Singapur

Singapur

Powrót do mapy

Singapur to najbardziej kosmopolityczne miasto w Azji Południowo-Wschodniej. Jego nazwa pochodzi od sanskryckich słów singa i pura, które oznaczają lwa i miasto. Symbolem Singapuru jest więc Merlion, czyli połączenie lwa i ryby. 

Leżący na południowym krańcu Półwyspu Malajskiego Singapur ma 5 mln mieszkańców róznych narodowości. Wśród nich jest wielu cudzoziemskich pracowników międzynarodowych firm, przebywających w tym państwie-mieście na kontraktach. Singapur leży tylko 32 km od równika i ma niewielką powierzchnię prawie 700 tysięcy km2. 

Singapur zaczął rozwijać się bardzo intensywnie za czasów premiera Le Kuan Yew, który doprowadził do stabilizacji gospodarczej poprzez rozwój budownictwa mieszkalnego, edukacji oraz bardzo sprawnie działającej infrastruktury. Dzięki temu miasto stało się atrakcyjne dla inwestorów i międzynarodowych korporacji.

W Mieście Lwa można dziś oglądać wiele zabytków z czasów kolonialnych. Dużą sławą cieszy się Muzeum Cywilizacji Azjatyckich, kompleksy dawnego centrum administracyjnego oraz hotel Raffles, jeden z najstarszych i najlepszych hoteli w miescie. Amatorom czasów współczesnych można polecić hotel Marina Bay Sands z platformą widokową, kompleks Gardens by the Bay i widoki centrum biznesowego z Clarke Quay. 

Wycieczki do tego miejsca:

Singapur, Malezja i Tajlandia z wypoczynkiem

Singapur, Malezja i Tajlandia z wypoczynkiem

17 dni

Trzy kraje, trzy kultury, trzy cywilizacje. Choć położone tak blisko siebie, zachowały odrębną tożsamość i styl. Singapur – światowe centrum handlowo-ekonomiczne, Malezja – kraj...

Najbliższy termin: 15.08.2020

6865 PLN + 2070 USD Łącznie ok.: 15150 PLN
Singapur, Malezja z Borneo i Brunei

Singapur, Malezja z Borneo i Brunei

15 dni

Trasa łącząca urok kosmopolitycznego Singapuru z nieprzebytą dżunglą Borneo, rozbrzmiewającą głosami ptaków i zamieszkujących lasy deszczowe orangutanów.

Najbliższy termin: 06.11.2020

6605 PLN + 2150 USD Łącznie ok.: 15210 PLN