• 1 dzień

  Wylot z Warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Rijadu z przesiadką. Po przylocie transfer do hotelu na wypoczynek. Nocleg w Rijadzie.

    
 • 2 dzień

  Rijad

  Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej. Rijad jest wyjątkowym miastem, w którym nowoczesność łączy się z historią Saudów, tworząc unikatowy charakter miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym przybliży nam kulturę tego tajemniczego kraju, który dopiero kilka lat temu otworzył się na turystykę. W muzeum poznamy nie tylko historię cywilizacji arabskiej, ale również kulturę i sztukę współczesną. Tuż obok muzeum znajduje się pałac Murraba, właśnie tutaj mieszkał twórca współczesnego państwa saudyjskiego - król Abdul Aziz (1932-1953). W czasie zwiedzania dwukondygnacyjnego pałacu zobaczymy pamiątki po królu i dowiemy się jak żył i rządził krajem. Zwiedzanie fortu Masmak - znajdującego się w centrum miasta gliniano-kamiennego obiektu z czterema wieżami, który na przestrzeni lat pełnił różne funkcje: fortu broniącego miasto, składu amunicji i więzienia. Obecnie jest tu wystawa poświęcona wielu aspektom kraju. Po części historycznej czas wolny na bazarze Dira Souk, słynącym z lokalnego rękodzieła, pachnących przypraw oraz bogato zdobionych dywanów. Ostatnią atrakcją dnia będzie wjazd na taras widokowy wybudowanego w 2002 r. oraz liczącego 302 m. wieżowca Kingdom Tower. Ten futurystyczny wieżowiec widoczny praktycznie z każdego miejsca w mieście, szczyci się nie tylko tarasem widokowym, ale również nowoczesnym centrum handlowym, w którym również będzie można zrobić zakupy. Pełen emocji dzień za nami. Czas na kolację w stylu arabskim. Nocleg w Rijadzie.

    
 • 3 dzień

  Rijad / Ha`il

  Transfer na dworzec kolejowy i przejazd szybkim pociągiem do położonego 600 km od Rijadu miasta Ha`il (czas przejazdu ok. 5 godz.). Ze względu na położenie (ok. 950 m. n.p.m.) i łagodniejszy klimat miasto przyciągało poetów i artystów z całego regionu, którzy mieli tutaj idealne warunki do pracy. Popołudniu udamy się na zwiedzanie. Zaczniemy od majestatycznie położonego na wzgórzu fortu A'arif, który został wybudowany ponad 200 lat temu. Z wieży strażniczej rozpościera się widok na miasto oraz bajkową pustynię poza miastem. Tuż obok znajduje się tradycyjny bazar z lokalnymi pysznościami, jak daktyle (saudyjskie daktyle są jednymi z najlepszych na świcie) czy najróżniejsze owoce i orzeszki. Czas wolny, aby zapomnieć się i zanurzyć wśród licznych kramów. Zwiedzimy również regionalne muzeum, które szczyci się bogatą kolekcją lokalnych dzieł sztuki. Nocleg w Ha`il.

      
 • 4 dzień

  Ha`il / Jubbah / Al Ula

  Frajda dla miłośników samochodów terenowych, którymi pojedziemy w okolice Jubbah miasteczka leżącego na niesamowitej pustyni Nefud o pomarańczowym kolorze piasku i wysokich wydmach. Region słynie z licznych rysunków naskalnych. Zobaczymy najsłynniejsze petroglify Jebel Umm Sanman , powstałe pod 10 tysiące lat temu, przedstawiające zwierzęta i ludzi w ich codziennym życiu. Przejazd autobusem (ok. 6 godz.) do Al Ula. Jest to następne wyjątkowe miejsce na naszej mapie zwiedzania Arabii Saudyjskiej. Historia regionu sięga VI w. p. n. e., kiedy powstała tu oaza położona na Szlaku Kadzidlanym łączącym południe półwyspu z wybrzeżem Morza Śródziemnego. Nic dziwnego, że region jest bogaty w liczne zabytki kultury materialnej. Sama droga jest niesamowita, początkowo otoczona piaskami pustyni, będzie zmieniać się w krajobraz, w którym dominują formacje skalne o finezyjnych kształtach. Nocleg w Al Ula.

      
 • 5 dzień

  Al Ula

  Cały dzień poświęcimy na zwiedzanie Al Ula oraz okolic. Zatrzymamy się przy stanowisku archeologicznym Dedan, gdzie ponad 2000 lat temu funkcjonowało prężnie działające miasto, po którym pozostały tylko fundamenty. Zatrzymamy się również przy stanowiskach Ekma i Abu `Aoud, słynących z licznych napisów naskalnych w różnych językach, liczących setki lat. Czas wolny na starym mieście w Al Ula. Odresturowana kilka lat temu stara część miasta pozwoli z bliska zobaczyć jak wyglądały pustynne miasta kraju. Będziemy podziwiać panoramę miasta z tarasu jednego z budynków. Nocleg w Al Ula.

      
 • 6 dzień

  Al Ula / Mada’in Salih / Medyna

  Nowy dzień, nowe atrakcje. Dziś udamy się do stanowiska archeologicznego Mada’in Salih (Hegra) . Pierwszy zabytek w kraju wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2008 r. Jest to największy zachowany zespół zabytków cywilizacji nabatejskiej na południe od jordańskiej Petry, który składa się z ponad 100 monumentalnych grobowców królewskich, powstałych w okresie od I w. p.n.e. do I w. n.e. Historia grobowców i liczne tajemnice ukryte za misternie zdobionymi fasadami jeszcze długo nie ujrzą światła dziennego, gdyż archeolodzy dopiero od niedawna badają ten region - wiele jeszcze przed nami. Następnie udamy się, aby zobaczyć przepiękną formację skalną, przypominającą słonia. Przejazd autobusem (ok. 5 godz.) do Medyny, w której według tradycji pochowano Mahometa oraz jego córkę Fatimę. Nocleg w Medynie.

      
 • 7 dzień

  Medyna / Jeddha

  Półdniowe zwiedzanie jednego z najważniejszych dla muzułmanów miast (obok Mekki i Jerozolimy). Zabytki Medyny, to głównie meczety, które z uwagi na charakter miasta będziemy oglądać z zewnątrz. Zaczniemy do Meczetu Proroka, czyli Al Masjid an Nabawi - drugi największy i najświętszy meczet po meczecie Masjid al-Haram w Mecce. Został wybudowany w 622 r. przez samego proroka Mohameta. Tuż obok znajduje się Abu Bakar, niewielki meczet, który ciekawie prezentuje się na tle współczesnej zabudowy. A na koniec zobaczymy jeden z najstarszych meczetów Medyny - Al-Ghamamah. Wizyta w muzeum Dar Al Madinah pozwoli zapoznać się z historią i sztuką miasta. Opuszczamy święte miasto i kierujemy do oddalonego 400 km (czas przejazdu ok. 4 godz.), położnego nad Morzem Czerwonym, Jeddha (po polsku Dżudda, Dżedda). Nocleg w Jeddha.

      
 • 8 dzień

  Jeddha

  Całodniowe zwiedzanie Jeddah - drugiego największego miasta Arabii Saudjskiej, którego poczatki sięgają V w. p.n.e. Zaczniemy od starej części miasta, czyli Al Balad  - właśnie tutaj wśród krętych uliczek i licznych kramów bije serce miasta. W czasie zwiedzania będziemy oglądać tradycyjne wielokondygnacyjne domostwa wraz z bogato zdobionymi bramami wejściowymy i rzeźbionymi balkonami. Początki tej zabudowy sięgają XIX w., ale niektóre rezydencje mają prawie 400 lat. Kwintesencją starówki jest liczący ponad 100 pomieszczeń dom Bait Nassif, który został przekształcony w muzeum. Z pewnością znajdzie się czas, aby wzmocnić się kawą w jednej z wielu lokalnych kawiarni i poczuć atmosferę miejsca. Nie zabraknie kilku chwil na bazar, aby zrobić ostatnie zakupy przed powrotem do kraju. Jeddha słynie również z 30 kilometrowej promenady Corniche, popularnego miejsca spacerowego i rozrywkowego ciągnącego się wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego. W czasie spaceru zatrzymamy się przed wyjątkowym meczetem Rahmah. Nazywany jest pływającym meczetem, został wybudowny na palach umieszczonych w Morzu Czerwownym. Zobaczymy nawiększą fontannę świata o wysokości 300 im. księcia Fahda, która jest jednym z symboli szybko rozwijającego się miasta. Nocleg w Jeddha.

    
 • 9 dzień

  Wylot do Polski

  Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

    

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Rijad, Jeddah - Warszawa z przesiadką.
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Przejazd pociągiem na trasie Rijad - Ha`il.
 5. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 6. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 7. Wizę do Arabii Saudyjskiej.
 8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
 9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 11. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 13. Podatek

Cena nie obejmuje:

 • Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 • Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (60 USD
  płatne na miejscu).
 • Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 • Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 • Usług tragarzy na lotniskach i w hotelach.
 • Testu na COVID-19.

 

Wymagania dot. Paszportu RP:

Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 wolną stronę. W paszporcie nie może być śladu pobytu w Izraelu.

 

Uwaga:

- Wyjazd tylko dla osób, które otrzymały pełny cykl szczepienia Covid-19.
- Należy wykonać test PCR na Covid-19 do 72 godzin przed przekroczeniem granicy.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 21 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 34 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

9 dni

Arabia Saudyjska – szlakiem pustynnych oaz

Cena za osobę:

6976 2685