NOWOŚĆ W NASZEJ OFERCIE. Niezwykła wyprawa szlakiem karawan z jedwabiem i złotem poprzez centrum starożytnego świata. Podróż do XIV w., czasów panowania Timura Chromego czyli Tamerlana. Zwiedzanie Samarkandy, Chiwy i Buchary - niezrównanych pereł Jedwabnego Szlaku. 

 Dla kogo: trasa dla każdego, bez specjalnych wymagań kondycyjnch.

ATUTY tej WYCIECZKI

 • Niezwykła podróż do pereł Jedwabnego Szlaku - Samarkanda, Chiwa, Buhara.
 • Klimat XIV w. - pałace, meczety, medresy starożytnego świata.
 • Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych w Bucharze.
 • Poznanie i zasmakowanie w lokalnej kuchni np. szaszłyki z różnych rodzajów mięs, baraniny, wieprzowiny,wołowiny, drobiu; makarony, lepioszka - rodzaj chleba.
 • Zakwaterowanie w sprawdzonych hotelach 4* i 3*.
 • Ubezpieczenie kosztów leczenia obejmuje ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych.
 • Przeloty  i bilety wstępu w cenie! 
 • Wiza w cenie wycieczki, brak opłaty za pośrednictwo wizowe. 
 • 1 dzień

  WYLOT Z WARSZAWY

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Samarkandy z przesiadką.

    
 • 2 dzień

  SAMARKANDA

  Przylot do Samarkandy – jednego z najstarszych miast świata, które liczy niemal trzy tysiąclecia historii. Zostało zdobyte przez samego Aleksandra Wielkiego, a w XIX w. było miejscem zsyłek polskich powstańców. Szczytowy okres swego rozkwitu Samarkanda zawdzięczała funkcjonowaniu Jedwabnego Szlaku. Odwiedziny w pochodzącym z początku XV w. mauzoleum Gur-i Mir – miejscu spoczynku Tamerlana, zwanego też Timurem Chromym. Zwiedzanie otoczonego przez liczne medresy słynnego placu Registan. Nocleg w Samarkandzie.

    
 • 3 dzień

  SAMARKANDA

  Oglądanie z zewnątrz meczetu piątkowego i mauzoleum Bibi Chanum. Zwiedzanie mauzoleów Timurydów w kompleksie cmentarnym Shahi Zindah – nekropolii władców potężnego niegdyś państwa. Wizyta w ruinach obserwatorium astronomicznego sułtana Uług-Bega. Wizyta w wiosce Koni Ghil, gdzie wytwarzany jest słynny jedwabny papier. Nocleg w Samarkandzie.

   
 • 4 dzień

  SAMARKANDA / SHAHRISABZ / BUCHARA

  Przejazd do Buchary (łącznie ok. 6 godz.). Po drodze zwiedzanie miejsca narodzin Timura – miasta Shahrisabz. W tym rejonie w czasie II wojny światowej formowana była 6. dywizja generała Andersa. Wizyta na jednym z polskich cmentarzy wojennych. Zwiedzanie pałacu Aksarai, kompleksów religijnych Dorut Saodat oraz Dorut Tilovat wraz z meczetami Kuk Gumbaz i Hazrati Imom. Wizyta przy słynnym minarecie Kalan, zwanym minaretem jedwabnym, który miał wskazywać kierunek podróżującym po Jedwabnym Szlaku. Nocleg w Bucharze.

      
 • 5 dzień

  BUCHARA

  Zwiedzanie Buchary   – miasta, które zasłynęło jako ośrodek kultury i sztuki. Zwiedzanie fortecy Arkmeczetu Bolo Hauz oraz dawnego targu jedwabiem. Spacer po mieście wśród licznych mauzoleów oraz medres – miejsc, w których zgodnie z kulturą islamu nauka nierozłącznie połączona jest z religią. Zwiedzanie Chor Minorcharakterystycznego meczetu z czterema minaretami. Wizyta w tradycyjnej piekarni – zapoznanie się z procesem wypieku miejscowego pieczywa. Przedstawienie folklorystyczne. Nocleg w Bucharze.

