• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Tbilisi PLL LOT.

    
 • 2 dzień

  Tbilisi

  Przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku i śniadaniu udamy się na zwiedzanie stolicy Gruzji. Spacer po starym mieście, w czasie którego zwiedzimy pochodzący z XIII w. kościół Metekchikatedrę Sioni, która jest główną świątynią gruzińskiego kościoła prawosławnego. Zatrzymamy się również w cerkwi Anchiskhati, gdzie znajdują się wspaniałe freski, których część liczy sobie już prawie 400 lat. Czas wolny, aby napić się kawy w jednej z wielu klimatycznych kawiarni. Przejdziemy się po zrewitalizowanym placu Europy, z którego zobaczymy Pałac Prezydencki oraz przez futurystyczny most pokoju. Cała konstrukcja mostu została wykonana we Włoszech i przywieziona do Gruzji ponad 200 ciężarówkami. Przejazd kolejką linową do ruin powstałej w IV w. twierdzy Narikala, która majestatycznie góruje ponad czerwonymi dachami tbiliskiej starówki. Chwila czasu wolnego, aby podziwiać panoramę miasta. Przejazd główną i najbardziej reprezentatywną ulicą miasta – aleją Rustaweliego. Zatrzymamy się przy Muzeum Narodowym, budynku Parlamentu, Galerii Narodowej oraz gmachu Opery i Teatru. Kolacja powitalna połączona z lokalnymi tańcami. Nocleg w Tbilisi.

    
 • 3 dzień

  Tbilisi / Bodbe / Signagi / Weliscyche

  Dziś uciekniemy od zgiełku stolicy i wybierzemy się na całodniową wycieczkę poza miasto. Pojedziemy do Kacheti – jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Zwiedzamy klasztor św. Jerzego w Bodbe – miejsce pochówku św. Nino, która w IV w. wprowadziła w Gruzji chrześcijaństwo. Następnie zatrzymamy się w Signagi – „mieście wiecznej miłości”, uważanym za jedna z najpiękniejszych miast Gruzji. Położone na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny, swoim klimatem przypomina śródziemnomorskie miasteczka Włoch. Tak! Włochy w Gruzji. Zatrzymamy się przy cerkwi św. Stefana, aby zachłysnąć się widokiem na miasto i okolice. Na obiad udamy się do niewielkiej wioski Weliscyche, w której będziemy się delektować przepyszną kuchnią gruzińska wraz z degustacją lokalnego wina. Dla chętnych będzie nawet coś mocniejszego, słynna gruzińska czacza. Powrót do stolicy. Nocleg w Tbilisi.

      
 • 4 dzień

  Tbilisi / Mccheta / Stepancminda (Kazbegi) / Gudauri

  Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Mcchety – byłej stolicy Gruzji. Miasta, gdzie bogata historia jest na wyciągnięcie dłoni. To właśnie tutaj bije historyczne i religijne serce kraju. O randze miasta świadczy fakt, że nawet gdy stolicę przeniesiono do Tbilisi, to Mccheta dalej była miejscem koronacji władców oraz ich pochówku. Zwiedzanie pochodzącego z VI w. monastyru Dżwari . Tradycja mówi, że  Św. Nino, która nawróciła Gruzję na chrześcijaństwo, zatrzymała się tutaj na modlitwę i postawiła krzyż. Niebawem wybudowano tu pierwszą świątynię. Wizyta w jedenastowiecznej katedrze Sweti Cchoweli , gdzie według legendy jest pochowana szata Chrystusa. Następną atrakcją na naszej trasie jest Stepancminda (dawniej Kazbegi) – niewielka miejscowość górska, położona nad rzeką Terek, na wysokości 1750 m n.p.m. Przejazd samochodami terenowymi do pięknie położonej cerkwi Świętej Trójcy (2170 m. n.p.m.), która jest uważana za symbol Gruzji. Podziwianie panoramy górskich krajobrazów oraz widoku na Kazbek (5047 m n.p.m.). Przejazd do Gudauri, największego ośrodka narciarskiego w Gruzji, które kiedyś było punktem pocztowymi przy słynnej Gruzińskiej Drodze Wojennej. Nocleg w Gudauri.

