• 1 dzień

  Sztutowo

  Spotkanie z grupą i pilotem CT Poland w Sztutowie o godz. 11.00. Swoją przygodę z bursztynem rozpoczniemy w nadmorskiej miejscowości, w której mieszka i tworzy niesamowite budowle ze złotego kruszcu, bohater serialu „Złoto Bałtyku” oraz rekordzista Księgi Guinessa – Tomasz Ołdziejewski. Za bursztynem, zwanym „złoto północy”, od wieków podążają najwytrwalsi poszukiwacze. Nie straszny im mróz i sztormowy wiatr. Często brodzą w błocie po pas na polach i łąkach, bo pożądają cennej bryły, która ma 40 milionów lat. Czy drogocenny jantar jest tylko pasją czy szansą na przeżycie? O tym, jak to jest być owładniętym gorączką złota dowiemy się od samych bohaterów telewizyjnego programu, grupy poszukiwaczy – m.in. słynnego Herkulesa.

  Efekty ciężkiej pracy poławiaczy prezentowane są w sklepowych i muzealnych ekspozycjach, ale nim tam trafią, podlegają obróbce w pracowniach bursztyniarskich. Niezapomnianym doświadczeniem będzie uczestnictwo w pokazach rękodzieła oraz artystycznej obróbki surowca, w pracowni, w której powstały m.in. repliki statków QeenMary 2, Black Pearl oraz największy na świecie bursztynowy model Titanica. W ramach warsztatu dowiemy się, jak rozpoznać jantar i czym różni się bursztyn naturalny od sztucznego. Pod czujnym okiem mistrza spróbujemy swoich sił w tworzeniu własnej biżuterii. Będziemy szlifować, polerować, wiercić i oprawiać amber. Wkrótce potem udamy się do sklepu z bursztynem, gdzie będzie możliwość zakupu oryginalnych wyrobów jubilerskich.

  Następnie skierujemy się ku Przekopowi Mierzei Wiślanej, gdzie z bezpiecznej odległości będziemy obserwować, to co dzieje się na placu budowy. Być może uda nam się dostrzec poszukiwaczy bursztynu, którzy ze względu na skrywane złoża tego surowca, ostatnimi czasy szczególnie upodobali sobie to miejsce.
  Ostatnim punktem zwiedzania będzie zwodzony most w Sztutowie, zwany Mostem Czterech Pancernych. To właśnie tu, w latach sześćdziesiątych, zostały nakręcone sceny do szesnastego odcinka serialu „Czterej Pancerni i pies” pt. „Daleki Patrol”.

  Dzień pełen wrażeń zakończymy wyborną obiadokolacją w jednej z nadmorskich restauracji, która słynie z ciekawego połączenia regionalnych wyrobów.

  Zakończenie serwisu CT Poland.

Cena obejmuje:
1. Opiekę pilota na całej trasie wycieczki.
2. Organizację atrakcji, m.in. spotkanie z bohaterami serialu „Złoto Bałtyku” w TV HISTORY, pokaz rękodzieła, warsztaty tworzenia własnej biżuterii, spacery po okolicy.
3. Obiadokolację w restauracji.
4. Ubezpieczenie NNW.
5. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:
1. Kosztów dojazdu z /do Sztutowa oraz przejazdów po okolicy (możliwość zorganizowania przez biuro transportu za opłatą).
2. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
3. Innych wydatków osobistych.


Ze względu na COVID-19 niektóre udogodnienia / atrakcje mogą działać w ograniczonym czasie i/lub być wyłączone z oferowania.

 

Uwagi dotyczące programu
Oferta przeznaczona dla indywidualnych Klientów, z dojazdem własnym.
Za dodatkową opłatą możliwość zorganizowania transportu przez biuro.
Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki – Sztutowo, Mierzeja Wiślana. Adres otrzymają Państwo na 7 dni przed realizacją programu.

Program
Kolejność realizacji programu może ulec zmianie. Na indywidualne życzenie istnieje możliwość organizacji wycieczki idealnie dostosowanej do Państwa potrzeb.
Dla zainteresowanych możliwość wynajęcia pokoi 2, 3, 4, 5 i 6-os. w domu jednorodzinnym Tomasza Ołdziejewskiego.

COVID-19 podstawowe zasady bezpieczeństwa
W wycieczce mogą uczestniczyć osoby, które przedstawią pisemne oświadczenie, iż w ciągu 14 dni przed wyjazdem nie miały niepokojących objawów oraz nie kontaktowały się z osobami chorymi lub przebywającymi na kwarantannie. Osoba, która będzie miała widoczne symptomy choroby, tj. duszności, kaszel, gorączka nie będzie mogła uczestniczyć w wycieczce.

ZŁOTO BAŁTYKU – o serialu
https://www.atmgrupa.pl/produkcje/zloto-baltyku/
Zwiastun - sezon 2 | odcinek 1
https://www.youtube.com/watch?v=IP41JUKV_DI

 

Cena za osobę: