• 1 dzień

  Przelot z Warszawy / Miasto Meksyk

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Meksyku z przesiadką. Przylot do Miasta Meksyk. Przejazd do hotelu. Nocleg.

    
 • 2 dzień

  Miasto Meksyk

  Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień poświecimy poznawaniu Miasta Meksyk  i jego bogatej historii. Rozpoczniemy od wizyty na Zócalo, czyli głównym rynku, placu gdzie zobaczymy Pałac Prezydencki z malowidłami naściennymi Diego Rivery (jeżeli będzie dostępny dla zwiedzających). Freski przedstawiają najważniejsze wydarzenia meksykańskiej historii na przestrzeni trzech wieków. Odwiedzimy Katedrę i zobaczymy ruiny Wielkiej Świątyni Azteków Templo Mayor (z zewnątrz). Odwiedzimy wspaniałe Muzeum Antropologiczne, którego zbiory świadczą o bogactwie kultur prekolumbijskich. Nocleg w Mieście Meksyk.

    
 • 3 dzień

  Miasto Meksyk / Guadelupa / Teotihuacan

  Śniadanie w hotelu. Dzisiejszy dzień będzie bardzo intensywny i pełen wrażeń. Zaczniemy od wizyty na Placu Trzech Kultur, gdzie trzy różne okresy w historii Meksyku reprezentowane są przez trzy różne rodzaje budynków: stanowisko archeologiczne, kościół katolicki i nowoczesny gmach Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Kolejny punkt to wycieczka do Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, gdzie zobaczymy oryginalny wizerunek Matki Boskiej, który pojawił się na płaszczu należącym do Indianina Juana Diego. Po wizycie w miejscu pielgrzymkowym, nowoczesną autostradą dotrzemy do prehiszpańskiego miasta Teotihuacan , co oznacza: "gdzie ludzie stają się bogami". Popołudnie spędzimy na zwiedzaniu i wspinaniu się na największe piramidy Ameryki: przed nami Piramida Słońca i Piramida Księżyca, a także Świątynia Pierzastego Węża, Droga Zmarłych, Cytadela. Powrót do hotelu. Chętni mogą udać się wieczorem na plac Garibaldiego, gdzie można posłuchać gry słynnych mariachi (dodatkowo płatne około 30 – 50 USD/os). Nocleg w Mieście Meksyk.

    
 • 4 dzień

  Miasto Meksyk / Puebla / Oaxaca

  Dzisiaj żegnamy Miasto Meksyk i wyjeżdżamy w stronę Puebla , najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku zwanego „miastem aniołów”, które położone jest w cieniu dwóch majestatycznych wulkanów – Popocatepetl i Iztaccihuatl (przejazd około 2 godzin). Po drodze odwiedzimy pobliski wiejski kościółek w Santa Maria Tonantzintla. W Puebla udamy się na spacer po Starówce w historycznej części miasta pełnej kolorowych zabytków, odwiedzimy kościół Św. Dominika oraz Katedrę. Puebla to również kulinarna stolica Meksyku dlatego zjemy tutaj lunch po którym udamy się w dalszą podróż do Oaxaca (około 5 godzin). Przyjazd do Oaxaca. Nocleg w Oaxaca.

    
 • 5 dzień

  Oaxaca / Monte Alban / Tehuantepec

  Dzień rozpoczniemy od zwiedzania Oaxaca : stare miasto, w tym katedra, wspaniały kościół Santo Domingo i Muzeum Złota. Kolejny punkt to wizyta w Monte Alban , wspaniałym stanowisku archeologicznym, dawniej zbudowany na szczycie góry przez Zapoteków. Ślady zostawiły tutaj m. innymi kultury Olmeków i Zapoteków. Zobaczymy Rynek Główny, Obserwatorium czy Grobowiec nr 7. Po drodze może uda się zobaczyć tzw. drzewo z Tule, być może jedno z największych drzew na świecie. Nocleg w Tehuantepec ( przejazdy około 6 godzin).

    
 • 6 dzień

  Tehuantapec / Tuxtla Gutierrez / Park Sumidero / San Cristobal de las Casas

  Wczesnym rankiem wyjedziemy do Tuxtla Gutierrez, stolicy stanu Chiapas (około 5 godzin). Po drodze zatrzymamy się na śniadanie. Podczas drogi będziemy podziwiać krajobrazy południowych gór. Wizyta w Parku Sumidero, gdzie udamy się łodzią przez Kanion Sumidero, przełom rzeki Grijalya, którego ściany sięgają 1200 metrów w najwyższym punkcie. Będziemy wypatrywać krokodyli i innych zwierząt. Dalszy przejazd przez Chiapa de Corzo – uważane za jedno z najstarszych miast założonych przez hiszpańskich konkwistadorów - w drodze do San Cristobal de las Casas (około 5 godzin). Nocleg w San Cristobal.

    
 • 7 dzień

  San Cristobal de las Casas / San Juan Chamula / Zinacantan

  Śniadanie. Wizyta w San Juan Chamula i Zinacantán, typowych rodzimych miasteczkach, w których ludzie nadal zachowują swoje tradycje, język, zwyczaje, wierzenia, a także swoje struktury społeczne. Czasami można tam być świadkiem tradycyjnych rytuałów. Wystrój kościołów, mieszkania i ubrania są bardzo oryginalne. Nocleg w San Cristobal.

    
 • 8 dzień

  San Cristobal de las Casas / Agua Azul / Misol – Ma / Palenque

  Po śniadaniu udamy się nad wodospady Agua Azul, aby podziwiać jego turkusowe wody. Chętni będą mieli możliwość kąpieli. Jeśli czas na to pozwoli, zrobimy krótki postój przy kolejnym wodospadzie Misol-Ha. Kręcono tutaj sceny do filmu Predator. Następnie pojedziemy do Palenque. (czas jazdy ok. 5 - 6 godz.). Nocleg w Palenque.

    
 • 9 dzień

  Palenque / Campeche

  Śniadanie. Wizyta na stanowisku archeologicznym Palenque , otoczonym dżunglą. Było to jedno z najważniejszych miast „Świata Majów”. Wewnątrz Piramidy Inskrypcji znaleziono sarkofag króla Pakala i jego fascynujący rzeźbiony nagrobek. Zobaczymy Świątynię Słońca, Świątynię Krzyża i Pałac. Po wrażeniach związanych ze zwiedzaniem, ruszamy dalej w drogę. Przed nami droga z piękną panoramą Zatoki Meksykańskiej, którą dojedziemy do Campeche . Wieczorny spacer w Campeche, gdzie kolorowa starówka otoczona murami obronnymi jest skarbem dziedzictwa kulturowego UNESCO. Nocleg w Campeche (przejazd około 5 godzin).

    
 • 10 dzień

  Campeche / Uxmal / Merida

  Po śniadaniu wyjedziemy do dawnego miasta Majów Uxmal  (około 2 godziny), gdzie odwiedzimy ogromne świątynie z Piramidą Wróża na czele. Natomiast Pałac Gubernatora jest uważany za jedno z najważniejszych budowli jakie pozostały po tej mitycznej cywilizacji. Następnie przejedziemy do kolonialnej stolicy Meksyku - Meridy, (około 1 godziny) zwanej Paryżem Meksyku lub Białym Miastem. Odwiedzimy m. innymi główny plac miasta, gdzie znajduje się najstarsza w Meksyku katedra. Nocleg w Meridzie.

