Hanoi

Hanoi

Powrót do mapy

Stolica Wietnamu, która kusi mnóstwem świątyń, bliskością zatoki Halong i atrakcjami teatru lalek na wodzie.

Hanoi po raz pierwszy zostało stolicą kraju na początku XI wieku. Od samego czasu szybko się rozwijało, ze względu na dogogne położenie. Największy rozkwit miasta nastąpił podczas kolonizacji francuskiej. 

Mimo wielowiekowej historii, Hanoi sprawia wrażenie mniejszego i spokojniejszego niż znajdujące się na południu Wietnami miasto Ho Chi Mina. Nawet dzisiaj nie trudno znaleźć tu urocze uliczki, malownicze parki i jeziora.

Będąc w Hanoi trzeba odwiedzić miejsca związane z historią Wietnamu, czyli Mauzoleum Ho Chi Mina i jego dawną siedzibę, oraz Jezioro Odzyskanego Miecza, z parkiem i wyspą. Warto także udać się do dzielnicy francuskiej i znajdującej się tam Świątyni Literatury. 

Wycieczki do tego miejsca:

Kambodża, Laos i Wietnam z wypoczynkiem

Kambodża, Laos i Wietnam z wypoczynkiem

20 dni

Fascynujące Indochiny – kraina, która jako jedna z nielicznych na naszym globie, obroniła się przed zalewem cywilizacji krajów zachodnich zachowując odrębny urok i koloryt. Ruiny...

Najbliższy termin: 08.11.2020

6495 PLN + 2795 USD Łącznie ok.: 16990 PLN
Wietnam z wypoczynkiem

Wietnam z wypoczynkiem

16 dni

Wietnam to jeden z najszybciej rozwijających się państw w regionie Azji Południowo-Wschodniej, zagłębiony równocześnie w swej bogatej historii. Nasz propozycja obejmuje największe i...

Najbliższy termin: 08.11.2020

5985 PLN + 1720 USD Łącznie ok.: 12450 PLN