Kuala Lumpur

Kuala Lumpur

Powrót do mapy

Kuala Lumpur to miasto, które zamieszkuje ponad 1,5 mln ludności. Jest to jedno z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się miast w Malezji. 

Malajska nazwa oznacza "błotniste ujście rzeki". Aż do połowy XIX wieku Kuala Lumpur, lub KL, jak często nazywają to miasto tubylcy, było wsią u zbiegu rzek Klang i Gombak. Dopiero odnalezione tutaj złoża cyny spowodowały, że miasto znalazło się pod administracją brytyjską i stało centralnym ośrodkiem władzy. Do dzisiaj, mimo prób malezyjskich władz by wykorzenić kolonializm, można w centrum miasta oglądać pozostałości Imperium Brytyjskiego. Na głównym placu, Placu Merdeka, czyli Placu Niepodległości, stoi wysoki masz z flagą, a dookoła placu budynki pamiętające czasy kolonii, np. Budynek Sułtana Abdula Samada, niegdyś centrum administracyjne.

W Kuala Lumpur o określonych porach można także zwiedzać Meczek Narodowy, z charakterystycznym niebieskim dachem w kształcie parasola.

Kuala Lumpur słynie również z terenów zielonych. W mieście jest wiele parków i ogrodów. Szczególne uwagi są Park Ptaków i Motyli. 

Wycieczki do tego miejsca:

Singapur, Malezja i Tajlandia z wypoczynkiem

Singapur, Malezja i Tajlandia z wypoczynkiem

17 dni

Trzy kraje, trzy kultury, trzy cywilizacje. Choć położone tak blisko siebie, zachowały odrębną tożsamość i styl. Singapur – światowe centrum handlowo-ekonomiczne, Malezja – kraj...

Najbliższy termin: 15.08.2020

6865 PLN + 2070 USD Łącznie ok.: 15150 PLN
Singapur, Malezja z Borneo i Brunei

Singapur, Malezja z Borneo i Brunei

15 dni

Trasa łącząca urok kosmopolitycznego Singapuru z nieprzebytą dżunglą Borneo, rozbrzmiewającą głosami ptaków i zamieszkujących lasy deszczowe orangutanów.

Najbliższy termin: 06.11.2020

6605 PLN + 2150 USD Łącznie ok.: 15210 PLN