• 1 dzień

  Wylot z warszawy

  Spotkanie z pilotem i grupą na lotnisku Chopina w Warszawie. Przelot do Pekinu z przesiadką.

 • 2 dzień

  Pekin

  Przylot do Pekinu. Wizyta na placu Bramy Niebiańskiego Spokoju (Tiananmen). Przejażdżka rikszami po hutongach – najstarszej części Pekinu. Popołudniowa wizyta w jednym ze szpitali specjalizujących się w tradycyjnej medycynie chińskiej, gdzie będzie można wysłuchać wykładu na temat głównych zasad medycyny chińskiej, metod diagnozowania oraz podstawowych zabiegów, którym poddawani są pacjenci. Nocleg w Pekinie.

 • 3 dzień

  PEKIN, WIELKI MUR

  Całodniowa wycieczka poza miasto. W programie wizyta na Wielkim Murze . Wizyta w fabryce cloisonne, charakterystycznej dla Pekinu ceramiki. Przejazd obok obiektów olimpijskich. Wieczorny pokaz kong-fu w wykonaniu mnichów z klasztoru Szaolin. Kong fu to sztuka walki, która rozwinęła się w Chinach w V w. w klasztorze Szaolin a która znajduje zastosowanie również obecnie jako jedna z najpopularniejszych w Chinach dyscyplin sportowych. Nocleg w Pekinie.

 • 4 dzień

  Pekin

  Poranna lekcja taijiquan z osobistym trenerem w pięknej scenerii Świątyni Nieba. Zwiedzanie Pałacu Letniego - jednego z największych cesarskich zespołów pałacowo-ogrodowych w Chinach. Wizyta w Centrum Hodowli Pereł, które zdobywają coraz szerszy światowy rynek kosmetyków a także leków. Zwiedzanie Pałacu Cesarskiego, znanego jako Zakazane Miasto. Spacer po Wzgórzu Węglowym, skąd rozpościera się widok na Zakazane Miasto i centrum Pekinu. Wizyta w aptece Tongrentang, jednej z najstarszych chińskich aptek, niegdyś aptece cesarskiej, prowadzącej sprzedaż leków ziołowych nieprzerwanie od 1669 roku. Nocleg w Pekinie.

 • 5 dzień

  Pekin / Xi’an

  Transfer na lotnisko i przelot do Xi’an. Spacer po XIV–wiecznych Murach Miejskich. Wizyta w dzielnicy muzułmańskiej i w pochodzącym z XIV w. Wielkim Meczecie – miejscach przenikania się kultury islamu i tradycji chińskiej. Wizyta na Ulicy Kultury, znajdującej się w dzielnicy muzułmańskiej jest okazją do posmakowania różnych specjałów kuchni mniejszości narodowej Hui oraz wizyty na słynnym ziołowym targu. Obiadokolacja: bankiet pierożkowy – degustacja kilkunastu rodzajów pierogów chińskich. Wieczorem przedstawienie „Muzyka i taniec z czasów dynastii Tang”. Nocleg w Xi’an.

 • 6 dzień

  Xi’an

  Przejazd do Muzeum Armii Terakotowej, pochodzącej z III w. p.n.e. Zwiedzanie zakładu, gdzie wykonuje się kopie żołnierzy armii terakotowej. Oglądanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi wzniesionej w VII w. – symbolu miasta. Odpoczynek w herbaciarni. Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów w Chinach, występuje ich tu kilkaset gatunków i tyleż samo istnieje sposobów parzenia i smakowania herbaty. Podczas ceremonii będzie możliwość poznania różnych gatunków herbat, ich leczniczych właściwości, metod zaparzania jak również podawania. Nocleg w Xi’an.

   

 • 7 dzień

  Xi’an / Kunming

  Transfer na lotnisko i przelot do Kunmingu. Kunming jest stolicą prowincji Yunnan a ze względu na łagodny klimat zwany jest również miastem wiecznej wiosny. Wizyta w taoistycznej Złotej Świątyni, spacer nad Zielonym Jeziorem oraz na rybim i kwiatowym targu. Wieczorne przedstawienie "Dynamiczny Yunnan", prezentujące kulturę zamieszkujących prowincję Yunnan mniejszości narodowych, w tym urzekający taniec pawia, który rozsławił ten show na cały świat. Nocleg w Kunmingu.

   

 • 8 dzień

  Kunming

  Wizyta w Parku Krajobrazowym Jiuxiang. Zwiedzanie Kamiennego Lasu – imponującego zespołu wapiennych skał ukształtowanych przez deszcz i wiatr. Wizyta w centrum masażu, który jest jedną z najpopularniejszych w Chinach metod leczenia. Na miejscu będzie również możliwość poznania różnych metod masażu. Nocleg w Kunming.

   

 • 9 dzień

  Kunming, Dali

  Transfer na lotnisko i przelot do Dali, miejscowości zamieszkanej głównie przez mniejszość etniczną Bai. Do XIII w. miasto to było stolicą królestwa Nanzhao, a następnie królestwa Dali. Wycieczka statkiem po jeziorze Erhai, zwiedzanie starego miasta Dali oraz wizyta na kawiarnianej ulicy Cudzoziemców. Wizyta na starym mieście jest okazją do spróbowania najbardziej znanej w okolicy herbaty Pu’er, o której leczniczych właściwościach rozpisywały się już starożytne dzieła chińskie. Nocleg w Dali.

 • 10 dzień

  Dali, Lijiang

  Przejazd do Lijiangu, określanego jako jedno z najbardziej urokliwych miast w Chinach. Zwiedzanie starego miasta Dayan oraz Wizyta w Parku Stawu Czarnego Smoka, z którego przy dobrej pogodzie rozciąga się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka. Nocleg w Lijiang.

   

       
 • 11 dzień

  LIJIANG

  Wycieczka do Śnieżnej Góry Nefrytowego Smoka. Wjazd kolejką linową do położonego na wysokości 4506 m n.p.m. punktu widokowego, skąd roztacza się wspaniały widok na pobliskie szczyty i lodowce. Popołudniowy spektakl „Impresja z Lijiang” – spektakularne przedstawienie z udziałem setek aktorów dziesięciu mniejszości narodowych odgrywane w niezwykłej scenerii krajobrazów okolic Lijiang. Wizyta w Świątyni Nefrytowego Szczytu oraz zwiedzanie miejsc związanych z kulturą Dongba (Dongba to tradycja, wierzenia i pismo ludu Naxi). Dla chętnych wizyta w niewielkiej wiosce Baisha, gdzie rezyduje jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów lekarzy w okolicy, słynny dr He, który zasłynął ze swej gościnności i umiejętności dobierania ziołowych leków na różne schorzenia. Nocleg w Lijiang.

   

   
 • 12 dzień

  Lijiang / Shangri-La

  Przejazd do Shangri-la, niezwykłej, zamieszkiwanej głównie przez Tybetańczyków krainy w północnym Yunnanie. Wycieczka do jednego z najgłębszych wąwozów świata, Wąwozu Skaczącego Tygrysa, którym płynie rzeka Jangcy. Wizyta w będącej centrum Shangri-la tybetańskiej wiosce Dukezhong. Nocleg w Shangri-la.

   

 • 13 dzień

  Shangri-La

  Wizyta w Parku Narodowym Pudacuo – pierwszym parku narodowym Chin, wizyta nad jeziorem Szmaragdowej Pagody (3650 m n.p.m.). Zwiedzanie 300–letniego klasztoru Songzanlin. Wizyta w Shangri-La jest okazją do poznania kultury tybetańskiej a także jednego z najbardziej tajemniczych lekarstw, maczużnika chińskiego, cordyceps sinensis, który uznawany jest za najdroższy lek świata a który pojawia się w Europie jako składnik wzmacniających lekarstw i mikstur. Lek ten występuje w Tybecie ale znalezienie go jest niezwykle trudne. Nocleg w Shangri-la.

   

 • 14 dzień

  Shangri-La / Hangzhou

  Transfer na lotnisko i przelot do Hangzhou przez jedno z miast chińskich. Miastem tym zachwycał się Marco Polo, zaś chińskie powiedzenie głosi, że „W niebie jest raj, a na ziemi są Suzhou i Hangzhou”. Nocleg w Hangzhou.

   

 • 15 dzień

  Hangzhou

  Zwiedzanie Hangzhou. W programie wycieczka statkiem po Jeziorze Zachodnim otoczonym górami, pagodami i świątyniami. Wizyta na zboczu góry Feilaifeng (Szczyt Który Przyleciał z Daleka), gdzie znajduje się 330 rzeźb powstałych między X a XIV w. Wizyta na plantacji herbaty Longjing – jednej z najbardziej znanych i najlepszych zielonych herbat. Zwiedzanie Muzeum Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Nocleg w Hangzhou.

   

 • 16 dzień

  Hangzhou / Szanghaj

  Przejazd do Szanghaju. Przejazd do nowoczesnej dzielnicy Szanghaju – Pudong oraz wjazd szybką windą na położony na wysokości 263 m taras widokowy Wieży Telewizyjnej „Perła Orientu”, skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto. Spacer po głównym placu Szanghaju – placu Ludowym, po bulwarze nad rzeką Huangpu – słynnym Bundzie oraz po kolorowej i pełnej życia ulicy Nankińskiej. Wieczorem występ akrobatów chińskich – wspaniałe, miejscami zapierające dech w piersiach przedstawienie (tradycje akrobatyczne w Chinach liczą ponad 2000 lat). Nocleg w Szanghaju.

   

 • 17 dzień

  Powrót do Warszawy

  Transfer na lotnisko. Przelot do Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych.

   

PUBLIKACJA I KOPIOWANIE PROGRAMÓW WYCIECZEK, TREŚCI INFORMACJI PRAKTYCZNYCH ZAMIESZCZONYCH NA STRONIE WWW.CTPOLAND.COM.PL W CAŁOŚCI LUB W CZĘŚCI, BEZ WYRAŹNEJ, PISEMNEJ ZGODY BIURA JEST ZABRONIONE.

Szlakiem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej 17 dni

Indywidualne dopasowanie terminu i ceny