• 1 dzień

  Wylot z warszawy

  Przelot do Hongkongu z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych.

 • 2 dzień

  Hongkong

  Przylot do Hongkongu. Zwiedzanie miasta autokarem. Wjazd na Wzgórze Wiktorii, skąd rozpościera się widok na miasto i port. Wizyta w Zatoce Repulse i w Aberdeen – „pływającej osadzie”. Fakultatywnie rejs sampanem. Czas wolny na zakupy. Nocleg w Hongkongu.

   
 • 3 dzień

  Hongkong / Kanton / Kunming

  Rano wyjazd pociągiem do Kantonu. Zwiedzanie Świątyni Przodków Rodziny Chen, wzniesionego w końcu XIX w. zespołu budynków o tradycyjnej architekturze. Wizyta na bazarze Qingping, bogato zaopatrzonym w towary niezbędne w chińskiej kuchni i medycynie. Spacer po wyspie Shamian, gdzie zachowały się budynki w stylu kolonialnym i mieści się m.in. Konsulat RP. Pobyt na południu Chin stanowi doskonałą okazję do zapoznania się ze słynnymi potrawami kuchni kantońskiej. Przelot do Kunming – Miasta Wiecznej Wiosny, stolicy prowincji Yunnan. Transfer do hotelu. Nocleg w Kunming.

   
 • 4 dzień

  Kunming / Kamienny Las

  Wizyta w otoczonej kameliowymi drzewami taoistycznej Złotej Świątyni. Przejazd do Kamiennego Lasu – imponującego zespołu wapiennych skał ukształtowanych przez deszcz i wiatr. Zwiedzanie Kamiennego Lasu oraz wioski mniejszości etnicznej Sani. Wyjazd nocnym pociągiem do Dali (miejsca sypialne).

   
 • 5 dzień

  Dali

  Przyjazd do Dali, miejscowości zamieszkanej głównie przez mniejszość etniczną Bai. Do XIII w. miasto to było stolicą królestwa Nanzhao, a następnie królestwa Dali. Wycieczka statkiem po jeziorze Erhai. Zwiedzanie starego miasta Dali oraz wizyta na kawiarnianej ulicy Cudzoziemców. Nocleg w Dali.

   
 • 6 dzień

  Lijiang

  Przejazd autokarem do Lijiang. Zwiedzanie starego miasta Lijiang. Wizyta w Parku Stawu Czarnego Smoka, z którego rozciąga się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Nocleg w Lijiang.

   

   
 • 7 dzień

  Lijiang / Wąwóz Skaczącego Tygrysa

  Całodniowa wycieczka do jednego z najgłębszych wąwozów świata, Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którym płynie rzeka Jangcy. Powrót do Lijiang. Czas wolny. Nocleg w Lijiang.

   

   
 • 8 dzień

  Kunming / Jianshui

  Przelot do Kunming a następnie przejazd do miejscowości Jianshui, gdzie do dzisiaj zachowała się architektura starożytnych Chin. Zwiedzanie miasteczka. W programie Świątynia Konfucjusza, założona w czasach panowania mongolskiej dynastii Yuan, wieża Chaoyang z czasów dynastii Ming oraz ogród Zhu – prywatna rezydencja, której początki sięgają dynastii Qing. Spacer po największym, starożytnym moście w prowincji Yunnan – moście Dwóch Smoków. Możliwość obejrzenia tradycyjnego sposobu wytwarzania potraw z lokalnego specjału, tofu. Nocleg w Jianshui.

   

   
 • 9 dzień

  Jianshui / Yuanyang

  Przejazd do miejscowości Yuanyang. W czasie drogi można podziwiać piękną scenerię tarasów ryżowych rozmieszczonych pośród gór Ailao. Okolice miasteczka Yuanyang zamieszkane są przez mniejszość etniczną Hani, która do dziś zachowała swoją kulturę i tożsamość. Możliwość podziwiania lokalnej architektury, strojów i obserwacji kultywowanych po dziś dzień zwyczajów. Wycieczka na tarasy ryżowe. Ogrom tarasów świadczy o niesamowitej pracowitości ludu Hani, który nie mając dostępu do nizinnych terenów od stuleci stopniowo „wycinał” tarasy w zboczach górskich. Nocleg w Yuanyang.

   
 • 10 dzień

  Yuanyang / Hekou / granica z Wietnamem / Sapa

  Wczesnym rankiem podziwianie wschodu słońca nad tarasami ryżowymi. Następnie przejazd do miejscowości Hekou, gdzie przebiega granica z Wietnamem. Pożegnanie z przewodnikiem chińskim. Przekroczenie granicy. Spotkanie z przewodnikiem wietnamskim. Dalsza podroż do górskiej miejscowości Sapa. Nocleg w Sapa.

   

   
 • 11 dzień

  Sapa

  Zwiedzanie okolic Sapa zamieszkiwanych przez liczne mniejszości etniczne. Istnieje możliwość dwugodzinnej fakultatywnej wycieczki po okolicznych wioskach. Wyjazd nocnym pociągiem do Hanoi

   

   
 • 12 dzień

  Hanoi

  Przyjazd do Hanoi. W programie: zbudowana w XI w. Świątynia Literatury – pierwszy w Wietnamie uniwersytet, położona na jeziorze Świątynia Ngoc. Wizyta na placu Badinh, gdzie znajduje się Mauzoleum Ho Chi Minha. Pałac Prezydencki (dawna rezydencja generalnego gubernatora Indochin) i były Ogród Botaniczny, na terenie którego mieściła się rezydencja Ho Chi Minha. Wizyta przy Pagodzie na Jednej Kolumnie, która została zbudowana w XI w. przez panującego wówczas cesarza w podzięce za narodziny syna. Przejażdżka rowerowymi rikszami po starej dzielnicy miasta. Przedstawienie tradycyjnego wietnamskiego teatru lalek wodnych – sztuki wywodzącej się z rolniczych obszarów tego kraju. Podczas przedstawienia aktorzy grają stojąc po pas w wodzie i poruszając lalkami na jej powierzchni. Nocleg w Hanoi.

   

   
 • 13 dzień

  Hanoi / Zatoka Ha Long

  Przejazd do Zatoki Ha Long. Rejs po Zatoce Ha Long, zgodnie uznawanej za cud natury, gdzie szmaragdowe wody zatoki usiane są tysiącami niezrównanej piękności wapiennych wysepek tworzących niepowtarzalną scenerię. Lunch na statku: owoce morza. Nocleg na dżonce.

   

   
 • 14 dzień

  Hanoi / Hue

  Dalszy rejs po Zatoce. Zejście ze statku. Przejazd do Hanoi. Przelot do Hue, politycznej i kulturalnej stolicy Wietnamu podczas panowania 13 cesarzy dynastii Nguyen (1802 – 1945). Nocleg w Hue.

   

   
 • 15 dzień

  Hue / Danang / Hoi An

  Wycieczka statkiem po rzece Perfumowej do zbudowanej w 1601 roku słynnej pagody Thien Mu – symbolu Hue oraz do grobowca cesarza Minh Manga. Następnie zwiedzanie imponującej Cesarskiej Cytadeli pochodzącej z 1804 r., gdzie znajdują się cesarskie pomieszczenia urzędowe oraz komnaty prywatne, zwane Zakazanym Purpurowym Miastem. Przejazd do Hoi An przez Danang, czwarte co do wielkości miasta Wietnamu. Droga wiedzie przez Przełęcz Morskich Obłoków, wśród malowniczych wiosek z czerwonej cegły, sadów owocowych oraz urzekająco pięknych widoków na morze i niebo. Przejazd do Hoi An – historycznego miasta, które przeżywało swoją świetność jako port morski w XVI – XVIII w. Nocleg w Hoi An.

   

   
 • 16 dzień

  Hoi An / Ho Chi Minh

  Zwiedzanie miasta Hoi An, które jest okazją do obserwacji ciekawej architektury Hoi An, w której można odnaleźć wpływy wietnamskie, chińskie i japońskie. Transfer na lotnisko w Danang. Przelot do miasta Ho Chi Minh, czyli dawnego Sajgonu. Nocleg w Ho Chi Minh.

   

   
 • 17 dzień

  Ho Chi Minh / Delta Mekongu

  Wyjazd do Delty Mekongu – trzeciej co do wielkości rzeki Azji. W programie miedzy innymi: rejs łódką po kanałach wśród porastającej deltę dżungli oraz wizyta w lokalnej wytwórni kokosowych cukierków. Powrót do Ho Chi Minh. Nocleg w Ho Chi Minh.

   

   
 • 18 dzień

  Wylot z Wietnamu

  Wykwaterowanie z hotelu do godziny 12. Zwiedzanie miasta: Dzielnica Chińska, poświęcona chińskiej bogini morza pagoda Thien Hau oraz katedra Notre Dame. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w jednym z portów.

   

   
 • 19 dzień

  Powrót do warszawy

   

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Chiny Południowe i Wietnam z regionem Sapa 19 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny