• 1 dzień

  Wylot z Polski

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Entebbe z przesiadkami.

    
 • 2 dzień

  Entebbe / Kampala

  Przylot do Entebbe. Przejazd do hotelu. Czas wolny na wypoczynek. Nocleg w Entebbe lub Kampali.

   
 • 3 dzień

  Kampala / sanktuarium nosorożców Ziwa / PN Murchison Falls

  Po wypoczynku, pełni siły jesteśmy gotowi do „zdobywania” Ugandy. Naszą wyprawę rozpoczniemy od Parku Narodowego Murchison Falls, który jest największym i najstarszym rezerwatem dzikiej przyrody w Ugandzie. Po drodze zatrzymamy się w sanktuarium nosorożców Ziwa, które jest domem najbardziej zagrożonych gatunków na ziemi, a jednocześnie jedynych białych nosorożców w Ugandzie. Misją sanktuarium jest stworzenie bezpiecznego środowiska, w którym nosorożce mogą się rozmnażać i być chronione dla przyszłych pokoleń. Najlepszym sposobem, aby przyjrzeć się z bliska nosorożcom, jest spacer w ich naturalnym środowisku. Podczas wędrówki uzbrojeni przewodnicy-strażnicy wyjaśnią naturę, fakty i zachowania niesamowitych nosorożców oraz innych ssaków, gadów i ptaków. Jedziemy dalej! W końcu docieramy do Parku Narodowego Murchison Falls, w którym potężna rzeka Nil przecina kwitnące sawanny otoczone bujnymi lasami rzecznymi, a gdy przebije się przez przepaść w skarpie Rift Valley, tworzy szalejący wodospad Murchison o wysokości 120 metrów. Wodospad zobaczymy już jutro. Regularnymi gośćmi na brzegach rzeki są słonie, żyrafy i bawoły, podczas gdy hipopotamy, krokodyle nilowe i ptaki wodne są stałymi mieszkańcami. Po zakwaterowaniu krótki trekking na terenie parku. Jesteśmy przekonani, że już dzisiaj uda nam się zobaczyć nie jedno zwierzę. Nocleg w lodży na ternie PN Murchison Falls.

      
 • 4 dzień

  PN Murchison Falls / rejs po Nilu

  Dzień rozpoczniemy od porannego safari. Jak zawsze „uzbrojeni” w lornetki oraz aparaty fotograficzne będziemy wypatrywać zwierząt, które najbardziej są aktywne wczesnym rankiem oraz wieczorem. Wczesne budzenia naprawdę się opłaca! Powrót do lodży na krótki wypoczynek, aby zebrać siły przed następną atrakcją: wycieczką łodzią w górę Nilu, aż do Wodospadu Murchison. Z zapartym tchem będzie można obserwować jak gigantyczne krokodyle prześlizgują się pod falami, a rodziny hipopotamów chrząkają i przepychają się między sobą. Te niezwykłe safari łodzią daje możliwość podpatrywania dzikich zwierząt, zarówno wzdłuż brzegów rzeki, jak i zanurzonych w wodzie w pobliżu brzegu. Po dwugodzinnym rejsie dotrzemy w okolice wodospadu. Krótki spacer, aby ze szczytu wodospadu poczuć ducha Afryki. Powrót do lodży. Nocleg w lodży na ternie PN Murchison Falls.

      
 • 5 dzień

  PN Murchison Falls / Rezerwat Leśny Budongo / Rezerwat Leśny Bugoma

  Zaraz po śniadaniu udamy się do Rezerwatu Leśnego Budongo, na terenie którego można spotkać największą liczbę szympansów w Ugandzie. Nie wiemy dlaczego, ale to wyjątkowe miejsce jest często omijane przez turystów, choć jego lasy są uważane za jedno z lepszych miejsc do obserwowania tych naczelnych. To dla nich głównie pokonuje się tysiące kilometrów, aby zobaczyć naszych dalekich krewnych w ich naturalnym środowisku. W czasie trekkingu, oprócz szympansów będzie można również dostrzec pawiany oliwkowe, małpy – niebieskie czy mangaby o szarych policzkach. Razem z naszym lokalnym przewodnikiem, który o szympansach wie wszystko, będziemy je nie tylko wypatrywać i obserwować, ale będziemy się ich uczyć. Poznamy ich zwyczaje, zachowania oraz sposób budowania gniazd. Wtopieni w przyrodę poczujemy się jej nieodzowną częścią. Po południu odwiedziemy lokalną społeczność, aby zapoznać się z jej życiem i obyczajami. Następnie pojedziemy do Rezerwatu Leśnego Bugoma, na terenie którego znajdują się najbardziej zagrożone lasy deszczowe w kraju. Obecnie na ternie rezerwatu żyją ponad 34 gatunki ssaków, w tym 4 zagrożone oraz 9 wymienionych na Czerwonej Liście IUCN. Rezerwat jest również domem dla naczelnych, w tym ponad 600 szympansów i mangab. Nocleg w lodży na terenie rezerwatu.

      
 • 6 dzień

  Rezerwat Leśny Bugoma / PN Rwenzori

  O poranku ponownie udamy się w poszukiwaniu szympansów. Posiadając już wiedzę na ich temat, będzie nam łatwiej je rozpoznawać. A po południu pomachamy małpom na pożegnanie i pojedziemy w stronę Parku Narodowego Rwenzori. Dzisiejsza trasa to wielka frajda! Będziemy przejeżdżać otuleni przez przepiękne widoki ugandyjskiej przyrody. Po drodze mijamy jezioro Alberta–drugie największe jezioro kraju. Jezioro jest siedliskiem wielu zwierząt wodnych i półwodnych, takich jak hipopotamy, krokodyle nilowe, żółwie błotne środkowoafrykańskie, żółwie błotne Williama. A wzdłuż brzegów jeziora można zobaczyć różnorodne ptactwo wodne, w tym czaple, bociany i pelikany. Nocleg w lodży w pobliżu PN Rwenzori.

      
 • 7 dzień

  PN Rwenzori / PN Królowej Elżbiety

  Dzień rozpoczniemy trekkingiem, podczas którego będziemy podziwiać wyjątkową dla tego regionu florę i faunę. Słoń, nosorożec, lew, bawół oraz lampart – to wielka piątka Afryki. Zobaczyć te zwierzęta w jednym miejscu, to marzenie wielu podróżników. Z nami to możliwe w Parku Narodowym Królowej Elżbiety, który będzie następnym miejscem w czasie naszej wyprawy przyrodniczej. Park to prawdziwa mieszanka cudów. Jest najbardziej zróżnicowanym i zarazem najlepszym z miejsc na safari na terenie kraju. Położony jest na tyłach wielkich gór Rwenzori ze wspaniałymi i panoramicznymi widokami, a przez teren parku przebiega równik. Rozpościera się od jeziora Jerzego do jeziora Edwarda, które połączone są 40-kilometrowym kanałem Kazinga. Na jego terenie znajdują się także mokradła, trawiasta sawanna, lasy akacjowe i lasy tropikalne, które razem tworzą dom dla największej liczby gatunków zwierząt na terenie kraju. Słonie, stada bawołów, kobów i szympansy to tylko nieliczni domownicy parku. Nie należy zapominać o lwach, które zamieszkują tereny równin Ishasha. Słyną ze swojej umiejętności wspinania się na drzewa. Ponadto zaobserwowano tu 618 gatunków ptaków, co stanowi 6 miejsce na świecie pod względem liczby gatunków. Na terenie parku znajdują się również kratery wulkaniczne, które zajmują łącznie 210 km2. Część z nich przekształciła się w słonowodne jeziora. Nocleg w lodży na terenie PN Królowej Elżbiety.

      
 • 8 dzień

  PN Królowej Elżbiety / rejs po kanale Kazinga / Ishasha

  Cały dzień poświęcimy na pobyt w parku. Nie tylko będzie trekking, ale również będziemy wypatrywać zwierząt z pokładu łodzi. Rejs statkiem po kanale Kazinga, to ciekawa i ekscytująca aktywność, która odbywa się na 40 kilometrowym zbiorniku wodnym łącząc jeziora Edwarda i Jerzego. Podczas rejsu, który trwa od 2 do 3 godzin, będziemy podziwiać wspaniałe widoki na piękną scenerię. Naszym oczom ukażą się duże skupiska hipopotamów kąpiących się w szaleństwie (akt „szalonej kąpieli” nazywany jest tarzaniem, aby pozbyć się kleszczy i innych gryzących owadów z ich ciał) a także krokodyle nilowe wygrzewające się na brzegach. Wzdłuż linii kanału zobaczymy jak słonie, bawoły, guźce i antylopy gaszą pragnienie z ferajną pelikanów, kormoranów, orłów, czapli, zimorodków i dzioborożców. Rejs będzie okazją, aby przyjrzeć się ukradkiem jak wygląda życie lokalnej społeczności. Zobaczymy jak w wioskach rybacy naprawiającym sieci, a mali chłopcy łowią ryby tradycyjną metodą – czyli na haczyk wędkarski. Po rejsie przejedziemy do części Ishasha, która znajduje się w południowo-zachodnim krańcu Parku. Ishasha ma wspaniały krajobraz, w którym dominują gatunki drzew leśnych sawanny: takie jak ogromne akacje, drzewa figowe i kokosowe. Nocleg w lodży.

