Periyar Park Narodowy

Periyar Park Narodowy

Powrót do mapy

Park Narodowy Periyar to najpopularniejsze ośrodek dzikiej przyrody w południowych Indiach. Zajmuje powierzchnię 777 km2, z cego 26 km2 zamuje szcztuczne jezioro, wykopane jeszcze przez Brytyjczyków w 1895 r.

Ten rozległy teren jest domem dla bizonów, jeleni sambar, niedźwiedzi, langurów, słoni i tygrysów. Na terenie parku żyje ich ok. 40. Periyar jest głównym ośrodkiem w regionie, gdzie zwiedzającym udostępnia się liczne szlaki wędrówkowe, można wybrać się na wieczorną obserwację natury, na poranny spacer, czy na godzinny rejs łodzią po jeziorze.

miasteczka Kumily i Thekkady połozne w bezpośredniej bliskości parku to doskonałe miejsca na zakupy przypraw, w niewielkich sklepikach można zaopatrzyć się w świeży cynamom, pieprz, gałkę muszkatołową, olejek paczuli czy słynny kosmetyk - olej kokosowy, używany przez Hinduski do pielęgnacji włosów.

 

Wycieczki do tego miejsca:

Dookoła Indii

Dookoła Indii

20 dni

Odwiedź pachnące imbirem, kardamonem i goździkami Indii. Wiele tysięcy lat historii, mnogość ludów, języków oraz religii. Wszystko to sprawia, że zmysły pracują silniej i pełniej,...

Najbliższy termin: 09.11.2020

5985 PLN + 2370 USD Łącznie ok.: 15470 PLN
Indie - prawdziwe południe

Indie - prawdziwe południe

16 dni

Trasa ukazuje niezwykłe bogactwo przyrody oraz dziedzictwa kultury barwnego i różnorodnego południa Indii: lazurowe wody, zielone wzgórza, kokosowe gaje, plantacje roślin korzennych,...

Najbliższy termin: 07.11.2020

5965 PLN + 1680 USD Łącznie ok.: 12690 PLN