Nowość w ofercie 2020! Cztery miasta, cztery prowincje, cztery kuchnie, cztery oblicza wielkiej cywilizacji. Wygodna podróż szybkimi pociągami i samolotami. 

 

ATUTY TEJ WYCIECZKI:

 

 • Bardzo bogaty program zwiedzania, dzień wypełniony atrakcjami.
 • Wygodne transfery szybkimi pociągami i samolotami.
 • Wieczorne i poranne atrakcje w cenie: opera pekińska, przedstawienie "Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang".
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4*.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 •  Wyżywienie: niemal każdego dnia program obejmuje 2 posilki. Wybrane napoje do posiłków w cenie!
 • Urozmaicona kuchnia: kaczka po pekińsku, bankiet pierożkowy, kuchnia szanghajska, hongkońskie dim sumy, wystawny bufet w Hongkongu.
 • Bilety wstępu w cenie wycieczki.


Dla kogo: trasa dla każdego, kto chciałby poznać najważniejsze miejsca w Chinach przemieszczając się szybko i sprawnie wygodnymi środkami trasportu. Dla każdego, kto lubi intensywne i bogate zwiedzanie i wieczorne atrakcje, takie jak pokazy akrobatów czy operę pekińską. 

Intensywność: trasa bez ograniczeń wiekowych. Jedynym trudniejszym i bardziej intensywnym momentem jest wejście na tarasy ryżowe, co zajmuje ok. 45 minut wolnym tempem. Spacer odbywa się bez bagaży, które zostawiamy na ten dzień, podróżując tylko z bagażem podręcznym. Dla osób mniej sprawnych za dodatkowa opłatą możliwe są lektyki. 

 

 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  PEKIN

  Przylot do Pekinu. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tian’­anmen), jednym z największych publicznych placów na świecie, na którym znajduje się również Mauzoleum Mao Zedonga i Pomnik Bohaterów Ludowych. Zwiedzanie Świątyni Nieba  – najpiękniejszej pekińskiej świątyni, którą dwa razy w roku odwiedzał cesarz, aby pokłonić się Niebu. Spacer po ulicy Qianmen, jednym z najmodniejszych i najciekawszych deptaków miasta, utworzonych po renowacji centralnej części miasta. Od północy ulicę Qianmen zamyka spektakularna brama pailou, a okoliczne stoiska oferują znany przysmak – tanghulu – owoce w karmelu. Nocleg w Pekinie.

    
 • 3 dzień

  PEKIN - WIELKI MUR

  Przejazd obok obiektów olimpijskich z 2008 roku. Zobaczymy (z zewnątrz) imponującą Kostkę Wodną i majestatyczne Ptasie Gniazdo. Wizyta na Wielkim Murze , malowniczy i rzadziej uczęszczany odcinek Mutianyu. Wizyta w fabryce cloisonne, w której będzie można poznać proces tworzenia najpiękniejszej z chińskich ceramik. Kolacja z degustacją kaczki po pekińsku w jednej z najlepszych restauracji specjalizujących się w tej potrawie. Kaczka będzie jednym z wielu dań. Spektakl opery pekińskiej, połączenia sztuki mimicznej, śpiewu, tańca i akrobacji. Nocleg w Pekinie.

   
 • 4 dzień

  PEKIN

  Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego   , znanego jako Zakazane Miasto. Podczas zwiedzania przejdziemy przez oficjalną, ceremonialną część pałacu m.in. Pawilon Najwyższej Harmonii, ale również mniej oficjalną, aby zobaczyć jak mieszkały cesarzowe i cesarski dwór. Spacer po Wzgórzu Węglowym, skąd rozpościera się widok na Zakazane Miasto i centrum Pekinu. Zwiedzanie Yong­hegong, jednej z najwspanialszych poza Tybetem świątyń buddyzmu tybetańskiego. Spacer po dzielnicy hutongów – najstarszej części miasta. Okazja, by przyjrzeć się bliżej życiu zwykłych mieszkańców Pekinu. Nocleg w Pekinie.

