Trasa Barwy Yunnanu - etniczne południe Chin to najbardziej unikalna z chińskich tras w ofercie naszej formy. Pozwala zobaczyć i poznać Chiny, które powoli odchodzą w przeszłość, wiejskie, tradycyjne, kolorowe, pogrążone w dymie z palenisk, pachnące świeżo skoszonym ryżem.

Dla kogo: trasa dla każdego, kto ceni sobie przywiązanie do tradycji, jest ciekawy świata i pragnie zobaczyć Chiny z czasów sprzed rewolucji przemysłowej, prawdziowych podróżników, którym niestraszne są dłuższe godziny spędzone w autokarze...aby dotrzeć do zapomnianej wsi, urokliwie położonych tarasów ryżowych czy wijącego się powolnie strumienia. Trasa dokskonała dla fotografów.

Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych. Jedynym trudniejszym i bardziej intensywnym momentem jest wejście na tarasy ryżowe, co zajmuje ok. 45 minut wolnym tempem. Spacer odbywa się bez bagaży, które zostawiamy na ten dzień, podróżując tylko z bagażem podręcznym. Dla osób mniej sprawnych za dodatkowa opłatą możliwe są lektyki. 

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI

 

 • Bardzo bogaty program zwiedzania, dzień wypełniony atrakcjami.
 • Możliwość zobaczenia Chin, które znikają, wiejskich, pogrążonych w tradycji - autorska, unikalna trasa.
 • Spotkanie z fascynującymi mniejszościami: Miao o długich spódnicach, Miao o krótkich spódnicach, Yao, Dong, Zhuang, Bai oraz z Tybetańczykami.
 • Możliwośc poznania zwyczajów i tradycji, które przetrwały przez wieki, dźwięków bambusowego fletu - lusheng i tajemnicy yunnańskich batików.
 • Podróż przez najmniej znaną prowincję Chin - Guizhou.
 • Możliwość spróbowania najsłynnejszej chińskiej herbaty pu'er.
 • Rejs najbardziej krajobrazowym odciniem rzeki Li.
 • Przeloty wewnętrzne i bilety wstępu w cenie!
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu o Chinach:

 

 • 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Chengdu/Chongqingu z przesiadką.

 • 2 dzień

  Chengdu lub Chongqing / Lijiang   

  Przylot do Chengdu lub Chongqing. Przerwa tranzytowa. Dalszy przelot do Lijiangu. Transfer do hotelu. Nocleg w Lijiangu.

 • 3 dzień

  Lijiang   

  Lijiang to miasto o ponad 800-letniej historii, malowniczo położone w północnym Yunnanie. Wizyta w parku Stawu Czarnego Smoka, z którego rozciąga się widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Przy odrobinie szczęścia spotkamy tu jednego z miejscowych szamanów. Zwiedzanie starego miasta w Lijiang będzie okazją, by dowiedzieć się, dlaczego to jedno z niewielu chińskich miast bez murów miejskich. Na gwarnym centralnym placu miał swój początek słynny szlak koni i herbaty. Nocleg w Lijiang.

    
 • 4 dzień

  Lijiang / Park Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka

  Wycieczka w okolice Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka, gdzie nad brzegiem Rzeki Białej Wody natura utworzyła spektakularne wapienne tarasy. Krótka piesza wycieczka. Powrót na Łąkę Suchego Morza, aby obejrzeć niezwykły spektakl „Impresja z Lijiang” – spektakularne przedstawienie z udziałem setek aktorów w niezwykłej scenerii krajobrazów okolic Lijiang. Popołudniem udamy się do niewielkiej, urokliwej wsi Baisha i obejrzymy starożytne freski ludu Naxi. Jeśli czas pozwoli zajrzymy również do instytutu hafciarstwa, gdzie stosowane są metody tkackie o wielowiekowej tradycji. Nocleg w Lijiang.

