Bombaj

Bombaj

Powrót do mapy

Bombaj leży na zachodnim wybrzeżu Indii. Od lat jest ważnym ośrodkiem przemysłu a od kilkudziesięciu lat centrum przemysłu filmowego Indii. Na południe od miasta rozciągają się wąskie plaże i równiny a także lesiste wzgórza Ghatów Zachodnich.

Od momentu, gdy port wydzierżawiono Brytyjczykom w 1662 r. bardzo dynamicznie się rozwija. To im mieszkańcy zawdzięczają połączenie z lądem kilku przybrzeżnych wysp. Nieco później Bombaj stał się światowym potentatem w produkcji bawełny i pozostaje nim do dziś, ponad jedna czwarta indyjskiej bawełny produkowana jest właśnie tu. W zakładach zartudnienie znajdują tysiące pracowników.

Największe atrakcje miasta to Muzeum Księcia Walii z czasowymi i stałymi ekspozycjami a także zabytkowy Victoria Memorial, dworzec kolejowy. Turyści chętnie zaglądają równiez w okolice nadmorskiej Bramy Indii, która upamiętnia wizytę brytyjskieog króla Jerzego V i królowej Marii w 1911 r.

Wycieczki do tego miejsca:

Dookoła Indii

Dookoła Indii

20 dni

Odwiedź pachnące imbirem, kardamonem i goździkami Indii. Wiele tysięcy lat historii, mnogość ludów, języków oraz religii. Wszystko to sprawia, że zmysły pracują silniej i pełniej,...

Najbliższy termin: 09.11.2020

5985 PLN + 2370 USD Łącznie ok.: 15470 PLN
Indie - prawdziwe południe

Indie - prawdziwe południe

16 dni

Trasa ukazuje niezwykłe bogactwo przyrody oraz dziedzictwa kultury barwnego i różnorodnego południa Indii: lazurowe wody, zielone wzgórza, kokosowe gaje, plantacje roślin korzennych,...

Najbliższy termin: 07.11.2020

5965 PLN + 1680 USD Łącznie ok.: 12690 PLN