     
 • 5 dzień

  PEKIN - XI'AN

  Zwiedzanie Pałacu Letniego  – jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Podczas spaceru zobaczymy Pawilon Życzliwości i DługowiecznościPawilon Nefrytowych Fal, przejdziemy Długą Galerią, która kryje prawie 14000 unikalnych malowideł, do podnóża Wzgórza Długowieczności, skąd roztacza się piękny widok na Jezioro KunmingMost Siedemnastu Łuków i nieodległe Pachnące Wzgórza. Wizyta w centrum hodowli pereł, gdzie poznamy sposób hodowli i różnorodność tych klejnotów. Przejazd szybkim pociągiem do Xi’an (ok. 5 godz.), miasta o historii ponad 2200 lat. Nocleg w Xi’an.

     
 • 6 dzień

  XI'AN - ARMIA TERAKOTOWA

  Przejazd do muzeum Armii Terakotowej , pochodzącej z III w. p.n.e. Poznamy historię Qin Shihuangdi i największej archeologicznej tajemnicy Chin – Mauzoleum Pierwszego Cesarza oraz zwiedzimy zakład, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi oraz wizyta w niewielkiej galerii, gdzie zapoznamy się ze słynnym malarstwem krajobrazowym i chińskim zodiakiem. Uroczysta kolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Wieczorem przedstawienie „Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang” – unikalne w skali Chin przedstawienie z udziałem śpiewaków i tancerzy. Nocleg w Xi’an.

 • 7 dzień

  XI'AN - SZANGHAJ

  Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej, gdzie sprzedawane są pamiątki i lokalne przysmaki, takie jak: chińska chałwa, chlebki naan i owoce żożoby, oraz w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscach przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Przelot do Szanghaju. Nocleg w Szanghaju.

    
 • 8 dzień

  SZANGHAJ - ZHUJIAJIAO

  Przejazd do położonej na wodzie, liczącej 900 lat historii i przepojonej klimatem dawnych Chin miejscowości Zhujiajiao. Zwiedzanie miasteczka oraz rejs łódką po kanałach. Powrót do Szanghaju. Wizyta w ogrodzie Yu i pobliskim miasteczku handlowym Yuyuan, zwanym starym miastem. Czas wolny na zanurzenie się w setki stoisk m.in. ze znanym chińskim przysmakiem „śmierdzące tofu”, zakupy herbaty, biżuterii czy pamiątek z okresu Wielkiego Marszu. Wieczorem fakultatywnie występ akrobatów chińskich. Nocleg w Szanghaju.

    
 • 9 dzień

  SZANGHAJ - HONGKONG

  Wizyta na głównym placu Szanghaju – placu Ludowym oraz w Muzeum Szanghajskim, posiadającym jedną z najlepszych kolekcji sztuki chińskiej. Spacer po bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie oraz po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Wizyta w dzielnicy Pudong, która stała się wizytówką miasta i dowodem potęgi ekonomicznej Chin. Aby podziwiać panoramę Szanghaju wjedziemy windą na taras widokowy wieży telewizyjnej „Perła Orientu” lub majestatycznego budynku Jinmao. Krótka wizyta w Xintiandi – dawnej koncesji francuskiej, obecnie dzielnicy kawiarni i pubów, miejscu powstania Komunistycznej Partii Chin. Przelot do Hongkongu. Nocleg w Hongkongu.

    
 • 10 dzień

  HONGKONG

  Podczas półdniowego zwiedzania Hongkongu skorzystamy z komunikacji miejskiej, aby lepiej wczuć się w atmosferę miasta. Przepłynięcie promem Star Ferry z Półwyspu Dziewięciu Smoków (Kowloon) na wyspę Hongkong. Spacer po Central, dzielnicy finansowej i sercu wyspy. Wjazd na wzgórze Wiktorii tramwajem Peak Tram. Ze wzgórza rozpościera się widok na miasto i port. Przejazd metrem na główną ulicę handlową Nathan Road. Przystanek przy Alei Gwiazd. Nocleg w Hongkongu.

