• 1 dzień

  Przelot z Warszawy do Buenos Aires

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Buenos Aires w Argentynie. Przylot do Buenos Aires. Transfer do hotelu. Nocleg w Buenos Aires.

    
 • 2 dzień

  Buenos Aires

  Miasto, zwane często Paryżem Ameryki Łacińskiej zaskakuje niemal wszystkich Europejczyków tym, że… czują się jak w domu. To istotnie jedno z najbardziej europejskich miast w tej części świata, ale nie to jest tu najważniejsze. Niezwykła mieszanka kulturowa, bogactwo architektury, tradycji, dźwięków, zapachów szybko przyprawia przybyszów w szybsze bicie serca. W Buenos nie można się nudzić, gdy tango króluje na ulicach a dulce de leche na językach. Po śniadaniu ruszymy na eksplorację miasta. Zobaczymy główny plac – Plaza de Mayo, czyli Plac Majowy, gdzie zawsze skupiało się życie towarzyskie i polityczne, by skierować się również do artystycznych, bardziej awangardowych dzielnic miasta takich jak Monserrat, San Telmo, czy słynnej La Boca. Zajrzymy również na cmentarz Recoleta, który zwiedza się niemal jak muzeum. Pochowanych jest tu wiele osobistości argentyńskiego świata. Znajdziemy tu m.in. grób Evity, czyli Evy Peron, drugiej żony prezydenta Juana Perona, która zasłynęła swoimi działaniami na rzecz najbiedniejszych krajan. Nocleg w Buenos Aires.

      
 • 3 dzień

  Buenos Aires / San Antonio de Areco

  Wyruszymy dziś za miasto w poszukiwaniu prawdziwych gauchos, południowoamerykańskich pasterzy bydła. Poznamy również tereny pampy, krajobrazy trawiastych rozległych równin Argentyny. W San Antonio de Areco przekonamy się jak żyli pasterze, czym się zajmowali, zajrzymy do warsztatu. W miejscowej posiadłości (estancia) spróbujemy lokalnego jedzenia, atrakcją będzie również asado – grillowana wołowina, która rozsławiła Argentynę na cały kulinarny świat. Wieczorem wybierzemy się na kolację z pokazem tango w dzielnicy bohemy San Telmo. Nocleg w Buenos Aires.

      
 • 4 dzień

  Buenos Aires

  Dla chętnych fakultatywna całodniowa wycieczka do Urugwaju, a konkretnie do Colonia de Sacramento. Przeprawimy się promem, aby spacerować po uliczkach tego urokliwego miasteczka o kolonialnej architekturze. Miasto zachowało swoje historyczne centrum wraz z siatką ulic dostosowaną do układu terenu. Centrum historyczne, zbudowane przez Portugalczyków, a później rozbudowane przez Hiszpanów, zostało wpisane jako jedyny obiekt z Urugwaju na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO. Spacer i zwiedzanie miasta. Powrót do Buenos. Nocleg w Buenos Aires.

    
 • 5 dzień

  Buenos Aires / Ushuaia

  Czas ruszyć w drogę na południe. Dziś przed nami wyjątkowy cel – Ziemia Ognista. Transfer na lotnisko i przelot do Ushuaia, najbardziej wysuniętego na południe zamieszkałego miasta świata. Tierra del Fuego, czyli Ziemia Ognista oddzielona od kontynentu Cieśniną Magellana zachwyca przyjezdnych surowym krajobrazem, dziewiczą naturą oraz niezmąconym spokojem gór. Poznamy trudną historię mieszkańców tych ziem i jej znaczenie dla Argentyny. Po przylocie, jeśli czas pozwoli, ruszymy na spacer przez najważniejsze miejsca miasteczka, od starego lotniska (Aeroclub) , przez misję anglikańską, dawne więzienie, reprezentacyjną promenadę, aż po Muzeum Morskie, które chętni będą mogli odwiedzić tego lub w następne dni (dodatkowa opłata ok. 3 USD, bilet ważny przez 2 dni). Nocleg w Ushuaia.

      
 • 6 dzień

  Ushuaia / Park Narodowy Tierra del Fuego

  O poranku ruszymy nieco na północ na półdniową wycieczkę do Parku Narodowego Ziemi Ognistej – najstarszego nadmorskiego parku narodowego Argentyny. Tereny parku to doskonałe miejsce do górskich wędrówek, podziwiania przyrody i kontemplacji widoków. Nocleg w Ushuaia.

    
 • 7 dzień

  Ushuaia

  Dziś zapraszamy na półdniowy rejs wzdłuż Kanału Beagle w okolice wysp nieopodal Ushuaia. Popłyniemy do kolonii lwów morskich, uchatek, kormoranów i rybitw. Odwiedzimy najważniejsze i najsłynniejsze miejsca, takie jak Wyspa Lwów Morskich, czy Wyspa Ptaków, dopłyniemy do starej latarni morskiej. Zejdziemy na ląd wyspy Bridge. Zakończymy rejs w porcie Ushuaia. Nocleg w Ushuaia.

    
 • 8 dzień

  Ushuaia / El Calafate

  Żegnamy dziś Ziemię Ognistą ruszając na północ, do krainy lodu. Transfer na lotnisko i przelot do El Calafate. To niewielkie miasteczko przycupnęło u podnóża stromych skał, na południowym brzegu jeziora Argentino, swoją drogą, jednego z najpiękniejszych w całym kraju. Najbliższe parę dni będzie prawdziwą ucztą dla oczu. Przygodę z lodem zaczniemy od wizyty w Muzeum Lodowców – Glaciarium. To jedno z kilku takich obiektów na świecie i nie bez powodu powstało właśnie tu, w sąsiedztwie niezwykłego Parku Narodowego Los Glaciares. W muzeum można dowiedzieć się naprawdę wiele o powstawaniu lodowców a w jedynym w Argentynie lodowym barze wychylić drinka w temperaturze minus 10 stopni. Spacer po miasteczku uprzyjemni nam popołudnie. Nocleg w El Calafate.

      
 • 9 dzień

  El Calafate / Park Narodowy Los Glaciares / lodowiec Merito Moreno

  To jest ten dzień! Tak jak do Indii podróżuje się dla Taj Mahal, do Chin dla Wielkiego Muru, tak do Argentyny podróżuje się, aby zobaczyć lodowiec Perito Moreno. Wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego lodowiec zachwyca o każdej porze roku, niczym zahipnotyzowanym można godzinami obserwować cielące się masy lodu, z hukiem spadające do wód jeziora. To niezwykły widok! W pięknych okolicznościach przyrody Parku Narodowego Los Glaciares będziemy spacerować, tam zjemy również lunch. Nocleg w El Calafate.

    
 • 10 dzień

  El Calafate / rejs po jeziorze Argentino

  To nie koniec naszych przygód z lodem. Wyruszymy dziś do portu Punta Bandera, aby zaokrętować się na statek płynący wodami jeziora Argentino. Popłyniemy najpierw wzdłuż kanału Upsala, aby obejrzeć jeden z największych lodowców, czyli lodowiec Upsala. Następnie statek skieruje się do kanału Spegazzini, a nas czeka spotkanie z lodowcami Heim Sur i Peineta. Kiedy statek przybije do brzegu, do bazy Spegazzini, czeka nas ok. 300 metrowy spacer do niewielkiej chatki, gdzie można przysiąść, schronić się przed lodowym wiatrem i pokontemplować krajobraz. Powrót do portu Punta Bandera i powrót do El Calafate. Nocleg w El Calafate.

    
 • 11 dzień

  El Calafate / Puerto Natales

  Kończymy powoli przygodę z lodowcami po argentyńskiej stronie granicy, ale tylko po to aby zacząć ją po stronie chilijskiej. Przejedziemy dziś publicznym autobusem do Puerto Natales w Chile (ok. 4 godz.). Puerto Natales to niewielkie miasteczko położone przy cieśninie Ostatniej Nadziei (Seno Ultima Esperanza). Otoczne przez wzgórza stanowi doskonałą bazę wypadową do Parku Narodowego Torres Del Paine. Nocleg w Puerto Natales.

      
 • 12 dzień

  Puerto Natales / Park Narodowy Torres del Paine

  Wizyta w Parku Narodowym Torres del Paine, określanym jako jeden z najpiękniejszych parków narodowych nie tylko Ameryki Południowej, ale i świata. Przejedziemy piękną trasą widokową, podziwiając gęste lasy, kolorowe jeziora, lodowce, czy wodospady. Podczas trasy odwiedzimy takie miejsca jak jaskinia Mylodon czy jezioro Lago Pehoe. Udamy się również na krótki trekking do punktu widokowego na pasmo Paine - wizytówkę parku. Pobyt na terenie parku będzie okazją do licznych postojów na zdjęcia, okolicę zamieszkują bowiem różne gatunki zwierząt a widoki nieraz zapierają dech w piersi. Powrót do Puerto Natales. Nocleg w Puerto Natales.

    
 • 13 dzień

  Puerto Natales / Punta Arenas

  Przejazd publicznym autobusem do Punta Arenas (ok. 3 godz.). Przed lotem do Santiago de Chile odwiedzimy jeszcze kilka miejsc w stolicy chilijskiej Patagonii, m.in. punkt widokowy na Cieśninę Magellana, wyspę Ziemia Ognista, główny plac Munoz Gamero, by zobaczyć stojący przy nim pomnik Ferdynanda Magellana. Zwiedzanie muzeum (zamknięte w poniedziałki), posiadającego ciekawą kolekcję obiektów etnograficznych i antropologicznych, związanych z regionem. Nocleg w Punta Arenas.

      
 • 14 dzień

  Punta Arenas / Santiago de Chile

  Transfer na lotnisko i przelot do Santiago de Chile – kulturalnej, politycznej i finansowej stolicy Chile. Półdniowe zwiedzanie miasta rozpoczniemy od wizyty na placu Konstytucji, gdzie znajduje się Pałac de la Moneda, niegdyś mennica a obecnie siedziba rządu. Od placu odchodzi główna ulica miasta Avenida Libertador General Bernardo O’Higgins, zwana Alameda. Jeśli pogoda dopisze ze wzgórza Cristobal zobaczymy piękną panoramę miasta. Zwiedzanie zakończymy na Placu Broni (Plaza de Armas), w najstarszej części miasta. To tu znajdowało się centrum założonego w 1541 r. protoplasty obecnego Santiago de Chile. Przy placu podziwiać można barokowo-klasycystyczną katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Pałac Arcybiskupi, budynek Poczty Głównej oraz Pałac Gubernatora. Nocleg w Santiago.

      
 • 15 dzień

  Santiago de Chile / wyspa Wielkanocna

  Przelot na Wyspę Wielkanocną, zwaną w języku polinezyjskim Rapa Nui, jednego z najbardziej izolowanych miejsc na świecie (czas lotu 5 godz.). Owiana mocą legend, jest dziś jednym z najcenniejszych klejnotów w kolekcji każdego podróżnika. Nocleg w Hanga Roa.

      
 • 16 dzień

  wyspa Wielkanocna

  Wycieczka do południowej części wyspy, przejazd piękną drogą z widokiem na wygasły wulkan Poike, któremu ta część wyspy zawdzięcza swój unikalny wygląd. Pierwszy przystanek przy ruinach świątyni Vaihu, aby kontynuować do punktu znanego jako Camino de los Moais, czyli droga Moai. Odwiedzimy Rano Raraku, kamieniołom i miejsce powstawania posągów. Można tam zobaczyć wiele posągów na różnych etapach powstawania. Wycieczkę tego dnia zakończymy na dwóch punktach: w zatoce Ovahe, charakteryzującej się różowym piaskiem, który w połączeniu z turkusową wodą tworzy niepowtarzalny widok oraz na plaży Anakena. Czas na relaks i ewentualne kąpiele w Pacyfiku. Nocleg w Hanga Roa.

      
 • 17 dzień

  wyspa Wielkanocna

  Wizyta we wsi Orongo, gdzie znajdują się owalne, kamienne domy a także petroglify związane z kultem Człowieka-Ptaka. Orongo silnie związane jest również z wielowiekowa tradycją corocznych religijnych zawodów w zdobyciu pierwszego jaja rybitwy manutara. Kto pierwszy przyniósł jajo z nieodległej wyspy Moto Nui, zdobywał tytuły i zaszczyty. Ostatnie zawody odbyły się w 1888 r. Dalsze godziny tego dnia spędzimy podziwiając m.in. Ahu Akivi, platformę z 7 posągami, symbolizującymi pierwszych mieszkańców wyspy a także Ahu Tahai, gdzie obejrzymy odrestaurowane już w XX w. posągi z namalowanymi oczami. Nie zabraknie również możliwości zobaczenia naturalnych atrakcji wyspy, np. utworzonych przez lawę jaskiń Ana Te Pahu. Zajrzymy również do kamieniołomu w Puna Pay, skąd czerpano charakteryzujące się mocnym czerwonym kolorem, zwieńczenia posągów. Nocleg w Hanga Roa.

    
 • 18 dzień

  wyspa Wielkanocna / Santiago de Chile

  Transfer na lotnisko i przelot powrotny do Santiago (czas lotu 5 godz.). Transfer do hotelu. Nocleg w Santiago.

      
 • 19 dzień

  Santiago de Chile / Valparaiso / Vina del Mar

  Jednodniowa wycieczka do Valparaiso, uznawanej za jedną z najwspanialszych nadmorskich miejscowości wypoczynkowych w Chile, która szczyci się urokliwym zabytkowym portem oraz spacerowymi dzielnicami. Valparaiso to również ulubione miasto chilijskiego noblisty Pablo Nerudy i od niedawna stolica chilijskiego street artu. Popołudniem przejazd do Vina del Mar – miasta ogrodu, znanego morskiego kurortu. Spacery po mieście będą okazją na nabranie sił na kolejne intensywne dni podróży. Nocleg w Santiago de Chile.

    
 • 20 dzień

  Wylot do Warszawy

  Transfer na lotnisko w Santiago de Chile i wylot do Warszawy. * Wykwaterowanie do 12:00.

    
 • 21 dzień

  Powrót do Warszawy

  Lądowanie w Warszawie.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot lotniczy na trasie Warszawa-Buenos Aires i Santiago de Chile-Warszawa z przesiadkami, w klasie ekonomicznej.
 2. Przeloty wewnętrzne na trasie Buenos Aires-Ushuaia-El Calafate i Punta Arenas-Santiago de Chile oraz przeloty na i z wyspy Wielkanocnej w klasie ekonomicznej. Limit bagażu 15 kg, możliwość dopłaty na miejscu.
 3. Zakwaterowanie w hotelach o standardzie 4*, na wyspie Wielkanocnej 3* w pokojach 2-os.
 4. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem lub autokarem (w zależności od grupy).
 5. Transfery łodziami i statkami wg. programu m.in. rejs po kanale Beagle w Ushuaia, rejs po kanale Upsala w Ushuaia.
 6. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie, parków narodowych.
 7. Wycieczki autokarowe i piesze wymienione w programie, m.in. całodniową wycieczkę na pampę do San Antonio de Areco, całodniową wycieczkę do lodowca Perito Moreno.
 8. Przejazd turystycznym publicznym autokarem na trasie El Calafate-Puerto Natales-Punta Arenas (klasa przejazdu busem 1, rozkładane siedzenia).
 9. Opiekę lokalnych przewodników w parkach narodowych i podczas zaplanowanego zwiedzania miasta, kierowcy na całej trasie.
 10. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 11. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 12. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 14. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 15. Podatek VAT.       

 

Cena nie obejmuje:

 1. Podatku miejskiego w Buenos Aires (1 USD/noc/os.).
 2. Napiwków dla przewodników, kierowcy, obsługi łodzi (100 USD, płatne na miejscu).
 3. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania. Całodniowa wycieczka do Colonia de Sacramento w Urugwaju (250 USD/os.)
 5. Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia do 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

21 dni

Argentyna, Chile, Wyspa Wielkanocna

Cena za osobę:

10876 6150