   

    
 • 6 dzień

  BUCHARA

  Zwiedzanie okolic Buchary obejmuje pałac Sitorai Mohi Hosa, letnią rezydencję emira Buchary oraz kompleks mauzoleum Naqshbandiy, w którego murach znajduje się kamień spełniający życzenia. Nocleg w Bucharze. 

 • 7 dzień

  BUCHARA | CHIWA

  Wyjazd do Chiwy (ok. 8 godz.). Po drodze przystanek widokowy nad rzeką Amu-darią. Przyjazd do Chiwy. Dane archeologiczne wskazują, że miasto zostało założone na początku naszej ery. Zostało ono wpisane na listę UNESCO jako pierwszy obiekt z Uzbekistanu. Wizyta w starej części miasta – Itchan Kala . Nocleg w Chiwie. 

    
 • 8 dzień

  CHIWA

  Zwiedzanie Chiwy: XVIII-wiecznego pałacu chana Tash Hovli oraz licznych islamskich zabytków miasta, m.in. mauzoleum Pahlawana Mahmuda oraz meczetu Juma Masjid. Nocleg w Chiwie. 

 • 9 dzień

  CHIWA / NUKUS

  Przejazd do Nukus (200 km, ok. 3 godz.). Po drodze przystanek przy Chilpyk – zoroastriańskiej wieży milczenia, miejsca pochówku datowanego na II w p.n.e. Zwiedzanie Państwowego Muzeum Sztuki Republiki Karakałpackiej, gdzie zgromadzono największą na świecie kolekcję rosyjskiej sztuki awangardowej. Nocleg w Nukus.

      
 • 10 dzień

  NUKUS / TASZKENT

  Transfer na lotnisko i przelot do Taszkentu. Zwiedzanie Taszkentu – medresy Barak Khan oraz Kukeldash. Meczet Tillya Sheikh, wizyta w cenionym w Azji Centralnej Muzeum Sztuki Użytkowej oraz na placu przed teatrem Navoi. Nocleg w Taszkencie.

   

      
 • 11 dzień

  WYLOT Z UZBEKISTANU

  Transfer na lotnisko i przelot do Warszawy z przesiadką.

    


PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Cena obejmuje:

 1. Przelot na trasie Warszawa - Samarkanda i Taszkent - Warszawa przez jeden z portów lotniczych oraz przelot na trasie Nukus - Taszkent.
 2. Przejazdy wg programu autokarami lub mikrobusami.
 3. Zakwaterowanie w hotelach ****/*** w pokojach 2-os. z łazienką i klimatyzacją (2 osoby w pokoju).
 4. Bilety wstępu do obiektów wymienionych w programie.
 5. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki i lokalnych przewodników w czasie zwiedzania.
 6. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu) wraz z jedną szklanką napoju (lokalne piwo, cola) do lunchu i kolacji.
 7. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
 8. Wizę uzbecką dla posiadaczy paszportu RP.
 9. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
 10. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
 11. Podatek VAT.

 

Cena nie obejmuje:

 1. Dodatkowych napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
 2. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (75 USD płatne w Uzbekistanie).
 3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
 4. Ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie.
 5. Usług tragarzy na dworcach kolejowych, lotniskach oraz w hotelach.

 

Wymagania dot. paszportu:

W celu uzyskania wizy uzbeckiej paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 1 stronę wolną.

 

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 60 000 EUR (80 000 EUR w przypadku wycieczek do Japonii i Tybetu)

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 80 000 EUR - dopłata około 16 PLN/os.
 • 100 000 EUR - dopłata około 26 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 100 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

Nowość w ofercie CT Poland na 2018 r. Czekamy na pierwsze opinie naszych Klientów. Czy chcesz być jednym z nich?

Cena za osobę: