Agra / Taj Mahal

Agra / Taj Mahal

Powrót do mapy

Agra, stolica stanu Uttar Pradeś przyciąga zwiedzających z całego swiata. Powody są dwa: legendarny Taj Mahal i fort w Agrze.

Taj Mahal to najbardziej znany zabytek w Indiach. Mauzoleum wzniesione przez Szahdżahana z dynastii Wielkich Mogołów, na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mumtaz Mahal. Obiekt nazywany jest świątynią miłości. Taj Mahal składa się ze świątyni z wielką kopułą, charakterystyczną dla architektury islamskiej oraz wielkiej bramy symbolizującej wrota do raju. Taj Mahal powstawał w latach 1632- 1654. Był on ponoć spełnieniem obietnicy cesarza, że po śmierci swojej żony wzniesie taki budynek, który będzie ją zawsze upamiętniał.

Czerwony Fort to zespół budowli zamkniętych wewnątrz potężnych, czerwonych murów o wysokości 20 m i łącznej długości 2,5 km. Twierdzę zbudował cesarz Akbar w latach 1565- 1573. Zespół pałacowo- dworski, znajdujący się wewnątrz murów jest mieszanką stylów architektonicznych, charakterystycznych dla Indii. Po przejściu przez bramę Amar Singh rozpościera się widok na liczne pałace cesarzy Indii, meczety oraz ogrody. Obiekt wpisano na listę UNESCO w 1983 r.    

Wycieczki do tego miejsca:

Dookoła Indii

Dookoła Indii

20 dni

Odwiedź pachnące imbirem, kardamonem i goździkami Indii. Wiele tysięcy lat historii, mnogość ludów, języków oraz religii. Wszystko to sprawia, że zmysły pracują silniej i pełniej,...

Najbliższy termin: 09.11.2020

5985 PLN + 2370 USD Łącznie ok.: 15260 PLN