• 1 dzień

  Wylot z warszawy

  Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Hongkongu z przesiadką.

 • 2 dzień

  Hongkong

  Przylot do Hongkongu. Transfer do hotelu. Po krótkim odpoczynku wycieczka komunikacją miejską na południowy kraniec Półwyspu Dziewięciu Smoków, gdzie znajduje się słynna Promenada Gwiazd i posąg Bruce’a Lee. O tej porze promenada oświetlona jest kolorowymi neonami a widok na Zatokę Wiktorii jest niezapomniany. Dla chętnych krótki rejs słynnym promem Star Ferry z półwyspu Kowloon na wyspę Hongkong i z powrotem. Kolacja w hotelu. Nocleg w Hongkongu.

 • 3 dzień

  Hongkong / Makau

  Wycieczka na wyspę Lantau – największą wyspę wchodzącą w skład terytorium Hongkongu. Na wyspie znajduje się klasztor Po Lin oraz Tian Tan - największy na świecie posag siedzącego Buddy wykuty z brązu. Wizyta w wiosce Ngong Ping – parku tematycznym u stóp posągu. Wycieczka trwa 5 godzin. W jej trakcie będzie również okazja skosztować wegetariańskiego lunchu przygotowanego przez mnichów z klasztoru Po Lin oraz podejrzeć ceremonię herbaty w jednym z domów. Powrót na półwysep i przeprawa wodolotem do Makau (50 min). Nocleg w Makau.

 • 4 dzień

  Makau / Hongkong

  Zwiedzanie Makau, dawnej kolonii portugalskiej, w której w harmonijny sposób przenikają się wpływy europejskie i chińskie. Spacer po starej części miasta, gdzie znajdują się ruiny katedry św. Pawła – symbol Makau oraz najważniejszy i najbardziej reprezentacyjny plac byłej portugalskiej enklawy – Largo do Senado. Lunch. Wizyta w świątyni A-Ma. Wizyta w jednym z wielu kasyn, z których słynie miasto. Przeprawa promem do Hongkongu. Kolacja w Paramount Banqueting House. Nocleg w Hongkongu.

 • 5 dzień

  Hongkong

  Całodniowe zwiedzanie Hongkongu (8 godzin). Wjazd na Wzgórze Wiktorii, świątynia Man Ho, zatoka Aberdeen, która jest ostatnim bastionem przechodzącego powoli do historii mieszkalnictwa na łodziach. Zwiedzimy również świątynię Wong Tai Sin a także poszperamy wśród skarbów jadeitowego marketu. Lunch w spektakularnej i słynnej restauracji Jumbo. Wieczorem rejs po zatoce Wiktorii, podczas którego serwowana będzie bufetowa kolacja. Podczas rejsu podziwiać można panoramę wieczornego Hongkongu. Nocleg w Hongkongu.

   

 • 6 dzień

  Hongkong / Kanton

  Przejazd pociągiem do Kantonu – jednego z najbardziej kosmopolitycznych miast Chin i jednego z pierwszych otwartych miast traktatowych. Zwiedzanie świątyni Przodków Rodziny Chen, wzniesionego w końcu XIX w. zespołu budynków o tradycyjnej architekturze. Wizyta na bazarze Qingping bogato zaopatrzonym w towary niezbędne w chińskiej kuchni i medycynie. Spacer po wyspie Shamian, gdzie zachowały się budynki w stylu kolonialnym i gdzie mieści się m.in. konsulat RP. Wizyta w nowoczesnej, nowo wybudowanej dzielnicy miasta. Oglądanie wieży telewizyjnej oraz nowoczesnego gmachu Opery Kantońskiej – zaprojektowany przez światowej sławy architektkę Zahę Hadid został uznany za jeden z najbardziej niezwykłych budynków operowych na świecie. Nocleg w Kantonie.

   

 • 7 dzień

  Kanton / Foshan

  Wycieczka do Foshan, gdzie odwiedzimy Świątynię Przodków. Jej wnętrze zdobią figurki z porcelany, z której słynie Foshan, przedstawiające sceny z opery tradycyjnej i epizody z podań ludowych. Przejazd do Shiwan, skąd pochodzi słynna foszańska ceramika. Znajduje się tam najstarszy piec, służący do wypalania porcelany, który działa do dzisiejszego dnia. Wieczorem przedstawienie cyrkowe Chang Long. Nocleg w Kantonie.

   

   
 • 8 dzień

  Kanton / Tajpej

  Transfer na lotnisko i przelot do Tajpej – stolicy Tajwanu. Zwiedzanie miasta. W programie Taipei 101 – do niedawna najwyższy budynek na świecie oraz świątynia Konfucjusza. Zwiedzanie Muzeum Narodowego, które mieści w swych zbiorach wywiezione do Tajpej w 1949 r. fragmenty kolekcji muzeum pałacowego w Pekinie. Nocleg w Tajpej.

   

 • 9 dzień

  Tajpej / półwysep Yeliu / Jiufen

  Przejazd na półwysep Yeliu do parku geologicznego, w którym znajdują się ciekawie ukształtowane formacje skalne. Zwiedzanie Jiufen – miasteczka o tradycyjnej zabudowie, które swą dawną chwałę zawdzięczało pobliskim kopalniom złota oraz w Shifen, znanego ze swoich pokazów puszczania lampionów. Transfer na lotnisko i powrót do Warszawy z przesiadkami.

 • 10 dzień

  Powrót do Warszawy

   

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

4 smoki: Kanton, Tajpej, Makau, Hongkong 10 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny