządu i króla. Nocleg w Thimphu.

      

 • 14 dzień

  THIMPHU / PUNAKHA

  Przejazd do Punakha, stolicy Bhutanu do 1955 r. oraz zimowej siedziby Je Khenpo – zwierzchnika religijnego Bhutanu (ok. 3,5 godz.). Trasa wiedzie przez przełęcz Dochula (3100 m n.p.m.). Przy dobrej pogodzie widać panoramę Wschodnich Himalajów, w tym najwyższego szczytu Bhutanu – Gangkar Punsum (7541 m n.p.m.). Na przełęczy spędzimy dłuższą chwilę, nie tylko aby spacerować wśród 108 wybudowanych z rozkazu królowej-matki stup, ale również aby zajrzeć do niewielkiego klasztoru Druk Wangyal Lhakang, wybudowanego na przełęczy ku uczczeniu pamięci IV króla - Jigme Singye Wangchucka. Wizyta w świątyni szalonego jogina Chimi Lhakang, do której droga wiedzie przez wsie i pola ryżowe. Po południem zwiedzanie zamku Punakha – jednej z największych i najpiękniejszych fortec w kraju. Nocleg w Punakha.

      

 • 15 dzień

  PUNAKHA / PARO

  Przejazd do Paro z krótkim przystankiem na Thimphu (ok. 5 godz.). Po drodze, w Thimphu krótka wizyta przy stupie poświęconej III królowi Bhutanu, przez cały dzień tętniącej życiem. To miejsce, gdzie o poranku młodzi przychodzą pomodlić się o dobry dzień, a starsi mieszkańcy spędzają czasem cały dzień na pogaduszkach i plotkach. Po przyjeździe do Paro skierujemy się do miejscowego zamku – Rinpung dzong, który obecnie pełni funkcje Muzeum Narodowego, roztacza się z niego urzekający pięknem widok na całą dolinę Paro. Przejazd do klasztoru Kyichu, składającego się z dwóch bliźniaczych świątyń. Legenda głosi, że wzniósł go sam Songcen Gampo. Nocleg w Paro.

      

 • 16 dzień

  PARO / TYGRYSIE GNIAZDO

  Wycieczka do Tygrysiego Gniazda, pięknie położonego, najsłynniejszego klasztoru w Bhutanie. W VIII w. klasztor miał odwiedzić sam Padmasambhawa. Dojście do klasztoru zajmuje ok. 3 godz. górskiej wędrówki przez las rododendronów. Po zejściu na dół możliwość relaksacyjnej kąpieli z gorącymi kamieniami, która pozwoli zregenerować siły po trekkingu. Nocleg w Paro.

      

 • 17 dzień

  PARO / DELHI

  Transfer na lotnisko i pożegnanie z Bhutanem. Przelot do Delhi. Krótkie zwiedzanie miasta. W miarę możliwości czasowych zajrzymy do wybudowanego w XVII w., największego w Indiach meczetu Jama Masjid, meczetu, w którym w każdy piątek gromadzą się tysiące wiernych. Przejazd wokół administracyjnego centrum Delhi, oglądanie budynków Parlamentu, Sekretariatów i Pałacu Prezydenckiego, w okolicach którego odbywają się najważniejsze parady. Nocleg w Delhi.

      

 • 18 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

  Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy.

Cena obejmuje:

1. Przelot bezpośredni na trasie Warszawa - Delhi - Warszawa oraz przeloty na trasach międzynarodowych Katmandu-Paro i Paro-Delhi w klasie ekonomicznej.

2. Przelot wewnętrzny na trasie Pokhara-Kathmandu (limit bagażu 15 kg).

3. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.

4. Zakwaterowanie w Indiach i w Nepalu hotelach o standardzie **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).

5. Zakwaterowanie w Bhutanie w hotelach klasy turystycznej w pokojach 2-os. z łazienką.

6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.

7. Wskazane w programie wycieczki łodzią w Varanasi i w Pokharze.

8. Opłatę New Sustainable Development Fee w Bhutanie (100 USD/os./noc).

9. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.

10. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).

11. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.

12. Wizę indyjską i bhutańską dla posiadaczy paszportu RP wraz z pośrednictwem w jej uzyskaniu.

13. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.

14. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

15. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

16. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.

2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Indiach).

3. Wizy nepalskiej (30 USD + 1 zdjęcie, płatna na granicy).

4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.

5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu: Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 strony wolne.

18 dni

Indie, Nepal i Bhutan

Cena za osobę:

7286 3525