 • 5 dzień

  Lijiang / Shuhe / Wąwóz Skaczącego Tygrysa / Shangri La

  Zwiedzanie starożytnej miejscowości Shuhe położonej na Konnym Szlaku Herbaty, czyli prowadzącej z Birmy przez Yunnan i Tybet południowej odnogi Jedwabnego Szlaku. Przejazd do Shangri La (ok. 4 godz.), niezwykłej, zamieszkanej głównie przez Tybetańczyków krainy w północnym Yunnanie. Miejscowość jest położona na wysokości 3300 m n.p.m. Po drodze wycieczka do jednego z najgłębszych wąwozów świata - Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którym płynie rzeka Jangcy. Wizyta w będącej centrum Shangri La dzielnicy tybetańskiej Dukezhong. Nocleg w Shangri La. 

       
 • 6 dzień

  Shangri La / Park Narodowy Pudacuo

  Wizyta w parku narodowym Pudacuo, pierwszym parku narodowym Chin, na terenie którego znajduje się jezioro Szmaragdowej Pagody (3650 m n.p.m.). Zwiedzanie 300-letniego klasztoru Songzanlin, jednego z największych tego typu klasztorów poza Tybetem. Nocleg w Shangri La.

   

      
 • 7 dzień

  Shangri La / Xizhou / Dali

  Przejazd do Dali (ok. 6 godz.), miejscowości zamieszkanej głównie przez mniejszość etniczną Bai. Do XIII w. miasto to było stolicą królestwa Nanzhao, a następnie królestwa Dali. Droga prowadzić będzie przez okolice gór Cangshan. Po drodze postój w Xizhou i krótki spacer po miasteczku, podczas którego zwiedzimy również lokalne domostwo. Zwiedzanie starego miasta Dali oraz wizyta na kawiarnianej ulicy Cudzoziemców. Nocleg w Dali.

   

    
 • 8 dzień

  Dali / Kunming

  Czas wolny w Dali. Możliwość niespiesznych spacerów wśród straganów starego miasta lub fakultatywna krótka wycieczka do okolicznego kompleksu Trzech Pagód. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Kunming (ok. 2 godz.) – Miasta Wiecznej Wiosny, stolicy prowincji Yunnan. Kunming to atrakcyjne miasto, duży węzeł komunikacyjny i równocześnie kameralny świat mniejszości etnicznych całej prowincji. W Kunmingu zwiedzanie  Świątyni Yuantong, której historia sięga królestwa Nanzhao (VIII - IX w.). Fakultatywnie przedstawienie „Impresja z Yunnanu”. Nocleg w Kunming.

   

     
 • 9 dzień

  Kunming / Kamienny Las / Kaili

  Przejazd przez tereny zamieszkiwane przez lud Sani do miejscowości Lunan i zwiedzanie Kamiennego Lasu   – imponującego zespołu wapiennych skał uformowanych przez deszcz i wiatr. Wizyta na terenie lasu będzie okazją do spacerów i mnóstwa fantastycznych fotografii, które ubarwią ubrani w tradycyjne stroje przewodnicy. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Kaili (ok. 3 godz.). Nocleg w Kaili.

   

     
 • 10 dzień

  Kaili

  Kaili to miejscowość położona w sercu Autonomicznej Prefektury Ludów Miao i Dong, baza wypadowa do wędrówek po wsiach mniejszości. Wizyta w Jidao, wiosce mniejszości Miao, jest okazją do obserwacji rytuałów, które przetrwały przez wieki. Przejazd do Datang i spacer wśród charakterystycznych spichlerzy na palach. Podczas wizyt we wsiach Miao jest szansa zobaczyć produkcję batików, a w wiosce Paika także lusheng – typowego w tym regionie bambusowego instrumentu. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w Kaili. Kaili będzie naszą bramą do najciekawszych pod względem etnicznym regionów Chin. Nocleg w Kaili.