      
 • 11 dzień

  HONGKONG

  Czas wolny. Wykwaterowanie do godz. 12:00. Dzień można wykorzystać na wycieczkę do byłej portugalskiej kolonii Makau lub wyprawę na wyspę Lantau, aby zobaczyć największy odlany z brązu posąg Buddy. Można też popaść w zakupowe szaleństwo na głównym pasażu Nathan Road lub odpocząć na plaży w zatoce Repulse. Pożegnalna kolacja – wystawny bufet. Przelot do Warszawy z przesiadką. • 12 dzień

  POWRÓT DO WARSZAWY

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

  1. Przelot na trasie Warszawa - Pekin i Hongkong - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przeloty na trasach Xi’an – Szanghaj – Hongkong w klasie ekonomicznej.
  2. Przejazd pociągiem na trasie Pein – Xi’An (miejsca siedzące).
  3. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
  4. Zakwaterowanie w hotelach **** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
  5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
  6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
  7. Posiłki (ilość podana jest przy każdym dniu programu) wraz z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu / kolacji. W Hongkongu bez napojów.
  8. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
  9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
  10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
  12. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:

 1. Wizy chińskiej dla posiadaczy paszportu RP (445 PLN, wiza uzyskiwana jest w Polsce).
 2. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD płatne w Chinach).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 6. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu i wizy:

Od 15.12.2019 ubiegając się o wizę chińską należy osobiście złożyć odciski palców w Chińskim Centrum Wizowym w Warszawie. Z obowiązku zwolnione są osoby poniżej 14 r.ż. i powyżej 70 r.ż. 

W celu uzyskania wizy chińskiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 3 strony obok siebie wolne.

Wniosek wypełniany jest online.

Więcej informacji na https://ctpoland.com.pl/wizy-do-chin lub pod numerem telefonu 22 6545133. 

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 27 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 45 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2020 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

CT Poland posiada w swojej ofercie kilkadziesiąt różnych tras. Służymy doradztwem przy wyborze najodpowiedniejszej dla Państwa trasy w wybranym przez Państwa terminie. Prosimy kierować zapytania telefonicznie, mailowo lub po prostu przyjść do biura. Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Po wybraniu wycieczki możliwa jest rezerwacja. Rezerwacja jest ważna zazwyczaj przez okres 7 dni. Dokonując rezerwacji prosimy o podanie danych wszystkich uczestników, numer telefonu kontaktowego oraz adresu e-mail.

Pracownicy biura (lub agent) przygotowują umowę zgłoszenia. Należy wypełnić ją czytelnie w 2 egzemplarzach, składając podpis na końcu. Prosimy zwrócić uwagę, aby imiona i nazwiska były zgodne z podanymi w paszporcie. Razem z umową należy podpisać ogólne warunki uczestnictwa i program imprezy. Dokumenty do zapisu na wycieczkę wysyłamy mailem lub pocztą tradycyjną. W taki sam sposób podpisane zgłoszenie można odesłać do biura.

Jeśli umowę otrzymali Państwo pocztą, drugi podpisany przez nas egzemplarz również odeślemy do Państwa tą drogą. Do umowy dołączamy informacje praktyczne, które pozwolą przygotować się do wyjazdu.

Data wpłaty zaliczki znajduje się na umowie. Zazwyczaj wynosi ona kilka dni od momentu podpisania umowy. Jeśli termin wycieczki jest bliski, poprosimy o przyspieszoną wpłatę.

Termin płatności za wycieczkę upływa 40 dni przed terminem imprezy. W przypadku wycieczki Nowa Zelandia i Australia, termin wpłaty za wycieczkę upływa 50 dni przed rozpoczęciem imprezy.

Kwoty podane w walutach obcych w przypadku wpłaty w PLN należy przeliczyć na PLN według kursów sprzedaży tych walut podanych tu:

KURSY WALUT

Na umowie znajdą Państwo termin dostarczenia dokumentów (np. paszport, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy). Informacje dotyczące wymaganej ważności paszportu oraz ilości wolnych stron na wizę znajdują się w umowie lub w programie dołączanym do umowy.

Na około trzy tygodnie przed wyjazdem otrzymają Państwo informacje o godzinie i miejscu spotkania z pilotem wycieczki i grupą.

Jeśli po dokonaniu zapisu na wycieczkę są Państwo zmuszeni odwołać wyjazd, prosimy o przesłanie takiej informacji listem lub mailowo. Przypominamy o możliwości wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

12 dni

Chiny - Cztery Smoki Chin

Cena za osobę:

6506 1440