      
 • 5 dzień

  Gudauri / Gori / Uplistsikhe / Ckaltubo

  Zaraz po śniadaniami udamy się do twierdzy Ananuri. Pochodząca z przełomu XVI i XVII w. forteca otoczona jest wysokim murem. W środku znajdują się dwa kościoły oraz dwie wieże, a cały kompleks pięknie wkomponuje się w otaczający górski krajobraz. Z dziedzińca twierdzy będzie można podziwiać szafirowy kolor sztucznego jeziora Żinwali. Następnie wyjazd do Gori – miejsca urodzenia J. Stalina. Postój przy jego domu-muzeum. Ostatnią atrakcją dnia będzie spacer po Uplistsikhe – najstarsze skalne miasto na terenie Gruzji i jedno z ważniejszych punktów handlowych na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do Ckaltubo, najsłynniejszego uzdrowiska w kraju. Już w 1870 r. zostały otwarte w mieście pierwsze łaźnie, do których przyjeżdżali kuracjusze z całej Rosji. Nocleg w Ckaltubo.

      
 • 6 dzień

  Ckaltubo / Batumi

  Po kilku dniach intensywnego zwiedzania, udajemy się w końcu nad Morze Czarne, do Batumi – słynnej czarnomorskiej perły Gruzji, która fascynuje turystów swoimi widokami na morze i góry. Krótkie zwiedzanie miasta. Spacer po promenadzie oraz po placu Piazza – powstały w 2010 r. w stylu włoskim plac jest idealnym miejscem, aby zjeść kolację w jednej z wielu restauracji lub wypić gruziński czaj. Zobaczymy również ormiański kościół św. Grzegorza oraz katedrę Narodzenia NMP. Nocleg w Batumi w hotelu przy plaży.

      
 • 7 dzień

  Batum

  Czas wolny, który można przeznaczyć na wypoczynek, spacery po plaży lub zakupy. Nasz pilot z przyjemnością zaproponuje różne wycieczki osobom, które chcą aktywnie spędzić ten dzień. Nocleg w Batumi w hotelu przy plaży.

      
 • 8 dzień

  Batumi / Kutaisi / Szrosza / Tbilisi

  Żegnamy się z Morzem Czarnym i udajemy się na ostanie zwiedzanie Gruzji. Przejazd do Kutaisi – trzeciego największego miasta w kraju. Zwiedzamy wybudowaną w 1003 r., na szczycie wzgórza Ukimerioni, Katerdrę Bagrati. Następnie odwiedzimy zespół Klasztorny Gelati z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii, a fundatorem był król Dawid Budowniczy. Przejazd do jaskini Prometeusza z licznymi stalaktytami, stalagmitami, skamieniałymi wodospadami, podziemnymi rzekami i jeziorami. Wg legendy to właśnie w pobliżu tej jaskini został do skały przykuty mitologiczny Prometeusz. W drodze powrotnej do Tbilisi zatrzymamy się we wiosce Szrosza, w której od stuleci powstają naczynia ceramiczne w niezmienionych tradycyjnych kształtach. Czas wolny na ostatnie zakupy. Nocleg w Tbilisi.

      
 • 9 dzień

  Wylot z Gruzji

  Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy PLL LOT.

    

Cena obejmuje:
1. Przelot bezpośredni na trasie Warszawa - Tbilisi - Warszawa PLL LOT wraz bagażem rejestrowanym (za dopłatą jest możliwość dolotów do Warszawy z portów krajowych).
2. Przejazdy wg programu mikrobusami.
3. Zakwaterowanie w hotelach ****/***plus w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
11. Podatek VAT. 

Cena nie obejmuje:
1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (40 EUR płatne w Gruzji).
3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

Wymagania dot. paszportu RP:
Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę.

Osoby podróżujące z paszportem RP do Gruzji w celach turystycznych obowiązuje porozumienie o zniesieniu obowiązku wizowego.

Informacje dotyczące COVID-19
Osoby zaszczepione (min. 14 dni od przyjęcia drugiej dawki lub 21 dni po przyjęciu szczepionki jednodawkowej) i posiadające zaświadczenie o szczepieniu są zwolnione z kwarantanny oraz wymogu wykonania testu PCR. Osoby niezaszczepione są zobowiązane do okazania negatywnego testu PCR wykonanego do 72 godzin przed przekroczeniem granicy oraz do wykonania testu PCR po 3 dniach pobytu w Gruzji na koszt własny.
Więcej informacji: https://mfa.gov.ge/MainNav/CoVID-19-sakitkhebi/sazgvris-kvetis-regulaciebi.aspx?lang=en-US

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 21 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 34 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

9 dni

Gruzja z wypoczynkiem

Cena za osobę:

3476 660