    
 • 11 dzień

  Kaili / Tang An / Zhaoxing

  Przejazd do Tang An (ok. 3 godz.), niewielkiej wsi położonej powyżej Zhaoxing z tradycyjną drewnianą zabudową. Spacer z Tang An do Zhaoxing (ok. 7 km) to okazja do obserwacji życia mieszkańców mniejszości Dong oraz okolicznych tarasów ryżowych. Życie codzienne Zhaoxing skupia się wokół pięciu bogato zdobionych i wykonanych unikalną techniką drewnianych Wież Bębnów, przy których kobiety Miao i Dong sprzedają srebro i hafty. Wieczorny spektakl ludowych pieśni mniejszości Dong będzie okazją, aby posłuchać „wielkich pieśni”, z których słyną Dongowie. Nocleg w Zhaoxing.

   

    
 • 12 dzień

  Zhaoxing / Sanjiang / Longsheng

  Przejazd (ok. 3 godz.) przez niewielkie miasteczko Sanjiang i przejście przez Most Wiatru i Deszczu w nieodległym Chengyang (dojazd ok. 1 godz.). Wzniesiony z cedrowych belek most pełni również funkcję świątyni poświęconej duchom rzek. Przejazd do Longsheng (ok. 1,5 godz. + dojście pieszo ok. 45 min.), wioski mniejszości etnicznych Regionu Autonomicznego Guangxi. Okolice Longsheng słyną z krajobrazu tarasów ryżowych Smoczego Grzbietu, jednych z najpiękniejszych w całych Chinach. W wiosce można poznać tradycyjną zabudowę oraz styl życia mniejszości DongZhuangMiao i Yao. Nocleg w guesthousie na tarasach ryżowych.

    
 • 13 dzień

  Longsheng / Guilin

  Spacer po tarasach ryżowych (ok. 2 godz.) m.in. do jednego z punktów widokowych. Przejazd do Guilin początkowo brzegiem bystrej rzeki Rui, następnie przez pola uprawne pomelo i mandarynek (ok. 2 godz.). Jeśli czas pozwoli krótki przystanek na plantacji herbaty, gdzie dowiemy się, jaka herbata zapewnia nieśmiertelność i dlaczego najlepsze herbaty chińskie to herbaty sprzed jasności oraz spróbujemy naparu z kilku cenionych gatunków liści. Po przyjeździe do Guilin, wizyta przy Górze Trąby Słonia – symbolu miasta. Nocleg w Guilin.

   

 • 14 dzień

  Guilin / rejs po rzece Li / Yangshuo

  Wycieczka statkiem po rzece Li do miejscowości Yangshuo. Podczas rejsu kilkupokładowym statkiem wycieczkowym zjemy lunch. Trasa wiedzie wśród malowniczych wapiennych wzgórz o fantazyjnych kształtach, których szczyty odbijają się w wodzie. Czas wolny by cieszyć się atmosferą urokliwego Yangshuo. Wieczorem fakultatywnie spektakl „Impresja z Yangshuo” – przedstawienie na wodzie z udziałem setek artystów, autorstwa słynnego reżysera Zhang Yimou. Nocleg w Yangshuo.

   

       
 • 15 dzień

  Yangshuo / Kanton lub Chengdu 

  Czas wolny w Yangshuo, który można przeznaczyć na przejażdżki rowerowe lub ostatnie zakupy na ulicy Zachodniej. Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do Kantonu/Chengdu. Przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką.

         
 • 16 dzień

  Powrót do Warszawy

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Lijiang i Kanton lub Chengdu - Warszawa z przesiadkami.
 2. Przejazdy wg programu pociągiem (miejsca siedzące na trasie Dali - Kunming – Kaili i Guilin-Kanton lub Chengdu), autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju), w Zhaoxing i Longsheng w guesthousach.
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu) wraz z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu i kolacji.
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu. 
 8. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 9. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne w Chinach).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu dla obywateli RP:

Paszport musi być ważny minimum 7 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 stronę wolną. 