    
 • 11 dzień

  Merida / Chichen Itza / cenota Ik-Il / Valladolid / wypoczynek

  Główny punkt dzisiejszego dnia to długo wyczekiwana stolica Majów - Chichen Itzá . Chyba każdy, kto planuje wyjazd na Jukatan chce zobaczyć jedne z najsłynniejszych piramid świata, które w roku 2007 zostały wpisane na listę 7 nowożytnych cudów świata. Zobaczymy m.in. sławną Piramidę Kukulkana i największe boisko do gry w pelotę w obu Amerykach. Zobaczymy świątynię Czaszki, świątynię Jaguara, Obserwatorium, Plac Tysiąca Kolumn i Świętą Studnię. Po wizycie w starej stolicy Majów, zasłużona kąpiel w studni wapiennej, tzw. cenote. To jedna z największych atrakcji Jukatanu, której trzeba doświadczyć. Odwiedzimy cenotę IK-IL, w której będziemy mogli popływać. Po drodze przystanek w Valladolid, jednym z najważniejszych miast kolonialnych na półwyspie. Przejazd do hotelu nad Morzem Karaibskim (Cancun lub inna miejscowość). Nocleg.

    
 • 12 dzień

  wypoczynek nad Morzem Karaibskim

  Czas wolny na wypoczynek.
  Możliwość zorganizowania wycieczki do Tulum i zwiedzanie jednych z najbardziej malowniczych ruin Majów. Świątynie stojące na klifach przy lazurowym Morzu Karaibskim są jedną z wizytówek półwyspu Jukatan. Tego widoku nikt z nas nie zapomni. Nocleg w Cancun lub innej miejscowości.

 • 13 dzień

  wypoczynek nad Morzem Karaibskim

  Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Cancun lub innej miejscowości.

 • 14 dzień

  wypoczynek nad Morzem Karaibskim / wylot do Polski

  Wykwaterowanie do godziny 12. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z międzylądowaniem.

      
 • 15 dzień

  Przylot do Warszawy

  Przylot do Warszawy

    
 

 

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa- Miasto Meksyk; Cancun – Warszawa z międzylądowaniem w klasie ekonomicznej.
 2. Zakwaterowanie w hotelach o lokalnym standardzie 4*, w pokojach 2-os.

Podczas wypoczynku w Cancun, hotel Krystal Cancun 4*. Na Państwa życzenie istnieje możliwość zakwaterowania w innym hotelu. Cena na zapytanie.

 1. Transfery i przejazdy wg programu prywatnym minibusem.
 2. Bilety wstępu do wymienionych w programie atrakcji.
 3. Opiekę lokalnego przewodnika w Meksyku podczas części objazdowej.
 4. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
 5. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu lub opis).
 6. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 7. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 8. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
 9. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Napiwków dla przewodników, kierowcy (110 USD, płatne na miejscu).
 2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 3. Testów PCR lub antygenowego na COVID -19 (jeżeli będą wymagane).
 4. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 5. Opłaty turystycznej pobieranej w hotelach w stanie Quintana Roo (wypoczynek) - ok. 2 USD za pokój za noc, płatne na miejscu w recepcji.
 6. Opłaty  pobieranej przez wylotem z Meksyku (VISITAX, ok. 10 USD/os).

 

Kameralna grupa 12 osób.

 

ZAKWATEROWANIE:

Zaplanowaliśmy noclegi w klimatycznych hotelach. Są to obiekty o lokalnym standardzie 4*.

 

PROPONOWANY PRZELOT:

LH1347  03.11.2022 Warszawa-Frankfurt  09:20 – 11:10
LH 498 W 03.11.2022 Frankfurt – Miasto Meksyk  13:35 – 19:00
LH4369 W 16.11.2022 Cancun – Frankfurt   18:05 – 10:25+1 (przylot 17.11) obsługiwany przez  Eurowings – jest to tania linia Lufthansy, np. koce płatne. Posiłek jest, ale skromny.
LH1348 W 17.11.2022 Frankfurt – Warszawa  12:20 – 13:55

15 dni

Ale Meksyk! Zwiedzanie z wypoczynkiem

Cena za osobę:

6826 1940