Święto Wiosny
Zdecydowanie najpopularniejsze i najprzyjemniejsze święto chińskie, mające jednocześnie najbardziej rodzinny charakter. Święto wiosny to Chiński Nowy Rok, obchodzone jest w pierwszy dzień pierwszego miesiąca księżycowego, jest to wiec święto ruchome. To czas, kiedy Chińczycy chcą być z rodziną, cieszyć się rodzinną atmosferą i wspólnie spędzanym czasem. To również czas podróży i tłumnego przemieszczania się jak również czas porządków, kończenia jednych spraw i rozpoczynania innych. Chińczycy tego dnia gromadzą się przy stole aby spożywać wspólny posiłek, wywieszają po obu stronach drzwi nowe czerwono-złote slogany i życzenia długowieczności. Dwa tygodnie przypadające po Święcie Wiosny to również okres radosnego odpalania petard i sztucznych ogni.
Święto Lampionów
Święto to przypada na 15 dzień pierwszego miesiąca księżycowego i niejako kończy obchody Chińskiego Nowego Roku. To dzień, w którym we wszystkich niemal miejscach pojawiają się lampiony, różnych kształtów, kolorów i wielkości. Pojawiają się one niemal przy każdym domostwie. Tradycja ta sięga III w p.n.e., czasów dynastii Han. Tradycja ta nosi w sobie również elementy buddyzmu ale zakorzeniła się w kulturze chińskiej i obecnie jest jednym z radośniejszych świąt. Równocześnie z wywieszaniem lampionów w chińskich kuchniach przyrządza się tradycyjnie jedzone wówczas ciasta ryżowe, okrągłe, zawierające w sobie owoce dzikiej róży, sezam czy inne pyszności.
Festiwal Qingming (Czystej Jasności)
Święto to przypada 4 kwietnia a świętowanie trwa 3 dni. To święto łączące w sobie szczęście ale równocześnie smutek. Rodziny odwiedzają cmentarze aby w tej sposób upamiętnić swoich zmarłych bliskich, aby oddać im hołd aby wspominać. Jest to równocześnie radosny czas oczekiwania na bujne plony, które już niedługo będzie można zbierać z pól uprawnych.
Święto Środka Jesieni
Przypada 15 dni ósmego miesiąca księżycowego. To święto, które szczególnie uroczyście świętują kobiety, jest poświęcone bowiem bogini Księżyca Chang’e. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem święta są ciasteczka księżycowe.
Święto Smoczych Łodzi
Święto to obchodzone jest 5 dnia 5 miesiąca księżycowego. Wyścigi smoczych łodzi mają symbolizować i przypominać zdarzenie, które miało miejsce wiele wieków temu. Kiedy w III w p.n. e. państwo Chu upadło i poddało się wojskom państwa Qin, były doradca cesarski i twórca potęgi militarnej państwa rzucił się z rozpaczy do rzeki. Okoliczna ludność długo szukała ciała Qu Yuana, znanego również jako jednego z największych chińskich poetów.