 

 

 

 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

wszystkie zamieszczone opinie pochodzą z ankiet lub e-maili od naszych Klientów

Państwo Liliana i Mirosław, Gdańsk,październik 2014

Wycieczka dobrze zorganizowana. Program ciekawy. Wracamy z dużą dawką wspaniałych wrażeń i zdjęć. Będziemy polecać.

 

Pani lidia, zabrze październik 2015

Jestem zadowolona z wybranej przez siebie trasy, oraz miejsc do zwiedzania, dających mozliwość poznania odchodzącej już tradycji, strojów, zabudowań, itd. Pilot Pani Ewa Gajewska bardzo miła kompetentna o dużej wiedzy, widać, że jest Chinami zainteresowana i potrafi swoją wiedzę bardzo dobrze przekazać.

 

ankieta anonimowa październik 2015

Hotele bardzo dobre. Jedzenie świetne ! Tylko dwa dni były słabsze bo jedzenie chłodne i niedoprawione. Pani pilot Ewa Gajewska - świetne zdoloności interpersonalne- udzielała pomocy, panowanie nad grupą, imponująca wiedza - umiejętność przekazywania uczestnikom wycieczki, zdolności organizacyjne - umiejętnosci zagospodarowania czasu w autokarze i wolnego poza programem.

 

ANKIETA ANONIMOWA październik 2015

Świetna organizacja, bardzo dobra lokalizacja noclegów, ciekawy program, super pilot Pani Ewa Gajewska - cierpliwa, super organizacja czasu wolnego (konkursy, opowieści, ciekawostki), bardzo duża wiedza merytoryczna.

ANKIETA ANONIMOWA październik 2015

Wyjazd w pełni mnie usatysfakcjonował. Zarówno trsasa jak i intensywność, zostały bardzo dobrze zaplanowane, a sama impreza doskonale poprowadzona przez Panią Ewę Gajewską. Wiedza, znajomość języka i zdolności organizacyjne Pani Ewy zasługują na najwyższe uznanie. Brawo!! Jeśli miałbym coś sugerować, to - o ile to możliwe - nieco dłuższy pobyt w okolicy Yangshuo i wśród wzgórz mogotowych. Program uważam za tak atrakcyjny i różnorodny, że mogę polecić każdemu kto chciałby zobaczyć Chiny z mniej znanych bardzo interesującyh stron.

 

pani janina, katowice październik 2015

Wycieczkę po Chinach, pomimo, że nie jest to mój ulubiony kraj, oceniam bardzo pozytywnie. Duży wpływ na tę ocenę miała pilotka wycieczki Ewa Gajewska, jej wiedza, zaangażowanie w realizację programu.Wysokiej jakości przewodnik, przedstawiający w ciekawy sposób wiedzę na temat Chin, mający umiejętności współpracy z grupą i zdolności organizacyjne, wpływające w zasadniczy sposób na realizację założeń programowych wycieczki. Znakomity sposób wypełniania czasu na przejazdach między miejscami.

 

pani jadwiga, katowice październik 2015

Program wycieczki był zrealizowany w 100 % i nadto bardzo dobra organizacja. Pilotka - Super. Pani Ewa Gajewska była profesjonalistką, jej wiedza związana z Chinami i całą Azją jest nieprzeciętna. Potrafiła w ciekawy i wspaniały sposób dzielić się swoją wiedzą. Zorganizowane przez nią konkursy w trakcie jazdy autobusem zmuszły do myślenia i zastanowienia się. Były ciekawe, zabawne i bardzo dużo uczyły. Była cały czas uśmiechnięta, życzliwa i pamiętała o najdrobniejszych prośbach i pytaniach uczestników.Jeśli następna impreza to tylko z Ewą!

 

państwo izabela i janusz październik 2015

Dziękujemy za wspaniale niezapomniane wrażenia. Dziękujemy za miłą atmosferę i opiekę. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie. Teraz TYBET.

 

państwo grażyna i adam, sierakowice listopad 2008

Na lotnisku spotkaliśmy się już po 5 rano 15 listopada 2008 roku. W grupie naszej: 13 osób i młodziutka pani przewodnik - studentka sinologii. Chiny, które znaliśmy ( z Tv) jakże bardzo różniły się od tego, co zobaczyliśmy!

Dodam, że wybraliśmy 16 dniową podróż widokową: "Śladami Yunnanu". W programie tym nie było Muru Chińskiego, Armii Terakotowej etc. Jednak w naszym przypadku - nie było to istotne.

Chcieliśmy odsapnąć, poznać widok innych chmur, zobaczyć szczyty Himalajów, dotknąć Chin nieco inaczej. A więc trasy różnymi drogami wiosek (a w tym widzieliśmy jak żyją ludzie), jedliśmy zawsze w różnych miejscach , sypialiśmy zawsze w innych hotelach..., poznaliśmy wewnętrzne linie lotnicze chińskie, widzieliśmy europeizację Azji.... Jednak jesteśmy pewni, że w wielu aspektach to my powinniśmy się uczyć od nich. Spodziewaliśmy się zobaczyć tysiące rowerów na ulicach Pekinu itd, a zobaczyliśmy wspaniale oświetlone ulice, motorowery poruszane elektrycznie (a nie jak u nas dzięki paliwu). Zaskoczył nas widok masek na twarzach ludzi z Chin (najprawdopodobniej chroniły drogi oddechowe). Zaskakującym jest też i to, że matki oraz nieliczni ojcowie noszą swe maleństwa w chustach - na plecach. Nie spotkaliśmy żadnych wózków dziecięcych, a przecież przemierzyliśmy tysiące kilometrów. Wózki pojawiły się dopiero w Macao i Hong-Kongu. jednak przede wszystkim ciągnięte były przez Amerykanów lub Europejczyków.

To, co chcemy by zagościło w naszym domu - to pomysły dotyczące chińskich stołów. Okrągłe (a więc każdy przy stole jest równy...), a do tego szklana okrągła tafla, która można kręcić i dzięki temu każda potrawa podjeżdża do osoby głodnej i spragnionej.

(...) Temperatura w różnych rejonach Chin o tej porze roku to od -9 st. C. do prawie do 30 st. C. A więc b. często ubieraliśmy się na cebulkę. Ubrania, które nie zdążyły nam doschnąć - schnęły w tylnej części autokaru - i to z dobrym skutkiem! Chcemy powiedzieć, że codziennie prawie przemierzaliśmy trochę km. Gdy odległości były większe - firma CT Poland zadbała o to, abyśmy polecieli. Tak, Chińskie Linie Lotnicze są na wyższym poziomie niż nasz LOT! Niestety!

Chcemy powiedzieć, że chwilami dość zjawiskowo byliśmy przyjmowani na peryferiach wiejskich Chin. Dotykano nas, robiono z nami zdjęcia. (...) Rejs statkiem należał do wypraw trafionych i to pozytywnie. Nieco przypomniał nam pobyt wśród norweskich fiordów....

Uczestniczyliśmy w dwóch przedstawieniach wieczorno-nocnych na łonie przyrody. Reeeweelacja! Polecam wszystkim, którzy chcą być reżyserami - naukę właśnie przy takim spektaklu! Efekty będą! A więc cudowny czas, który teraz rozbrzmiewa w naszych umysłach. Niebawem usiądziemy, aby z tysiąca zdjęć wybrać tylko 100 do albumu rodzinnego. szalenie trudne zadanie!

P.s. Swoje 40 urodziny przeżyłam w Chinach. Cudowny czas i dziękuję też firmie CT Poland za smaczny tort! Zaskoczenie!

twoja opinia może być następna :)

16 dni

Chiny: Barwy Yunnanu - etniczne południe Chin

Cena za osobę:

7486 2190