      
 • 9 dzień

  PN Królowej Elżbiety / PN Bwindi

  Dzisiejszy trekking będzie wyjątkowy. Unikatowym zjawiskiem, z którego słynie Ishasha jest widok wspinających się lwów po drzewach. Figowce są nie tylko punktem obserwacyjnym, z którego drapieżne koty wypatrują małe zwierzęta żerujące na ziemi, ale także relaksującym spa, gdzie odpoczywają po całym dniu polowania. Ciiii ! Nie spłoszymy lwa! Czas się pożegnać z cudownym PN Królowej Elżbiety, ale na naszym horyzoncie już widać nową atrakcję: Park Narodowy Bwindi – jeden z najstarszych i najbardziej zróżnicowanych biologicznie lasów deszczowych w Ugandzie, który ma ponad 25 000 lat i zawiera prawie 400 gatunków roślin. Wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze względu na jego ekologiczną wyjątkowość i naturalne piękno. Bardziej znany jako „nieprzenikniony las” chroni również około 450 goryli górskich. Ten zróżnicowany biologicznie region zapewnia również schronienie kolejnym 120 ssakom, w tym kilku gatunkom naczelnych, takim jak pawiany i szympansy, a także słonie leśne i antylopy. Nocleg w lodży na ternie PN Bwindi.

      
 • 10 dzień

  PN Bwindi

  Szympansy już poznaliśmy – nawet bardzo dobrze. Czas na goryle. PN Bwindi to jedno z najlepszy miejsc, aby się z nimi zapoznać. Będziemy ich szukać razem z lokalnym przewodnikiem. Nie martwmy się! Połowa populacja goryli żyje w Ugandzie, z pewnością zobaczymy nie jednego goryla. Pełni wrażeń powrócimy do naszej lodży na wypoczynek przed długą podróżą następnego dnia. Nocleg w lodży na ternie PN Bwindi.

      
 • 11 dzień

  PN Bwindi / Entebbe (Kampala)

  Ostatni dzień naszej przygody to już tylko podróż do Entebbe. Aż trudno uwierzyć, że już czas wracać do Polski. Po 8 godzinnej podróży odpoczynek w guesthousie. Nocleg w Entebbe lub Kampali

      
 • 12 dzień

  Entebbe (Kampala)

  Czas wolny. Transfer na lotnisko i wylot do Warszawy z przesiadkami.

      
 • 13 dzień

  Przylot do Warszawy

    

Cena obejmuje:
1. Przelot na trasie Warszawa – Entebbe – Warszawa z przesiadkami.
2. Przejazdy 6 os. samochodami terenowymi po parkach narodowych oraz w interiorze. Każdy samochód wyposażony w klimatyzację oraz lodówkę. Każdy z uczestników będzie mieć dostęp do okna.
3. Zakwaterowanie w guestahousach oraz lodżach o standardzie zbliżonym do obiektów **** i *** w pokojach 2-os. z łazienką.
4. Bilety wstępu do parków narodowych.
5. Odrębne pozwolenie na obserwację goryli i szympansów.
6. Opiekę lokalnego przewodnika w czasie zwiedzania.
7. Opiekę polskiego pilota na całej trasie wycieczki.
8. Posiłki (ilość wskazuje cyfra w ikonce przy każdym dniu programu).
9. Ubezpieczenie KLiA (w tym ryzyko powikłań i zaostrzeń chorób przewlekłych), NNW i bagażu.
10. Opłaty lotniskowe oraz opłaty za wystawienie biletów.
11. Wizę do Ugandy.
12. Opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
13. Opłatę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.
14. Podatek VAT.

Cena nie obejmuje:
1. Napojów do posiłków i dodatkowych posiłków.
2. Testu PCR na COVID-19.
3. Udziału w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych nie objętych programem zwiedzania.
4. Napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (80 USD płatne na miejscu).
5. Usług tragarzy na lotniskach i w guesthousach/lodżach.

 

Uwaga! Wymagane szczepienie przeciwko żółtej febrze i zalecana profilaktyka antymalaryczna. Na wycieczkę należy zabrać żółtą książeczkę.

Test na COVID: Od wjeżdżających do Ugandy wymaga się przedstawienia negatywnego testu PCR na COVID-19 wykonanego do 72 godzin przed wyjazdem na teren kraju. Test musi być w języku angielskim. Test należy mieć przy sobie w czasie całej wycieczki.

Wiza dla posiadaczy paszportów RP: Dla Państwa wygody uzyskamy wizę elektroniczną dla wszystkich uczestników. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu do Polski oraz posiadać co najmniej 2 wolne strony.
Wymagane dokumenty:
- skan paszportu strony ze zdjęciem,
- skan kolorowego zdjęcia,
- skan żółtej książeczki z informacją, że jest się zaszczepionym przeciwko żółtej febrze.

  

Standardowe ubezpieczenie CT Poland w podróży w zakresie kosztów leczenia wynosi 100 000 EUR

Podniesienie sumy ubezpieczenia kosztów leczenia do:
 • 150 000 EUR - dopłata około 30 PLN/os.
 • 300 000 EUR - dopłata około 49 PLN/os.

W przypadku chęci podniesienia sumy ubezpieczenia powyżej 300 000 EUR prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta:

info@ctpoland.com.pl, tel. 22 6545133

Biuro Podróży CT Poland gwarantuje swoim klientom stałość cen po zawarciu umowy uczestnictwa. Podane ceny uwzględniają wszystkie koszty związane z udziałem w wycieczkach CT Poland

13 dni

Uganda - pośród odgłosów przyrody

Cena za osobę:

7976 3680